Padomi suņa aprūpē

 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Sveiki!
Gatavojos ņemt no patversmes sunīti. Iepriekš suņi man nav bijuši un internetā informācija ir krasi atšķirīga. Suņu dāma ir brieduma gados (7gadi) un ar manāmu lieko svaru. Tā kā iepriekšējā saimniece bija pensionāre un suns gulēja dīvānā un ēda, ko vien deva, tad rezultāts ir redzams. Visādi citādi sunītei nekādas veselības problēmas pagaidām nav. Gribu padomus, kā vislabāk sabalansēt suņa ēdienkarti, lai liekais svars samazinātos. Ar ko labāk savu jauno draudzeni barot?
28.07.2017 21:19 |
 
Reitings 68
Reģ: 17.11.2013
Ieteiktu nedot sauso barību,tikai problēmas ar viņu sunītim būs. (Nav tikai mana pieredze)
31.07.2017 13:35 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Visiem suņiem ir piemērota raw barošana. Vienkārši dod suņa izmēram atbilstošu graužamo. Liellopu ribas manējie nesagrauž, cūku gan.
Es dodu visu, kam tieku klāt, vista, pīle, tītars, trusis, liellops, cūka, aita, jērs, kaza, briedis, bebrs, zivis (lasis, forele, makrele, reņğes) un 2x nedēļā jēla ola.
31.07.2017 16:06 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Mans suns vispār neēd jēlu gaļu.(t)
31.07.2017 16:09 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Jo nav radis, neatpazīst kā ēdienu. Ja visu mūžu grauž cepumus ar smaržvielām un ēd konservus ar smaržvielām, tad gaļa, kas ne pēc kā nesmaržo, nešķiet ēdama. Kucēniem, kurus baro jaukti gan ar sauso, gan gaļu, aizbrauc jumts, kad ēdienreizē parādās gaļa. Nu nav viņi tādā sajūsmā par sauso barību.
31.07.2017 18:31 |
 
Reitings 78
Reģ: 29.07.2017
Pirms diviem gadiem, pēc četru mēnešu ilgas raw barošanas, iztērēju 120 eur klīnikā par taisnās zarnas tīrīšanu. Un nē man nav nekāds nenormāls suns...
Raw barošanu uzsāku ar draudzenēm, viena no viņām topošais vetārsts. (starpcitu muļķības par ražotāju sponsorēšanu - nu ne jau LV...)
Kopā raw barošanu izmēģinājām 5 suņiem, man ir chihuahua un vidusāzijas aitu suns. Lielais tika vests uz klīniku, chihuahua protestēja 3 dienas un nepiekrita ēst neko no piedāvātā. Kopā viens suns ( arī taksis) šāda veida ēšanu panesa ļoti labi. Par draudzeņu suņiem- Vācu aitu suns un bezšķirnes sunītis arī taisno zarnu tīrija.
Maniem abiem suņiem ir ļoti labi zobi, un jā viņi ēd tikai sauso, našķus, un reizi divās trijās dienās konservus.
Harmony - man prieks ka taviem suņiem tas der. Bet tas ka tev tas der - nenozīmē ka citiem. Tava pieredze ir laba, savukārt mana galīgi nē. Es tāpēc nenopeļu raw barošanu, bet tu nez kāpēc sauso barību gan. Nav baigi labi krist galējībās, galējības nekad nav labas un nekur. (tas ir tikai msn viedoklis) Žēl ka tomēr negāji studēt vetos, būtu viens vetārsts kurš zinātu kaut ko par par šāda veida barošanu, nebūtu nedz jāstrādā garās maiņas, jo būtu spec brīvajā nišā.
31.07.2017 19:45 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Ja tu būtu izlasījusi tik daudz un iedziļinājusies tajā visā tik daudz cik es- saprastu kāpēc es nopeļu sausās barības. Iesākumā iesaku noskatīties filmu pets fooled.
Visiem raw neder, ir visādi ar pārlieku jūtīgām iekšām, alerģijām, hroniskām saslimšanām u.t.t.,bet tā nav norma, dabā šādi neizdzīvo, bet ja veselam sunim kaut kas neiet un zarnas jātīra un vēl vairākiem veseliem suņiem neiet viens un tas pats - tad jūs kaut ko vienkārši darat nepareizi. Man tiešām interesētu KO jūs tiem suņiem devāt un kādos daudzumos. Pieļauju, ka es jau zinu precīzu atbildi uz savu jautājumu, bet es sagaidīšu tavējo.
31.07.2017 21:06 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Te, piemēram, ir viena ēdienreize vienam sunim, 130 grami -viena kazas riba, aptuveni 25g, liellopa sirds, liellopa akna, niere, sēklinieks (kopā 25g) un jēra plauša. Otrā ēdienreize sastāv tīri no gaļas vien.
31.07.2017 21:12 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Bet vārītu vistu bez garšvielām viņa ēd. Ar ko tas skaidrojams? Vārītus kaulus ēd arī.
31.07.2017 22:13 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Tieši ar to, ka nav radusi pie jēla. Man tādu suni kāds iedotu, būtu spiests jēlu ēst. Es esmu par slinku, lai sev pēc darba vakariņas gatavotu, kur nu vēl sunim kaut ko vārīt, es pat negriežu gabaliņos, nogriežu tos 130 gramus un lai paši arī smalcina, tam viņiem ir iedalīti tie plēsēja zobi mutē. Esmu "slikta" saimniece un ar suņiem, kā ar bērniem neauklējos, ja negrib ēst, lai neēd, ēdīs nākošreiz. Man viena no sākuma plaušu neēda. Iemāciju, no sākuma vārītu, tad ar vien mazāk vārītu, beigās tikai applaucētu un tad jēlu. Ēd bez problēmām vēl šodien. Tas pats bija ar jēlu reņği.
01.08.2017 06:50 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Bet kas tur slikts, ja viņa ēd pliku vārītu, nevis tikai jēlu? Vai tad tiem, kas ēd tikai jēlu gaļu, veselības problēmu nav?
01.08.2017 08:27 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Apple, nekas slikts gan jau tas nav, tik vien, ka saimniece slinka un viss.:-D Zelta vidusceļš - daudzveidība (jēls, vārīts, cepts, dārzeņi, sausbarība u.tml.). Nevis visu mūžu tikai viena veida ēdiens, veina veida pagatavots. ;-)
01.08.2017 08:48 |
 
Reitings 78
Reģ: 29.07.2017
Harmony
Toreiz nopirku pāris maisus ar saldētiem subproduktiem ( tādos gabalos sasaldēti ) , dāčā kaimiņš vēl tagad tikai ar tiem suni savu baro. Vistas kājiņas, spārniņi, tītara gaļa, teļš, jēra ribas, jēlas olas, biezpiens, muskuļu gaļa, vistu mādziņas, meža gaļas konservi, pāris reizes bija cūkgaļa, ievēroju to, ka subprodukti var tikt doti konkrētā daudzumā no dienas/nedēļas devas....grūti pat visu uz sitienu atcerēties. Par daudzumiem vēl jo mazāk atceros (tieši ja par gramiem), pat tagad barojot suni ar sauso es nepieturos pie dozām, jo tur tak skaidri un gaiši rakstīts, ka katrs suns ir individuāls, un tās devas var atšķirties no ļoti daudziem faktoriem.
Atceros ko es nedevu: pīli un zosi, un trusi - nebija viegli dabonami.
Es pat neredzu jēgu šai mūsu sarunai, uzrakstīju atbildi, jo tu to gaidīji. Es tāpat palikšu pie sava, un tu pie sava, lieka laika šķērdēšana sarunai, kurai iznākuma nav :)
Neuztver to personīgi, es no tevis negaidu pretatbildi.
01.08.2017 12:10 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Apple pie. Gaļa vāroties zaudē uzturvērtìbu. Tāpēc arī jēla ir labāk
01.08.2017 21:23 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits