Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Sabiedrība

 
Reitings 417
Reģ: 30.03.2017
Esmu vairākkārt pieminējusi ar ko nodarbojos ikdienā kā mehāniķe bet es bieži vien cepjos par sabiedrības principiem. Savā darba vietā neko nesaņemu nekādus heitus, darbi ir vienlīdzīgi un neviens nešķiro siev. vai vīrietis.
Visu mūžu tur tāpat nestrādāšu, jo tas ir sezonas darbs. Tēmēju uz daudz ko augstāku.
Bet tas nav svarīgi.
Kāpēc sabiedrība ir tik principaina?
Mani it kā tas nerausta, bet es taisos iet mācīties un baidos, ka pēc tam mani neviens nekur neņems strādāt manā sapņu nozarē. Arī šajā darba vietā es teicu es varu un es izdarīšu. Ar gariem zobiem man iedeva iespēju un es pierādīju sevi ka patiešām varu. Bet vai citur arī tā tas notiks? Es baidos, ka man pat iespēju neviens nedos pierādīt sevi. Kādā servisā darba intervijā pateiks vienkārši nē neatbilsti manām prasībām un viss varu iet prom. Es no tā baidos ļoti.
Viss ir dēļ kaut kādiem stulbiem principiem.
Es saprotu, ka mūsdienās sievietes dien armijā arī, bet tāpat sabiedrībā uz to skatās ar kaulainu aci.
Kāpēc tā ir? Es bieži par to domāju :-/
23.07.2017 22:08 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Because you are a woman.
Tagad jau tiki darbā, izcīnīji, kāpēc domā, ka vēlāk vairs nevarēsi?
23.07.2017 22:11 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Manuprāt neviens neheito un tie nav tik daudz aizspriedumi, kā vienkārši pieradums, ka tas ir tā un tā.
Ja Tu sieviete, esi parādījusi vēlmi un interesi darboties kādā lauciņā un prasmes, tad nevienam nav iemesla Tevi sūtīt ratā, ja vien aiz Tevis nestāv kāds, kas par Tevi ir labāks, neatkarīgi no viņa bioloģiskā ekipējuma.
Un kamēr Tu nečakarē savu sievietes vēderu un muguru (jā, jā, es zinu, ka mums arī ķermeņa uzbūves un muskuļmasas var atšķirties) stiepdama smagumus, tikām viss ir kārtībā.
Savukārt uz armijā dienošiem es uz visiem skatos kaulainu aci, neatkarīgi no tā, kurā pasaules malā tas ir.
23.07.2017 22:14 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Tev CV būs darba pieredze (nu šī, kas līdz šodienai), izglītība iegūta, grūti jau būs, tāpat cik grūti bijis līdz šim, jo nepieņem to, ka sievietēm var būt dažādas intereses.
23.07.2017 22:15 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
darba tirgū neviens neskatās, vai Tev ir kule, vai pupi. Ja esi kompetents, visām prasībām atbilstošs, strādāt gribošs un fiziski varošs, Tevi ņems darbā, ja vien kaut kur nebūs raksturu nesaderība, kura neļauj sastrādāties.
23.07.2017 22:21 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
darba tirgū neviens neskatās, vai Tev ir kule, vai pupi. Ja esi kompetents, visām prasībām atbilstošs, strādāt gribošs un fiziski varošs, Tevi ņems darbā, ja vien kaut kur nebūs raksturu nesaderība, kura neļauj sastrādāties.

Ne vienmēr diemžēl, īpaši jau tādās jomās. Autore jau par to runā.
23.07.2017 22:23 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
darba tirgū neviens neskatās, vai Tev ir kule, vai pupi.
Skatās gan. Sievietes fertilajā vecumā vispār nelabprāt ņem darbā, jo izdomās vēl apbērnoties un darba devējam nervus bojāt.
Mani arī besī, ka valda stereotipi par "sieviešu" un "vīriešu" profesijām. Tagad jau tas lēnītēm sāk uzlaboties, paaudzes mainās.
23.07.2017 22:31 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Nu nez, man sākot strādāt izteiktā vīriešu profesijā, par bērniem jautāja tāpēc, ka vakaros viņus neredzētu, nevis par to, vai tik neplānoju drīz stāvokli palikt. Un šis ir pavisam normāls aspekts. Bērniem, jo īpaši mazākiem, vairāk vajag mammu, tas nav ne mīts, ne aizspriedums, un tad, skatoties no darba specifikas un grafikiem, visām pusēm vajag izvērtēt vai šis kandidāts/vieta der, vai nē.
23.07.2017 22:35 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Darba devējam nav darīšana par to, vai redzēsi savus bērnus. Viņam tas nav jāņem vērā kā aspekts, izvēloties darbinieku.
23.07.2017 22:38 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Tikpat labi arī tēvu vajag, bet valda stereotipi, ka jāaudzina jau sievietei un ka ar visu noņemsies viņa, tāpēc skatās ar aizdomām un var nedot iespēju sevi pierādīt. Darba devējs jau tieši mēģināja pārbaudīt tevi, sakot, ka vakaros neredzēsi. Vīrietim nez arī uzsver to, aizdomas, ka nē. Bet autore jau gana ir izcīnījusi, tad jau stipri nervi un tālāk arī tiks galā. :-)
23.07.2017 22:43 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Apple_pie jau izteica līdzīgu domu, kamēr mēģināju noformulēties.
23.07.2017 22:45 |
 
Reitings 174
Reģ: 05.06.2017
Nepārdzīvo tik ļoti! Tiecies uz saviem sapņiem un dari to, kas Tevi dara laimīgu! Protams, stereotipi, diemžēl, pastāv, taču tieši tāpēc ir vajadzīgi tādi cilvēki, kuri šos stereotipus spēj lauzt! Dodoties uz jaunu darba interviju, pārliecini darba devēju, sakot, ka Tev konkrētajā jomā jau ir iegūta darba pieredze, ka esi profesionāls darbinieks un esi gatavs sevi pierādīt! Nedot tādu iespēju tikai tāpēc, ka esi sieviete, būtu izcili stulbi un, ja darba devējs darbiniekus šķiro pēc dzimuma, tad Tev tādu arī nevajag - atradīsi citu!
Bet nekad, nekad neatsakies no saviem mērķiem, sapņiem! Nebaidies un nekreņķējies! Pasaule ir pilna cilvēku, kuri dara nemīlamus darbus, studē nemīlamas profesijas. Neesi viens no tiem! Galvu augšā! :)
23.07.2017 22:49 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Ja tā ir Tava lieta, tad tikai uz priekšu, galvenais, lai nav jānožēlo neizmēģinātais un nepadarītais. :-)
24.07.2017 11:25 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Strādājot gan darbadienās gan brīvdienās teju līdz pusnaktij, es gribētu gan, lai darba devējs brīdina mani par šādu aspektu, jo būdama ar bērniem pati ko tādu neizvēlētos. Un tajā konkrētajā gadījumā es arī runāju ar cilvēku, kam divi mazi bērni mājās un kurš savu reto brīvdienu dabūjot ar viņiem vien pavada laiku. Nav visi darba devēji ļauni bubuļi, bet neapgalvoju, ka tādu vispār nav.
24.07.2017 14:20 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits