Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ko vajag?

 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Vēl jau laiciņš ir,bet pamazām jāsāk domāt par vajadzīgo mazulim. Tagad jau tik daudz lietas piedāvā,ka apjukt var ,ko vajag tik tiešām un bez kā var mierīgi iztikt. Varbūt jau esošās māmiņas var padalīties ar lietām,ko vajag noteikti jaundzimušajam, bez kā noteikti var iztikt un ko var ,ja vecāki paši vēlas.
Skatos,ka tiek piedāvāti partinamie galdiņi/virsmas, mīļlupatinas ,visādi piederumi vannai,bērnu drošības ierīces,barošanai daudz kas utt.:-)
08.07.2017 19:42 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Man jau liekas, ka iesākumam pietiek ar ratiem, autosēdekli, drēbītēm un šūpulīti (gultas veļu), pārtinamo virsmu (bez kuras teorētiski var iztikt, bet mugurai veselīgāk būs, ja būs speciāla vieta tam paredzēta). Par vanniņu - mazulis sākumā ir kā lupatiņa - rokas, kājas, galvu, neko nevar noturēt lāga un ērtāk ir mazuli vannot pašai ielienot vannā un turot uz rokām (vai līdzīgi, lai tēvs darās). Eļļu pēc vannas, pāris autiņus (lai var satīt bērnu kā kokonu vai izmantot paklāšanai apakšā, vai kā palagu/dvieli, parasto dvieli, dažas kokvilnas lupatiņas uzklāt sev uz pleca, ja nu atrauga nāks kopā ar pienu, sedziņu (uzklāt pastaigu laikā, ja paliek vēsi ratos).
Pudelītes, visādus gadžetus, mantiņas, lupatiņas, drošības uzpariktes u.tml. - to visu varēsi skatīties jau pēc piedzimšanas vai tiešām vajadzēs.
Tas laikam viss, kas man nāk tagad prātā.
08.07.2017 19:55 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Neons esmu dzirdējusi,ka jaunie vecāki mēdz vannot mazuli kopā, tētis tur kamēr mamma nomazgā:-),bet protams,ka katra māmiņa darīs kā viņaiviņa ērtāk.:-)
08.07.2017 20:11 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Sognare, kaut kādā māmiņu diskusijā ļoti daudzas atzinās, ka vanna bijis bezjēdzīgs pirkums savulaik. Turēt uz rokām bijis ērtāk.
08.07.2017 20:13 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Neons, iespējams:-) . Vannošanai tik daudz lietas piedāvā, vanninu, paklajini, vannas ieliktni,vannas stativi.:-)
08.07.2017 20:21 |
 
Reitings 140
Reģ: 25.05.2017
Latviešu youtubere par to ir pastāstījusi video! varbūt vari paskatīties un kas noder- atrast gan viņu ir tā dīvaini - divas konfektes ir viņas youtube vārds! :-)
08.07.2017 20:37 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
Puikam bija vannina ar ieliktniti, bet izmantojam tikai ciemojoties pie vienas no omem, jo tur nebija lielas vannas.
Tagad pasi esam situacija, kad ir tikai dusa - tapec pirksu parastu vanninu, bez nekadiem ieliktnisiem, jo tik mazam bebitim labak patik peldeties, nevis gulet uz cietas plastmasas vai slapjas svammes.
Ta ka, ja tev majas ir vanna, tad tava vieta vispar nepirktu nekadu vanninu. Man bija ertak bebi peldinat lielaja vanna.
Nu, termometru var nopirkt, ja baidies, ka iebazisi parak karsta vanna. Man ari bija, bet uz beigam jau piesavos iztikt bez ta. Otrreiz nepirksu.
Partinamo virsmu neizmantoju vispar. Man vannasistaba uz velasmasinas bija iekartota vietina pamperu mainisanai un masazam pec vannas.
Ja, kokvilnas autini/paladzini ir noderiga lieta, bet pa cik mans vispar atraugas nelaida, tad lieliski iztiku ar 3gb.
Protams bez speciala bebja dviela var iztikt, bet man jau patikas tie ar kapucisiem. Tagad ari mazajai ir gan kokvilnas ar kapuciti, gan tads super mikstais, siltais no aliexpress ar kapuciti.
Ar drebitem iesaku neaizrauties, ja vien neesi parak slinka un vari sad tad kaut izlietne ar rokam izskalot kaut ko. Pirmajos menesos tik strauji no visa izaug, ka pilnigi zel izteretas naudas. Velak, kad vairs neaug tik strauji, tad var nedaudz izpausties, jo tas nesasanas periods bus ilgaks.
Principa es uz katru izmeru iztiku ar kadiem 3-4 komplektiniem, bet japiebilst velreiz, ka mans nebija atraugu zakis un ari garam pamperam kaut ka nekad nekakaja.
Vel par drebitem runajot, es, piemeram, nemaz neizmantoju bodijus ar isajam rokam. Redzes ka tagad vasara, bet kaut ka skiet, ka jaundzimusajam tapat nebus parak karsti ar garajam rocinam, tadel nemaz nepirksu liekas apgerba kartas.
Iesaku nepirkt neko, kas velkas pari galvai.
No sedzinam pati pagaidam esmu nopirkusi tikai vienu siltu, mikstu flisa pledinu un otru sitadu, aditu, ar cauruminiem:

Lielo segu pirksu velak, bet noteikti tadu pasu ka bralim. Nezinu kas ta pa firmu, tacu pirkam babycity cena ap 60 euro. Izcelas ar to, ka ir loti silta un elpojosa, kas man bija loti svarigi, jo ja nu mazais uzvelk sev uz sejas, tad isti nosmakt nevar.
A, kermena ellinu ari noteikti iesaku iegadaties. Vismaz es mazo katru vakaru peldinaju un nedaudz pec tam pamaseju ar ellinu gan relaksacijai, gan lai adai butu kads aizsargslanitis. Pirku tikai Weledas klingerisu ellinu un dusas zelejas. Neatbalstu Johnsonus un tml sudus.
Ja, nu, kas tad iespejams Benu aptieka veljoprojam akcija var iegadaties 2 Weledas dusas zelejas/sampunus par vienas cenu (11 euro). Vismaz es pirms 2 nedelam nopirku!
08.07.2017 21:06 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Vai vēl kādi ieteikumi?:-)
08.07.2017 21:18 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Rati, autobeņķis, gulta (mums bija arī šūpulītis, ko lietojām pirmajā stāvā, jo gulta bija guļamistabā otrajā stāvā, bet pirmajos mēnešos zīdainis daudz guļ), vanniņa mums arī bija, jo vannasistabā bija tikai duškabīne (vannojām uz virtuves galda), pārtinamais galds ar virsmu. Ja vešene ir vannasistabā, tad noteikti der Undiya variants.
No gadžetiem - rācija.
Kāda sedziņa, kokvilnas autiņi, ko paklāt uz dīvāna, kad vēdina dibenu :-D. Daudz mazo lupatiņu vai dvielīšu, ar ko noslaucīt pienu, turēt uz pleca vai paklāt zem krūts, lai nenotek uz dīvāna, ja baro guļus.
Mīļlupatiņa man bija - "neaizgāja" tā lieta, nekad nevajadzēja. Tāpat bija ietīšanai swaddleme autiņš - arī nenoderēja.
No 3 mēn - Babybjorn un ergosoma.
08.07.2017 21:23 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
Bez baldahina uultinai noteikti var iztikt. Reali jau kalpo tikai skaistumam.
Apmalite gultinai ir tiri noderiga, bet uzskatu, ka pietiek tikai ar 3 posmiem, nevis tadu, kura vijas visapkart gultinai.
Miega lupatina manam neintereseja. No sakuma rocinas tik mazinas, ka nemaz nevar tadu sagrabt, bet pec tam jau vairak intereseja grabuli un to lupatinu tapat negribeja nurcit.
Mes pasi vispar nevienu grabuli sakuma nenopirkam, visus sadavinaja. Un tos tapat vel bus laiks sapirkt, ja ari citi nesadavinas, jo saks intereset tikai ap 2-3 menesu vecumu.. citiem vel velak.
Bepanthen ziedes vieta iesaku iegadaties Medelas Purelan ziedi krutsgaliem, ja plano barot ar kruti.
08.07.2017 21:30 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Undiya jā plānoju,cerams,ka sanāks:-).
08.07.2017 21:43 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Krūšu uzgali ir vajadzīgi? Vai tie atvieglo barošanu?:-)
08.07.2017 21:48 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Es nelietoju krūšu uzgaļus. Ar tiem tu no vienas puses būs itkā mazāk sāpīgi (čakars tāpat būs - izlikt pareizi, nomazgāt, turēt vienmēr pa rokai), bet no otras puses - tāpat nāksies krūtsgalus samocīt un norūdīt, tikai aizņems vairāk laika.
Es sakodu zobus un cietos. Pāris nedēļu laikā viss bija jau ok ar krūtsgaliem bez uzgaļiem.
08.07.2017 21:59 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Stelizatorus izmantojat?:-)
Man atdeva tādu ko liek mikroviļņu krāsnī:-)
08.07.2017 22:06 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Neizmantoju. Ar pirmo bērnu baroju tikai ar krūti - pudeli neņēma un neizmantoju nemaz. Ar otro - pudeli aplēju ik pa brīdim ar verdošu ūdeni un daudz neiespringu uz sterilu vidi kopumā. Dzīvojām tā kā vienmēr.
08.07.2017 22:09 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
Es neizmantoju. Ari sakodu zobus un pacietos to pirmo menesi. Vienigais ko iesaku jau laicigi pec katras barosanas smeret to Medelas ziedi un pec iespejas vairak krutim taisit gaisa peldes.
Var jau but, ka kaut ko ari atvieglo. Ir dzirdets, ka citi berni nemaz nemak panemt kruti un bez kruts uzgaliem nemaz nebutu izdevusies krutsbarosana. Dzivosi, redzesi. Aptieka jau katru dienu strada.
Piemeram, piena pumpi ne reizes neizmantoju.
08.07.2017 22:11 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Neons atslaukt nemēdzi? :-)cik man teica,ka daudzas tā darīja:-)
08.07.2017 22:17 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Daudz ko jau tu pati ātri vien sapratīsi...kas tev ir vajadzīgs un kā ertāk.
Es arī daudz ko salasījos un saklausījos, milijons ieteikumi un padomi bet beigās viss bija tieši otrādi :D
Par vannošanu runājot man jau bija nojauta ka to vanniņu ilgi nevajadzēs tapēc aizņēmos no māsas un pareizi darīju, uz vienas rokas pirkstiem var saskaitīt cik reizes tur vannoju, varētu teikt ka tik pašā sākumā, līdz sapratu ka man ērtāk ir lielajā vannā, bet tas paliknis gan man labi noder, tas gan vairāk tad kad tur jau pats galviņu, man bija bail tur likt bēbi kas jēls kā ola vēl :D bet tā tētis turēja un es mazgāju. Vannas paklājs arī tikai tagad man sāk likties ka varētu būt noderīgs un manai jau 8 mēneši. Dvielis ar kapuci gan laba lieta.
Par drēbēm runājot, man visi teica ka nevajag daudz, ātri izaugs utt nu standartu :D man protams pilns skapis sapirkts. Bet tā nu dzīvē sanāca ka manējai pirmajos mēnešos kaka bija vnk sprādziens...es pat nespēju izskaidrot..vai tā pamperu vaina vai kas, bet visa mugura un tad drēbes dabūju mainīt pat vairākas reizes dienā, tākā man tas kalns par daudz nelikās :D
Bodiji man patīk pār galvu velkamie, viņi jau pārsvarā labi padodas un viegli uzvilkt, tie kas velkas kā jaciņa man nereāli kaitināja...tur milijons pogas vnk jāpogā visās malās, nav manai pacieībai.
Bet visā visumā...iesaku tik pašas nepieciešāmākas lietas iegādāties, gulta, rati, drēbes, higēnas lietas, segas, gultas veļa, pārējo tu ātri sapratīsi ko vajag un nevajag.
08.07.2017 22:18 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Kādas tās gaisa peldes ir?:-D
08.07.2017 22:19 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Vēl par mantu uzglabāšanu, pirkat speciali kādas kumodes vai atvelejat Kādu vietiņu savā skapī. ? :-)
08.07.2017 22:24 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Atslaukt mēģināju. Ar rokām. Tikai meita pudeli neņēma, tā kā manai atslaukšanai jēgas nebija - bezjēgā izlietots piens... Pumpi nelietoju nemaz.
Puika savukārt krūti vispār atteicās ņemt jau no paša sākuma. Tad nu iztiku ar pumpi un pudelītēm dažus mēnešus un tad meru mieru un pārgājām uz maisījumu. Viņš neiebilda.
Un gaisa peldes - sēdēšana ar atsegtiem pupiem vai mazuļa atstāšana uz laiciņu bez drēbēm ar pliku dupsi.
08.07.2017 22:27 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits