Māņticības vai nē?

 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Nezinu, ko gribu, laikam jau pajautāt, vai jūs kam tādam ticat vai esat saskārušās?
Sākās viss ar to, ka pirms gada un pāris mēnešiem man sapņos sāka rādīties mirusī omes māsa un brīdināt, ka ģimenē būs jāmeklē zārks, fonā mironis, var redzēt vīrieša kājas. Tādi sapņi kopumā bija divu - trīs mēnešu garumā kādi 5 vai 6. Pēdējā no tiem redzēju, kā mirst tuvs radinieks un parādās tā omes māsa un saka - šis ir tas zārks, kas jāmeklē. Piebildīšu, ka sapņi par nāvi man līdz šim ir izrādījušies pareģojoši, it sevišķi tādi, kas atkārtojas (pirms gandrīz astoņiem gadiem nosapņoju tēta nāvi, kas notika pēc dažām dienām... un citas reizes arī, tādēļ man bija pamats satraukties par tādiem brīdinājumiem.). Sapnī es jautāju tai omes māsai, kādēļ viņa mani biedē, viņa atbildēja, ka nebiedē, bet grib brīdināt.
Mani šie sapņi satrauca, tādēļ vasarā biju aizgājusi pie gaišreģes, pie kuras gāju atkārtoti, jo viss, kas pateikts iepriekšējā reizē pirms dažiem gadiem, bija piepildījies, arī veca cilvēka nāve ģimenē, u.c. Neteicu viņai savu "problēmu", bet viņa pati uzreiz man saka, ka redz, ka viens liels notikums būs *tuva vīrieša bēres ģimenē* UN ka man par to ir bijuši un vēl būs brīdinājumi, ka tas notikšot tuvāko divu gadu laikā.
Es sevišķi neieciklējos uz viņas teikto, jo man viss bija labi, un nedomāju par to, līdz pagājušajai nedēļai.
Es neticu klasiskajām māņticībām par spoguļiem, melniem kaķiem (tie man ļoti patīk), bet viena māņticība mūsu ģimenē ir saglabājusies, jo vienmēr ir piepildījusies. Ja logā iesitas putns, kāds ģimenē drīzumā mirst. Varbūt tie ir tikai māņi, nezinu, bet līdz šim tā ir bijis. Pēdējo reizi pirms tēva nāves pirms tiem gandrīz astoņiem gadiem.
Bet man logā ietriecās balodis pirms nedēļas, tad arī aizdomājos par tiem saviem sapņiem un gaišreģes teikto, jo tuvojas tas termiņš, ko viņa minēja. Taču tik daudz par to nedomāju. Bet pirms dažām dienām mamma zvana un saka, ka viņai arī tā noticis. Un šorīt raksta māsa, ka arī viņai šorīt logā ietriecies putns un nomiris... Līdz šim astoņu gadu laikā ne reizi, bet tagad 3x nedēļā. Vai sakritība?
Un pirms šī visa arī redzēju sapni, kurā minētais cilvēks pienāk klāt, nobučo uz vaiga un dodas projām, ar vārdiem, tad jau nekad vairs neredzēsimies, un pazūd miglā...
Loģiskais saprāts saka, ka sakritības, ka viss būs labi, un ka nevajag raizēties. Bet tāda ļoti neomulīga sajūta.
Vai jums ir bijušas kādas zīmes, kas beigās tiešām liecinājušas par kaut ko?
06.07.2017 13:41 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Par putniem nav ko ņemt galvā, tagad sīkie izlido, tie vēl dumji, gadās kādam logā trāpīt.
Bet tā jā, ir gadījies cita slimību un nelaimes gadījumu nosapņot.
06.07.2017 15:10 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
Vo vo aiziet pie pareģes izstāstīt, tā pareģos, bet izrādās putniņs jauns un dumjš bija un vel nemācēja, tad pareģe apvainosies paliks dusmīga(scenārijs neizdevies) :-D:-D:-D aizies mājās vai paildus samaksu parsīs...
06.07.2017 15:17 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Vai jums ir bijušas kādas zīmes, kas beigās tiešām liecinājušas par kaut ko?

Laikā, kad vēl dzīvoju ar vecākiem, visi jau mājās gulēja, es viena pati biju augšā. Dzirdu - 3x pie durvīm kāds klusi, bet noteikti pieklauvē. Palika neomulīgi, jo dzīvojām lauku viensētā attālu no citiem, kā arī bija jau vēla nakts. Bailīgi palūru pa logu, tur neviens nav. Pavēru drusku durvis - nekā. No rīta izstāstīju mammai, kura parasti tādām leitām netic, bet viņa bija pārstegta/sabijusies, jo dienu iepriekš pieredzējusi to pašu. Tas bija tik creepy. Mājā parādijās dīvains caurvējš, durvis sitās vaļā, sveces dzisa nost (t) Tajā mēnesī mājas saplīsa viss, kas varēja saplīst. You name it. TV, veļasmašīna, 4 mašīnas reizē - pagalam. Šausmīgi izdevumi. Varbūt kāds noskauda? :-/
06.07.2017 15:17 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
Makšāt par tādām lietām ir vissmieklīgāk, un īstenībā kam vajadzīgs, pašam, sašam, dievam, dzīvniekiem, visumam, vai kam, pakalpojuma sniedzējam visvairāk.
06.07.2017 15:29 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Dzirdu - 3x pie durvīm kāds klusi, bet noteikti pieklauvē
Mana vecvecmamma teica, ka ja kas tāds notiek, nekādā gadījumā durvis (un arī logu) nevar vērt vaļā. Veci ļaudis tad teica, ka gari nāk uz mājām. Visās ģimenes lauku mājās ārdurvīs bija tādi mazi lodziņi, tādēļ vienmēr redzēja klauvētāju, šo rakstīju tādēļ, lai nedomā, kā agrāk varēja zināt, ka aiz durvīm neviena nav.
-
Par putniem, kas sitas logos, piekrītu, mums ģimenē tas vienmēr uz nāvi. Bet to varu teikt tikai par tiem gadījumiem, kas notiek savās mājās.
-
Kad gaidīju dēlu, man sapnī kādas 3x nāca vecvecvecmamma, kuru esmu redzējusi tikai ļoti agrā bērnībā un vecajos foto albumos, visos sapņos teica, ka ņems manu bērnu sev līdzi, jo domā ka, nespēšu par viņu parūpēties. Pēdējā sapnī teicu, ka nedošu un viņa nedabūs manu bērnu, viņa ļoti dusmīga devās prom ar vārdiem, ka nu tad pati esmu vainīga, nezinot, kas mani sagaida! Būs par bērnu jācīnās! Šie vārdi piepildījās! (t)
06.07.2017 15:33 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Spīdola, es tavā vietā šo cilvēku brīdinātu, pastāstītu par sapni (viņa ziņā ticēt vai nē). Tu būsi brīdinājusi, varbūt cilvēks būs uzmanīgāks!
06.07.2017 15:35 |
 
Reitings 1602
Reģ: 29.04.2017
īsi pēc manas omes māsas nāves, omīte sapnī redzēja māsu, kurai pie rokas bija maza meitenīte un puisītis, pamāja un devās tālu prom (it kā atvadījās). māsai pašai bija 3 pieauguši dēli, bet ome to skaidroja, ka tie bija aborta bērniņi.:-/
06.07.2017 15:39 |
 
Reitings 1602
Reģ: 29.04.2017
mana vienīgā māņticība ir tāda - ja ausīs džinkst, tad mirušais tuvinieks par tevi debesīs domājot. ja skaļi pasaka, kurš, tad beidz džinkstēt. pēc manas prakses nostrādā vienmēr.
06.07.2017 15:41 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Mana vecvecmamma teica, ka ja kas tāds notiek, nekādā gadījumā durvis (un arī logu) nevar vērt vaļā. Veci ļaudis tad teica, ka gari nāk uz mājām.

Jā, to es pēc tam sapratu, ka nevajadzēja atvērt durvis (t) Es tiešām visu centos norakstīt uz loģiku , bet nu nevarēju aizbēgt no sajūtas, ka mājā ir ienācis kāds svešais... Brrr, tik nepatīkami to visu atcerēties.
06.07.2017 15:48 |
 
Reitings 1465
Reģ: 10.02.2016
Man arī bijuši šādi murgi brīdinoši. Saprotu par ko runa..
Arī brīdināja sākumā par omi, tad par opi arī kādu 1.5 gadus iepriekš. Neņēmu sākotnēji galvā, domāju ka marazms.. pēc pirmās tuvinieka nāves sapratu ka joki mazi.
06.07.2017 15:50 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Dienas lielākā nožēla ir tā, ka es atvēru šo diskusiju. Man vienai šonakt jāguļ, pēc tā, ko jūs te visas sarakstījāt, es vairs nezinu, kā.
06.07.2017 15:50 |
 
Reitings 999
Reģ: 05.12.2016
Profesore man ir tieši tāpat. Bet vislielākā dilemma, ka interesē izlasīt, bet zinu, ka naktī būs bailīgi (t)
06.07.2017 15:51 |
 
Reitings 1465
Reģ: 10.02.2016
Cosmo panesās ''kapeņu'' stāstiņi. :D
Man pilnīgi zosene sametās lasot. (t)
06.07.2017 15:55 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
:-D Mana ome vienmēr sapņos redz konkrētus radus, kas nāk un stāsta par to, kas mirs un kam kas piedzims, viņa jau pāris mēnešus atpakaļ zināja, ka gaidu bērnu (es protams neko negribēju vēl teikt) un attiecīgi viņa visus apkārtējos pratināja, vai tiešām es negaidu bērnu.
Māsa diezgan lielā laikā zaudēja vienu bērniņu, ome to nezinot, sapnī redzēja, kā mana mirusī vecvecmamma ragaviņās aizved līdzi mazu bērniņu. Āra bija ziema, uzsnidzis sniegs. :-(
06.07.2017 16:01 |
 
Reitings 1828
Reģ: 05.03.2017
sapņiem un visādiem tādiem brīdinājumiem ticu. "pašas"pieredze ar baisajiem sapņiem - kad es biju stāvoklī mana mamma redzēja sapnī, ka mana mirusī vecmāmiņa itkā atnākusi ciemos, bet prom ejot paņem pie rokas mazu skuķi un iet prom no pagalma. es kaucu, mamma lūdzas vecmammai lai nenodara to man, bet vecmamma paziņo, ka tā jādara un punkts un mēs vēlāk visu sapratīšot. (sapnis "piepildījās", mana meita čuč blakus manai vecmāmiņai kapu kalniņā).
06.07.2017 16:02 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Nu man par nelaimi, arī ir tādi sapnji. Vai par laimi.... nezinu. Un tā sajūta, kad kāds mirst, un tu to zini, pirms kāds tev pasaka ir maigi sakot pretīga. Kad nomira mana mīljā vecvecmamma es jau rītā zināju, kaut mums piezvanīja tikai vakarā. Es jau pusdienu biju nopinkskējusi, neaizgājusi uz skolu un mamma nesaprata, kas notiek. Pēc telefona zvana vinja saprata, ka es jau zināju. Sapnī neredzēju, kas tieši mirs, bet skaidrs bija tāpat. Jo sapnī nazi iedūra man tieši sirdī. Tāpat ar tantex, vectēva, vecmammas un krusttēva nāvi. Tā ka sapnji nav tikai sapnji.
,
Es sapnjus redzu katru nakti, un esmu iemācījusies saprast, kuri ir tikai sapnji, un kuru ko nozīmē, jo manāmi atškiras.
.
Bet nu sapnjiem viens liels pluss, tur es varu parunåt ar vecmammu , pamostoties sajūta, ka tiešām biju ciemos
06.07.2017 16:06 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Profesore, ir cilvēki, kas tādus sapņus neredz, varbūt pat labi ka tā. Guli mierīgi.
06.07.2017 16:07 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Pareģojošu sapņu man nav, bet par tuvinieku nāvi zinu pirms man kāds to ir pateicis. Kad mans vismīļākais vectēvs nomira, es zināju, ka viņš bija miris saullēktā, jo pamodos no sapņa, kurā saullēktu redzēju pa viņa istabas logu. Bija tāda mierpilna, bet ļoti skumja sajūta.
06.07.2017 16:12 |
 
10 gadi
Reitings 1746
Reģ: 18.11.2009
tagad man ir šausmīgi neomulīgi.. (t)
bet pašai arī ir gadījies..redzēju, ka man izkrīt visi zobi un asiņo mutē, pēc dažām dienām nomira vectēvs:-/
06.07.2017 16:12 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
Tik daudz par miršanām :-/, baisi!
06.07.2017 16:29 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits