Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai Jums liekas normāli...?

 
Reitings 35
Reģ: 16.02.2015
...tas, ka puisis katru nedēļas nogali brauc uz vecāku mājām palīdzēt darbos? No vienas puses, tās ir vecāku mājas, tie viņu uzturēja līdz universitātes beigām, deva naudu un visu pārējo, no otras puses, tagad puisis jau pats strādā un pats sevi uztur, pie tam vecāki ir pie labas veselības un paši ir spējīgi tikt ar visu galā. Taču no puiša tiek pieprasīts katras brīvdienas braukt gandrīz 200km, lai palīdzētu mājās padarīt visādus darbus. Viņš pats neko nesaka, vajag un viss. Man gan tas liekas par daudz, ņemot vērā, ka tā nav nekāda lielā saimniecība, vienkārši privātmāja ar dārzu un siltumnīcu.
17.06.2017 21:06 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Man vienīgai šķiet,ka šis stāsts jau ir kur dzirdēts?8-)
17.06.2017 21:21 |
 
Reitings 175
Reģ: 26.05.2017
Tu brauc/nebrauc līdzi?
17.06.2017 21:26 |
 
Reitings 27
Reģ: 28.04.2017
Ja kkad jau ir bijis, vai vnk lidzigs..
17.06.2017 21:26 |
 
Reitings 417
Reģ: 30.03.2017
Meitenīt, mīļā. LAUKOS ir daudz ko darīt. Cilvēki ceļās 5 no rīta un kaplē dārzu un līdz ar tumsu ieiet iekšā. Tā pati zāle jāpļauj reizi divās nedēļās, malka jāgādā un jaskalda, šis tas jāsalabo, un vēl daudz visādu darbu, kas itkā sīkums, bet prasa ilgu laiku.
Tas ir tikai cilvēcīgi, ka draugs palīdz saviem vecākiem. Labāk būtu braukusi līdzi un palīdzējusi.
Ja tu domā, ka laukos var izklaidēties, tad tu rūgti maldies. Visos laukos jāstrādā, neatkarīgi no vietas, ja negrib aizaugt. Nostrādājies un pēc tam mēle pa zemi velkas.
17.06.2017 21:29 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Ko,nozīmē tiek pieprasīts?Ja viņš ir pilngadīgs,tad viņa vecāki.nevar pieprasīt,bet palūgt jau var.
17.06.2017 21:30 |
 
Reitings 35
Reģ: 16.02.2015
Es nebraucu līdzi. Esmu bijusi ciemos tikai pāris reizes. Braukt līdzi katru nedēļas nogali netieku aicināta un pati arī neuzprasos līdzi. Man arī ir vecāku mājas, uz kurām aizbraukt, bet es nebraucu tik bieži, nav arī vajadzības, es apmēram reizi mēnesī aizbraucu ciemos, pie reizes, protams, šo to palīdzu, cik varu.
Ko,nozīmē tiek pieprasīts?Ja viņš ir pilngadīgs,tad viņa vecāki.nevar pieprasīt,bet palūgt jau var.

Nu tas parasti notiek tā, ka viņam pasaka: "Šonedēļ jābrauc mājās, vajag darīt to un to", un viss, nekas netiek iebilsts, jābrauc un viss. Viņš pats nesūdzas, tā ir iegājies un tā jābūt. Es esmu tā, kurai tāda braukāšana liekas par daudz.
17.06.2017 21:41 |
 
Reitings 417
Reģ: 30.03.2017
Nu bet viņš ir pieaudzis cilvēks. Kad gribēs tad arī nebrauks, kad gribēs brauks. Tu nevari viņam neko pavēlēt. Ja tevi neapmierina, tad meklē citu:-D
17.06.2017 21:45 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Problēma jau nav tur, ka vecāki viņu visu laiku aicina, bet gan, ka viņš nekad neatsaka un vienmēr brauc. Man liktos par daudz katras brīvdienas pavadīt vienai, kamēr puisis visu laiku palīdz vecākiem. Parunā ar puisi par šo.
17.06.2017 21:47 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Nu tas jau nav "tiek pieprasīts". Vecāki pieraduši, ka dēls vienmēr brauc un palīdz - dēls nekad nav iebildis. Tas, ka piezvana un pasaka, redz malka atvesta, nenozīmē, ka viņi pieprasa, lai brauc. Drīzāk pabrīdina, kas jāizdara un būtu labi, ja atbraukt. Gan jau nekas slikts nenotiks, ja dēls pateiks, ka šonedēļ netiek, un atbrauks nākošnedēļ sakraut (labojiet, ja kļūdos, iespējams malka nevar tik ilgi stāvēt :-D).
Tu esi viņu aicināju drīt ko citu? Piemēram piedāvājusi, ka nākošajā nedēļas nogalē aizbraucat pie taviem vecākiem?
17.06.2017 21:48 |
 
Reitings 35
Reģ: 16.02.2015
Tur jau tā lieta, ka tas nekad netiek noformulēts kā "vajadzētu", "būtu labi, ja atbrauktu", bet gan "vajag" un "jābrauc". Vecāki piezvana un pasaka, ka šonedēļ vajag braukt mājās un viņš brauc, jo vajag.
Es saprastu, ja vecāki būtu ar veselības problēmām, ļoti daudz strādātu vai citu iemeslu dēļ pašiem būtu grūtības tikt galā ar māju un dārzu. Taču tā nav. Es pat esmu uzaugusi privātmājā un zinu, cik darba tā prasa, bet, ņemot vērā, ka tur nav ne saimniecības, ne lauku, es neuzskatu, ka tas ir kas tāds, ar ko divi pieauguši cilvēki nevarētu tikt galā.
17.06.2017 21:56 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Ja tevi neapmierina, tad meklē citu

Droši vien ka apmierina, citādi sen jau būtu prom.:-D
.
Man arī liekas ka tā braukāšana katras brīvdienas ir par daudz. Ja puisim būtu maiņu darbs un šad tad viņš sestdienās un svētdienās strādātu, kas tad būtu?
Lai mūsdienās būtu konkurētspējīgam ir jāatīstās un to bieži vien nākas darīt tieši brīvdienās: jālasa, jāstudē un t.t.. Laikam vecāki joprojām dzīvo pēc Padomju laika standartiem, tāpēc arī ir tāda uzvedība no viņu puses.:-/
17.06.2017 21:57 |
 
Reitings 967
Reģ: 14.09.2009
Sviests kaut kāds!
Pieaugušam vīrietim pašam ir jādomā par savu māju, savu sievu un jāvelta laiks, veidojot savu ģimeni, iedzīvi utt. Nevis jātusē pa savu bērnības māju un ģimeni. Ciemos aizbraukt ir viens, bet šitas jau ir pa traku. Izklausās, ka mammīte negrib atlaist no saviem brunčiem.
17.06.2017 21:57 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Nu labi, tādā gadījumā vecāki ir pieraduši ka viņš brauc, tādēļ neredz vajadzību lūgt, prasīt, bet uzreiz tiešā tekstā - tas ir jādara. Iespējams arī viņš nesaskata problēmu, jo ir pieradis.
Nu bet pamēģini uzaicināt pie saviem vecākiem, vai aizbraukt kopīgi atpūsties kaut kur divas dienas. Tikai pabrīdini tā laicīgi, lai piemēram šajās brīvdienās esot pie vecākiem, viņš uzriez varētu pateikt vecākiem, ka nākošajās netiek. Un tā pamazām vecāki gan jau sapratīs, ka dēls vienmēr netiek, un viņš sapratīs, ka pastāv arī citi brīvdienu pavadīšanas veidi.
17.06.2017 22:04 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Kā ir ar draugiem? Kad viņš tiekās ar tiem? Un jūs brīvdienās nepavadat laiku divatā?
17.06.2017 22:05 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Tu gribi teikt, ja tavi vecāki lūgtu tev atbraukt palīdzēt, tu nebrauktu? Neko sliktu tur nesaskatu. Brauc līdzi un palīdzi vai sēdi mājās un atpūties, bet braukt vai nebraukt - tā ir viņa izvēle. Attiecības ar otras puses ģimeni nevajag bojāt. Turklāt, jo vecāki kļūs (jūsu abu) vecāki, jo vairāk un biežāk viņiem būs nepieciešama palīdzība, atbalsts un vienkārši apciemošana.
17.06.2017 22:14 |
 
Reitings 35
Reģ: 16.02.2015
Pēdējo reizi pa brīvdienām puisis palika Rīgā laikam maija sākumā, kad vēl nebija tik daudz darbu pa mājām. Tad viņš laicīgi sarunāja, ka netiek un vecāki neiebilda. Pēc tam es viņam piedāvāju palikt brīvdienās Rīgā maija beigās, tad jau viņš atbildēja, ka nevar, jo vajag braukt uz mājām. Pa ziemu/pavasari, apmēram reizi mēnesī viņš palika kopā ar mani Rīgā, jo nebija tik daudz darbu laukos, tagad, cik es saprotu, līdz rudenim gan būs jābraukā. Mēs esam kopā daba dienās un brīvdienās es esmu vai nu viena, vai braucu uz savām mājām.
Tur jau tā lieta, ka lielākā problēma ir tā, ka, ja jābrauc mājās, tad jābrauc, tur īsti nepastāv kompromisa varianti. Šī ir pirmā vasara, kurā mēs esam kopā, tāpēc iepriekš ziemā to neizjutu tik ļoti kā tagad.
17.06.2017 22:14 |
 
Reitings 35
Reģ: 16.02.2015
daba dienās

darba dienās
17.06.2017 22:15 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Pagaidām jau nav tik traki,bet kad pašiem būs sava saimniecība,kā tad būs,ka puisis brauks katras brīvdienas prom:-/ Es notekti runātu ar puisi par šo situāciju.
17.06.2017 22:16 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Nafig veidot attiecības, ja vecāki un lauku darbi ir par tām svarīgāki?(t) Viens ir palīdzēt, kad ir kaut kas smagāks jādara, bet ne jau katru nedēļas nogali braukt. Reizi trijās jau ir pietiekoši atliektiem galiem, bērni vecākiem neko nav parādā.
17.06.2017 22:18 |
 
Reitings 35
Reģ: 16.02.2015
Tu gribi teikt, ja tavi vecāki lūgtu tev atbraukt palīdzēt, tu nebrauktu?

Es brauktu, ja mani vecāki lūgtu. Es zinu, ka, ja mani vecāki lūgtu, viņiem tiešām vajadzētu palīdzību. Viņi savu māju un dārzu ir izveidojuši tā, ka paši var tikt galā, tāpēc mana palīdzība tiešām nav nepieciešama biežāk kā to pašu reizi mēnesī, kad tur aizbraucu.
17.06.2017 22:19 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits