Feministes pret sievietēm

 
Reitings 137
Reģ: 24.05.2017
http://www.tvnet.lv/financenet/finansu_zinas/664965-ep_mudina_mazinat_gandriz_40_lielo_starpibu_starp_viriesu_un_sieviesu_pensijam
Tad nu tvnet.lv ir jauns feminisma sasnieguma raksts. Par sieviešu pensiju nevienlīdzību...
Lasīsim starp rindiņām. Sievietei nevajag pavadīt laiku ar savu bērnu, karjera un nauda ir svarīgāka. Piedāvā ņemt aprūpes kredītu, lai var strādāt. Elastīgākus darba grafikus, lai var maksimāli strādāt...
Šis pensiju raksts ļoti līdzīgs algu propagandai...
Ko tad feministes vēlas noniecināt ģimenes lomu, iznīcināt tēva un mātes tēlus, padarīt ģimeni bezpersonisku. Jo starp tām sievietēm, kurām ir mazākas pensijas visticamāk ir liela daļa ar 2 vai vairāk bērniem, vīru un lielu ģimeni. Bet tās kurām ir lielās pensijas visticamāk ir vecmeitas...
Lai kā arī šī sociālā inženierija censtos panākt, viens ir skaidrs feministes ienīst parastās sievietes.
Un to pierāda pētījumi, sievietes ir laimīgas pavadot vairāk laiku ar savu ģimeni un bērnu. Pieaugot sieviešu nodarbinātībai un ekonomiskajai vienlīdzībai ir ievērojam krities viņu laimes līmenis...
Tātad gala jautājums laiks ar savu bērnu un ģimeni vai lielāka pensija, labāka karjera un lai aukle audzina tos bērnus?
15.06.2017 00:20 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
QTF
LV Darba likumā normāls darba laiks ir 40 stundas nedēļā. Kaut kas virs tā ir virsstundas, kuras, jā, var atrunāt darba līgumā, vai, ja akūti nepieciešams (arī tas atrunāts Darba likumā), un pēc likuma par tām vajag maksāt dubultā. Ja kompānija nemaksā dubultā, tā pārkāpj LV likumus.
16.06.2017 20:35 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Diskusija ir par tikai LV situāciju vai Eiropu vispār?
16.06.2017 20:48 |
 
Reitings 75
Reģ: 08.01.2016
Alexxas ieliktais pētījums atsaucās uz ES/ASV, es rakstīju par savu pieredzi UK, kas tomēr ir daudz tuvāka ASV un vidējai ES darba kultūrai nekā situācija Latvijā. Droši vien vajadzēja precizēt.
16.06.2017 20:53 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
QFT, ja nav noslēpums, vai par UK top amatiem Tev pieredze ir investīciju banku jomā (primāri lokalizētas Londonā)?
16.06.2017 21:07 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Pasadena
LV situācija pa lielam ir tāda pati kā Rietumos. Ir, protams, atšķirības, bet nezinu nevienu demokrātisku valsti, kur normālais darba laiks būtu lielāks par 40 stundām nedēļā. Ir pat mazāks.
.
Katrā ziņā Latvija iet Rietumu demokrātijas virzienu, līdz ar to tās tiesiskās normas ir tuvas Rietumu valstīm. Cik labi tās tiek ieviestas praksē LV un citās valstīs, jau ir cits jautājums (un atkarīgs no slinkuma vai čakluma parastajam LV iedzīvotājam palasīt, kas notiek likumi.lv kaut vai).
16.06.2017 21:07 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Pēc TNS datiem pirms 5 gadiem:
Sieviešu izglītība
Kopumā sievietes salīdzinoši biežāk iegūst augstāku izglītību nekā vīrieši. 2011. gada 4. ceturksni nodarbināto sieviešu vidū augstākā izglītība bija 43% sieviešu, kamēr nodarbināto vīriešu vidū augstākā izglītība bija 23%.

Sieviešu atalgojums
Kaut arī kopumā sievietes salīdzinoši biežāk iegūst augstāku izglītību nekā vīrieši, tomēr CSP dati sniedz informāciju, ka nevienā no jomām (saimniecisko darbību veidiem) sieviešu atalgojums vidēji nav lielāks par vīriešu atalgojums. Atalgojums ir vai nu aptuveni vienāds (piemēram, valsts pārvalde un aizsardzība, būvniecība), vai nu mazāks.
Piemēram, finanšu un apdrošināšanas darbību sfērā sieviešu atalgojums veido 60% no vīriešu atalgojuma (attiecīgi 800 Ls sievietēm un 1277 Ls vīriešiem).
Pēc Eurostat datiem Latvijā starpība starp vietējo bruto samaksu stundā vīrietim un sievietei (procentos pret vīriešu bruto izpeļņu uzņēmumos, kuros strādā 10 un vairāk darbinieku) ir 14,9%.

Sieviešu augstākās izglītības iegūšana, piemēram, ir stipri biežāka parādība, taču tas arī atalgojuma starpību nesamazina, joprojām ir šī diference.
16.06.2017 21:19 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Nerātnā, domāju, ka Tev varētu būt taisnība par tiesiskajām normām (godīgi sakot, neesmu iedziļinājusies), bet jautāju, lai varētu sekot diskusijai (ne tikai saistībā ar likumu, bet arī sabiedrības tendencēm un uzskatiem).
16.06.2017 21:45 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Sieviešu augstākās izglītības iegūšana, piemēram, ir stipri biežāka parādība, taču tas arī atalgojuma starpību nesamazina, joprojām ir šī diference.

Šīs nav tās lietas, ko saistīt. Te ir cita problēma - sievietes joprojām biežāk izvēlas humanitāros studiju virzienus, taču, nevis tāpēc, ka nevēlas uzņemties atbildību, bet tieši tādēļ, ka patriarhālā sabiedrībā augušie vecāki nosaka, ka tas meitai nav piemērots. Arī mātes, būdamas sievietes, uzskata, ka meitām ir bezjēdzīgi mācīties eksaktās zinātnes.
16.06.2017 22:07 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Alexxa,
Domāju, ka sievietes eksaktajās jomās vispār nelabprāt ielaiž, īpaši jau augstākos amatos. Jāpierāda sevi 10x vairāk, ka nesagāja uz īso izglītības virziens uz laiku un ka tiešām patīk un vēlies tur strādāt, jo stereotipi uz dzimuma lomām tomēr vēl pastāv. Tas gan nav par sākuma tēmu.
16.06.2017 22:25 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Jāpierāda sevi 10x vairāk, ka nesagāja uz īso izglītības virziens uz laiku un ka tiešām patīk un vēlies tur strādāt, jo stereotipi uz dzimuma lomām tomēr vēl pastāv.

Lai sievieti uztvertu nopietni, viņai ir jāiegulda vairāk darba, ko mums uzskatāmi pierādīja foruma biedrs Caloo, tēmas sākumā neuztverot nopietni Dūjas argumentus, lai gan pašam ir tādi paši. Kad es apstiprināju, ka Dūjai ir taisnība, parādot kaut vai vienu no elementārākajiem pētījumiem par tēmu, Caloo, kurš pirms tam paziņoja, ka viņam tam nav laika. Uzskatāms piemērs - man bija jāatrod 30 sekundes, lai sevi argumentētu, viņam nav 30 sekunžu, jo viņš ir ļoti aizņemtais vecis augstā amatā. Viņš aizmirsa painteresēties, kādā amatā strādāju es un ar kādām rozēm (Teiciens pareizs, jo tās puķes dzeļ pamatīgi), bija mans ceļš uz šodienu.
Tas arī ir tas patriarhāta stubums - arguments, lai nebūtu jāskaidro argumentu neesamība, ir laika trūkums. Lai eksaktajās zinātnēs sievieti uztvertu nopietni, ir jāiegulda kā minimums 2 vairāk darba, citādi, joprojām liela daļa pasaules dzīvo ar uzskatu, ka mātes klēpis dēlam iedod zināšanas, kā saremontēt tehniku, bet meitai - kā uzaudzināt nākamo pēcnācēju. Neviens netic Ekstrasensu cīņām, bet daudzi tic šim.
16.06.2017 22:37 |
 
Reitings 75
Reģ: 08.01.2016
Alexxa, kā saprotu, tev ir eksakta izglītība. Tevi nemaz nemulsina tas, ka tām hipotēzēm ir 0 empīrisku pierādījumu?
16.06.2017 22:42 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Tevi nemaz nemulsina tas, ka tām hipotēzēm ir 0 empīrisku pierādījumu

Nē, man pietiek, ka es spēju pamatot savu domu. Ja oponents arī pēc tā turās pie savām hipotēžem, tas nozīmē, ka viņam ir 69. Atzīt, ka nav faktu, kas spētu pierādīt viņa hipotēzes, ir nulle, bet, tā kā par patriarhālo domāšanu bija jāpasmejas, savu nespēju argumentēt aizvietoja ar laika trūkumu to darīt, ko izpauda frāzēs, kuru drukāšana aizņēma vairāk, nekā būtu vajadzējis vienam argumentam, lai aizvērtu man muti. Es neiesaistos šādās diskusijās, lai nopelnītu sev bomusa ķeksīti, ka Alexxai ir taisnība, bet tikai tādēļ, lai parādītu, ko nozīmē slavenā frāze "Think outside the box". Man nevajag, lai man piekāpjās daudzās lietās, piemēram, politika ir tēma, kurā taisnības nav. Bet šeit - atrodas visādi murgi, bet spēt atzīt, ka ir, tā kā es saku, lepnums neļauj.
Man prieks, ka Tev ir pozitīva pieredze un nekad nav bijis jāsaskaras ar to, ka sievete tiek diskriminēta, pirmkārt, jo viņa ir reproduktīvajā vecumā, jo patriarhāla domāšana saka, ka jebkura sieviete reproduktīvajā vecumā gribēs bērnus, otrkārt, pat, ja viņa tos vēlas, iespējas pārliecināt savu topošo darba devēju, ka bērna tēvs būs tas, kas ņems BKA - tuvu nullei. Ja vien bērna tēvs nav bezcerīgs bezdarbnieks. Esmu izgājusi cauri tai ellei, kad sievietei ir jādara 2x vairāk, lai kvalificētos kā vīrietis, kas dara tikai pusi no tā, ko no viņa prasa. Diskriminācija mazinās, bet tā joprojām nav mīts. Atbildīgos amatos sievietes neizvēlas. Es savā tagadējā darbavietā nonācu tādēļ, ka pierādīju sevi citur, bet - guess what, kad es aizgāju BKA, sievietes manā vietā netika izskatītas vispār. Izņēmums pierāda likumu. Ja viena varēja, citas nespēs būt tik pat labas un - lai būtu skaidrāks, manam darbam nav sakara ar fizisku spēku.
16.06.2017 23:15 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Alexxa,
Lielos vilcienos aptuveni piekrītu tavam domu gājienam. Caloo vienkārši ir personīgās domas no vīrieša skatu punkta. Arī tādu viedokli var paust, kaut varu secināt, ka Duujaai uzbrauca nevietā, jo runāja vienādās pozīcijās un kategorijās, bet nedomāju, ka viņš kopumā noniecina sievietes vai ka tikai vīriešiem jādominē pār pasauli, vai vēl kas revolucionārs. Tikai cita izpratne par dzimumu lomām, iespējām darba tirgū un citiem aspektiem, nesaskatot šo nevienlīdzību, jo nu būt divi vienlaicīgi arī nevar un tieša kontakta ar to nav iespējams bijis.
Mani izbrīna, ka sievietes kļūstot par nespējniecēm, nestabilām, nelīdzsvarotām, kā argumentu tam, ka tieši, nonākot augstākos amatos, sievietes jau tāpat nespēj strādāt, ko te kāda cita minēja. Liekas, vīrieši var būt spiesti kādreiz strādāt vairāk darba stundas arī sākuma topikā pieteiktās problēmas dēļ un vispār atalgojuma līmenim valstī korelējot ar to, cik ģimenei būtu nepieciešams.
16.06.2017 23:22 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
QTF
Pareizi sapratu, ka UK Tu strādāji starptautiskā uzņēmumā, kur 12 stundas 6x nedēļā ir ar līgumu noteikts? Un tas ir katru mīļu nedēļu? Un katru mīļu nedēļu ir jāstrādā 72 stundas?
.
Paskatījos UK valdības vietnē - var stādāt vairāk, bet darbiniekam ir tiesības jebkurā brīdī no tik drastiska darba laika atteikties un iekļauties valdības noteiktajās 48 darba stundās nedēļā, ko aprēķina 17 nedēļu periodā. Jā, ir izņēmumi, bet nez vai tie attiecas uz parastu biznesa vidi.
https://www.gov.uk/maximum-weekly-working-hours/calculating-your-working-hours
16.06.2017 23:44 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
ai sievieti uztvertu nopietni, viņai ir jāiegulda vairāk darba, k
et ta r LV ikdiena jebkur, darba pirmkart! Veciem vienmer lielas atlaides .;-)
17.06.2017 00:14 |
 
Reitings 75
Reģ: 08.01.2016
Alexxa, ar pierādījumiem hipotēzēm es domāju pierādījumus tam, ka patriarhāts liek sievietēm nestudēt eksaktās jomās, ka būtiska daļa sieviešu darbā saskaras ar seksismu u.tml., nevis Caloo peripetijas. Ja atalgojumus saista ar seksismu, tad pēc tevis pašas iepostotā pētījuma jāsecina, ka, piemēram, Zviedrija ir 3x patriarhālāka nekā Polija, bet Vācija un Somija pat 5x patriarhālākas nekā Polija. Bet Luksemburga un Rumānija, piemēram, identiski seksistiskas. Ņemot vērā, ka Luksemburga noteikti ir ieviesusi kaut kādas mākslīgas algu korekcijas vai kvotas, tad patiesībā jau Luksemburga ir daudz seksistiskāka nekā Rumānija.
Nerātnā, nē, tajā uzņēmumā es nestrādāju. To uzņēmumu sauc Foxtons, kas ir viena no labākajām nekustamo īpašumu kompānijām Londonā, pēc darba kurā pat ASV jūs saņems atplestām rokām. Jā, visi zemākajos amatos strādā 12h dienā, 6 dienas nedēļā - un strādā tā gadiem un dekādēm ilgi, arī kad kļūst par menedžeriem un direktoriem. Tādēļ es arī rakstīju, ka šīs idejas par seksismu bīda cilvēki, kuriem ir ļoti nosacīta darba pieredze - pasaulslavenu un visiem labi zināmu kompāniju standarta darba stundas tiek ieplestām acīm uztvertas ar pilnīgu neticību, kā kaut kādi meli un fantāzijas. Skaidrs, citās ir jāstrādā mazāk, KFH kas ir vēl viena no labākajām, ir tikai kādas 10 stundas dienā jāstrādā, bet arī alga ir jūtami zemāka un izaugsme mazāka.
17.06.2017 00:30 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
QFT
Manā ieskatā verdzība arī vislabākajā, visprestižākajā un visslavenākajā darbavietā ir un paliek verdzība.
.
Ja kādam to vajag, lai strādā, ja tiešām redz tādai sevis nomocīšanai jēgu. Un mērķi. Lai gan neticu, ka šī darbavieta ir vienīgais ceļš uz asv vai makten krutu darbavietu. Un vai vispār to asv vajag.
.
Nesauktu arī tāda darba uzņemšanos, lai piepildītu tāltālus sapņus un cerības, par varoņdarbu. Manuprāt lielāks varoņdarbs ir atrast efektīvāko, ne mokošāko ceļu mērķu sasniegšanai. Un vēl lielāks varoņdarbs ir saprast, vai tiešām vajag piepildīt teju nepiepildāmus sapņus, lai nav tā, ka šo vīziju vārdā upurē sevi, savu dzīvi, savu veselību, savu sirdsmieru, personisko piepildījumu utt. vai, nedod dies', pārdod savu dvēseli velnam.
17.06.2017 01:08 |
 
Reitings 75
Reģ: 08.01.2016
Tas ir sieviešu vidū izplatīts lietu skatījums, kā arī iemesls, kādēļ viņas šajās kompānijās ilgi neuzturas un par menedžerēm kļūst reti, bet par direktorēm ar seščiparu algām un miljonus vērtām mājām vēl daudzreiz retāk. Diskusija jau nav par to, vai ''vajag'' šādu krutu darbu, bet kādēļ tik maz sieviešu krutos darbos.
17.06.2017 01:34 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Diskusija jau nav par to, vai "vajag" šādu krutu darbu, bet kādēl tik maz sieviešu krutos darbos

Laikam jau tāpēc, ka sievietēm pietiek gudrības saprast, ka tamlīdzīgs darbs un vergošana tajā nav vienīgās dzīves vērtības?... Nav normāli katru dienu, 6x nedēļā strādāt pa 12h ilgtermiņā. Nu nav tas normāli un viss! Lai vai ko par to maksā, lai vai kādas karjeras izaugsmes - kur katrā amatā tāpat ir tās 12h, 6x nedēļā. Es savam vīram ko tādu nenovēlētu, jo pastāv arī citas darbavietas, citi amati, kur var nopelnīt tādu pašu piķi, ja ne vairāk, neplēšot sev dirsu un neziedojot visu savu privāto dzīvi kaut kādai firmai, svešam biznesam.
17.06.2017 02:58 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
QFT
Un kas tad vainas šādam sieviešu vidū uzplatītam lietu skatījumam?
.
Un mani tiešām nevilina 72 stundu darba nedēļa gadu desmitiem ilgi dēļ sešciparu algas un megakrutas mājas kaut kad mistiskā nākotnē.
.
Tā sāku noprast, ka esi cosmo lietotājS.
17.06.2017 03:12 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits