Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Māte

 
Reitings 417
Reģ: 30.03.2017
Sveikas! Mani uztrauc viena lieta, kurā nezinu kā rīkoties. Esmu jau diskusijās rakstījusi, ka man ir bijusi smaga bērnība. Sen esmu izgājusi pati savā dzīvē, viss ir mainījies, bet..man ir jaunākā māsa, kurai ir 11 gadi. Viņa nav īstā māsa, bet pusmāsa. Es viņu dēvēju par savu māsu, jo ir ļoti tuvs cilvēks man. Es bērnību pavadīju traģiski, mani sita pat par to ka es neapēdu savu porciju, slānija ar siksnu, plēsa aiz matiem un dauzīja pat pret sienu. Tie vēl ir ziediņi pēc visa kas ir bijis.
Es raudu par savu māsu. Viņai notiek tas pats, pie tam māte ir kopā ar cietumnieku un abi met pa lampu. Un tas cietumnieks viņai vél pie tam uzmācoties.
Kad es dzīvoju kopā ar māti, viņa izšķīrās no mana tēva tik lai piedzītu alimentus un no māsas tēva arī izšķīrās naudas dēļ. Es bērnībā biju noslēgta, depresīva un māsa kļūst tāda pati. Viņas tēvs ir lietas kursā, es runāju ar viņu un teica ka gribētu māsu dabūt pie sevis bet teica ka process ir pārāk ilgs un gandrīz nereāls.
Es atvainojos, ka nesakarīgi rakstu, jo esmu ļoti uztraukusies.
Māsa vēl sacīja, ka otrajā klasē, kad mācījās, viņa teica māte esot atnākusi uz skolu pēc sporta pulciņa pakaļ un klasesbiedru priekšā noslānījusi, ka pārāk lēni ģērbjas. Es jūtos kā sasietām rokām, gribu palīdzēt māsai. Ko jūs ieteiktu?
17.04.2017 17:41 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Tu nevari ņemt aizbildniecībā māsu? Ja nav labas attiecības ar mammu, varbūt ir vērts tur nodedzināt visus tiltus un caur bāreņtiesām ņemt māsu pie sevis, lai vismaz viņu paglābtu? Pirmais, kas iešāvās prātā.
17.04.2017 17:43 |
 
Reitings 417
Reģ: 30.03.2017
Viņas tēvs to plāno. Es ieteicu lai nofilmē, ko māte dara, tas visu atvieglinās.
Man ar viņu ar nav labas attiecības, pirms kādiem 2 mēn zvanījās apsaukāja par zagli, ka esmu nozagusi kaut kādas rotaslietas, kā piedraudēju ar policiju, tā viss atradās. Vēl teica ka atbrauks pie manis un sataisīšot ar cietumnieku man huiņas, kā viņa izteicās. Tas viss ir bijis, nekašķējos jau ar viņu un nekontaktējos pēc tā kas ir bijis.
17.04.2017 17:49 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Lai pusmāsas tēvs raksta iesniegumu bāriņtiesā - tas process nemaz nav tik sarežģīts un briesmīgs kā cilvēki uzskata. Turklāt, ja pati māsa var apliecināt, ka cieš no vardarbības, viņa tiks izņemta no ģimenes un nodota tuvāko radinieku aizbildniecībā, respektīvi, pie tēva. Tad nu tēvs un māte varēs nodarboties ar tiesu procesiem utt., bet vismaz tava māsa būs drošībā. Neklusē - kaut vai pati uzraksti to iesniegumu pirms notiek kaut kas nelabojams.
17.04.2017 17:49 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Un nevajag tu neko filmēt un ņemties - tavai māsai ir 11 gadi, viņas liecība tiks ņemta vērā tiesā. Bāriņtiesa pati veiks visas apsekošanas, psiholoģiskos novērtējumus un intervijas. Negaidi, raksti iesniegumu!
17.04.2017 17:51 |
 
Reitings 417
Reģ: 30.03.2017
Tik domāju, kā var tā audzināt savus bērnus, lamājot, apsaukājot, sitot..sviests! Māte paliek māte, bet nekad neesmu uzskatījusi viņu par savu māti, jo mani uzaudzināja kopš 12 gadiem vecmāmiņa
17.04.2017 17:52 |
 
Reitings 417
Reģ: 30.03.2017
Es jau arī gribētu rakstīt to iesniegumu, bet man pašai bail no savas mātes un viņas cietumnieka
17.04.2017 17:53 |
 
Reitings 1196
Reģ: 28.01.2013
Domāju, ka, ja īstais tēvs būtu gribējis ņemt meitu pie sevis, sen jau būtu izpētījis, kas darāms. Tas nav ne tik ilgs, ne tik briesmīgs process, bet tas kas ir briesmīgi - ka viņš ļauj savai meitai dzīvot tādos apstākļos. Vispār, viņš varētu viņu ņemt pie sevis, jo, kamēr nav cita sprieduma, tēvam ar māti ir vienādas tiesības. Tā ka tas viss ir atrunas.. Iesniegums bāriņtiesai, māsu uz psiholoģisko izpēti un rehabilitāciju un meklēt kādu audžuģimeni vai aizbildni.
17.04.2017 17:56 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
katra devusi labu ideju par to bāriņtiesu un (pus)māsas liecību. Ja vēl tas cietumnieks Tavai māsai uzmācas, tad tas ir vēl papildu punkts viņu ātrāk dabūt prom no turienes ar policijas palīdzību. Katrā ziņā, ja Tava māsiņa Tev jautā pēc palīdzības, šis ir reāli izdarāms.
17.04.2017 17:58 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Tu esi liela un pieaugusi sieviete. Ja šie abi notrusījās par to, ka pabaidīji šos ar policiju, nemaz tik vareni šie nav, tik tā lielā runāšana (bet to jau visi tādi māk).
17.04.2017 18:01 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Kad ir situācija, kad māte iedzērusi vai sasitusi, saki, lai māsa ziņo. Tad saucat policiju, sakat, ka tie bija kaimiņi vai kāds cits, lai māte tavu māsu par to nesoda. Ja sociālie dienesti atņems mātei tiesības, tad māsa automātiski nonāks pie tēva.
Es saprotu, ka ta ir jūsu māte un negribas saukt policiju, taču tā ir tavas māsas dzīve! Nevienam nav jācieš, jo vecāki ir bezatbildīgi un atkarīgi no dažādām vielām, izgāž dusmas uz atvasēm. Vēl jo vairāk, ja tas patēvs uzmācas, tas ir drausmīgi! Tas sabojās nabaga meitenei visu uztveri par normālu ģimeni un seksuālām attiecībām. Es uzskatu, ka tev ir kas jādara steidzami un iesaistot policiju/sociālos dienestus/bērnu palīdzības tālruņus, lai mātei nav iespēja tēlot upuri. (t)
17.04.2017 18:17 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Alkohols + uzmākšanās situācijai es domāju, ka vienīgais variants ir iesniegums policijā un bāriņtiesā.
17.04.2017 21:09 |
 
Reitings 92
Reģ: 12.07.2015
ātrāk māsiņu dabūt prom no mammas un cietumnieka. Ja jau uzmācas tad nav tālu līdz izvarošanai - nedod Dievs.
Ļoti žēl ka Tev un Tavai māsiņai ir bijusi tik smaga bērnība :-(
17.04.2017 21:31 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits