Tavas attiecības ar Dievu

 
Reitings 33
Reģ: 31.01.2015
Kādas ir Tavas attiecības ar Dievu?
Un te, lūdzu, neatbildēt visām tā, kas netic Dievam utt., jo tas nozīmē, ka attiecību NAV. Bet man interesē tās, kurām ir :)
Es Dievam esmu ticējusi vienmēr, tikai varbūt savlaik saucu Viņu citādāk un attiecības bija tālas un diezgan nekādas... tad satiku savu vīru, kurš bija audzis ticīgā ģimenē un viņš man pastāstīja par Dievu vairāk.. tā nu tagad zinu, ka ir Dievs, kurš reāli uzklausa un palīdz... un palīdz tādās situācijās, kad liekas, ka izejas nav. Un dziedina. Un aizsargā. Un brīdina. Un vada. Un atbild uz lūgšanām. Un pamāca. Un izmaina.
25.02.2017 21:13 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Tu ļoti smuki noformulēji to, kas man galvā sēž. Es uz reliģiju tieši tā arī skatos, ka tas ir veids kā vadīt cilvēku. Žēl, ka ticību un reliģiju izmanto arī nelabiem mērķiem. Bet nu tas ir jebkurā jomā - vienmēr atradīsies cilvēki, kuri mēģinās izmantot kaut ko savtīgiem nolūkiem.
25.02.2017 22:23 |
 
Reitings 33
Reģ: 31.01.2015
grecia,
Ticu UN esmu piedzīvojusi :)
Patiesībā ir tā, ka sākumposmā noteikti jābūt kādam pieredzējušākam, kurš atbalsta, atbild uz neskaidrajiem jautājumiem un pamāca. Tieši tāpēc, ka jautājumu ir 100, un ja nav atbildes, tad ir šaubas, bet, ja ir šaubas, tad nav ticība. No 0 vienam pašam aptvert visu to informāciju, ko Bībele sniedz un māca, nav viegli, bet noteikti ir tā vērts :)
Bībele skaidri pasaka, ka visos laikos būs cilvēki, kas noraidīs Dievu un ticēs meliem. Romiešiem 1:25 saka: „Viņi dievišķo patiesību apmainījuši pret meliem un sākuši dievināt un pielūgt radību, atstājot novārtā Radītāju, kas ir augsti teicams mūžīgi, āmen.”
25.02.2017 22:24 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
tā diemžēl ir. Tāpēc vēl jo vairāk svarīgi saglabāt tīru galvu, saprātu un jā, arī diskutēt par to. strīdos mēdz dzimt patiesība. un vispār ieklausīties citu viedokļos nav slikti, respektēt. vai tā ir reliģija vai kas cits.
25.02.2017 22:25 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Man gan liekas interesanti parunāt par šādu neikdienišķu tēmu. Te jau neviens necenšas kaut ko savu uzspiest. Man, piemēram, interesanti palasīt kā kura šo tēmu uztver. Ikdienā taču par tādām lietām nekad nerunā. Aizdomājos, ka man ne jausmas par to, kam tic mani draugi vai ģimene (ja tic, nu ok - izņemot tēvu, jo viņš nekad to nav slēpis un noklusējis), jo tieši šādu aizspriedumu dēļ, cilvēki nerunā par to.
25.02.2017 22:26 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
jā, tas gan..daudzi par to nemaz nerunā. man ir viena draudzene kristiete, viņa vsp par to nerunā! ja sāku par to diskutēt, tad viņa nesaprot, kāpēc. jo viņa vnk zina (tic) tam, kam tic un viss. pārējās diskusijas šķiet liekas! es gan daudz par to esmu diskutējusi, gan ar draugiem, gan savu ģimeni, gan pat līgavaiņa ģimeni! :D man tas tiešām šķiet interesanti un nestandarta tēmas aizrauj vairāk.
25.02.2017 22:28 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Man arī būtu ko teikt šai sakarā, bet man nepatīk reliģiskais fanātisms, kas nāk no autores puses, jo tas nozīmē, ka viņa gaida, ka visi piekritīs viņai un viss. Tāpēc arī saku, ka muļķīgi izskatās.
25.02.2017 22:30 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Tā kā kristietība un baznīcas dzīve bija teju mana ikdiena lielāko manas dzīves daļu, tad man šī tēma liekas nu tiiiiiiik apmuļļāta, ka pilnīgi negribas vairs par to runāt. Dažreiz pat aizmirstas, ka pastāv vēl cilvēki, kuri par to visu nerunā un neinteresējas.
25.02.2017 22:32 |
 
Reitings 380
Reģ: 16.02.2011
Misssis, bērnībā apmeklēju Svētdienas skolas nodarības, vēlāk jauniešu grupiņu, gāju uz dievkalpojumiem regulāri. Jāatzīst, ka tagad eju uz dievkalpojumiem Ziemassvētkos vai uz Lieldienām, tātad, ļoti reti. Šad tad iedomājos, ka jāaiziet, bet neaizeju, taisos to atsākt darīt. Jo man patīk atmosfēra dievkalpojumā, miers, ko tur iegūstu. Taču viennozīmīgi varu arī teikt, ka pie Dieva vienmēr un jebkurā dzīves situācijā varu tverties pēc patvēruma. Vienmēr esmu jutusi un ticējusi, ka Viņš ir tas, kas palīdz, sargā, atbild uz lūgšanām. Visādi ir gājis, ir smagi brīži, grūtības... bet tas viss, kas manā dzīvē noticis, es zinu, ka Viņš ir tas, kas vienmēr stāv klāt un viss notiek pēc Viņa prāta. Un es saņemu stiprinājumu Viņā. Un arī visā labajā, kas ir noticis, es zinu, ka varu pateikties Viņam par to. Tikai biežāk jāatceras pateikties, tas gan.
Es nevienu nenosodu, katram ir brīva izvēle ticēt Dievam vai nē, es neuzbāžos un arī netaisos to darīt Es varu pastāstīt citiem, cik labi ir ar Viņu, bet tā jau ir viņu izvēle, vai uztvert to, kā uzbāzību vai ietekmēšanu. ;-);-);-)
25.02.2017 22:37 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Es tieši nezinu nevienu pašu, kas par to runātu un par to baigi interesētos. varbūt tieši tādēļ, ka par to neviens nerunā :-D
25.02.2017 22:37 |
 
Reitings 1321
Reģ: 03.11.2015
Es nekad mūžā nenoliegšu kādu reliģiju. Pat tikai tā iemesla dēļ, ka tas nav pieklājīgi, bet man lielas ļoti nepareizi, ka autore grib, lai visi ciena viņas ticību, bet pati citas neciena.
25.02.2017 22:47 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Noklausieties šito (7 min.): https://youtu.be/28i3lWxW5xs
Ļoti, ļoti gudrs cilvēks (Toronto universitātes psiholoģijas profesors) izskaidro, kas ir kas reliģijā.
Man likās ārkārtīgi vērtīgi noskatīties arī pilno podcastu: https://youtu.be/04wyGK6k6HE
25.02.2017 22:53 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Nerea
bet runā tad ar mums, ne-fanātēm))
25.02.2017 23:01 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Caloo, noklausījos īso versiju. Baigi interesanti. Man šķiet, ka es ļoti līdzīgi to redzu. Tas kā viņš paskaidroja, kas tad ir tas Dievs, ir tas, kas galvā pa bišķiņam dažādos slāņos izveidojies, bet nemācētu nekad vārdos to izteikt :-D
25.02.2017 23:02 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
dr567309
Vai ne! :D
Noklausies garo ar kad sanāk, Tev varētu patikt. :) Tur diezgan daudz ir arī par politiku, cilvēkiem utt.
Man par cik interesē psiholoģija, es klausos viņa lekcijas, kad sanāk laiks. Viņš ieraksta to ko stāsta studentiem un viņa youtube lapā jebkurš par brīvu var noklausīties lietas, par ko viņa studenti n tūkstošus maksā. Ļoti interesanti... :)
25.02.2017 23:13 |
 
Reitings 683
Reģ: 22.01.2013
Man gan liekas interesanti parunāt par šādu neikdienišķu tēmu. Te jau neviens necenšas kaut ko savu uzspiest. Man, piemēram, interesanti palasīt kā kura šo tēmu uztver. Ikdienā taču par tādām lietām nekad nerunā.

Piekrītu šim! Man arī interesanti.
Pati ticībā neesmu dziļi iekšā, bet ticu, ka ir Dievs, Jēzus un arī Velns. Ticu, ka ir kaut kas, kas ir augstāks par mums, ir bijušas reizes, kad tas tiešām ir sajusts, pat man kā cilvēkam, kas nav tur iekšā tik ļoti, kā tiešām ticīgie. Esmu arī pēdējā laika gaitā nonākusi pie uzskata, ka Dievs ir tikai viens, ka visi Allāhi, budas u.c. nav dievi, bet tādi kā velna paveidi drīzāk. Tāpat esmu sākusi domāt arī par visām latviešu dievībām, lai arī kā man patiktu daudzās latvju rakstu zīmes, tomēr sliecos domāt, ka tur apakšā ir tīrā reliģija, kas vairs, manā uzskatā, galīgi nav ticība. Uzskatu, ka Dievs no cilvēka gaida ticību, bet pārējie dievi, kam kaut kas jāupurē un tamlīdzīgi, ir jau ļaunais spēks.
Tas tā īsumā par manām attiecībām ar Dievu, kā jau minēju neesmu tur dziļi iekšā, ar lūgšanām neaizraujos, bībeli reti paņemu rokās, bet ticēt ticu! :)
Par to, kam citi tic vai netic man ikdienā pilnīgi vienalga, manis pēc, katrs var ticēt, kam vēlas, necenšos nevienam neko iestāstīt, ja vēlas papļāpāju par šo tēmu un tas arī viss, galvenais, lai nesāk man mēģināt ieborēt, ka man jāsāk ticēt, kam citam, tad gan man nepatīk. :-D
Un piekrītu šim:
Strīdēties par reliģiju nav ētiski. Un šai diskusijā redzams, ka arī muļķīgi.

Tā nu tas ir, katram ir savs, kam gribas ticēt vai neticēt, ir muļķīgi censties otram iegalvot, ka lūk tas mans īstais ir tas viens vienīgais, un cita nav.
25.02.2017 23:17 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Jā, šo biju arī klausījusies, ļoti daudz kam piekrītu, redzu savas domas. Viņam ir daudzi labi video, kur cilvēciski paskaidro, viņaprāt, lietu kārtību.
25.02.2017 23:18 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Es tagad klausos, par attiecībām. Nu baigi interesanti! Mums baigi daudz kur ar viņu domas sakrīt, vienīgi es savā haosā to spēju saskatīt bieži vien, bet nespēju praktizēt dažādu iemeslu dēļ. Bet nu foršs čalis! Es neesmu fanāts youtubā klausīties kādu cilvēku video (nu tieši šādi runāšanas tipa video), bet šitas paķēra kaut kā.:-)
25.02.2017 23:18 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Allāhs un buda ir Velna paveidi? Wait a minute...
25.02.2017 23:18 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Bet kā ticīgs cilvēks var uzrakstīt "Bībele" ar mazo burtu??? Zūd ticamības moments...
25.02.2017 23:24 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Es gan saprotu autores nostāju (nesaku, ka atbalstu, bet saprotu). Kā jau iepriekš minēju, tie paši latviešu dievi ir radušies krietni pēc bībeles. Par budu un to pusi - diezvai pārliecināts kristietis ticēs kam tādam, ko pats nepazīst īsti un kas nav bībelē. Nu, nevajag uz to apvainoties, vienkārši ir jāsaprot un jāpieņem (un jābūt iecietīgiem) pret tiem, kuri spēcīgi aizstāv savu ticību, savu reliģiju. Arī tas ir daļa Dieva, manā izpratnē. Varbūt pārliecināts budists arī mums teiktu šeit, ka Dievs autores izpratnē nepastāv, jo tas un tas. Nez, es neko tādu neņemu ļaunā. Kamēr mani pie rokas nevelk uz baznīcu un neuzspiež lūgties - es uz to skatos nevis tā, ka viņa zākā citu ticību/neticību, bet vienkārši aizstāv savējo. :-)
25.02.2017 23:25 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits