Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Viendzimuma pāru reģistrācija.

 
Reitings 32
Reģ: 04.12.2009
Sveikas meitenes, nepieciešami Jūsu viedokļi.
Šobrīd pildu mājasdarbu, iekritusi tēma viendzimumu pāru laulību reģistrācija, kādi ir plusi un mīnusi. Vajag tos arī argumentēt.
Pilnīgi tukšs prāts par šo visu. Atradu dažus plusus, bet vajag vēl. Varbūt kāda var palīdzēt, ir saskārusies ar šo vai vnk ir viedoklis.
Palīdziet! :D
29.01.2017 21:32 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Tādi paši plusi kā pretējā dzimuma laulībai. Piemēram, mantojuma tiesības.
29.01.2017 21:39 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
1. ja dzivesviedrs noklust reanimacija un lauliba nav oficiala ieksa nelaidis, un par labu vai pret oparaciju izlemt nevares.
2. sakartota juruisdiska puse, ari mantojuma lietas vienkarsotas un kopipasumu lietas.,
3. berna adopcija....
bet vispar google var atrast daudz info kas tev palidzetu.;-)
29.01.2017 21:40 |
 
Reitings 32
Reģ: 04.12.2009
Šobrīd tieši google studēju un informāciju meklēju, bet interesē tieši Jūsu personiskie viedokļi. :) Paldies.
29.01.2017 21:45 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Un kads ir tavs viedoklis?
29.01.2017 21:54 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Viendzimuma laulības nodrošina viendzimuma pāriem piekļūšanu tādam pašam laulības tiesību institūtam, kas ir pretēja dzimuma pāriem. Tajā pašā laikā ir gadījumi, kad uz viendzimuma laulībām tiek uzlikti arī daži nosacījumi, kas ierobežo viendzimuma laulāto tiesības salīdzinājumā ar pretēja dzimuma pāriem. Laulības noslēgšanas faktu nosaka pāris noteiktas tiesības, piemēram: tiesības uz kopīpašumu, tiesības uz alimentiem, tiesības uz mantojumu, sociālās un veselības apdrošināšana, nodokļu atlaides un kredīti, tiesības uz kopīgu uzvārdu, tiesības neliecināt tiesā pret laulāto, tiesības uzstāties kā pilnvarotā persona laulātā vārdā darbnespējas gadījumā veselības stāvokļa dēļ, tiesības rīkoties ar laulātā ķermeni tā nāves gadījumā, tiesības uz kopīgo audžubērnu audzināšanu, kā arī citas tiesības, kas tiek liegtas nereģistrētiem pāriem.
luk vel dazi plusi ko neiedomajos uzreiz.Kopigs uzvards, tiesibas neliecinat pret laulato,un etc.
29.01.2017 21:57 |
 
Reitings 32
Reģ: 04.12.2009
Paldies, Rīdziniece, šo arī savā darbiņā ieliku. Tagad plusu man daudz, bet mīnusu neviens.
29.01.2017 22:02 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Purple, pat ja laulība ir reģistrēta, bērnus vienalga navarēs uztaisīt. Ja tāds pāris izšķirsies, tad katram nāksies paņemt pusi. Bet principā ir tie paši mīnusi, kādi ir klasiskajā laulībā.
29.01.2017 22:09 |
 
Reitings 520
Reģ: 28.10.2016
Galvenais ir tas, ka beidzot kāds no konservatīvajiem (senioriem) uzskatīs šādu pāri par "nopietnu".
Jo ar hetero ir tā - randiņi kādu mēnesi, vai vairāk, tad sekss, tad kopdzīve, tad apprecās. Nu, un visas tantes ir priecīgas par katrām kāzām un potenciālajiem mazbērniem (es ironizēju).
Divu lesbiešu/geju gadījumā nav ne kāzu, ne mazbērnu, jo precēties nevar un adoptēt nevar.
Lv vismaz ar precēšanos varētu sākt, tas taču nevienam nekaitē(?)
29.01.2017 22:12 |
 
Reitings 269
Reģ: 21.11.2016
Manuprāt, viendzimumu pāru reģistrācijai var būt tikai plusi. Nevienu mīnusu neredzu, ja neskaita atsevišķu personu grupiņas, kuras aktīvi bļauj, ka viņiem kaut kādā veidā viendzimuma pāri bojā dzīves kvalitāti.
Ja nopietni, tad es vispār nesaprotu kāda velna pēc nevar pieņemt to kopdzīves likumu, lai arī viendzimuma pāros partnerim būtu iespēja apciemot otru slimnīcā, piemēram. Nemaz nerunājot par visu pārējo jau iepriekš minēto. Kāpēc tiem cilvēkiem nepārtraukti ir jājūtas kā kaut kādiem otrās šķiras cilvēkiem? Kāpēc jācieš no tā, ka viņi nevar izmantot tās pašas iespējas kādas izmanto citi pāri? Tikai tāpēc, ka mīl sava dzimuma personu? Vai tas ir noziegums!? Velns lai rāvis, alkoholiķiem un narkomāniem nereti bērnus neņem nost, sabiedrība piever acis uz vardarbību ģimenē utt., bet tiklīdz runa nonāk līdz viendzimuma pāriem, tā visi uzreiz ir tādi lietpratēji, kuri bļauj par tradicionālām ģimenes vērtībām, ka pretīgi metas. Lai arī mani tiešā ziņā šis jautājums neskar, vienmēr esmu aktīvi paudusi savu viedokli, jo man liekas absurdi tas, ka diviem mīlošiem cilvēkiem nav iespēja likumīgi reģistrēt savu laulību! Nedzīvojam vairs viduslaikos, sasodīts!
30.01.2017 00:57 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Par visiem 100 piekrītu Ophelie_ :-|
30.01.2017 01:02 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Es arī piekrītu Ophelie_
30.01.2017 08:35 |
 
10 gadi
Reitings 192
Reģ: 08.02.2010
Laulība ir derība starp vīrieti un sievieti, kad viņi abi pieņem lēmumu savienot savas dzīves līdz nāves brīdim.
Laulību slēdz baznīcā, ja kāda to vēl nezin.
Sarakstīties var dzimtsarakstu nodaļā.
Es laikam esmu opozīcijā ar šo jautājumu. Mans uzskats, ka katrs var savā gultā darīt, ko grib, varbūt arī, lai sarakstās, lai kā saka, ar dokumentiem viss ir kārtībā, bet noteikti neļaut audzināt bērnus tādā ģimenes modelī.
Un narkomāni un dzērāji ar vairākiem bērniem būtu vienkārši jāsterilizē, lai nevairojas.
Tā es domāju un punkts. Neviens nepārliecinās par pretējo.
30.01.2017 09:32 |
 
Moderators
Reitings 4830
Reģ: 13.11.2016
Civillikums par laulības noslēgšanu:
53. Laulā dzimtsarakstu nodaļas amatpersona vai 51. pantā norādīto konfesiju garīdznieki, ja ir ievēroti laulības noslēgšanas noteikumi.
30.01.2017 09:37 |
 
10 gadi
Reitings 192
Reģ: 08.02.2010
Par to, kas ir laulība un civillaulība, ir runāts. Laulība - savienība, kas ir noslēgta baznīcā, civillaulība - kad apprecas dzimtsarakstu nodaļā (ja gadās būt kādās kāzās zagsā, tad ieklausieties, ko saka vadītāja.). Bet negribu ne ar vienu strīdēties.
Jo tas ne par tēmu - galu galā tēma ir viendzimuma laulības.
30.01.2017 09:55 |
 
Reitings 190
Reģ: 06.01.2017
Interesanti vai lesbietes/geji un viņu atbalstītāji sevi uzskata par kristiešiem? Kristietībā tāpat kā daudzās citās reliģijās tas ir Tabu.
P.S. Ko tikai tagad skolā nemāca...
30.01.2017 11:45 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Laulība - savienība, kas ir noslēgta baznīcā, civillaulība - kad apprecas dzimtsarakstu nodaļā

Tā arī ir, tikai cilvēki pārsvarā to nezina un pat televīzijā, piemēram, Degpunktā vienmēr saka "civilvīrs, civilsieva" par kaut kādiem dzērājiem :D Kur reāli ir cilvēki, kas vienkārši dzīvo kopā.
30.01.2017 11:52 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Plusi tīri tas, ka juridiski ir nokārtotas pušu saistības gan mantojumu, gan medicīnisku jautājumu ziņā, gan kaut vai kārtojot kredītu bankas prasa uzrādīt partnera ienākumus un, manuprāt, laulātais tomēr kotējas krietni augstāk kā "dzīvesbiedrs/biedre". Nu un galu galā vispār iespēja būt likumiskā savienībā un otram parādīt savu jūtu nopietnību. Tas šķiet tikai godīgi, ka tāda iespēja ir visiem. Bet..
no mīnusiem - lai, protams, neapvainojas "ļudji pod voprosom", bet man neliekas pieņemami bērniem demonstrēt, ka tētis un tētis bučojas, ka mamma un mamma bučojas utml un to nostādīt kā kaut ko normālu. Un es to nesaku ne kaut kādos seklos vai aizskarošos nolūkos. Lai arī man pašai ne geji ne lezbietes netraucē dzīvot un iebildumu nav, tomēr uzskatu, ka bērniem līdz kādam konkrētam vecumam, nevajadzētu tādas domas galvā iesēt. Ir sanācis apspriest šo tēmu ar bērnu psihologu UK nejaušā kārtā, un tas bišku kaut kā domas mainīja un nostiprināja manu pārliecību šajā jautājumā.
30.01.2017 11:57 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
bet man neliekas pieņemami bērniem demonstrēt, ka tētis un tētis bučojas, ka mamma un mamma bučojas utml un to nostādīt kā kaut ko normālu.

Bet sakara ar laulību tam nav. Bučojas jau tāpat.
30.01.2017 12:07 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Nerea, jā, no tāda skatupunkta jā (tīri fiziski tas neko nemaina), bet laulības divu viendzimuma cilvēku starpā ir demonstrācija arī bērnam, ka tas ir normāli. Bērni neprot atšķirt kas ir pareizi, kas nav. Un es tomēr uzskatu, ka cilvēks nav tā paredzēts - būt kopā ar sava dzimuma cilvēku. Tikai nevajag pārsprast un nosodīt mani - tas ir mans viedoklis. Es pazīstu daudzus fantastiskus cilvēkus, kuri ir geji, bet tas nenozīmē, ka es atbalstu viņu izvēles.
Un arī tie vecāki, kuri skaļi kliedz, ka tie, kuri neatbalsta viendzimuma attiecības/laulības ir nezvēri un necilvēki, krasi maina savas domas, kad saņem zvanu no skolas ar lūgumu ierasties un ar skolas psihologu parunāties. Pēc tam izrādās, ka viņu bērns pastiprināti pievērš "nepareizu" uzmanību sava dzimuma skolasbiedriem, par ko sūdzās gan paši bērni, gan viņu vecāki.
Jā, bērniem ir jāmāca, ka vajag akceptēt cilvēkus utt, bet ja tu jau 5 gadīgam bērnam borēsi iekšā, ka tas ir ok, ka tētis un tētis bučojas uz ielas, viņam jau tajā brīdī galvā būs iesētas sēklas, kas nevajadzīgi var ietekmēt viņa domāšanu un nākotni.
30.01.2017 12:22 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Es atvainojos, bet kopš kura laika ? :D
Laulība - savienība, kas ir noslēgta baznīcā, civillaulība - kad apprecas dzimtsarakstu nodaļā

Civillaulība = kopdzīve entos gadus. Laulība vai nu ir, vai nu nav (attiecīgi, vai nu ir reģistrēta (vienalga, baznīcā, zagsā vai upes krastā), vai nu nav)
30.01.2017 17:04 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits