Vai sociālie darbinieki Latvijā ir tikai ķeksīša pēc?

 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Izlasīju situāciju Dobelē un nesaprotu, kāpēc pēc šādiem notikumiem visi ir šokā, bet pēc kāda laika tiek aizmirsts par sociālo darbinieku nolaidību un viss atgriežas vecajās sliedēs? Tik ļoti žēl mazulīša :'-(
05.01.2017 11:30 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Ja bērnudārzs vien maksā ap 200 mārciņām nedēļā
05.01.2017 17:11 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es teicu, ka tur ir grūtāka dzīve? :D Neko tādu neesmu teikusi un arī tā nedomāju.
05.01.2017 17:11 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Gruta dzive ir daziem un bus jebkura pasaules malaa. Tas nu ir atkarigs no domasanas. ;-)
05.01.2017 17:12 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Un neapmaksā visu, man māsīcai, piemēram, apmaksā pusi no tā visa. Tas tā. Un pabalstu sistēmu noteikti pārvērtēs, lai kārpītos paši ārā no purva, kurā iekāpa, kad ārzemnieki sēž uz pabalstiem un pat dirsu nepadomā pacelt.
Bet to, ka LV ir vieglāk, es neesmu teikusi. Vienkārši zinu no savas puses cilvēkus, kas neceļo tur, tāpat krāj, cīnās, daudz strādā.
05.01.2017 17:14 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Jo ari cosmo redzam ka par grutu un sliktu LV dzivi sudzas tiesi tas kam vajag naudu un amatu,et kas tup cosmo 24/7 un strada tikai savas fantazijas. Nu ja esam godigas. Tad nav brinums ka vienmer visss slikti.:-D
05.01.2017 17:14 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Nu bet tad ko tu stāsti, ka cilvēki ar minimālo tur nedzīvo labi un neceļo utt? Lielākajai daļai maznodrošināto tur ir vairak naudas nekā tiem, kuri strādā un veido karjeru. Tādēļ arī tur ir "benefits lifestyle" tādā cieņā. Es, kad tikko uz turieni aizbraucu, arī pelnīju minimālo. Ceļoju, iepirkos, tusējos, dzīvoju pilsētas pašā centrā. Nianse - neapliekamais minimums! Mana draudzene, piemēram, strādāja tur uz pusslodzi, bet naudas uz rokas bija tikpat cik man uz pilnu slodzi. Viņai, piemēram, nebija izdevīgi ņemt vēl dienu klāt darbā (no 3 uz 4 dienām, piemēram), jo tad būtu jāsāk maksāt income tax. Un atkal, neaizmirsti, ka tur tomēr ir NHS, child support, tax credits, ģimenēm council tax atlaides vai vispār nav jāmaksā utt utt utt. Nu nav vispār jēgas tagad diskutēt par šo... Ar minimālo, konkrēts piemērs, UK ir iespējams dzīvot un dzīvot tīri tā neko. Šeit ar minimālo? Labi, ja IZDZĪVOT var, nemaz nerunāsim par dzīvošanu.
05.01.2017 17:16 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
tepat palasi to trolla temu, dzivo vecaku maja, naudas un darba nav, gatavo laikam ari vecaki.un majas soli ari vecaki izveic, ari baro un komunalos apmaksa.. NuDarit negrib tiesi neko. Un tadi logiski ka sudzesies.;-)
05.01.2017 17:19 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Jauki, ka
Lielākajai daļai maznodrošināto tur ir vairak naudas nekā tiem, kuri strādā un veido karjeru

Bet tā ir problēma, ko atzīst pati Lielbritānija, kas arī tuvākajā laikā mainīsies. Agrāk tā bija zelta bedre visiem, nu viss sāk mainīties, beidzot varbūt nāksies strādāt kādam. :-D
To, ka arī mūsu mazās algas ir pelnījušas ēst, iet pie ārstiem un apģērbties, es nemaz neapstrīdu, tā ir zināma problēma tomēr par slogu uz mazajiem cilvēciņiem, bet ļoti daudzi tā piepelnās, kas arī ir pozitīvi.
05.01.2017 17:19 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
nu kur tad bez kubietes spārnotā 24/7. Jau labas 5 atpakaļ šo gaidīju!
05.01.2017 17:20 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
tieši tik vienkārši ;-)
:-D
05.01.2017 17:21 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Ābol, the point is... Pie mums ar min. nav iespējams dzīvot, bet konkrētāk UK ir gan. Un es tiešām nesaprotu kā ģimenes ar minimālo izvelk. Un vēl ja ir bērni, tad vispār pieminekli gribas tiem cilvēkiem uzcelt... Man ir baigi, baigi žēl visu šito LV padarīšanu vērot. :-|
05.01.2017 17:22 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Bet tā ir problēma, ko atzīst pati Lielbritānija, kas arī tuvākajā laikā mainīsies. Agrāk tā bija zelta bedre visiem, nu viss sāk mainīties, beidzot varbūt nāksies strādāt kādam.
ja aizbrauks visi arzemnieki kas rukas britu milzums daudzajas fabrikas?Tagad jau tur trukst darbinieku. Ji pasi briti slikti un dzivo liela dala uz pabalstiem gadu desmitiem.
05.01.2017 17:22 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Neaizmirsti, ka 20% saņem minimālo oficiāli, bet cik reāli uz rokas arī saņem minimālo, nevis tikai uzrāda tādu. Tepat Cosmo dzīvi piemēri, kur atzinās, ka oficiāli minimālā alga, pārējo uz rokas.
Un cik daudzi ir tādi, kas vispār negrib strādāt, jo par minimālo neies taču strādāt?!
05.01.2017 17:26 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Starp citu, tur pašu vietējo pietiek, kas uz benefitiem sēž. Man kolēģe bija vienā no pirmajiem darbiem. "Ielidoja" pēc 2 mēnešiem kopā ar puisi. Staigāja darbā un vārījās kā speciāli uzdosies par vientuļo māti, lai vinai piešķir valsts dzīvokli (un piešķīra arī), kā varēs nestrādāt, jo saņems pabalstus utt. Labums tāds, ka tagad neslikti ņem pie dziesmas visus benefits cheats. Un čeko arī gan facebook, gan visādas tizlas lietas, ko tie muļķi pat iedomāties nevar, ka kāds skatās. Nupat kā vakar lasīju DM, ka vienu iesēdināja beidzot. 1x gadus 15 atpakaļ izteica brīdinājumu, 2x 200 piespiedu darba stundas un 3x tagad ielika cietumā. Izkrāpa no valsts 39k. Problēma ir viņu pašu likumdošanā, kas atļauj tādu dzīvesstilu. Nevis imigrantus vajadzēja visā vainot, bet sistēmu.
05.01.2017 17:27 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Tieši par to arī iepriekš teicu, ka paši tādu sistēmu izveidojuši, kas atļauj to visu darīt, protams, ka būs cilvēki, kas to izmantos arī tad, kad nemaz nepienākas. Jāskatās, ko būs izdomājuši, lai to "apkarotu", cietumsods varētu būt par pātagu arī citiem šajā gadījumā.
05.01.2017 17:28 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Un protams, ka klapēc ciet visus benefits. Un pareizi, ka tā! Viņiem smuki ik gadu kāpj minimum wage un arī neapliekamais minimums aug. Šķiet, ka šogad nu jau būs 11.5k neapliekamais, tātad cilvēkam uz rokas par 500 mārciņām gadā vairāk, kas tomēr nav slikti. Lai tik iet strādā! Tu arī par minimālo var tīri labi dzīvot. Un izaugsmes iespējas tomēr tur nav salīdzināmas ar LV. Lai gan arī UK ņemot vērā visu brexit jezgu, pašlaik ir grūtības uzņēmējiem, bet tāpat darbu netrūkst... Nupat kā biju Londonā un katrs otrais veikals ar plakātu pie loga "Staff Wanted". Paskaties vakances online jau nedaudz advansētākiem darbiem.. biroja administrators parastākais ~25k + bonus. Corporate admin ~30k + bonus. Sales representatives 30-35k basic wage + commission + bonus un nereti arī travel expenses, kas, piemēram, man bija vēl pirms dažiem gadiem ap 1500 mārciņām gadā. Kolēģim, kurš dzīvoja 4.rozā summa bija 2x lielāka. Bāros/restorānos ar dzeramnaudām pat parastākajās vietās pelna 10+ gbp/h (tas ir minimālā + tips). LAI TIK STRĀDĀ TUR, NEVIS SLIKO :)
05.01.2017 17:34 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Šoreiz piekrītu tev par visiem 100, lai tik strādā, nevis slinko! pareizi teikts :-) Citreiz besī noklausīties, kā saka, ka brauks uz to vai to valsti, jo pabalsti lielāki.. nu ja nesanāks piereģistrēt bērnu, tad brauks atpakaļ, kamēr citi tepat vai ārzemēs strādā dikti, lai kaut ko nopelnītu un normāli dzīvotu.
05.01.2017 17:36 |
 
Reitings 226
Reģ: 20.11.2016
Kā kaimiņi varēja klausīties nepārtrauktas bērnu raudas un neko nedarīt?

Ziņas neklausījies? Viens blakus dzīvoklis stāv tukšs BEZ cilvēkiem, no otra dzīvokļa cilvēki bija aizbraukuši prom svinēt svētkus. + Šaubos, ka tajā mājā dzīvo labvēlīgi, apzinīgi cilvēki, jo tā ir sociālā māja un to, ko rādīja ziņās, tā māja un apkārtne un sieviete, kas runāja no tās mājas, izskatījās skumji. + Ziņās teica, ka tv, gaismas bija ieslēgti, kas neradīja tik lielas aizdomas.
.
Varbūt pirms komentējam un šausmināmies iepazīstamies ar visu informāciju.
.
Lai gan informācija arī ir pretrunīga tai ziņā, ka sākumā bija teikts, ka ģimene ir nelabvēlīga, tagad ir jauna informācija, ka ģimenei nav bijušas problēmas. Tomēr lietas apstākļi (māja, kurā dzīvo, daudzie bērni, narkomānija) man liek domāt, ka tomēr pirmais variants ir patiesais..
05.01.2017 17:36 |
 
Reitings 226
Reģ: 20.11.2016
Par šo gadījumu vakar visos ziņu portālos rādīja gan to māju, gan kaimiņus, konkrēti no visiem dzīvokļiem, ja nemaldos 9, apdzīvoti ir 4, viena kaimiņiene bija izbraukusi, otrā dzīvoklī dzīvo ļoti veci cilvēki, kā apgalvoja kaimiņiene, tad slikta dzirde, trešajā nonstopā uzdzīve un visticamāk lielākā daļa laika sanāca dzīrojot un guļot, ceturtajā dzīvoja konkrētā ģimene, kas starp citu pēc visu apkārtējo vārdiem bija ļoti kārtīga. Tāpat šodien radio ziņoja ārstu viedokli, ka nav saprotams, kādēļ bērni tik ļoti novārguši, jo mājās esot bijušas neskaitāmas ēdamas lietas, katrā ziņā tādas, ko 5 gadus vecs bērns ir spējīgs pagatavot. Jebkurā gadījumā, 5 gadi ir vecums, kad pats arī durvis var atslēgt un kaut uz ielas iziet, lai palūgtu palīdzību.

Jā, šis ir patiesais izklāsts, es jau tik sīki biju aizmirsusi.
05.01.2017 17:43 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
ābol, man pašai riebj tie pabalstu mednieki. Man tas liekas tik pazemojoši. Nezināju kur no kauna likties, kad pa visām ziņām bija stāsts par LV ģimeni, kas skandālu uztaisījuši, jo viņiem valsts atsakās piešķirt 7 vai 8 (neatceros konkrēti, bet nu tam ciparam nav tik būtiska nozīme) guļamistabu māju, lai izguldītu visus viņu saražotos bērnus, kuru bija tuvu pie 10. Viņiem 6 guļamistabu māja likās nepieņemama. Tas nekas, ka mājas īre un šīs ģimenes uzturēšana valstij un nodokļu maksātājiem izmaksāja vismaz 50k gadā. Fuj, tiešām bija kauns, viņi nāk no tās pašas valsts kur es un mani kāds varētu asociēt ar tādiem pabirām :-/ Bet tā ir vienkārši tāda CILVĒKU suga, ne tautības. Vienkārši tie paši babaji pasaulē ir tik daudz...tādēļ arī ir tā, ka masām brauc uz sēž uz pabalstiem. Mūsu kā tādu ir krietni mazāk, tādēļ mūsējo mazāk tādu... plus paši esam tomēr strādīgāki un kauna izjūta arī kaut kāda ir. Citreiz kauns par tiem mūsējiem ārzēmēs tomēr :-(
05.01.2017 17:44 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits