Ko domājat par Latvijas nākotni?

 
Reitings 979
Reģ: 03.01.2015
Kad palasu ziņas, komentārus kaut tai pašā TVnet, facebook. Sliktais VID, politiķi zog, nodokļi. Nekas labāk jau nepaliek.
Mums pagaidām viss ir labi. Pagaidām! Ģimenē esam 3 un par naudām nesūdzamies, ir pašiem savs īpašums, abi strādājam, bērns apmeklē pirmsskolas iestādi, atļaujamies ceļot, auto, visu vienmēr no'maksājam, nav kredīti un parādi. Esam pie labas veselības. Tad,kad tā dzīvojam savā pasaulītē viss jau liekas,ka ir labi, bet kad lasu,kas notiek apkārt bail iedomāties kas būs pēc gada,diviem.
Kā jūs domājat,kas saigaida Latviju nākotnē? Es domāju tuvākos 5 gadus.
Ja godīgi, man reizēm gribas aizbraukt. Esmu darbojusies arī citās valstīs Latvijā un ja godīgi, tad tieši man kā pašnodarbinātājam visgrūtāk ir Latvijā, savā dzimtenē. :-/
Vai esat domājušas par aizbraukšanu, jo nesaskatat labāku nākotni LV?
03.01.2017 20:04 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
wee, ceļojumu, mašīnu un māju ir pelnījuši kaut kādi izredzētie?

nu ja tu cilveku ar labu izglitibu un zinasanam kuras vins mak pielietot uz skati par izredzeto , tad , jaa !
Es tiesam neuzskatu , ka apkopejai, setniekam ( esmu gatava sanemt akmeni tiesi pa pieri ) u.c zemas kvalifikacijas stradniekiem butu jabut savai majai, masinai un vel bieziem celojumiem. Nee , ir jabut samerigumam, protams kadam ir jaslauka ari iela un drizuma gan jau to daris indiesi vai citi melnie. Es uzskatu , ka intelektuals darbs nekad un ne pie kadiem apstakliem algu zina nevar konkuret ar ielu slaucisanu, stavesanu pie konveijera vai ko citu sada gara....
04.01.2017 11:14 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Tieši šādas domas gan jau ir arī politiķiem, kad viņi zog iedzīvotāju maksātos nodokļus

Iespējams. Es nezinu un neinteresējos, jo domāju, strādāju sev, savai ģimenei, labklājībai. Un neslēpšu, ka es no valsts ne tikai neko negaidu, bet arī necenšos godīgi visu nomaksāt, dot to savu artavu. Ja ir iespēja nemaksāt kādu nodokli, es to izmantošu, jā, es neesmu godīga, bet toties apmierināta ar savu situāciju. Es teiktu, ka man ar valsti ir tādas neitrālas attiecības-viena otru īpaši netraucējam. :-D
04.01.2017 11:18 |
 
Reitings 8968
Reģ: 29.01.2009
wee, ja nemaldos, tad tu biji oficiante (atvaino, ja tā nav), tu esi pelnījusi māju, mašīnu, ceļojumu?
04.01.2017 11:18 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
bet kā uzlabot situāciju, es meklēju atbildes, nevaru atrast...

Domajot un darot.
Ja katrs domas vairak par sevi un mazak ceres uz apkartejiem , tad visiem kopuma bus izdevigak. Ir jadoma ilgtermina ne tikai par sodienu... Jebkurs labs darbs agri vai velu nesis auglus. Ja vienas durvis ir ciet mekle otras, tresas kaut divdesmitas , bet kadas noteikti atversies. Ir jabut neatlaidigam, kas mekle tas atrod ir jabut aprite un cilvekos, neviens nepamanis cik tu esi lieliska , ja tik sedesi majas, bet ja tu tiesam esi neatlaidigs un apmnemibas pilns , kads to noteikti pamanis.
Ka ari ir jasaprot , ka parsvara , ja tu ko loti velies no kaut ka bus jaatsakas....
04.01.2017 11:21 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Aizbrauciet uz Grieķijas galvaspilsētu un tad redzēsiet, kas Latviju sagaida jau pēc 2 gadiem vismaz.
04.01.2017 11:22 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
wee, ja nemaldos, tad tu biji oficiante (atvaino, ja tā nav), tu esi pelnījusi māju, mašīnu, ceļojumu?

Es stradaju gimenes uznemuma , mazgaju gan gridas, gan kartupelus tiriju , gan aiz bara letes staveju , gan braucu pirkt produktus. Es neka neskaitiju cik stundas veltu darbam , jo es milu savu darbu. Es stradaju Madride , kad edienkarte bija vien nepilna A4 lapa, redzeju ka mes augam un attistijamies. Ja tas nebutu manas gimenes uznemums , es nestradatu tadu darbu tik ilgi , jo vienkarsi esmu spejiga uz ko vairak. Ari manam tevam ir liels uznemums , kuram nu jau bus teju 25 gadi , es redzeju , ka tas viss sakas 90-mitajos no 0. Un ari tagad pec mazliet vairak ka menesa , es turpinasu edinasanas biznesu , kaut gan man ir visas iespejas , nopardot visu un parcelties kaut uz Australiju un dzivot tur gadus 10 nestradajot ne dienu , bet es to nevelos. Paldies manai manai mammai , kas man ir iemacijusi sadu attieksmi un dzives uztveri.
Un atbildot konkreti uz jautajumu , oficiante , ka cilveks varbut ir pelnijusi , bet ar oficiantes darbu nevar nopelnit majai, masinai ,celojumam gan sanaks, varbut. Tas nav patstavigs darbs , tas ir studentu darbs , iespeja piepelnities un kaut kads atsperiens , lai beigtu vecakiem prasit naudu ballitem.
04.01.2017 11:29 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
vienalga kam, jo tā nauda paliktu budžetā, kuru piemēram varētu pievienot, lai palielinātu minimālo algu!

no valsts budzeta nemaksa minimalo algu .... :D Minimalas algas paaugstinasana pa tiesu gulstas un darba deveja pleciem ....
04.01.2017 11:39 |
 
Reitings 8968
Reģ: 29.01.2009
wee, no tā tava garā neko nesapratu:-D
nu un par to minimālo un budžetu, bija domāts, ja vairāk naudas būtu valstij, un nezagtu tik ļoti, tad varētu arī cilvēku labklājību celt!
bet nu labi, katram savs uzskats šajā sāpīgajā tēmā! es atgriezos, jo likās, ka taču 7 gadu laikā vajadzēja būt izmaiņām, diemžēl saskāros ar to, ka ir sliktāk nekā bija tajā ziņā, ka cenas visam cēlušās, bet algas praktiski nē!
04.01.2017 11:48 |
 
10 gadi
Reitings 403
Reģ: 21.11.2009
Pati šobrīd meklēju jauno darbu, jo esošajā darba vietā nav izaugsmes iespējas. Aizgāju un interviju un biju dziļi vīlusies - piedāvātais atalgojums 700 Eur uz rokas (turklāt daļa aploksnē un nekautrējās pateikt, ka regulāri jāstrādā virsstundas). Vēl ar piebildi - ka pārbaudes laikā vēl mazāk. Tas nekas, ka man 10 gadu pieredze, zināšanu bāze likumdošanā, valodas zināšanas un visādi citādi būtu vērtīgs darbinieks, kurš ir pieredzējis un minimāli jāapmāca. Piecēlos un pateicu paldies par uzmanību. Mani reāli kaitina LV uzņēmēji, kuri paši braukā ar 2015. gada izlaiduma džipiem, bet darbiniekam, kas vēlas būt lojāls darbiniekam, atmet kapeikas.
Uzskatu, ka cilvēkam pašam jāspēj parūpēties par sevi, nevis jāpieprasa visu laiku atbalsts no valsts.
04.01.2017 11:48 |
 
Reitings 98
Reģ: 07.11.2016
Lai ēd bez sāls, bet es arī pačīkstēšu!:-D
Nu mums ar puisi arī divas reizes ir "iešavusies" doma par prom braukšanu , bet tā nekur neesam aizbraukuši, jo tas variants būtu tikai pilnīgā bezizejā un esam priecīgi, ka varam šeit strādāt-Latvijā. Par laimi mums abiem ir darbs ar normālu atalgojumu. Neteiksim, ka apmierina algas apmērs (un lasot diskusijas nesaprotu par ko te daža laba strādā un kāda ir izglītība, ja pelna 2k.,-esmu ieguvusi bakalaura grādu un strādāju savā profesijā, nu nepelnu tik daudz:-D un nav tā, ka slinkoju vai daru savu darbu tikai ķeksīša pēc, varbūt pie vainas profesija:-D), + mums ir paņemts dzīvoklis kredītā, līdz ar to ir lietas, kuras pašlaik nevaram atļauties un jāsavelk josta, bet tāpat varam atļauties kaut kur aizbraukt, nopirkt, uzturēt mašīnu, apmeklēt pasākumus utt. Mums abiem tikko palika 23 un pamazām pašu spēkiem visu iekārtojam un plānojam, jo finansiālu atbalsta mums abiem nav ne no vienas puses. Neteikšu, ka viss ir slikti. Drīzāk man besī, ka šeit cenas ir neadekvātas. Lielākā daļa grib visu un uzreiz, tāpēc ir tā čīkstēšana. Protams, man arī gribētos dzīvot ar vērienu kā dažs labs Norvēģijā, bet kā jau te minēja- IR JĀDARA.
04.01.2017 11:59 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Hellish, bet Tu taču nevari gaidīt, ka pēc septiņu gadu prombūtnes Tu ieradīsies un Tev viss uzreiz būs, kā uz paplātes. Kamēr biji prom, kāds cits tos gadus strādāja te, domāja, darīja, cēla savu dzīvi, labklājību, būtu dīvaini, ja Tu un šis kāds cits šodien atrastos līdzīgā stāvoklī. Un tas nav pārmetums, bet nu padomā loģiski.
04.01.2017 12:02 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Problēma ir tajā, ka algas līmenis neseko tik pat progresīvi līdzi. Bet no vienas puses tā ir arī iedzīvotāju vaina - kāpēc piekrītat aplokšņu algām? Lai pašiem maciņā vairāk naudas, bet redz kā valsts nesaremontēja ceļus un atkal viss ir slikti. Ja nebūtu tik liela ēnu ekonomika, arī būtu cita lieta.

Aplokšņu algas tikai parāda kopējo ekonomisko un nodokļu problēmu.
Ja budžetā trūkst ieņēmumu tad vienīgais līdzeklis ir nodokļu celšana ? Tāpēc jau rezultāts ir ēnu ekonomika.
Pirms krīzes kad ekonomika rullēja, daudzi uzņēmumu pārgāja pilnībā un legālām izmaksām, lai gan pirms tam tādi nebija.
Ja ekonomika uzlabosies, tad arī aploksnes pazudīs. Tas ir lēns process, bet valdība grib visu un uzreiz.
No otras puses, kad pašvaldības un valsts institūcijas beigs savas finanšu shēmas un mahinācijas.
Vai kāds valsts iepirkums ir bijis likumīgi godīgs ? Praktiski neviens. Sarunāšana, kukuļi, procenti u.t.t
Nemaz nerunājot par valsts iestāžu budžetiem, izšķērdībām un nevajadzīgajiem izdevumiem.
Korupcija visos galos un grib lai iedzīvotāji un uzņēmēji būtu godīgi nodokļu maksātāji ?
Lai valsts parāda piemēru.
04.01.2017 12:08 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
LV viss bus un ir cikiniekaa! jabut saviem labiem robiem tad dzive ir ok. ja ir radi un draugi pareizie dzivosu cepuri kuldams;-)
04.01.2017 12:16 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Nu gan.
Airbaltic apgrozījums 300 mio
Lattelecom apgrozījums 200 mio utt.
Tādu uzņēmumu vadītājiem ir jāsaņem atbilstošs atalgojums. No viņiem prasa rezultātu, viņu lēmumi ietekmē miljonus un viņi neatsēž savas stundas. :D
04.01.2017 12:27 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
marissa - bet hellish arī 7 gadus, kamēr bija prom, strādāja un darbojās, nejau vienkārši pludmalē zvilnēja. Jums tiešām liekas, ka tie, kas ārzemēs dzīvojuši, bet tad atgriezušies LV neko tur ārzemēs nedara? :-D
04.01.2017 12:28 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Vai esat domājušas par aizbraukšanu, jo nesaskatat labāku nākotni LV?

Agrāk biju domājusi par aizbraukšanu. Valsti pametu vairāk mīlas jūtu vadīta.. ne ekonomisku apsvērumu dēļ. Tomēr atzīstu, ka dzīves kvalitāte ir krietni, krietni labāka svešumā.. diemžēl.
.
Nešķiet godīgi, ka, piemēram, skolotājam vai ārstam, lai labāk dzīvotu, ir jādomā par papildus peļņas iespējām. Darbiņš jau pats par sevi ir ļoti atbildīgs un prasa daudz uzmanības..
.
Bēdīgi arī, ka nodokļu maksātājam veselības grūtībās nonākot ..tiek nereti uzgriezta mugura no valsts puses.
04.01.2017 12:31 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Latvenergo pastaveja pirms si bosa un pastaves vel pec vina, elektribu vajag visiem. ta ka nekadu savu lielo iegildfijumu cilveks nav devis:-P
04.01.2017 12:31 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Pilnīgi piekrītu iepriekš teiktajam, ka no vienas puses cilvēki prasa ļoti daudz no valsts (no valsts budžeta līdzekļiem) un no otras puses besās, ka tiek celti nodokļi.

Nu un ko tad tie cilvēki tik ļoti prasa no valsts? :D Es neko īpašu neprasu. Es prasu to, lai mani valsts netramda un neliek maksāt idiotiskus ciparus par to, ka es neko no tās valsts neprasu. Vēl es prasu, lai ceļa nodokli pievieno degvielas cenai, jo es ar savu auto braucu ļoti, ļoti, ĻOTI maz un man liekas neadekvāti maksāt tādu summu ik gadu, ja es labi ja 1000km izvelku gadā.
04.01.2017 12:32 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Es no valsts neprasu neko, ne pabalstus, ne birza darba neeju gadiem, izaudzinaju 2 nodoklu maksatajus esmu tikai devusi sai valstij. Maksaju no alags nodokli, NII nodokli, PVNA un citus nodoklus! Ari uz tadu pensiju pec 25 gadiem pat neceru, neslimoju, ta ka slimibas lapa man bija pedejo rizi 2001 gada kad salauzu potiti. Neko man nevajag no valsts ipasu!
04.01.2017 12:36 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Jums tiešām liekas, ka tie, kas ārzemēs dzīvojuši, bet tad atgriezušies LV neko tur ārzemēs nedara?

Pa liela , ja vien neesi vadijis kadu lielu un pazistamu kompaniju , tad nevienu neinterese ko un par ko tu stradaji cita valsti. Taja cv tacu var ierakstit ko vien gribi un pec tam pastastit ari ko gribu , maz ticams ka kads zvanis uz Italiju/NorvegijuUK , lai noskaidrotu , ka un vai Maija Berzina pie viniem stradaja. Tas drizak ir robs, ne prieksrociba darba tirgu... Nu es te runaju par normalu darbu , ne maximas kasieres. Ja ir 2 pretendenti un abi lidzigi , tik atskiriba, ka viens stradajis te , otrs kaut kur arzemes , tad prieksroka bus tam kurs stradajis te. Logiski ....
04.01.2017 12:36 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!