Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Darbavietas kultūra

 
Reitings 279
Reģ: 23.04.2014
Nesen sāku strādāt jaunā darbavietā, birojā. Un mani mazliet pārsteidz tā darba organizācija. Cilvēki nāk un iet, kad grib. Cits nāk 7 no rīta, kāds ierodas ap pusdienlaiku. Pusdienu pārtraukumos arī iet, kad grib, pat pa vairākām stundām. Bieži pasaka, ka strādās "it kā" no mājām. Dažreiz ienāku darbā, neviena nav, viss tukšs, nav ne jausmas, kur visi ir. Viss tādā pašplūsmā un haosā :)
Meitenes, kuras strādā birojos, padalieties, lūdzu, ar savu pieredzi. Vai jums arī tā ir?
22.12.2016 08:21 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Pa lielam mēram manā darbā ir līdzīgi, jo katram darbiniekam ir savi pienākumi un, ja vien tas tieši mani neskar, man vienalga, kur viņi iet un kad. Mums jau defaultā ir profesija, kas nav saistīta ar konstantu sēdēšanu, tāpēc ļoti bieži ir tā, ka atnāc un priekšā ir tikai sekretārs.
Mani drīzāk cemmīgu dara nepārtrauktie komunikāciju robi, bet tas, cerams, drīzumā tiks labots.
22.12.2016 08:26 |
 
Reitings 19
Reģ: 08.11.2013
Sveika. Mūsu ofisā arī nāk, kad grib. Es nāku visagrāk- jau pus8, toties eju mājās 16. Citi nāk pusdienlaikā, nezinu cikos iet mājās. Pusdienas pārsvarā visi ēd uz vietas un tā aši. Es bieži neesmu darbā kādā darba dienā, piemēram, trešdienā, taču atnāku un nostrādāju sestdienā.
Citreiz aizeju mājās jau 14, bet nākamajā dienā vai kādā citā pastrādāju ilgāk. Galvenais jau rezultāts un tavi darba augļi. Vienmēr varu izskriet pie ārstiem, līdz skolai , sagaidīt puisi no lidostas.
22.12.2016 08:28 |
 
Reitings 1416
Reģ: 25.06.2012
Manuprāt, tas ir normāli. Strikts darbalaiks un pātagas režīms nemotivē darbiniekus strādāt, bet uzstādīto mērķu izpilde gan. Un nav taču būtiski, kad un cikos cilvēks šos mērķus izpilda.
Runa gan nav par supporta personālu - tam jābūt uz vietas aktīvajās darba stundās.
22.12.2016 08:31 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
No vienas puses šāds brīvais grafiks var kāda darba ražīgumu mazināt,jo kāds vnk sāk izmantot to un nepilnvērtīgi strādā, bet no otras puses ,ja cilvēks spēj un var veikt savu darbu tādā veidā strādājot , tad kur ir problēma? Tas jau ir apsveikami ,ka cilvēkam skata pēc visu laiku nav jābūt ofisā un viņš var veikt darbu no sev ērtākās darba vietas, vai arī ,it kā teikt, kad izdarīs mājās , kaut arī īstenībā viss jau ir čakli paveikts. Domā, ka no tādas -atsēdēšu 8h ofisā ,kaut gan viss jau ir izdarīts pa 5h un piem. vairs nav ,ko īsti darīt (pat ja paprasa papildus darbu) ir jēga?
Te ir jāsaprot , vai arī patiešām cilvēki ātri tiek galā ar saviem darba pienākumiem, vai arī izdomā vnk paslaistīties?
Man piem. daļa arī nesēž ofisā visu darba laiku ,jo veic arī darba pienākumus, kas ir ārpus ofisa. Tad ,protams ,uz cilvēka sirdsapziņas ir ,cik viņš patiešām veic ārpus ofisa un cik izdomā- vnk nebūšu ,atpūtīšos, bet ,ta kā tur ir cilvēki ,kuri lielākoties ir ar 150% darbā, tad nedomāju, ka viņi ļaundabīgi izmanto šo situāciju!
22.12.2016 08:31 |
 
Reitings 279
Reģ: 23.04.2014
Varat padalīties, kādās profesijās strādājat birojā? Vai kādā industrijā darbs?
22.12.2016 08:33 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
privāti uzrakstīšu
22.12.2016 08:34 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Manā darba vietā ir tieši tā, kā aprakstīji. Es gan domāju tikai par saviem darbiem, kā, ko, kad izdarīšu, tāpēc neinteresē, ko dara pārējie, kāpēc birojā neviena nav vai kāpēc tur ir neierasti daudz cilvēku. Man vairāk komunicēt ir nepieciešams ar vienu kolēģi, ar viņu sazināmies caur e-pastu, sazvanāmies.
Es birojā uzturos tikai tik, cik nepieciešams, pārējo paveicu no mājām.
22.12.2016 08:42 |
 
Reitings 619
Reģ: 01.02.2015
nu manā darbavietā tā gluži nav, vismaz manā stāvā. mums ir fails, kur piefiksējam, kad mēs atnākam/aizejam (vai izejam kaut kur), automātiski ar formuliņu tiek saskaitīts cik katrs nedēļas beigās nostrādāja.. pārsvarā visi (manā stāvā) nāk ap 9-10, iet prom pēc 17.. bieži sanāk pārstrādāt 40h, jo darbu (projektu) pēdējā laikā ir daudz un visi nāk agrāk - pirms 9, iet prom ap 20.00... vispār nepatīk īsti šī sistēma ar stundu piefiksēšanu, jo neredzu tam īsti jēgu, jo, ja ir vairāk stundas, par to jau tāpat nepiemaksā. cietā alga i vsjo. (t)
22.12.2016 09:35 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
vispār nepatīk īsti šī sistēma ar stundu piefiksēšanu, jo neredzu tam īsti jēgu, jo, ja ir vairāk stundas, par to jau tāpat nepiemaksā. cietā alga i vsjo.
Nu ja ir cietā alga, tad šādai stundu fiksēšanai neredzu jēgu, tā būtu nepieciešama, ja maksātu par nostrādāto laiku.
-
Es strādāju no mājām, pati sevi kontrolēju, galvenais disciplīna un paveikt noteiktos termiņos, pārējais jau atkarīgs no manis. Varu strādāt kaut visu nakti un nākamajā dienā gulēt, ja tāds noskaņojums. Strādāt birojā kur jābūt no līdz vairs nevarētu, jo manā profesijā rezultātu ietekmē dažādi blakus apstākļi, attiecīgi, atsēdēt to laiku, kad gaidi uz kādu, tikai tāpēc, ka jābūt ofisā, ne ne.
22.12.2016 10:20 |
 
10 gadi
Reitings 3123
Reģ: 29.01.2009
Man arī ir diezgan brīvs grafiks ofisā: katrs pats sevi kontrolē un var kaut kur aiziet, strādāt no mājas. Protams, tiešie vadītāji kontrolē mazliet, bet nu kopumā brīvi.
Reiz pastrādāju arī strikto 8-17.00 darbu. Paldies, bet man tas neder.
22.12.2016 10:27 |
 
Reitings 279
Reģ: 23.04.2014
Izskatās, ka man ne vienīgajai ir šāda darbavieta, nomierinājos... Citādi man tāds kultūršoks :)
22.12.2016 12:11 |
 
Reitings 583
Reģ: 01.09.2015
Es neredzu problēmu, ja cilvēks spēj plānot savus darbus. Ja darbi tiek paveikti laikā, tad man dziļi vienalga, vai darbinieks to dara no rīta, naktī vai darba laikā. Ja es pamanītu, ka netiek izpildīts darbs laikā, tad momentāli pārtrauktu brīvo darba grafiku.
22.12.2016 12:14 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Mums arī diezgan pabrīvi. Gandrīz nekad nepavadu darbā ilgāk par 8h, parasti vidēji 10-17. Pusdienas bieži ēdu uz vietas, bet nav problēmu arī aiziet kaut kur. Kolēģi, kuri strādā ar klientiem ir reti redzami un man vienalga, vai viņi strādā vai nē. Diemžēl arī ir problēmas ar komunikāciju, dažreiz grūti dabūt ko vajag laikā.
22.12.2016 12:15 |
 
Reitings 1598
Reģ: 12.10.2010
Iepriekš strādāju valsts iestādē, kur it kā noteikts strikti, bet vadība arī sāka iet uz to, ka dot šo te brīvo darba laika izvēli, jo tas vienkārši ceļ darba kvalitāti, jo kāda jēga no darbinieka, kas domās ir kaut kur, labāk, lai dienas laikā iziet nokārto lietas un tad pastrādā ilgāk. Vai reizēm ir darbi, kuriem ļoti jākoncentrējas un tad labāk mājās to darīt, jo ofisā rausta uz visām pusēm, ir daudzi plusi šādai pieejai, protams ir arī negodprātīgi darbinieki, bet nu arī viņus var nokontrolēt.
22.12.2016 12:23 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Esmu strādājusi gan tirāniskos darba apstākļos, gan tādos, kā tagad - no mājām, pati nolemju kas ko cikos. Manās pašas interesēs ir pastrādāt vairāk, ilgāk.. kad nav "on going" projekti, bet vajag vienkārši, lai esmu pieejama, tad krāsoju mājās mēbeles un nodarbojos ar tamlīdzīgām lietām. Nu vai mācos. :-D Ja cilvēkam nav jābūt uz vietas, lai pildītu savus darba pienākumus, tad priekš kam tupēt ofisā?
22.12.2016 12:42 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits