Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kaitina Ziemassvētki - dekori, mūzika, komercializācija, cilvēku pūļi

 
Reitings 276
Reģ: 05.01.2011
Sveikas! Šogad man ir par daudz Ziemassvētku. Daudzās, bezgaumīgās dekorācijas, plastamas egles un poliesterā ģērbtie salaveči. Veikalos vienas un tās pašas Ziemassvētku dziesmas iet un iet uz riņķi. Visi kaut ko mēģina nopārdot, sludinot, ka tieši tas ir tas, ko vajag Ziemassvētkos. Visur nenormāli daudz cilvēku, kaut ko ķer un grābj. Pat, ja gribas veikalā nopirkt kādu pienu, jārēķinās, ka tas var paņemt pusstundu.
Noteikti svētku būtība ir ļoti, ļoti skaista un jauka, bet tā visa komercializācija liekas briesmīga. Manuprāt, svarīgākais šinī laikā ir būt kopā ar tuvajiem, nevis sadāvināt krāmus un pierīties cepumus.
Jā, šodien šis viss mani galīgi nokaitinājis. :-D
20.12.2016 15:50 |
 
Reitings 276
Reģ: 05.01.2011
Varbūt vēl kāda jūtas līdzīgi?
20.12.2016 15:51 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Man gan patīk dekori, vismaz ielas, veikali izskatās savādāk kā pārējā gada laikā.
20.12.2016 15:54 |
 
Reitings 56
Reģ: 04.12.2016
Nū, man nepatīk cilvēku pūļi, tieši tāpēc pārvācos ar draugu uz dziļiem, dziļiem laukiem. :-D
Man patīk Ziemassvētki. Domāju, ka daudziem viņi patīk. Kā lai nosvin Ziemassvētkus, ja nav nekā nopirkts? Kādam varbūt nav eglīšu rotājumi, kāds iet pēc karstvīna, kāds meklē piparkūku mīklu, kāds meklē dāvanas. Kur lai dabū? Tikai ka veikalā. Tāpēc arī tas ir pirms-Ziemassvētku iepirkšanās drudzis. :-D
20.12.2016 16:00 |
 
10 gadi
Reitings 3741
Reģ: 29.01.2009
ziemassvētki paši par sevi kā svētki nav manā gaumē, līdz ar to visa tā komercializācija un džinglbels veikalos tracina, bet vel lairāk tracina ka šis viss jau sākas novembrī..(e)
un jā- es nerotāju māju, nestiepju mājās egli, neskrienu kā aptrakusi apkārt meklējot dāvanas, nemācos dzejolīšus, neklausos last christmas utt:-D
vot jaunais gads-tie man ir svētki (l)
20.12.2016 16:06 |
 
10 gadi
Reitings 3741
Reģ: 29.01.2009
vienīgais cepu piparkūkas jo man garšo cepumi
20.12.2016 16:07 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Nē. Dāvanas pasūtīju internetā, baudu svētku kārumus, gaismiņas un savas mīļākās ziemīšdziesmas. Radio un TV iekšā neslēdzu, uz t/c neeju. Pārtikas veikalā ir bišķi lielāks burziņš, bet tas nav nekas traģisks.
20.12.2016 16:07 |
 
Reitings 267
Reģ: 13.09.2016
Man tieši cilvēku pūļi patīk, justos galīgi nelāgi pavadot šo laiku kaut kur, kur nav nevienas dzīvas dvēseles. Patīk arī Ziemassvētku meldiņi lielveikalos, patīk izkarinātie rotājumi. Tieši tas dod man svētku sajūtu. Ja nekā tāda nebūtu, tad kāds atkal neapmierināti burkšķētu, kāpēc nav.
20.12.2016 16:15 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Manuprāt, svarīgākais šinī laikā ir būt kopā ar tuvajiem, nevis sadāvināt krāmus un pierīties cepumus.

Jāmaina tradīcijas ģimenē - jābeidz dāvināt krāmi un jārij.
20.12.2016 16:20 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Mani arī tas viss kaitina, drausmīgi kaitina, tāpēc cenšos maksimāli no tā visa izvairīties. Dzīvoju mazpilsētā, burzma nav tik traka, bet tik un tā, nezinu, man šķiet, ka šajos svētkos tā ņemšanās ir īpaši liela, jā, reizēm tā visa dēļ man gribas, lai ātrāk viss cauri.
20.12.2016 16:23 |
 
Reitings 326
Reģ: 12.06.2016
Man nekaitina, bet cilvēku pūļi gan. Īpaši kad nevari iegādāties preces, jāstāv ilgi rindās,tad vēl tā drūzmēšanās, īsti nekad kas tāds nav paticis.
Taču ka galīgi nevaru, arī īsti nav, mazliet jau tā sajūta ziemassvētku tajā visā virpulī rodas.
20.12.2016 17:12 |
 
Reitings 150
Reģ: 19.11.2016
poliesterā ģērbtie salaveči

:-D
Man patīk ziemassvētki ļoti, ļoti -mani mīļākie gada svētki:-)
20.12.2016 17:25 |
 
Reitings 226
Reģ: 20.11.2016
Man patīk visas dekorācijas utt., bet pašai piespiedu kārtā nākas būt Grinčam, jo nav ar ko svinēt un svētku man nebūs, par ko jūtos ļoti skumji, līdz ar to nedaudz arī sāk "kaitināt" jeb drīzāk aizķert Ziemassvētku drudzis.
20.12.2016 17:32 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nezinu, kam ir jānoteik, lai es tā sprauslotu ar negatīvismu kā te dažas... (t)
Netraucē absolūti nekas! Nepiedalos vnk stresā un skriešanā pa veikaliem pēc dāvanām. Mūsmājās viss notiek mierīgi - dāvanas bērniem sagatavojam laicīgi, dekorācijas ir visvisādas pagrabstāva kastēs - ņem tik un rotā. Egle arī mākslīgā - ne nauda jātērē, ne jābrauc kaut kur... Rindas veikalos? Tādas ir vienmēr. Dziesmas man pat ļoti patīk! Kaut kā nekādu stresu vai naudas izgrūšanu nemanu...
Ko dara citi - mani īpaši neinteresē.
Mēs skatamies Zsv filmas, dzeram mājāsgatavotu vīnu, klausamies mūziku, dejojam (nu tā - savam priekam), gatavojam piparkūkas un citus gardumus, rotājam māju un visu ko daram bez īpašas steigas, visu izbaudot un izgaršojot. Ciemiņu mums nav un paši arī nekur nebraucam (parasti). Manuprāt, ļoti harmoniska, ģimeniska, gaiša un prieka pilna gada nogale. ;-)
20.12.2016 17:55 |
 
Reitings 204
Reģ: 29.01.2009
Pilnībā izbaudu šo laiku mājās un pie ģimenēm! Vienīgais, kas nepatīk, ir cilvēku pūļi, drūzma veikalos un jūtamais iepirkšanās drudzis - tieši tādēļ jau vairākus gadus dāvanas sagādāju īpaši laicīgi, lai varētu no tā visa (autores minētā) izvairīties. Tad nu ir iespēja baudīt svētku sajūtu savā mazajā paradīzē un mierīgāk, nedomājot vairs par dāvanām, bet tiešām vairāk pievēršoties kvalitatīvam laikam ar tuvajiem. :-) Vispār posmā Ziemassvētki - jaunais gads maksimāli izvairos no lielveikalu apmeklējuma, pat pēc produktiem šajā laikā arī vienmēr lūdzu vīram aizbraukt. :-D
.
P.S. Pilnai svētku laimei trūkst tikai sniega kārtas mežā. (l) Visticamāk, ka to neizdosies sagaidīt, bet nu nekas.
20.12.2016 18:27 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Neviens jau ar varu nespiež pirkt krāmus un rīt līdz vemšanai :-)
Man patīk izrotātā pilsēta, ēku fasādes ar lampiņām - ir gana daudz gaumīgu dekorāciju, viss uzreiz izskatās dzīvespriecīgāks. Atšķirībā no Jāņu šlāgeriem, Ziemassvētku dziesmas nekaitina arī tad, ja uz riņķi iet.
Lai gan man nav sevišķi daudz iemeslu svinēt, tik un tā cenšos priecāties par pirmssvētku laiku un izbaudīt tuvojošos svētku sajūtu :) Ziemassvētkos ir kaut kas tik īpašs, ka pat rindas veikalos, plastmasas egles un atlaižu sludināšana nespēj to sabojāt :)
Vienīgais, kas reāli besī, ir laikapstākļi - man vajag sniegu, neciešu smidzināšanu decembrī:-|
Mēs paši izvēlamies, uz ko fokusēties - uz negatīvo, vai uz pozitīvo. Pie otrā varianta reizēm ir jāpiestrādā, bet tas ir tā vērts :)
20.12.2016 18:47 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Nu katram savas problēmas :-D
20.12.2016 18:53 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Nu, man Ziemīši arī nepatīk, jo man tie liekas ļoti skumji svētki. Vienmēr. Arī tad, kad biju maza un viss bija super. Tā visa apcerība un grūtdieņu pieminēšana, labdarība, dziesmas par to, cik viss pasaulē slikti, tāpēc ir labi, ka ir mīļie apkārt, sveču degšana, lai ir gaisma šajā tumšajā pasaulē. Nu, šitā tendence. Un tā komercializācija ir vēl kā tāds papildus svars kausā, kur cilvēki tiek dalīti "bagātajos, laimīgajos" un "nabagajos, nelaimīgajos". Nepārprotiet, man patīk labdarība, sveces arī patīk, viss ir jauki, bet Ziemassvētkos dēļ tā visa pasaule tiek pataisīta par tādu briemīgu vietu, kur dzīvot. Nu, tādas manas asociācijas.
Man patīk līksme un svētki, kas ir tikai par un ap prieku. Jāņi, Lieldienas. Man pat Lāčplēša diena un 18. novembris liekas daudz pozitīvāki, priecīgāki svētki, jo tur tiek svinēts labais (vai labā uzvara pār ļauno, ja tā poētiski), Ziemīšos tomēr ir visu laiku kaut kāds sērīgums klāt.
20.12.2016 18:54 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Bet, ja par veikaliem - es uz tiem tā īsti neeju, tāpēc nekādus baigos pūļus un santa večus lielā skaitā neredzu.
20.12.2016 18:55 |
 
10 gadi
Reitings 3741
Reģ: 29.01.2009
ziemassvētkos ir kautkas saldsērīgs un melanholisks un man tas neasociējas ar svētkiem un līksmību, tapēc nepatīk..
vienīgi bērnībā patika
20.12.2016 19:06 |
 
10 gadi
Reitings 2587
Reģ: 07.03.2011
Mīļākie svētki :-) Kluss iekšējs prieks manī iemājo. Pirmssvētku laikā izjūtu, kā KAUT KAS (visa steiga, rūpes, bēdas, tumsa utt.) tuvojas noslēgumam, un atkal jums tiek dāvāta cerība, atgādinājums, kas tad dzīvē ir svarīgi. Bet es vienkārši tāds cilvēks esmu. Man drīzāk nepatīk visi nacionālie alkoholiskie jampadrači Jaunajā gadā un īpaši Jāņos (brrr, tajā laikā labprātāk klausītos Ziemassvētku dziesmiņas).
Es vispār tradīcijas kaut kā neievēroju, tāpēc arī izsprūku no masveida tērēšanās, vēdersāpēm 1.janvārī vai paģirām pēc Jāņiem.
20.12.2016 19:33 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits