Ēdināšanas iestādes

 
Reitings 405
Reģ: 11.03.2014
Sveikas. Atvērtā tipa diskusija. Gribēju uzzināt vau Jūs kad ēdat ārpus mājas, neapēsto ēdienu mēdzat ietīt salvetē, paņemt līdzi un atdot kādam, kam neklājas tik viegli.?
Mēs ar draugu pēdējā laikā esam sākuši darīt. Sakumā likāslikāš dīvaini ta darit. Bet redzot to pateicību acis un labos vārdus ap sirdi paliek vieglak.
Ka ir ar jums?
Vēlētos,lai šī būtu pozitīva diskusija un censtos iztikt bez kāšķiem.
18.12.2016 16:25 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Par tēmu - nē, es tā nedaru un parasti neko līdzi neņemu.
Bet diskusija aizgāja interesantās sliedēs. Es nekad nebiju iedomājusies, ka palīdzību var dalīt vērtīgā un nevērtīgā. Es te nerunāju par apgrauzto kāju, bet to principu, ka tik un tik dot vai dot tāda un tāda iemesla dēļ ir vērtīgi, savukārt dot mazāk vai tāda un tāda iemesla dēļ vairs nav vērtīgi. Manuprāt, palīdzība ir palīdzība. Ja vien cilvēs tiešām neiedod piečuu bomzim un tūlīt pēc tam viņam nepasmejas sejā, neredzu tajā nekā slikta. Un gribēt "justies labam" taču ir labi! Jā, tas ir egoistiski, bet tas ir arī cilvēcīgi, to vajag vairāk! Man liekas, trakāk ir tad, ja cilvēks nepalīdz, jo grib saglabāt savu inteliģento tēlu, kurā 1eur ziedošana ir plebeju pašapliecināšanās utml. Tad ir lielākas auzas, manuprāt. Tas arī ir egoisms, bet no tā neviens neiegūst.
18.12.2016 23:50 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
MissMia, prieks, ka kādam mana pļāpāšana noder un palīdz :-)
18.12.2016 23:52 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
so.so, nezinu, kur tu izpīpēji to, ka ir iemesli, kuru dēļ dotais nav tikpat vērtīgs kā cēlāku nodomu vadītajiem. Nauda ir nauda un maize ir maize. Tas, ko es teicu ir, ka eksistē labdarības struktūras, kuras, lai arī uz mirkli atvieglo nabadzīgo ciešanas, ilgtermiņā nabadzību tikai pavairo un tajās nevajadzētu investēt.
18.12.2016 23:58 |
 
Reitings 737
Reģ: 26.10.2014
No restorāniem mājās neko nenesu.... bomžiem arī ēdienu nedodu... ja dotu, tad noteikti svaigu, nevis ieēstu porciju.... uzskatu ka ir daudz efektīvāki veidi kā nodarboties ar labdarību...
Manā pusē ir tāda forša lieta - zupas virtuvēm ir sadarbība ar restorāniem un kad šie veras ciet, neapēstais ēdiens (svaigs, nevis iesākts) tiek atdots uz zupas virtuvi....
Ja man kāds prasītu tās ēdiena atliekas, tad iedotu.... naudu gan nekad nedodu... pilsētā kur dzīvoju, bomžiem izplatīts darbs ir masīnu parkošana... pret atlīdzību....:-D.... tas gan man krīt uz nerviem - vazājas pa lielas vidu, jāskatās lai zem riteņiem nepaskrien... dažreiz arī āra terasēs naudu diedelē... nesaprotu tos cilvēkus kas dod šādiem bomžiem naudu, tas tikai popularizē šādu nodarbošanos....vienu nedēļu viens bomzis, pēc nedēļas jau desmit...
Vienīgā reize kad nožēloju, ka kādam kaut ko nēsmu iedevusi, bija 10 gadus atpakaļ, studiju laikā, jaunības naivumā, piestrādāju par administrātori ēstuvē un trauku mazgātāja gribēja nest mājās ēdiena atliekas sunītim... "boss" mums bija stingri aizliedzis kādam ko iznest, tādēļ teicu - ja viņa ness, tad es par to neko negribu zināt... tagad gan teiktu - uz priekšu... tāpat neviens to neuzzinātu :-D
19.12.2016 00:02 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Neatceros reizi, kad būtu palicis kas neapēsts, jo esmu audzināta tā, ka to, kas uzlikts uz šķīvja, ir jāapēd :) Un nekad nav trāpījies nekad kaut kas tik negaršīgs, lai būtu iemesls ēdienu atstāt vai domāt kādu citu veidu, kā to realizēt :-|
Bet atdod trauciņā ieliktu pāri palikušu ēdienu bomžiem man nešķiet pazemojoši un galīgi nepiekrītu meitenēm, kuras saka, ka tā gan nekad nedarītu utt. Ja tam cilvēkam tiešām grūti, noteikti novērtēs un būs pateicīgs: Bet nu ir jau kas gaida visu to labāko tikai, pēdējā laikā esmu ievērojusi, ka daudzi ar lūdz ziedot kaut ko no tā paša labākā, kaut piemērs vēl šodien par ratiņiem vienā fb grupā - prasa ziedot pa velti un klāt pievest, sak, grūta dzīve ģimenei, bet parastie roan marita nederot, griboties ko citu .. ak jel, es varu atļauties ratus kaut pa 1000,bet pērku tos pašus roan, bet cilvēkam, kurš nevar atļauties nekādus, tie, redz, par prastu :D Nav par tēmu šos stāsts, bet nu ar dažu komentāru saturu tik ļoti sasaucas kopā |-)
19.12.2016 00:36 |
 
Reitings 724
Reģ: 29.10.2016
Ja man uz ielas kāds pajautā kaut ko un man ir, tad iedodu. Ja man lūdz naudu uz ielas, tad piedāvāju nopirkt pārtiku, ja atsaka, tad gan prasīto naudu nedodu, jo noteikti grib sapelnit kārtējai alkohola devai. Cigaretes iedodu, īpaši ja redzu, ka cilvēks miskastē benčikus lasa un pipē filtrus. (Vispār tā nav nepieciešamība, bet vienalga, cilvēks droši vien visu dzīvi smēķē un arī paciņa cigarešu viņam ir patīkams pārsteigums) :/
------ ceru, ka kaut kad man būs vairāk līdzekļu, lai palīdzētu ar nopietnākām lietām, jo maisiņš pārtikas nepabaro vienu cilvēku pat uz mēnesi.
19.12.2016 02:46 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Nordic - Es nebiju komentāru domājusi tieši par tevi un personīgi. Es par tendenci kā tādu, jo dzirdu arī ārpus cosmo.
19.12.2016 06:47 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Laikam sanaks netaktiski , bet neko darit ....
Es nekomuniceju ar bomziem un man si sabiedribas dala skiet , vienkarsi, psc ... Nav man velesanas palidzet cilvekiem kuri pasi sevi ir degradejusi lidz vajpratam. Es laikam , neesmu nemusi lidzi edienu no restoraniem , bet esmu no viesnicam , es gribedama nevaru ieest 7:00 , tad parasti panemu lidzi kadu siera gabalu vai bulcinu, ne man nav kauns , jo kada starpiba es vinu apedisu te vai pec 3h kaut kada ekskursija.
Stradajot edinasanas uznemuma , varu teikt , ka ta ir normala prakse, lielakiem edieniem , kuri paredzeti vairakiem cilvekiem, respektivi Jums galda vidu noliek pannu , no kuras katrs pats sev uzliek uz skivja , biezi cilveki nesarekina un paliek pari. Gluzi varitus kartupelus neviens nav pasijis sapakot lidzi :D
Vispar , es ne visai atbalstu sadaveida palidzibu. Tiem bomziem viss pa lielam ir pieejams , bet vini tik un ta pat elementari nomazgaties nejedz . Nekas nav jadara viss ir pieejams , viena vieta iedos est , otra vieta iedos est, salasis pudeles - nopirks smigu. Nevelos sponsoret un kultivet sadu dzivesveidu un sadus cilvekus. Un es te nerunaju par vecam tantinam kuras nevar savilkt galus kopa , del nesamerigi mazam pensijam un lieliem rekiniem, bet gan par konkretam sabiedribas pabiram , kas nav spejigi smadzenes kustinat tik parazitet uz apkartejo rekina
20.12.2016 12:03 |
 
Reitings 326
Reģ: 12.06.2016
Neesmu nekad tā darījusi, bet nu ideja jau nu nav tā pati sliktākā.
Un runājot par bomžiem, jā, viņi paši sevi līdz kam tādam ir nodevuši, bet ne jau mums viņus sodīt vai vēl kā. Mēs viņu stāstus nezinam. Ja var palīdzēt kādā veidā, kapēc tad nē? Neviens jau neko nespiež, ir kas palīdzēs,ir kas garām paies.
20.12.2016 17:16 |
 
Reitings 326
Reģ: 12.06.2016
tb noveduši
20.12.2016 17:17 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits