Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pārdomas 2012. gadā par laimi un attiecībām

 
Reitings 520
Reģ: 28.10.2016
Cilvēki ir unikāli ar to, ka adaptējas. Sieviete bez vīrieša... Pēckara gados realitāte, kas nebija ne skumja, ne nenormāla, tā vienkārši bija. Zudušās paaudzes, laiks, kamēr gēni atjaunojas.
Kas īsti četrdesmitgadīgu sievieti atšķir no divesmitgadīgas praktiski? Ja nu veiksme ir, prāts ir un intuīcija arī. Četrdesmitgadīgā būs sasniegusi kādu punktu karjerā, ieguvusi patstāvību, labus ienākumus, laiku sev. Sapratusi, ko grib no dzīves. Dažreiz nav izvēles, šķiet. Jāaudzina bērns, ja tēvs nomirst, piemēram. Jāaudzina bērns, jāstrādā par pusotru cilvēku, jo cits jau nepalīdz - bērns jāuztur vienai. Un tad svarīgs pielāgošanās aspekts. Mūsdienās jau visu var nopirkt - vecpuiši pasūta picu uz mājām, vecmeitas santehniķi. Jo nav laika. Nav laika vecmeitām ar vecpuišiem kaut "Tu man-es Tev" attiecībām. Vieglāk nopirkt.
Kā mēs pērkam vientulības sajūtu? Nozogam mirkļus? Piedzeramies? Ieviešam dzīvē meiteņu vakarus, kur notiek kopīga žēlošanās, ka mūs neviens negrib, un grib tikai lopiski, vulgāri tēvaiņi? Slīcinam bēdas ar vīna glāzi un kaķi pie sāniem?
Nevar no sevis aizmukt. Bet, ja ļoti cenšas, var radīt tādas ilūzijas kā darba diena padsmit stundas, hobiji un domubiedri, (kas gan ir mirkļa, viena perioda cilvēki kā vienas nakts sakari, tikai garāki), grāmatas un filmas par cilvēkiem, kas ir laimīgi.
Zagt. Laimi nozagt nevar. Noskaust arī ne. Trula tukšuma sajūta pēc dzeršanas pašai ar sevi. Bet saņemos, uzlieku kosmētiku, piespiežu sevi smaidīt un eju. Jo jāiet.
Kāpēc visu nevar vēl nopirkt? Tā ir tik nežēlīga problēma. Vīriešiem laikam vientuļi nekad nav. Kaķus un klēpja sunīšus negribas. Kaut gan nē - vīriešiem klēpja sunīša vietā mēdz būt mašīna, jahta, motocikls, kas ar milzīgu pietāti un rūpību tiek kopts un lolots. Bailes no cilvēkiem. Dzeršana trīsdesmitgadnieku ballītēs un bailes no intimitātes. Gadījuma sakari un atkal nekādas uzticības - viņi visi ir vienādi, es neko nedrīkstu just - izslēgsim gaismu un iedzersim vēl.
Kaut kā jau dzīve tiek mocīta. Bērni uzaudzināti, vīna festivāli apmeklēti, draudzeņu kleitas un auskari kritizēti, klačas pasistas, un gadi aizrit. Bet kā nav, tā nav.
Bet sūdzēties nedrīkst. Nedrīkst parādīt, ka esi nožēlojama, zemiska (cilvēciska) sieviete, kas pati nevar. Liela meitene, visu pati! Un tā visu pati. Labi, ja ir brālis, tēvs vai brālēns. Nav jāpērk pakalpojumi skapīšu pieskrūvēšanai pie sienas.
Ar ko tas viss beidzas? Skaudību, nenovīdību un pašapmānu? Brīnumi nenotiek. Jāmācās uzticēties? Sev? Dažreiz šķiet - sliktas attiecības ar vīrieti arī ir labāk kā nekas. Tukšās gultas sajūta. Neatstāj mani!
Man vairs nav, ko teikt. Un Tu varbūt domā, ka vecpuisim ir vieglāk? Es nezinu. Bet šī sajūta mani nogalina. Ši sajūta no rīta, kad atveru logu, izeju uz balkona nakstkreklā un paskatos uz putniem, kas aizlido vīt ligzdu pārī. Viņiem būs sava ligzda! kaut uz vienu vasaru.
26.11.2016 18:38 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Un kāds sakars ar 2012. gadu?
26.11.2016 18:45 |
 
Reitings 520
Reģ: 28.10.2016
Jo es to rakstīju tajā gadā, kontekstā ir ne tikai vīrieši, bet visa valsts situācija kopumā toreiz.
26.11.2016 18:49 |
 
Reitings 226
Reģ: 20.11.2016
1.
vecpuiši pasūta picu uz mājām, vecmeitas santehniķi. Jo nav laika. Nav laika vecmeitām ar vecpuišiem kaut "Tu man-es Tev" attiecībām. Vieglāk nopirkt.

Sākumā likās, ka tas par picām un santehniķiem ir mākslinieciskās izteiksmes veids, bet pēc šī sapratu, ka tas nopietni domāts:
Labi, ja ir brālis, tēvs vai brālēns. Nav jāpērk pakalpojumi skapīšu pieskrūvēšanai pie sienas.

Dzīve divatā ir vieglāka t.sk. arī šādos jautājumos, tomēr pirkt šādus pakalpojumus, kurus tu nosauci (santehniķis, pica, skapis) ir normāli arī attiecībās esot, kur nu vēl brīviem. Nav vairs tas laiks, kad sievietes sēdēja lielākoties virtuvē (piemēram, es virtuvē esmu slikta, bet neuzskatu to par savu mīnusu kā cilvēkam esot), bet vīrieši bija meistari uz visām tehniskām lietām. Dažreiz pat ir lētāk pasaukt īstu meistaru, kam rokas aug no pareizās vietas, nekā ļaut savam vīrietim kaut ko izlabot (mans ex vienmēr bija pārliecināts, ka spēj kaut ko izlabot, bet pārsvarā nonāca līdz tam, ka izjauca kādu lietu un vairs nespēja pareizi salikt atpakaļ :D).
2.
hobiji un domubiedri, (kas gan ir mirkļa, viena perioda cilvēki kā vienas nakts sakari, tikai garāki)

Nepiekrītu. Sakari, kas balstīti uz kopīgām interesēm, hobijiem, ir daudzreiz noturīgāki nekā tāpat vien izveidotas draudzīgās attiecības.
3. Tā arī īsti nesapratu, ko vēlies pateikt. Tekstā bieži bija pieminēta iedzeršana, vienas nakts sakari un vientulība. Tas sāp?
26.11.2016 18:55 |
 
Reitings 226
Reģ: 20.11.2016
Dažreiz šķiet - sliktas attiecības ar vīrieti arī ir labāk kā nekas.

Ko nozīmē sliktas attiecības? Nevienas attiecības nav ideālas, pienāk brīži, kad pat ļoti labas attiecības kļūst sliktas, bet tad tas brīdis pāriet un atkal ir labi.
Tā kā es neuzskatu, ka pie grūtībām pirmais, kas jāsaka - šķiries!
26.11.2016 18:59 |
 
Reitings 520
Reģ: 28.10.2016
Tā ir publicistika. To es uzrakstīju ar virsrakstu "Vēstule Comopolitan", bet 2012. gadā man ar Cosmo sakara nebija nekāda. Tāpēc, tagad, kad atcerējos par šo tekstu, ir interesanti atskatīties.
Jā, liela daļa tur ir satīra/hiperbolizācija, sabiezinātas krāsas, bet tāpēc jau tas viss ir tā - "Cik labi, ka man tā nav", tāpat kā skatoties ziepenes.
Un jā - 95% gadījumu ir paņemti no dzīves.
Sāp tas, ka sievietes sevi nemīl un neciena, un ielaižas uz kaut ko, kas minēts tekstā. Manas draudzenes, kas man daudz nozīmē. Tas sāp.
26.11.2016 19:03 |
 
Reitings 5637
Reģ: 06.11.2013
26.11.2016 19:18 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Tas tā kā tajā dziesmā, bet tikai otrādāk:
.
sieviete - dieviete, sieviete - velns, vīrietš bez sievietes maziņš un melns.
.
Sieviete bez attiecībām = maziņa, melna (un ar 5 kaķiem).
.
Laime un attiecības, attiecības un laime - tās nav lietas, kas obligāti iet roku rokā. Tikai nez kāpēc sievieti, kas ir viena, sabiedrība "žēlo" stipri vairāk, nekā cēlo vecpuisi.
26.11.2016 19:39 |
 
Reitings 2872
Reģ: 26.10.2012
Štank
:D :D :D
26.11.2016 19:41 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Autore nav labi maskejies trollis?!
26.11.2016 20:02 |
 
Reitings 516
Reģ: 25.06.2016
Šis vārdu savārstījums (piedod, nekā savādāk es to nevaru nosaukt) izcili iederētos kādā raudāmblogā ar sliktu gramatiku un sliktu bloga dizainu, kas sacerēts zem vīna glāzes kādā pagrīdes dzīvoklītī.
P. S. Tā garā pentere, ja vien tiešām neesi trollis, liek domāt, ka uzdod sevi par lezbieti ne seksualitātes dēļ, bet gan tāpēc, ka vīrieši tevi ir aizvainojoši.
26.11.2016 20:26 |
 
Reitings 89
Reģ: 28.05.2013
Es ta ari nesapratu, ko autore ar to velejas pateikt? Tads divains, haotisks savarstijums, manuprat, bet cereju laikam uz kadu ''dzilo domu''.
Pat nezinu, kadel ienacu, lai nokomentetu.
Atvainojos, bet uz sis tabletes nav mikstinajuma un garumzimu :-/
26.11.2016 23:35 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Fejumeitene ir Ģirta alter ego?!
26.11.2016 23:50 |
 
Reitings 503
Reģ: 30.10.2014
Tev nu gan bija bēdīgs 2012.gads.
TAS VISS IR GALVĀ.
Atkarīgs no attieksmes.
27.11.2016 01:14 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!