Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Darba aizstāvēšana

 
Reitings 745
Reģ: 04.06.2013
Tā arī neesmu sapratusi - kā labāk - klusēt un uzklausīt kritiku vai pamatot - kāpēc, kas, kā? Tepat aiz stūra aizstāvēšana un gribas zināt - ko tad man darīt? Noprezentēt, noklausīties komentārus, atbildēt uz jautājumiem un klusēt? Jo iepriekš esmu dabūjusi aizrādījumu, ka "tad, kad komisija vērtē, klusējat un pretī nerunājat, tas ir nepieklājīgi" :D Vai es varu pateikt visu priekšā, piemēram, ka mana vadītāja maz komunicēja ar mani? Bet kopumā - vai tad "aizstāvēšana" būtībā nav tas, ka aizstāvu savu darbu, cenšoties pierādīt, ka ir lietas, kuras varbūt klātesošie nav izpratuši, bet esmu domājusi tā un šitā, piekrist, ja nav kkas pēc norādījumiem ideāli, bet pamatot ar "piekrītu, ka ir kļūdas, bet uzsvaru liku uz domas būtību šajā gadījumā"... utml? KĀ ĪSTI IR? Klusēt vai aizstāvēties???
24.11.2016 20:07 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Vai es varu pateikt visu priekšā, piemēram, ka mana vadītāja maz komunicēja ar mani?

Es nekad tā neteiktu, tā ir tikai un vienīgi mana problēma, tas nav attaisnojums, kādēļ manā darbā kaut kā trūkst vai ir par maz ;)
24.11.2016 20:13 |
 
Reitings 313
Reģ: 26.03.2015
Domāju, ka uzreiz pēc atbildēšanas uz jautājumiem, vari arī atbildēt uz kritiku. Bet tas jādara korekti, un tad, ja tā kritika ir tādēļ, ka kāds kaut ko ir pārpratis, un Tu esi domājusi savadāk. Ja kritika ir pamatota, tad gan parasti tā aizstāvēšanās ir nevietā. Un teikt, ka darba vadītāja ar Tevi pārāk maz komunicēja vai kaut ko tādā stilā, noteikti nevajadzētu - tas izklausās tā, ka vainu par savām kļūdām centies uzvelt kādam citam, un Tavu vērtējumu tas noteikti neuzlabos.
24.11.2016 20:18 |
 
Reitings 745
Reģ: 04.06.2013
Es saprotu, ka tas izklausās nepareizi, bet :D kā es pirmo reizi studējot varu zināt kā visam ir pareizi jābūt? Viņa ir vadītāja, viņai tak jānosaka, kam, kā jābūt, kas jālabo utt. Ok, ir nostādnes un tā, bet arī tur ne vienmēr viss ir līdz sīkumiem izskaidrots un - kam tad tā vadītāja, ja viņa neko nevada un pievēršas manam darbam tikai tad, kad atbrīvo laiciņu? :D Cmon viņai tak par to maksā... Bet sapratu - turēšu mēli aiz zobiem par to. Zinu, zinu, ka ne man vienīgajai jālūdzās, lai vadītāja kko sakarīgu iesaka, jābāžās virsū un tā... bet besī šāda tipa sistēma.
24.11.2016 20:40 |
 
Reitings 745
Reģ: 04.06.2013
Vienk. kad bija prakse jāaizstāv un man pārmeta ko tādu, par ko biju jautājusi 2x epastā vadītājai, bet viņa neatbildēja uz to, atbildēja uz ko citu, par ko paralēli interesējos. Nu ok, jā, arī daļēji mana vaina, ka pati visu nenoslīpēju un nerakos netā meklējot, kā jābūt līdz niansēm... un sanāca tā, ka pateicu brīdī kad norādīja uz kļūdu - " Atvainojiet, bet 2x par to, par ko tagad man pārmetat jautāju jums epastā, bet neatbildējāt!" Beigās dabūju "kāvienu", protams, par to! :D
24.11.2016 20:44 |
 
Reitings 267
Reģ: 13.09.2016
Nu es jau laikam turētu muti ciet un neriskētu strīdēties ar cilvēkiem, kuri izlemj vai ieskaitīt manu darbu vai ne:-D
24.11.2016 20:57 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Nezinu ko Tu tur tūliņ grasies aizstāvēt, bet pati tikko aizstāvēju diplomdarbu, kuru arī rakstīju pirmo reizi :-D neviens neko nekritizēja, biju pati krustu šķērsu pārlasījusi nolikumu, ja darba vadītāja neatbildēja tad prasīju kursbiedriem kādas nianses
24.11.2016 21:02 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Par savu darbu esi atbildīga tu pati, nevis tavs darba vadītājs. Ok, ne visi darba vadītāja pilda savus pienākumus pēc sirdsapziņas, bet tad tas bija tavos pienākumos panākt, lai atbild uz visiem taviem jautājumiem.
24.11.2016 21:06 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Ja tev ir teorētiskais pamatojums, atsauces un normāla literatūra + pierādāmi rezultāti, tad ne par ko nevienam tev galvu nevajadzētu mazgāt. Reāli šitie darbiņi tiek veidoti pēc vienas piegrieztnes - tev tikai šie laukumi ir jāaizpilda.
Ja gribas pavēstīt, ka vadītāja tev nepievērsa pārāk daudz uzmanības, tad aizstāvēšanā saki, ka novērtē vadītājas uzticēšanos un ļaušanu darba izstrādē būt patstāvīgai. Komisija zinās, ko tas nozīmē ;-)
24.11.2016 21:13 |
 
Reitings 356
Reģ: 03.10.2013
Darba vadītājai vari pajautāt visus nepieciešamos jautājumus kā un ko labāk rakstīt, kā aizstāvēt utt. Un labāk ir pajautāt klātienē, nevis rakstīt e-pastus. Ja studē universitātē, tad vajadzēja jau saprast, ka studēt, pa lielam, nozīmē pašam meklēt un darīt, pasniedzēji ir tikai atsperiena punkti, kam pajautāt kura virzienā doties.
Ar komisiju strīdēties gan nevajag, ja negribas studēt vēlreiz, kaut gan tad zināsi kā jāraksta darbs un ko no tevis sagaida.
24.11.2016 21:21 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Redzi, aizstāvēt darbu var dažādi. Var novelt vainu uz pasniedzēju, kas tev kaut ko nav pateikusi, paskaidrojusi, uz grāmatas autoru, kurš tabulu slikti uzzīmējis, uz wikipēdiju, kura sniegusi nekorektu informāciju, uz mēness fāzēm, horoskopiem un fenšui.
.
Bet var uz pasniedzēju iebildumiem paskaidrot, kāpēc tu izlēmi rakstīt tā, kā izlēmi, kāda bija tava motivācija un doma apakš tās vai citas lietas, kas viniem nepatīk. Aistāvēt savu darbu, savas domas, savus lēmumus un savus secinājumus.
.
Aizstāvēt darbu, nevis taisnoties.
24.11.2016 21:23 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Cik reizes tu pati esi gājusi pie pasniedzējas uz konsultāciju laikiem? Neticu,ka tādi nav.
Tas,ka pasniedzēja nevar atbildēt uz 100 ienākošiem e-pastiem,kuru starpā ir tavs, ir vairāk kā saprotami.
24.11.2016 21:49 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Man šķiet, ka tomēr darba aizstāvēšana var vai nu izvilkt sliktu darbu, vai arī norakt labu. Tāpēc ieteiktu aizmirst par komunikācijas trūkumu, bet sataisīt formātam atbilstošu labu prezentāciju, patrenēties un doties uz aizstāvēšanu. Kā saprast vai prezentācija ir laba? Parādi to kādam, kas neko nesaprot no tavas sfēras, jo komisijas sastāvā ir dažādi cilvēki un ne visi tavā tēmā brīvi orientējas, lai gan ir doktora grādiem, katram sava specifika. Kas mani besī prezentācijās ir kad rāda saturu. Come on! Es redzēšu par ko stāstīsi! Nevajag likt liekus slaidus, kas tikai novērš uzmanību no tēmas. Galvenais runā skaļi. Un ne visi pasniedzēji saņem algas par to, ka vada darbus :D
24.11.2016 21:59 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Vai es varu pateikt visu priekšā, piemēram, ka mana vadītāja maz komunicēja ar mani?

Šī problēma bija jārisina PIRMS aizstāvēšanas, ar pašu pasniedzēju. Ja Tevi neapmierināja komunikācijas trūkums - nomainīt darba vadītāju.
Par visu pārējo meitenes jau forši izteicās
Un Tava taisnošanās jeb komisijas acīs vainas novelšana uz pasniedzēju (pat ja tas atbilst patiesībai), neko labu neliecinās, pirmkārt, par Tevi.. izskatīsies tā, ka slikts rezultāts ir nevis Tavs nopelns, bet pasniedzējas vaina.. If you know what I mean ;-)
Un kā jau Nordic Belle uzrakstīja, var to pateikt viltīgi, bet es uzskatu, ka lai tas dabiski sanāktu, nedrīkst rīkoties pēc kaut kādām vadlīnijām..
24.11.2016 22:26 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits