Darba alga

 
Reitings 3
Reģ: 17.11.2016
Sveiki,
Vēlētos uzzināt jūsu viedokli par to, cik skaitas-apmierinoša, normāla, laba un ļoti laba alga vīrietim.
Vēlams norādīt algu bruto, jeb uz papīra.
Kāpēc prasu.. lieta tāda, ka reali nesaprotu no kā cilvēki Rīgā dzīvo :D
Īre vidēji 300 eur, komunālie, izdalot uz gadu vidēji 100.
Visi brauc ar labām, jaunām mašīnām.
Protams ne viss ir naudā, bet ar mīlestību nepaēst.
Varbut jūs varat padalīties ar ex informāciju vai ar to, kā pašlaik domājat ?
Paldies:-)
17.11.2016 22:44 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Palikšana vecmeitās ir pasaules gals?
.
Pie tam, šodien mūsu pelnošajām dāmām ir iespēja meklēt aizjūras Trampus. Ja nu neapmierina vietējais piedāvājums.
20.11.2016 18:01 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Kuri ir tie skolotāji, kuri strādā līdz 3? Sākumskolas? Man vidusskolā stundas bija no 8 līdz 4-5 pēcpusdienā. Mana mamma ir skolotāja vidusskolā, viņa nāk uz mājām 6, pat 7 vakarā. Jo pēc stundām ir jālabo kontroldarbi, mājasdarbi, jāgatavojas nākamās dienas stundām, jāsastāda kontroldarbi un pārbaudes darbi, jāmeklē materiāli audzināšanas stundām, utt., rudenī jāraksta plāni. Tiesa, alga manai mammai ir neslikta, bet nu daudzi "bonusi" tiek pārspīlēti. Vecāku sapulces notiek pēc vecāku darba laika, t.i. skolotājam tas ir 7-8 vakarā. Divu dienu klases ekskursijā darbā sanāk būt nonstopā, nu tas nav jauts pasākums, pieskatīt baru hiperaktīvu pusaudžu. Dežūras skolas ballēs un diskotēkās līdz vēlai naktij.
20.11.2016 18:03 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Skolotājiem, kuriem viss ir slikti slikti slikti, ir iespējas piepelnīties. Ja jau mašīna līzingā pa 140 euro mēnesī, tad jau var painteresēties par pusslodzes darbu blakusmiestos. Var pasniegt privātstundas. Var ņemt dažādas haltūras, piem. par maksu rakstīt citiem bakalaura darbus. Kas tas par skolotāju, kas nevar bakalaura darbu uzrakstīt?
20.11.2016 18:05 |
 
Moderators
Reitings 3717
Reģ: 13.11.2016
Pelnošās dāmas pārsvarā ir labi izglītotas ar augstu IQ, un veča dēļ negrib zaudēt ierasto labo sociālo vidi un potenciāli pārtautoties vēl ne tik. Bet ģimeni, bērnus gribas. Turklāt, kaut arī skaistums ir stiepjams jēdziens, daudzu ieskatā tieši Latvijā ir liels % tādu potenciālo partneru, no kuriem dzimst skaisti bērnu :-)
20.11.2016 18:08 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Skaisti bērni :) Gudrus vajag bērnus, skaistumu pēc tam, ja vajadzēs, nopirks no stilista, kosmetologa un plast. ķirurga.
20.11.2016 18:10 |
 
Moderators
Reitings 3717
Reģ: 13.11.2016
Ārējā pievilcība nekādi neizslēdz gudrību :-)
20.11.2016 18:13 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Skaidrs ir viens, sabiedrībai ir ļoti maza reālā izpratne par skolotāja darbu.
Skolotājiem, kuriem viss ir slikti slikti slikti, ir iespējas piepelnīties.

Jā, un tad esi noskrējies zirgs, kam nav spēka savam pamatdarbam, nerunājot par laika pavadīšanu ar ģimeni/mājas darbiem.
Jā, piekrītu, ja citu variantu nav, tad haltūras vienmēr ir variants, bet tas ne tuvu nav tas cilvēcīgākais variants.
Mašīna par 140eur mēnesī gan jau nozīmē Mogo. + visticamāk ņemta pirms algas samazinājuma. Ar savu algu šobrīd nedomāju, ka varu paņemt mašīnu pat par 100eur mēnesī.
Kas attiecas - lai iet tie, kas neko citu nevar iemācīties (, jo tur taču viss ir īzī), super - tādu nākotnes skolu vajag mūsu bērniem - skolotājus, kam ir pofig par savu darbu, ka tik nāk kāda aldziņa
20.11.2016 18:13 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
law7, absolūti neizslēdz (es, kāreiz, esmu gan gudra, gan skaista :-P ), bet, izvēloties partneri, labāk tomēr "spiest" uz gudrību kā primāro kvalitāti, ja tam pa virsu vēl daiļš, tad vēl labāk.
.
Sevišķi jau ar to arsenālu, kas ir šodien mūsu rokās, lai, pie vajadzības, to skaistumu uztjūnēt. Uztjūnēt IQ ir stipri vien grūtāk.
20.11.2016 18:16 |
 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
Par skolotāju darbu un atalgojumu pilnībā piekrītu 57days. Diemžēl lielākā daļa cilvēku, kas sūdzas par to, kā viņiem riebj, ka skolotāji "čīkst" neko nenojauš par skolotāja ikdienas darbu. Iespējams, ar skolu saskārās tikai, kad paši mācījās vai, kad pa ausu galam dzirdēja, cik tad pelna attāli paziņas pasniedzēji, skolotāji u.tml.
Jā, patiešām ir iespēja paņemt 2 un gandrīz 3 slodzes kopā pa dažādām skolām un turpat arī izdegt, saņemot to vienu tūkstoti. Pie tam, cik kvalitatīvi skolotājs var strādāt ar skolēniem, ja viņš ir visu laiku paņēmis 2 slodzes un atrodas uz izdzišanas robežas tikai tāpēc, lai varētu izdzīvot?
Par jauno reformu es ļoti brīnos. Brīnos par to, ka nav trokšņa. Paša ministra vārdi taču bija, ka nevienam algas nesamazināsies.. Interesanti, kā gan tas samazinājums vienalga notika? (manai kursa biedrenei no algas noņēma 150 eiro, viņas kolēģei 200 eiro, par ko neviena no viņām netika brīdināta)
Par streiku - uzskatu, ka pagājušais streiks bija tādas muļķības. Problēma tajā, ka paši skolotāji nav vienoti. Kā arī, streiks tieši pirms eksāmeniem, protams, būtu visefektīvākais, taču no tā visvairāk ciestu tieši skolēni..
+ Kur garantija, ka otrs streiks nebūs iemesls vēlreiz deputātiem pacelt algas? :D
Katrā ziņā, pati esmu nolēmusi pamest skolotājas darbu. Lai arī, tas ir aicinājums un sirds darbs, tomēr saprotu, ka nevēlos paciest visu šo attieksmi.. ("skolotāji paši vainīgi", "muļķi, ka aizgāja", "visos laikos saņēmuši maz, ko čīkst", "par skolotājiem iet tie, kas nekur citur netiek", "skolotāji- sliņķi, nostrādā līdz plkst.14:00 un iet atsēdēt mājās un vēl 2 mēnešu atvaļinājumā tiek", "kas tur ko nepaņemt 2 slodzes, lai varētu pelnīt, citi strādā mežā 12h/dienā", te saraksts nebeidzas, vienkārši man jālabo kontroldarbu kaudze, un nav laika rakstīt tālāk..)
20.11.2016 18:18 |
 
Moderators
Reitings 3717
Reģ: 13.11.2016
Nav jau runa par to, ka neapmierina vietējais vīriešu piedāvājums. Stāsts ir par to, ka visām labi pelnošajām nu nekādi nesanāk katrai pa tādam vīrietim, kurš nopelna vismaz tikpat, cik sieviete. Tāda konrēti ir vairāku man zināmu sieviešu pieredze.
20.11.2016 18:18 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Jā, un tad esi noskrējies zirgs, kam nav spēka savam pamatdarbam, nerunājot par laika pavadīšanu ar ģimeni/mājas darbiem.

A vot tas man konkrēti besī ar komunikācijā ar savu māti. Tikai viņa ir noskrējusies kā zirgs! Tikai skolotāji nogurst! Visiem pārējiem viss ir easy. Man vēl šajā septembrī tā bija, kad es strādāju pie projektiem 14-16 stundas dienā, atceros, ka es nostrādāju visu nedēļu, visu sestdienu, svētdienu, un svētdien plkst. 23.35 aizvēru biroja durvis un gāju uz mašīnu, pa ceļam domāju "kas šis ir par gadalaiku?". Nākamajā dienā 9 atkal biju birojā. Protams, man tā nav katru dienu un visu laiku, bet 3-4x gadā gan ir. Bet nē, nē, nogurst jau tikai skolotāji, pārējie darbā kafiju dzer.
20.11.2016 18:19 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Nevis 3 skolas, bet 3 slodzes! Viena apkopejas. ;-);-)
20.11.2016 18:20 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Kas attiecas - lai iet tie, kas neko citu nevar iemācīties (, jo tur taču viss ir īzī), super - tādu nākotnes skolu vajag mūsu bērniem - skolotājus, kam ir pofig par savu darbu, ka tik nāk kāda aldziņa

Mēs, diemžēl, jau uz to ejam. Ir zināms % entuziastu, viennozīmīgi. Un zināms % pārstrādājušos, lielisku pedagogu, kas apvienu sirdsdarba strādāšanu un adekvātas algas ieguvi uz ģimenes rēķina. Bet nu, ja tev, catana, algu nākamgad nogrieztu par 100 eiro kā skolotājam Andrim - cik vēl gadus tu skolā sēdētu pie šādas algas?
20.11.2016 18:20 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
A vot tas man konkrēti besī ar komunikācijā ar savu māti. Tikai viņa ir noskrējusies kā zirgs! Tikai skolotāji nogurst! Visiem pārējiem viss ir easy. BINGO! Man slodze tagad videji 250 stundas menesi un dziva! Un ta ir daudziem, ari medmasam, arstiem.
20.11.2016 18:22 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Jā, patiešām ir iespēja paņemt 2 un gandrīz 3 slodzes kopā pa dažādām skolām un turpat arī izdegt, saņemot to vienu tūkstoti. Pie tam, cik kvalitatīvi skolotājs var strādāt ar skolēniem, ja viņš ir visu laiku paņēmis 2 slodzes un atrodas uz izdzišanas robežas tikai tāpēc, lai varētu izdzīvot?

Bet šis ir visām profesijām. Tu domā, ka, piemēram, finansisti saņem 1000 vienkārši 8 stundas dienā dzerot kafiju? Ja tu gribi pelnīt četrciparīgu algu Latvijā, nu tad tev ir jānoskrienas kā zirgam. Vismaz jaunībā. Lielākā vecumā, kad ir uzkrāta pieredze un iegūts "vārds", tad ir citādi.
20.11.2016 18:22 |
 
Moderators
Reitings 3717
Reģ: 13.11.2016
Protams, ka, izvēloties partneri, jāspiež uz gudrību. To arī man zināmās labi izglītotās sievietes dara. Stāsts ir par to, ka arī starp tiem latviešu gudrajiem ārēji simpātisku vīriešu % ir lielāks nekā starp daudzu citu nāciju gudrajiem :-D
20.11.2016 18:23 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Kā arī, streiks tieši pirms eksāmeniem, protams, būtu visefektīvākais, taču no tā visvairāk ciestu tieši skolēni..

Neko viņi neciestu. Vai nu CE pārceltu uz vēlāku, vai arī universitātes (kas jau šobrīd cieš no studētgribētāju trūkuma) izdomātu kādu citu sistēmu, pēc kā tos skolnieciņus uzņemt.
.
Mums ir maza valsts un mazs skaits universitāšu, mums nebūtu nekādu problēmu atrast risinājumu tam, ka skolotāji pirms CE nedēļu nav bijuši darbā - nejau pa to nedēļu skolnieciņi gada vielu apgūst, galu galā.
20.11.2016 18:25 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
ka skolotāji pirms CE nedēļu nav bijuši darbā - nejau pa to nedēļu skolnieciņi gada vielu apgūst, galu galā.

Un ja mēnesi?
20.11.2016 18:26 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Stāsts ir par to, ka arī starp tiem latviešu gudrajiem ārēji simpātisku vīriešu % ir lielāks nekā starp daudzu citu nāciju gudrajiem

% varbūt (lai gan tu pareizi teici, skaistums ir gaumes jautājums). Bet ABSOLŪTOS SKAITĻOS gudru, ārēji simpātisku vīriešu pasaulē ir vairāk, nekā Latvijā. Un absolūtos skaitļos arī vīriešu pasaulē ir vairāk, nekā sieviešu. Tā ka, ja tik loti negribas būt a) vecmeitai un b) ar latviešu vīru ar algu zem 2000, varianti IR.
20.11.2016 18:29 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Daenerys1, pārceltu CE. Vai uzņemtu pēc citiem kritērijiem (tipa vidējās atzīmes vai iestājeksāmeniem).
.
Tak pēc CE uzņemt sāka tikai 15 gadus atpakaļ, pirms tam ļoti normāli tika galā ar citām metodēm.
20.11.2016 18:31 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits