Kā diviem rīdziniekiem iedzīvoties "laukos"?

 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Sveikas, piedodiet, ka būs tik gari, bet:
ar draugu jau labu laiku meklējam variantus iegādāties savu mitekli, cītīgi krājam, bet joprojām esam tālu līdz nepieciešamajam naudas apjomam, lai varētu atļauties dzīvokli Rīgā. Tādēļ sākām skatīties arī plašākās teritorijās. Sākumā Rīgas rajonu, kur cenas bieži vien tādas pašas kā Rīgā, un tagad arī citur ~40-50 km attālumā no Rīgas, kur mājokļa cenas draudzīgākas. Vēlamies iegādāties 3 istabu dzīvokli, jo domājam par ģimenes pieaugumu. Abi uzaugām 2istabniekos un nevēlamies savam bērnam to pašu.
Tad, nu, esam noskatījuši vienu dzīvokli par ļoti lētu summu Jelgavas rajonā, ko varētu viegli iegādāties, bet tagad sēžam un domājam, vai nesajuksim tur prātā. Mazs miests, nekā, ko darīt, ja neskaita došanos uz Jelgavu. Ok, draugam tur patika braukt makšķerēt, bet es pat nezinu, ko varētu tur darīt. Darba ziņā man ir viegli pielāgoties, jo strādāju attālināti, draugs arī varētu izbraukāt uz Rīgu vai atrast darbu Jelgavā. Bet domājam arī par emocionālo pusi. Ka nav mums tur neviena, nav draugu, abu ģimenes ir Rīgā. Bet īrēt apnicis tik ļoti, ka gribas lekt pa logu. :-/
Vai kāda ir spērusi tādu soli un pārvākusies uz dzīvi mazpilsētā, miestiņā? Ja turpināsim krāt, tad krāsim vēl tik ilgi, ka paspēsim iziet pensijā (t)
Bet varbūt nav tik traki tur? Varbūt tā ikdienas dzīve ir pat jauka mierīgā, klusā vidē. Ja ko vajag, tad Jelgava 18-20 km attālumā, Rīga 45km attālumā, tiešā reisa autobusa pietura pie mājas. Eh, nezinu. Varbūt kādam ir domas, pieredzes ar šāda soļa speršanu? :-)
15.11.2016 13:47 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Jelgava, Jēkabpils un aizmirsu, kura trešā, skaitās tādas kā mazliet dauzoņu pilsētas... alkaši, tusiņi, nariki un tamlīdzīgi

Nu jau, nu jau ... kurā pilsētā tad tādi nav?
Ganster
Par čigāniem piekrītu. Pati gan vairs nemanu, ja vien nestaigā pa vecpilsētu un iepriekš nebiju manījusi čigānus savā galā, bet vienu dienu no zila gaisa uzpeldēja un nu tik neatlaidīgi centās man smaržas iesmērēt, kamēr ar bērnu staigāju - nu davai, atdošu pa 15. Paskaties, riktīgi labas. Labi, ņem pa desmit. Skaties, cik maksāja, tikko Rīgā nopizģīju :D
16.11.2016 10:37 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Riry
Lai piedod man visi, bet Kalnciemā es tiešām nedzīvotu. Un dzīvoklis nav tas, ko pirkt mazpilsētās, jo liela iespēja, ka pēc tam nevarēsi pārdot. Es ņemtu māju.
Kalnciema vietā labāk izvēlētos Vītoliņus, kas ir pāris km no Jelgavas un pa taisno var izbraukt uz Rīgu, vai Ozolniekus, bet tur cenas atkal lielas.
16.11.2016 10:41 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Man par šo būtu daudz, ko teikt...
Nezinu, cik tieši liels ir Kalnciems un cik tur daudz kas ir uz vietas - skola, bērnudārzs, pulciņi utt. To visu vajadzētu izsvērt, ja vēlaties tur dzīvot ilglaicīgi.
Es dzīvoju vietā, kas ir 30 km no Rīgas robežas, līdz manam darbam Rīgā ir 40 km. Es braucu katru dienu, pie tam vēl bērnu vedu uz b/d, kas ir gandrīz blakus manam darbam - ar visu bērna vešanu man vienā virzienā no mājām līdz darbam ir 1h20min apmēram. Mēs ar vīru katrs braucam ar savu auto, jo nesakrīt ne darba atrašanās vieta, ne darbalaiki. Mēs kopā mēnesī iztērējam vismaz 200 eur degvielai, plus vēl patērētais laiks... Ar šodienas prātu noteikti meklētu māju tuvāk Rīgai. To arī ir plāns darīt, kad nāks tuvāk mazajam skola. Te, kur es dzīvoju, "rajona centrs" ir vispār uz citu pusi un sasniedzams pa zemes ceļu - tas vispār nav izdevīgi ne bērnudārza, ne skolas ziņā. Protams, ir skolas autobuss, bet ne jau es pirmklasnieku vienu laidīšu ar autobusu un tad viņš viens pats 14.00 atbrauks mājās un viens te dzīvosies.
Visa sociālā dzīve tāpat notiek Rīgā. Es gribētu dzīvot mazpilsētā vai ciemā, kas ir reāli tuvāk Rīgai - Piņķi, Babīte, Mārupe utt., kur uz vietas ir kaut kāda infrastruktūra, bet Rīga arī ir tuvu.
Un piekrītu iepriekš minētajam, ka dzīvokļus vispār neizskatu kā iespēju ārpus Rīgas...
16.11.2016 10:45 |
 
Reitings 43
Reģ: 09.11.2016
Par Jelgavu gan te baigie brīnumi sarakstīti. Pa visiem gadiem, ko te dzīvoju, esmu redzējusi tuvākajā saskarsmē precīzi vienu čigānieti, kas pamatskolā ar mani mācījās. Reizēm kādu pa pilsētu un ir viens apvidus gabalu no centra, kur viņi vairāk varbūt dzīvo, bet uztveru viņus normāli, nav te nekāda Rīgas autoosta, kur čigāni zagtas smaržas piedāvā, normāli cilvēki, kas netraucē.
Traucējoši čigāni, alkoholiķi, bomži - tas viss ar ļoti lielu uzviju ir gan Rīgas centrā, gan mikrorajonos, Jelgavā tie ir atsevišķi gadījumi, ne tendence kā Rīgas centrā, piemēram.
Apkārtne skaista, labāka nekā, piemēram, guļamrajons Ogre. Jelgava plaukst ar savām promenādēm, kafejnīcām utt. Skolas labas, pulciņi daudz utt. Par to Kalnciemu neko nezinu, bildes, ko te ielika, nav saistošas, bet, ja viss cits būtu labs, tad varētu, ja tur nekā laba nav, izņemot cenu, tad neredzu jēgu.
Pa lielam mans pilsētu tops - Ventspils (kas, šķiet, skaistāka par Jelgavu, patīk pat daudzdzīvokļu mājas pagalmi, cik labi iekārtoti utt., vienīgais tālu no Rīgas), tad Jelgava, pēc tam Rīga, bet lielākoties savu iespēju dēļ, nevis skaistuma (jo stāsta tikai Vecrīga) vai iedzīvotāju dēļ.
Pati labprāt dzīvotu Pierīgā, Mārupē utt., tieši tāpēc, ka tuvu Rīgai, bet tālāk no burzmas. Vai Jelgavā, Ozolniekos. Ozolnieki šķiet ļoti laba vieta.
16.11.2016 11:06 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Karoč, norokam to Kalnciemu. :-D Jūtu, ka ir vairāk mīnusu nekā plusu. Pluss principā ir tikai dzīvokļa cena, pārējais - vieni vienīgi mīnusi.
Bet principā, skatoties cenas RĪga tuvumā, tās ir tādas pašas kā Rīgā. Tās starpības vai nu nav, vai ir tik niecīgas, ka neredzu vispār jēgu iegādāties. Tā pati Carnikava - google saka, ka tie ir nepilni 30km ceļa, bet dzīvokļi tur maksā tāpat kā Rīgā. Kāda jēga tur pārvākties? Tikai tiem, kuriem patīk tā nostāk dzīvot. Bet man tas nav mērķis.
Sarežģīti :-)
16.11.2016 11:07 |
 
Reitings 43
Reģ: 09.11.2016
*skaista tikai Vecrīga
16.11.2016 11:08 |
 
10 gadi
Reitings 1368
Reģ: 03.01.2010
Riry, Carnikavā toties ir jūra ;)
Skaties kaut vai tos pašus Ādažus, 20 km no Rīgas. Pazīstamais nopirka 2istabu dzīvokli pa 30 tk
16.11.2016 11:10 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Pirmkart padoma uz ka varda bus dzivoklis! Ja tas tikai dtaugs pirksanas bridi un dzivoklis uz vina bet nsuda kopiga . .. Velak varesi to nozelot. Un ja ir auto drosi var pirkt. Nav jau 200 km lidz Rigai.
16.11.2016 11:17 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Izskatas ka dala no Rigas mamzelem sen nav bijusas arpus Rigas.karteja diskusija kur dalai viss arpus Rigas ir lauki kuros dzivo tikai urlas un paki, aa un protams nolaistos dzivoklos. Apkart Rigai ir pietiekami daudz apdzivotu vietu no kuram uz Rigas centru piemeram var tik t daudz atrak neka no sausaligajiem Rigas devinstavenu mikrorajoniem. Kaut vai to pasu posmu Riga-Jelgava skatoties, Olaini un Ozolniekus es nesauktu par laukiem, nav gluzi 3 majas plavaa. (roku piekritu gan erzelim par Janupi). Un ta uz katru pusi no Rigas var atrast ciematus un pilsetinas kur itka nav trakas burzmas bet 15-30 minusu laika esi galvaspilsetas centra. Jelgavaa esmi
U dzivojusi, ari nav ne vainas, pedeja laika kluvusi loti sakopta un isteniba pa lielam tur ir viss nepie iesamais, vienigi sopinga centru tik daudz nav, bet man personigi nav velesanas dzivot 5 min no iepirksanas centra. Ozolnieki loti jauka vieta. Par Kalnciemu nemacesu teikt, neesmu bijusi. Bet pavisam noteikti aizbrauc un paskaties, tas attiecas uz jebkuru pilsetu vai nosturi kur liekas labs variants, mes kad skatijamies dzivokli tad biezi bija ka labaas cenas bija tiem kuri atradas iemeram uz nemiligas ielas utt. Katra zina man dzive arpus Rigas nekad nav sagadajusi neertibas, cels uz darbu man aiznem mazak neka lielakajai dalai Riga dzivojoso kolegu, veikali un skolas(loti labas starp citu) ir turpat blakus,novada berni uz pulciniem staiga par brivu atskiriba no ta ko dzirdu par kolegu berniem Riga.
:-/
16.11.2016 11:33 |
 
Reitings 8
Reģ: 31.08.2012
Rīdziniece
dzīvoklim var būt 2 īpašnieki (vai pat vairāk). vienkārši pirkuma līgumā raksta abus, raksta cik naudas katrs maksā utt., zemesgrāmatā arī abus ieraksta un done! man ir tāds variants ar draugu :)
Ok, protams, es nevarēju savākt vairāk naudas un man it kā pieder tikai 15% procenti, bet kur viņš savus 85% liks? Viņš tik viegli nevar pārdot random cilvēkam 85% dzīvokļa, pat ja ieķīlātu - kā reāli viņam atņemt to daļu? Protams, tad piedāvātu man nopirkt un gan jau laika gaitā atrastu līdzekļus. īstenībā tas ir pat drošāk, jo piem., ja mans draugs uzsāktu privāto maksātnespēju, tas mani neskartu. ja mēs būtu precējušies, tad dzīvoklis būtu kopīgā manta un to visai viegli varētu atņemt pat laulības līguma gadījumā (ir gadījumi, kad uzskata, ka laulības līgums slēgts ar nodomu pasargāt mantu jau iepriekš paredzamu finansiālo grūtību dēļ un tad to anulē).
16.11.2016 11:39 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Bet galvenais ir ka pati juties taja vieta nevis ko saka citi. Dzivokli var pirkt 2jaunu ipasnieki uz pusem, nav obligati jaraksta uz viena varda un jabut precetiem (tas ridziniecei vairak domats). Izpeti konkreta novada/pilsetas piedavatas iespejas-skolas, briva laika pavadisanas iespejas,, cik drosi juties, infrastruktur un tiesi tev ( bevis taviem draugiem vai cosmo meitenem svarigus aspektus) un tad jau redzesi vai ir verts. Mani personigi ar spidzinasanunedabutu ieksa piemeram pretigajas Purvciema/Plavnieku daudzstavenes, tad jau laikam tiesam la ak kaut kada Kalnciema dzivot bet nu katram savs.
16.11.2016 11:47 |
 
Reitings 164
Reģ: 16.07.2014
Labprāt dzīvotu mazpilsētā - tīrāka vide, noteikti labāks kontingents kā Rīgā, bet darba iespējas ierobežotas, tāpēc neredzu jēgu pirkt īpašumu mazpilsētā, ja jābraukā strādāt uz lielu pilsētu. Negribas mūža lielāko daļu pavadīt mašīnā vai vēl trakāk - sabiedriskajā.
16.11.2016 11:49 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Tā ātri aplūkojot piedāvājumu, Kalnciems mani tomēr īsti neuzrunā, laikam jau tiešām ir tā, ka lielākais plusiņš ir tikai tā laba cena, viss pārējais - vai nu neitrāli vai tomēr vairāk ar mīnusa zīmi :( Bet citur pierīgā cenas tiešām diži neatšķiras no Rīgas, es pati dzīvoju uz Ķekavas pusi, man te ļoti patīk, Rīga ar mašīnu 15 minūšu attālumā, sabiedriskais ik pēc 15 - 20 minūtēm, ir skolas, bērnu dārzi, veikali - nu viss kā pieklājas, tomēr nav tās lielpilsētas kņadas, kas ilgstoši mani laikam ļoti nogurdinātu .. Tāpat no tuvējām vietām jauka šķiet Salaspils, tur arī cenas ir mazliet zemākas, bet nu cosmo laikam valda uzskats, ka tas nav no tiem labākajiem rajoniem, lai gan cik pati esmu bijusi, šķiet, ka dzīvot varētu un viss būtu forši :) No pilsētām, kas netālu Rīgai, izskatītu Ogri, Siguldu, jā, arī Jelgavu, bet ja cenas tik būtiski neatšķiras un mērķis nav tikt no Rīgas prom - nezinu, varbūt jāmeklē tomēr kaut kas Rīgā? Bet nu saprotu, ka kredītu ņemt negribas, bet sakrāt uzreiz visas ir tā, kā ir .. (t)
16.11.2016 11:49 |
 
Reitings 228
Reģ: 29.12.2015
Daudzi te raksta, ka no piepilsētas 30-40 km attālumā līdz Rīgas centram var aizbraukt ātrāk nekā no Rīgas mikrorajona. Mani tiešām interesē kā, jo paiet taču laiks ceļā līdz Rīgas robežai plus vēl laiks pa Rīgas sastrēgumiem (kā jebkuram mikrorajona iedzīvotājam). Varbūt braucot dienas vidū tiešām var ātri atbraukt, bet darba dienās no rīta un vakarā Rīgā visur ir sastrēgumi, kuriem tāpat ir jābrauc cauri, lai tiktu iekšā vai ārā no Rīgas.
16.11.2016 11:57 |
 
Reitings 8
Reģ: 31.08.2012
pieņemu, ka tas varētu būt tādos maršrutos kā ziepniekkalns-jelgava vai zolitūde-piņķi, kur nav jābrauc iekšā vai cauri centram :) ja ir, protams, ka kraties cauri sastrēgumiem + vēl tie 30 km.
16.11.2016 12:01 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Es pati dzīvoju pie Dominas. Man tikai dažas reizes gadījies braukt ilgāk līdz centram kā 25 minūtes, un tas bija avārijas vai kaut kā tamlīdzīga dēļ. Parasti iekāpju mikriņā un pēc 7-10 min esmu mājās, braucot laika posmā no 17 līdz 20, kad visi beidz darbus. Uz centru no rītiem arī bez problēmām - ātri un nesāpīgi. Tāpēc es tiešām esmu pieradusi pie tuviem attālumiem. Draugam vispār komandējumi mēdz būt pa visu Latviju. Tā dēļ viņš visvairāk satraucas, ka prombūtnes laikā es palikšu tajā miestā viena ar svešiem ļaudīm apkārt :-D Nu, vismaz sākotnēji tā noteikti būtu.
Tāpēc ir tā - vai nu cena ir ļoti zema, un tāpēc es esmu gatava pārvākties no Rīgas, vai arī ņemu kredītu un pērku TIKAI Rīgā. Arī 20km neesmu gatava braukt, jo cenu starpības ir niecīga (kā tas ir 99% gadījumu).
Vnk prātoju, kas ir mazāks ļaunums - ilgstošs hipotekārais kredīts vai pārvākšanās (t) Un visas iepriekš nosauktās vietas cenu ziņā gandrīz kā Rīga, bet ir labas, piekrītu. Tur varētu.
Par precēšanos - jau rakstīju, ka tas tāpat notiks, neatkarīgi no NĪ iegādes. Tāpēc te bez stresiem :-)
16.11.2016 12:13 |
 
Reitings 8
Reģ: 31.08.2012
nu tad tagad tev ir īstais laiks izmēģināt braukt uz kalnciemu - izvēlies sastrēgumu laiku, ziemā, sniegā (man pie vecākiem jābrauc pa liepājas šoseju, tāpēc zinu, kāds fun tur ir tumsā braukt uz 70-80 aiz kaut kādiem autobusiem, ja nav tīrīta šoseja un nav drošas iespējas apdzīt). lielākās problēmas tajā maršrutā ir uz kalciema ielas, tālāk jau bez problēmām pa ulmaņa gatvi utt,. brauc ar personīgo mašīnu, nevis mikriņiem - tie takš brauc pa sabiedriskā joslām un daudzās vietās izvairās no sastrēgumiem.
es iesaku - nebojā attiecības un sev dzīvi, paliec sev ierastā vidē, kur labi ārsti, skolas utt. ir pa rokai.
16.11.2016 12:26 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Es gan jau nebūšu nekāds palīgs, bet es visu bērnību dzīvoju privātmāju mikrorajonā un 30 minūšu attālumā no centra (bet bez auto vadītāja apliecības un ar mācībām, studijām iun vēlāk arī darbu Rīgas centrā). Dzīvokla iegāde centrā bija mans labākais ieguldījums, iztiku bez kredīta, pati daudzas lietas renovēju, taču ieguldījums ir manāms. Viss ir 20 minūšu gājienā, vienmēr ir taksis, no citām Latvijas pilsētām interesē Jurmala + kāda jauna vieta vienu reizi gadā. Ilgterminā ieguldītie līdzekli in laiks neatmaksātu to starpību dzīvokla cenā. Visu laiku uz darbu braukāt ar sabiedrisko negribu, bet stāvvietu izmaksas iegrieztu lielu robu budžetā, kā arī fakts, ka tās atrast ir neiespējamā misija, jo beigās tev tāpat ir 20 minūtes jāiet ar kājām! Ja es iedomājos par variantu pierīgā, kas šo laiku un naudu palielina vēl vairāk, tad tas galīgi nav tā vērts.. unnav arī man. Vienīgais iemesls, lai kāds pienemtu tādu lēmumu, ir liela mīlestība pret dabu un burzmas riebums!
16.11.2016 12:28 |
 
Reitings 526
Reģ: 19.08.2010
Riry - ja minēji, ka Tev Rīgā dzīvo visi, tajā skaitā vecāki, apdomā arī tādu aspektu, ka atstāt bērnu, ko jūs vēl plānojat, būs daudz vieglāk pie vecvecākiem, ja dzīvosiet kaut kur netālu. Nu kamēr bērns mazs... Tas arī plusiņš tam, ka Tev apkārt dzīvo visi savējie :)
16.11.2016 12:28 |
 
Reitings 8
Reģ: 31.08.2012
jā, es nevaru iedomāties kā būtu dzīvot vispār bez radiniekiem tuvumā. mani vecāki dzīvo mazpilsētā stundas brauciena attālumā no rīgas. it kā maz, bet viņi nekad nepieskata manus bērnus. piem., ja mēs gribētu aiziet uz kādu koncertu vai ko tādu. ļoti ekstrēmā situācijā viņi, protams, pie manis atbrauktu. par laimi manas māsas studē rīgā un ja pats nav tādā situācijā - grūti iedomāties cik liels atsvars tas ir. piem., ne jau tikai bērni slimo. es pati esmu bijusi ar milzīgu temperatūru, mazuli, kas visur skrien un kāpj + viņam jāgatavo biezeņi, jāmaina pamperi. draugs darbā... briesmīgi... tad vismaz kāds var atnākt palīgā kaut vai uz pāris stundām.
16.11.2016 12:58 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits