Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Migrēnu sāpes un veidi kā ar tām cīnīties.

 
Reitings 22
Reģ: 18.01.2016
Sēžu visu rītu ar migrēnu un nesaprotu, ko darīt. :-| Daudz visu ko esmu izmēģinājusi, bet īsti laikam nekas nepalīdz. Varbūt kādai ir līdzīgas prblēmas ar migrēnām un varbūt vēlas padalīties ar idejām par to, kas potenciāli viņas izraisa, kā ar tām tikt galā? (t)
01.11.2016 10:28 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Tu zini, ka tā ir migrēna, ja?
01.11.2016 10:35 |
 
Reitings 22
Reģ: 18.01.2016
Nu nav gluži parastās galvas sāpes, vai sestdienas rīta galvassāpes (kas tagad vispār šķiet kā nekas, ja salīdzina). Nu ir traki, reizēm tā, ka līdz vemšanai, traucē gaisma, reizēm nevaru izturēt pat kaut kādas smaržas, jo tas visu padara vēl trakāku.
Principā uz dienu paliec nelietojams, jo neko nevari izdarīt ar tām sāpēm. Jo zāles dzert vienu brīdi sanāca ļoti daudz un regulāri (bija superstresaini divi gadi dzīvē) un šobrīd jau ir aizdomas par kuņģa čūlu no nesteroīdajiem pretiekaisuma līdzekļiem (visiem ibumetīniem, nalgedoliem ..). Gaidu kobru! :-D
Un līdz ar to visu, meklēju sev kaut kādus variantus kā tikt ar šo galā, lai nebūtu jābeidz sevi kopā no vienas puses, kamēr mēģini saglābt otru pusi. :-)
01.11.2016 10:42 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Par migrēnu aizej pie neirologa, parunāsies, paskatīsies, kas un kā. :)
Man izrakstīja dārgas tabletes Cinia, bet tā kā man pāriet no Ibumetina, teica, lai arī to lietoju. Tev nepalīdz nekādas?
01.11.2016 10:43 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Apple_pie - tev atrada iemeslu migrēnai vai tikai zāles izrakstīja?
Es arī plānoju iet pie ārsta, bet negribās iet tikai pakaļ dārgai receptei.
01.11.2016 10:45 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Man migrēna sākās tad, kad sāku OK lietot, tagad vairs nelietoju, bet migrēna tāpat apciemo. Nafig es tās OK vispār dzēru, visu sačakarēju... :-|
01.11.2016 10:47 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Man bija tā, ka es nezināju, vai tā ir migrēna, vai kas, tāpēc sākumā izgāju magnētisko rezonansi, encefalogrammu un vēl kaut kādu pārbaudu, tad, kad pārliecinājos, ka nekā cita tur nav, tad arī izrakstīja šīs zāles, nomierinošus līdzeklīšus, man neatrada iemeslu, tikai tas, ka es daudz stresoju, emocionāli dzīvoju, tāpēc asinsplūsma galva ir ar pretestību kā pie VĢ, bet es neiespringstu tagad, cenšos būt mierīgāka, kad sakas, pasūtu visus un visu, eju gulēt :D
01.11.2016 10:47 |
 
Reitings 22
Reģ: 18.01.2016
Nu man nav bijis nekad pārāk labs kontakts ar savu ģimenes ārsti, bet viņa mani zina no bērnības. Ierodos pie viņas tad, ja piezvana, jo sen neesmu bijusi. :-D Daudzus gadus atpakaļ, vēl vidusskolā sanāca tāds traks periods. Tur atdzēros visādas recepšu zāles, neiroloģe diezgan smieklīga "nu, meitiņ, es nezinu kas Tev kaiš, bet tāpēc padzer kaut ko tādu, kas Tev vispār nav vajadzīgs, paskatīsimies, ko tas dod". Un tad man pietika.
Tagad, kad saprotu, ka viss slikti, iedzeru relaxen kapsulu. It kā spriedzes izraisīto bišķi atlaiž, bet lai nebūtu pavisam slikti nalgedolu tāpat jādzer.
Selīna, runājot par OK, pati gan nelietoju tieši tāpēc, ka organisms ļoti reaģē uz visādu iejaukšanos, bet ja zinu, ka drīz būs mēnešreizes un sāp galva divas dienas pirms paredzētā laika, tad kā bankā, žigulis būs nākamajā dienā pēc migrēnas.
Draudzene arī ar OK ļoti smagas migrēnas dabūja, bet esot divi varianti - vai nu cita OK, vai nu cits kontracepcijas veids.
01.11.2016 10:56 |
 
Reitings 1609
Reģ: 03.03.2013
Ūdens,miegs,piparmētru tēja,deniņu masāža.Zāles nelietoju,bet šīs lietas man palīdz kaut cik.
01.11.2016 11:01 |
 
Reitings 22
Reģ: 18.01.2016
Kāda varbūt ir mēģinājusi kaut kādas masāžas vai adatterapijas? Varbūt ir kādas atsauksmes par to?
01.11.2016 11:44 |
 
Reitings 1852
Reģ: 21.02.2010
man arii citreiz sap galva tik loti, pilniigi liidz vemsanai. nesaprotu no kaa. arii gaaju skneet galvu, nodevu neskaitamas analiizes, viss kaartiibaa. it kaa uz nervu pamata.(t)
01.11.2016 12:02 |
 
Reitings 760
Reģ: 08.08.2011
Arī lietojot OK esmu tikusi pie kārtīgas migrēnas, zāles nelīdz, uz dažādām pārbaudēm esmu bijusi, tur viss ok, atliek pārdzīvot tās sāpēs. :-/:-(
01.11.2016 12:21 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014

Iesaku - Whole foods plant based uzturs un magnijs
01.11.2016 13:12 |
 
Reitings 60
Reģ: 25.10.2016
Man pret migrēnām palīdz Sumatriptan medikamenti. Kā arī izduru sev ausī daith pirsingu - salasījos internetā, ka tur esot punkts, kas atbild par migrēnām. Nu ir tā ka man migrēnas nav pazudušas bet ir 2-3x retākas palikušas.. tagad tikai ar mēn.reizēm atnāk migrēnas... un viss... varbūt saņemšos izduršu otrā ausī arī pīrsingu, varbūt netrāpija istajā punktā... nu vai arī pupu mizas tas viss un man retākas migrēnas no placebo efekta...
01.11.2016 13:41 |
 
Reitings 551
Reģ: 20.07.2009
Zāles nedzeru, man palīdz elpošanas vingrojumi, kas balansē labo un kreiso ķermeņa pusi.
01.11.2016 13:45 |
 
Reitings 430
Reģ: 21.06.2013
Man migrēnai (ārsat apstiprinātai) ievērojami palīdzēja tieši tas ka sāku lietot OK. Sākumā samazinājās lēkmju biežums, tās palika aizvien vājākas, bet tagad gandrīz vispār nav. Tikai šī iemesla dēļ nepārtraucu lietot OK.
Vienīgi varu piebilst, ka man migrēna bija ar auru, un man tieši izteiktāka bija aura nevis pašas galvas sāpes, jo galvas sāpēm man palīdzēja parastais citramons, bet visa pārējā pašsajūta bija sačakarēta pat 2 dienas pēc kārtas.
01.11.2016 14:32 |
 
Reitings 22
Reģ: 18.01.2016
zhanettee varbūt vari padalīties ar šiem vingrojumiem?
es gandrži jebko būtu gatava pamēģināt.
man, piemēram, reizēm palīdz matu raušana. Vienreiz braucu ceļojumā ar ģimenes draugiem un tur viena sieviete tādas interesantas taktikas dažādām situācijām pielieto. Nu, it kā tas reizēm palīdz, bet ej nu atrodi tādus cilvēkus, kuriem tāda matu raušana neliekas biedējoša un nav arī bail paraut mazliet stiprāk. :-D:-D
01.11.2016 14:44 |
 
Reitings 551
Reģ: 20.07.2009
Būtu labāk iet pie zinoša jogas skolotāja un prasīt par to, jo internetā ir daudz un dažādas instrukcijas, bet galvenais ir visu darīt pareizi.
Vari pameklēt internetā - bhramari, nadi shodhana breathing exercises un sameklēt videoinstrukcijas.
01.11.2016 15:27 |
 
Reitings 22
Reģ: 18.01.2016
zhanettee paldies! :-)
01.11.2016 15:31 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Nekad neesmu sapratusi, no kā man ir migrēnas, pieņemu, ka tā ir vairāku faktoru kopsumma, bet man migrēnu ir veicinājušas spilgtas mirgojošas gaismas, vienreiz arī asa smaka un fiziska pārslodze. Bet lielākajā daļā gadījumu - nav ne jausmas. OK palietoju 1nu mēnesi, un tieši šausmīgo migrēnu dēļ pārtaucu tās lietot, bet zinu, ka daudzām tieši OK migrēnu skaitu samazina.
No offence, zinu ka galvassāpes ir dažādas, ir kādi kuriem palīdz parastie pretsāpju līdzekļi, elpošanas vingrinājumi un auksts dvielis ap galvu, bet man ārste teica, ka pie pamatīgām migrēnām tas viss ir bezjēdzīgi, un es viņai piekrītu. Man migrēnas ir jau no pusaudžu gadiem un nekas no netradicionālām metodēm nav palīdzējis - bet pamēģināt var! Vienīgais, kas ir devis efektu ir Cinie tabletes, protams, uz receptes, tā kā ārstam būs jāuzstāda diagnoze-migrēna. Man gan jēga no tabletes ir tikai tad, ja paspēju iedzert auras laikā, pirms sākas sāpes. Ja nokavēju, tad vairs nav vērts dzert, jo pirms paspēj iedarboties, no sāpēm izvemju ārā. Nepiekrītu, ka cinie būtu baigi dārgas - viena tablete sanāk 2-3 eiro, un uz lēkmi jau vairāk nevajag - nav jau ibumetins, kad var iedzert vienu, otru, trešo... Manuprāt, ja ir īsta migrēna, tad to 3 eiro nav žēl :-D. Ja nepaspēju iedzert tableti, tad vienīgais - gulēt tumšā telpā, klusumā un gaidīt, kad pāries.
P.S. Tas, ka jāvemj no galvassāpēm vēl nenozīmē, ka ir migrēna. Dažkārt ir negantas ''parastās'' galvassāpes, bet migrēnu uzreiz var atpazīt. Iesaku tomēr pakonsultēties ar ārstu, lai viņš uzstāda diagnozi.
01.11.2016 18:24 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits