Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Miega problēmas

 
Reitings 210
Reģ: 07.07.2016
Labrīt! Vai kādam arī ir bijis tā, ka dažāda veida bezmiegs velkas cauru gadu un traucē produktīvi strādāt un baudīt dzīvi?
+ vēl nevaru saprast - kpc jau vairāk kā mēnesi neguļu vairāk par 5 h, lai kā arī nāktu miegs? :'-( Pamostos pēc 4-5 h, lai arī cikos aizietu gulēt, kā arī naktī nevaru 3 h iemigt.
Un absolūti nelīdz ne tautas metodes, ne miega zāles. HELP
30.10.2016 09:36 |
 
Reitings 285
Reģ: 25.04.2010
Man palidz melatonins dabigais miega hormons, nekadi telefoni, internets, TV pirms guletiesanas. Un vesas telpas, svaigs gaiss un busana tumsa vismaz pus h pirms iesanas gulet.
30.10.2016 09:50 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
Ja tas ir tik ilgstoši, domāju, ka vajag konsultēties ar ģimenes ārstu.
Periodiski man arī uznāk bezmiega periodi, kad staigāju kā zombijs. Bet man tas ir no veģetatīvās distonijas, pārlieku daudz stresa, tad palīdz attiecīgās zāles. Jāmeklē, kāds cēlonis tam bezmiegam ir..
30.10.2016 09:59 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Apstākļi gulēšanai ērti? Svarīgi, lai būtu ērta gulta, spilveni, lai nav par siltu, nekādi apkārtējie trokšņi.
Vienmēr brīnos par to ieteikumu neskatīties tv pirms miega. Man tv ir labākās miega zāles, ja esmu gultā, nekad līdz beigām filmu vai raidījumu neredzu, vienmēr aizmiegu. Vislabāk aizmigšanai noder visi tie bezjēdzīgie seriāli, nav tik interesanti, lai censtos gaidīt sērijas beigas, bet pietiekami saistoši, lai atslēgtos no savām ikdienas problēmām, kas aizmigšanai svarīgi.
30.10.2016 10:03 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Man miega traucējumi ir bijuši +/- visu mūžu, vismaz kopš sevi atceros man ir grūti iemigt. Pēdējos gados tam pievienojies arī periodiski trausls miegs. Man nav problēmu atkal aizmigt, bet ir naktis, kad uz pāris sekundēm pamostos vismaz reizi stundā. Man palīdz tikai režīms - svaigs gaiss un sports, vēsa guļamistaba (vai nu kārtīgi izvēdināta, vai logs vaļā, ne siltāk kā +16), guļamistabā visam jābūt ērtam, patīkamam un skaistam - tas nekas, ka gulēšana notiek pilnīgā tumsā. Eju gulēt laicīgi (apple tagad ir gulētiešanas atgādinājumi, kas ir super praktiski), taisu elpošanas vingrinājumus (iesaku aplikāciju Simple Habits). Vēl, lai cik muļķīgi tas neskanētu, man palīdz smukas pidžamas un pēdu izmasēšana ar krēmu. Patīkami gulētiešanas rituāli, respektīvi.
30.10.2016 14:45 |
 
Reitings 403
Reģ: 30.06.2016
STO?
30.10.2016 14:46 |
 
Reitings 520
Reģ: 28.10.2016
Ģimenes ārsts, neirologs, miega ārsts (tādi Dr. Lasmaņa klīnikā ir)
30.10.2016 15:28 |
 
Reitings 135
Reģ: 25.09.2016
Diezgan katastrofāli guļu pēdējos ~ 2 mēnešus un ir ļoti jūtams tas kā tiek iedragāta ķermeņa veiktspēja kā fiziskajos uzdevumos, tā garīgajos. Sabojāts noskaņojums, grūti koncentrēties, muskuļu sāpes no kurām grūtāk atkopties un tamlīdzīgi. Es aptuveni zinu cēloni visam un ceru, ka tas pats no sevis normalizēsies līdz atkritīs stress un pārējās bēdas, bet ja šādi miega traucējumi ir bez jūtama iemesla ikdienā, tad noteikti jāapmeklē neirologs, vispirms jau aprunājoties ar ģimenes ārstu. Neļauj tam visam ievilkties vēl ilgāk. CNS ir jāsaudzē.
30.10.2016 16:04 |
 
Reitings 6
Reģ: 03.11.2016
Sveika!
Var jau būt, ka citiem tas liksies muļķīgi, bet man lieliski pret bezmiegu vai grūtībām iemigt palīdz baltais troksnis("white noise"). Strādāju maiņu darbu un bieži vien ir nakts maiņas, līdz ar to diennakts ritms ir izbojāts, bet baltais troksnis ne tikai atslābina, bet arī nomierina. Vismaz es nekad "nenotveru" to brīdi, kad iemiegu, klausoties to.
Kaut gan es tava vietā dotos pie ārsta, jo nekad nevar zināt kas ir "zem" tā bezmiega.
Lai veicas!
03.11.2016 15:02 |
 
Reitings 1197
Reģ: 23.03.2012
man ir tikai viena veida ausu aizbazni, jo nevieni citi neslape skanu.
acu maska.
mans spilvens un perfekta temperatura.
tad anxiety zales un dazreiz baldriani un pasiflora.
Ta nu visu laiku mokos, kad celoju, tad varu vairakas dienas vispar neaizmigt, lai gan mirstu nost no miega bada.
pedejos menesos ari esmu sakusi mosties jau ap pieciem, lai gan joprojam nak miegs. tiesi tadel ari eju psihoterapijas kursu un lietoju zales. risinajuma vel nav, neirologs ari neko nav atklajis.
palidz, ja izvairos no ekraniem un pec iespejas ilgak esmu svaiga gaisa, + kartigi izvedinu telpas.
03.11.2016 15:12 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits