Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nolaižas rokas.

 
Reitings 9
Reģ: 15.10.2016
Sveikas!
Ir lietas, kuras nomoka jau sen... attiecībās jau esam vairāk kā gadu, dzīvojam kopā Rīgā, bet nākam katrs no savas pilsētas.
Galvenā lieta, attiecību jaucējs ir alkohols, kuru mīl mans draugs. Apmēram 2x - 3x mēnesī viņš tā kārtīgi iedzer ar draugiem, ne tā līdz vieglam reibuma, bet līdz komai. Man tas nereāli besī, krīt uz nerviem, jo kad sadzeras, kaut arī viņš ir ar saviem draugiem, viņš man zvana, raksta sms, kuru saturs pārsvarā ir par kaut kādiem mūsu iepriekšējiem kašķiem un viņš to vēl un vēl ceļ augšā.
Agrāk pirms mēs nebijām attiecībās viņš tusējās ar saviem draugiem katru dienu un lietoja alkoholu. Es jau domāju, ka tas viss mainīsies, kad pārvāksimies uz Rīgu un viņš būs tālāk no saviem tusa biedriem, bet tā nav. Viņam Rīgā ar viens tāds ir, pie kura šis mēdz iedzert nedēļas nogalēs, protams, ne katrā.
Attiecību sākumā viņš man teica, lai pakontrolēju viņu, lai aizliedzu dzert, jo tas ne pie kā laba nekad nav novedis. Tagad viņš man pārmet, kad es zvanos, lai nāk mājās utt. Vakar šis aizbrauca uz savu pilsētu uz drauga jubileju, es neko vispār nepārmetu, vakarā sazvanījāmies un šis jau bija pārdzēris jēgu un skaloja man smadzenes, ka es viņam neļauju atpūsties, iedzert, vienmēr apvainojos utt. Es vakar biju pilnīgi mierīga - vispār neko nepārmetu, nezvanījos, bet šis kā vienmēr uzcēla augšā vecos strīdus. Protams, viņš gan jau atkal neko neatcerēsies ko ir man teicis, bet es gan..
Protams es iekšēji stresoju, nevaru aizmigt, ir sirdsklauves, kad šis iet dzert, ne jau tāpēc, ka viņš var nolaist pa kreisi, to viņš čista nedarīs, bet tas ka viņš pārdzer jēgu un notērē naudu, kuras mums nav tik daudz.
16.10.2016 11:15 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Runā ar viņu, kad viņš ir skaidrā. Kad viņš jau ir tusiņa vidū, taviem zvaniem nav jēgas. Runā ar viņu pirms tusiņa, un mēģini pierunāt nebraukt (nu un nekas, ka būs "tu mani nekur nelaid'). Pilnai laimei ieraksti pāris telefona sarunas, kurās viņš tev dzērumā lasa morāli. Un labi, ka viņš neatcerēsies, ko teicis, būs pilnīgāks un objektīvāks iespaids.
Meklē sev un viņam jaunus draugus tepat Rīgā, ar kuriem varat pavadīt laiku abi divi, pie tam nepārdzerot jēgu.
16.10.2016 11:29 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es saprotu, ka radus neizvēlas.. bet attiecībā uz otru pusīti.. nav obligāti jākļūst par cietēju, rūpējoties par alkoholiķi.. (t)
16.10.2016 11:34 |
 
Reitings 9
Reģ: 15.10.2016
Es ar viņu runāju, kad viņš ir skaidrā, liekas ka tajā brīdī saprot, ka lieto par daudz, bet ko līdz pienāk zvans par kārtējā "mierīgo" pasēdēšanu, tad tā saruna izgaist.
Es viņu ļoti mīlu un viņš mīl mani, tas ir acīmredzami. Ikdienā (darba dienās, skaidrajās brīvdienās), mums ir tik ideālas attiecības, reti kad strīdamies.
Man ir telefonā ir lejuplādēta aplikācija, kuru ielādēju, pēc viena incidenta (nav ar viņu saistīts), tā arī domāju, ka pirmdien vai otrdien atskaņošu viņam, lai redz, ka man nevietā uzbrauca un ka es viņam vispār neko nepārmetu.
Man tas cilvēks ir ļoti svarīgs, mums ir tik daudz kā kopīga un abiem ir tik labi kopā, kā viens vesels. Ja es viņu pametīšu viņš nolaidīsies, jo nav neviens, kas viņam palīdzētu šādā situācijā. Draugi arī tādi paši un pat trakāki.
16.10.2016 12:18 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Ja es viņu pametīšu viņš nolaidīsies, jo nav neviens, kas viņam palīdzētu šādā situācijā.

Tev ir līdzatkarība. Principā tu sevi esi norakstījusi. Vari novilkt savas vieglās dienas...
16.10.2016 12:23 |
 
Reitings 9
Reģ: 15.10.2016
Nerea, kādā ziņā līdzatkarība?
16.10.2016 12:25 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Paliks tikai trakak. Ir pieredze
16.10.2016 12:31 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Nellyy, nu, pameklē par to informāciju. Īsumā tu jūties atbildīga par otra cilvēka atkarību. Tu nesaproti, ka viņš dzers tāpat - būsi tu klāt vai nebūsi. Tev nav jāuzņemas Mātes Terēzes loma. Bet auklējoties ar pieaugušu cilvēku, tu tikai tērē savu laiku un zaudē iespēju būt laimīga.
16.10.2016 12:38 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Ja es viņu pametīšu viņš nolaidīsies, jo nav neviens, kas viņam palīdzētu šādā situācijā.

Pirmkārt, šis NEKAD nedrīkst būt arguments, Tev nav jāziedo sava dzīve, sava laime un pasaule, lai glābtu tagad kādu no sevis paša postīšanas. Tā kā šo pat domās nepieļauj, dzīvs bija pirms Tevis un būs arī pēc Tevis.
Otrkārt, mana pieredze rāda, ka no nekas cits te īsti nepalīdzēs, kā vien runāt. Vai iet prom. Jo bieži vien cilvēkiem, kas ir raksturā vāji, un it kā apzinās, ka dara sliktu, taču turpina to darīt tik un tā, ir nepieciešams spēriens pa pakaļu, lai saprastu, kas tiek zaudēts, turpinot līdzšinējās darbības. Un bieži vien tas spēriens arī ir draudzenes aiziešana. Taču jāņem vērā arī tas, ka varbūt viņu tas tā arī nesapurinās.. Bet, pat ja tā, vai šādas situācijas galīgi neatsit visas tās priecīgās dienas kopā un vai vispār ir vērts, ja cilvēks nav spējīgs sevi sapurināt tagad, tad kā viņš tiks galā ar svarīgākām situācijām dzīvē?
16.10.2016 12:40 |
 
Reitings 19
Reģ: 02.10.2016
Jo bieži vien cilvēkiem, kas ir raksturā vāji, un it kā apzinās, ka dara sliktu, taču turpina to darīt tik un tā, ir nepieciešams spēriens pa pakaļu, lai saprastu, kas tiek zaudēts, turpinot līdzšinējās darbības. Un bieži vien tas spēriens arī ir draudzenes aiziešana.

+++ ;-)
16.10.2016 12:44 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Kamēr esat jauni, tie vēl ir ziediņi. Iedomājies jūsu nākotni pēc 15-20 gadiem - tu zini, kā izskatās pusmūža iedzērāji un viņu sievas. Tu domā, viņi tā vienkārši sāka dzert un nodzērās? Viss tāpat sākās jaunībā ar tusiņiem, kas tolaik likās jautri un nevainīgi, bet ar laiku pārauga atkarībā.
16.10.2016 12:44 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Tu ar puisi dzīvo jau kādu laiciņu kopā un šī problēma ir joprojām aktuāla.. tas nozīmē tikai to, ka nespēj viņam palīdzēt.
Es zinu ģimenes, kurās dzeršanu uzturēja stingrs ultimāts - es vai alkohols.. ja vins izvēlēsies tevi un pārstās lietot grādīgo, tad varēsi ar lepnumu apgalvot, ka jūsu starpā lielā mīlestība valda.
Ja turpinās, tad vismaz zināsi, ka spirts viņam ir svarīgāks par 2.pusīti..
16.10.2016 12:53 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Es laikam sevi pārāk ļoti mīlu, bet, ja mani iemestu tādā situācijā, es uzstādītu ultimātu - es vai alkohols. Tikai jābūt ir gatavai aiziet uzreiz pēc tā, kā solījums tiek lauzts. Cilvēki, kas nemāk dzert, lai labāk nedzer vispār.
Vispār lasot cosmo man bieži vien pārņem žēlums par to, cik daudz sieviešu ir gatavas ciest un laiž garām lieliskus vīriešus un lielisku attiecību pieredzi. Tas viss priekš kā? Jums patīk ciest? Vai arī jūs nezināt, ka var būt arī labāk?
16.10.2016 12:55 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
"Uzturēja" vietā laikam bija domāts vārds- uzvarēja :-D
16.10.2016 12:55 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Vispār lasot cosmo man bieži vien pārņem žēlums par to, cik daudz sieviešu ir gatavas ciest un laiž garām lieliskus vīriešus un lielisku attiecību pieredzi.

Varbūt tāpēc, ka lielisko vīriešu ir mazākā daļa? Diemžēl (manuprāt) to nejēdzīgo ir vairums :(
16.10.2016 13:02 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Taču jāņem vērā arī tas, ka varbūt viņu tas tā arī nesapurinās.. Bet, pat ja tā, vai šādas situācijas galīgi neatsit visas tās priecīgās dienas kopā un vai vispār ir vērts, ja cilvēks nav spējīgs sevi sapurināt tagad, tad kā viņš tiks galā ar svarīgākām situācijām dzīvē?

Tas viņam tad būs iemesls biežāk dzert un vainos autori. Ja autore būs vāja, tad piekāpsies un atgriezīsies. Varbūt uz mirkli viņš nedzers, bet ar laiku atsāks un, kā jau meitenes te jau teica - ar gadiem tās dzeršanas paliks biežākas. Vēlāk būs nedēļu/ām garas dzeršanas bez apstāšanās un tas atkārtosies visu laiku. Bet autore tiks uzskatīta par zāģētāju, ja nu vienīgi pati no pārdzīvojumiem nesāks dzert (t)
Nellyy, ja tev nav žēl sevis, padomā - tu vēlies nākotnē veidot ģimeni ar tādu? Bērnus tu gribi? Ja jā, tad pamet viņu, jo bērni nav pelnījuši tādu "papucīti".
16.10.2016 13:04 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Nerea, bet, ja neviena neskatītos alkoholiķu, sliņķu un vardarbības pielietotāju virzienā, varbūt tas procents samazinātos, jo daudzi no viņiem noteikti grib sev blakus sievieti. Kamēr ir sieviete, kura pacieš, kādēļ censties laboties? Un pat, ja tas ir vairums - vienmēr var meklēt citā virzienā, varbūt vienīgi sievietei pašai nav nekā, ko sniegt pretī?
16.10.2016 13:06 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Fiore, es domāju citādi - vairums vīriešu vienkārši ir vāji. Jā, vīrieši ir vājais dzimums. Viņiem mācīts neraudāt, tāpēc viņi dzer. Sačakarēti jau bērnībā. Piekrītu, ka nevajag nevienai ar tādiem pīties, lai dzīvo vieni paši. Bet ir jau arī sievietes, kam patīk neveselīgas attiecības, jo ir augušas tādā pašā ģimenē un redzējušas tādu piemēru. Apburtais loks!
16.10.2016 13:15 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Varbūt tāpēc, ka lielisko vīriešu ir mazākā daļa? Diemžēl (manuprāt) to nejēdzīgo ir vairums

Nerea, vai tiešām tev šķiet, ka nejēdzīgas attiecības ir labākas par attiecību neesamību?
16.10.2016 13:15 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Nerea, vai tiešām tev šķiet, ka nejēdzīgas attiecības ir labākas par attiecību neesamību?

Man tā nešķiet, bet ir cilvēki, kas gatavi pieņemt jebko, ka tik būtu.
16.10.2016 13:17 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Bailes no vientulības tomēr ir ļoti izplatīta lieta.
16.10.2016 13:18 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits