Ko darīt?

 
Reitings 93
Reģ: 22.09.2014
Sveikiņi. Esam nonākuši tādās grūtībās kā pusaudža audzināšanā, konkrētāk pusaudzes.
Tātad mana māsa 12 g.v. (dec būs 13) pēdējā pusgada laikā ir vienkārši nekontrolējama: sēž pie datora/telefona, ārā iet kad grib un pārnāk cikos grib, skolai sākoties jau šomēnes ir redzami kritumi - parādījās vismaz 4 priekšmetos nesekmība, kaut iepriekšējos gados vidējā visos priekšmetos bija 7 balles. Māte nedzer, nepīpē, mēģina izrunāties, gan pa labam gan arī rājot - pretī saņem tādus dzēlienus: "Tu nejaucies kur nevajag, visi nemācās es arī ne! Tu vispār mani tikai terorizē, davai vēl iesit vispār uzrakstīšu uz tevis zajavu! Man tāda mamma vispār nav vajadzīga, tu labāk paskaties uz sevis, sēž mājās, neko nedara... ..." utt...
Šajā nedēļas nogalē saņēmām ziņas no apkārtējiem, ka mūsu mazā preilene smēķē un lieto alkoholu, nolēmām pārbaudīt pašas, pirms strostēt un jā! -pieķērām gan! Pus sardele kabatā uzkost, lai nejūt, spičkas pilns un arī cigarešu paciņa!!!
Aizsaucot meitu uz mājām, māte sāka strostēt - taču saņēma negaidītu cirtienu - reālu pļauku pa seju, ar vārdiem : "pašla Na**j"...
Es pati aizgāju pie viņas parunāt: "A ko tu te meklē, tu vispār dzīvo savu dzīvi, kāda tev daļa gar mani un kas ar mani notiek, vācies"..
Kā lai pāraudzina viņu, kā ieskaidrot, ka mēs gribam tikai to labāko?
Vai tomērt pievērt acis un ļaut lai iet savu ceļu? Lai apdedzinās un nožēlo pēc tam? Bet ja būs tā, ka paliks stāvoklī? Gribētos, lai tas tiek labots kkā tagad, kamēr nav par vēlu!
Lūdzu kādus ieteikumus....:-/
15.10.2016 18:06 |
 
Reitings 501
Reģ: 06.10.2016
tas ir pārspīlēti teikts..
bet policija ir pupu mizas.. Un vispār, tādā virzienā domāt ir idiotisma pārākā pakāpe.. kā savu māsu vai meitu biedināt ar policiju...
16.10.2016 01:28 |
 
Reitings 501
Reģ: 06.10.2016
viņa tā tikai iegūs apstiprinājumu par VP impotenci (pārnestā nozīmē) !
16.10.2016 01:35 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Piekrītu givenchy. Es vispār pie nākamās pļaukas viņu izmestu no mājas. Lai pasēš aiz durvīm un padomā.
16.10.2016 09:21 |
 
Reitings 500
Reģ: 03.03.2014
Jūs, lielākā daļa, izliekaties vai kā? Tur ir draugi vainīgi, stilīguma pakāpe pēc viņu acīm, kur iekļaujas gan cik daudz vari nopīpēt un cik ļoti vecāki nespēs ar viņu tikt galā, jo viņa ir neaizskaramā persona.
Manuprāt, mamma izdarīja kļūdu, nedodot pretī, pēc pļaukas, jo tagad viņa zin, ka vēl nav sasniegusi robežu.
16.10.2016 10:28 |
 
Reitings 501
Reģ: 06.10.2016
te tiešām dažas ir stulbas ! ( tas pat nav pārsteigums )
Pret savu ģimeni tā nedara - Nevienu neliek aiz durvīm, un nevienam nesit ! (t)
Pat nav īpaši jābūt apdāvinātam, lai saprastu, ka aiz durvīm izlikšana ir bomžu ģimenes audzināšanas gaume !
Izliksi- aizies kur varēs palikt ! Iesitīsi? :D Runāsi- neklausīsies! Mīlēsi - nemīlēs !
Es nezinu, neesmu ģimenes dzīves eksperts.. Bet te tiešām meitenes ir diezgan primitīvu uztveri!
Ir tik daudz labu risinājumu! Bet jūs te dzenat velnu !
16.10.2016 11:05 |
 
Reitings 501
Reģ: 06.10.2016
tā ka. - autore.. NELASI šīs stulbenes !
(domāju, ka spēsi atrast labākus padomus citur)
Tēma slēgta !
16.10.2016 11:06 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Sist vecākiem vispar liekas man kautkāds absurds. Iesita, sajūtas kā varonis? Un tālāk ,kad tam bērnam vajadzēs no mammas naudu vai lūgt kādu palīdzību, ko tad? Tad jau noteikti mamma būs mīļākais cilvēks pasaulē(t). Protams ir grūti audzināt tīni, bet varbūt vecākiem vajadzētu būt stingrākiem. Šajā vecumā bērni ir ļoti viegli ietekmējami no vienaudžu puses. Varbūt ir vērts padomāt, par draugu izvēli, jo tie "draugi" kas tagagd ir, uzgriezīs muguru pirmajā acu mirklī,kad būs kādas nepatikšanas un vienīgais cilvēks ,kas spēs palīdzēt būs mamma ,kam uzdrīkstējas iesist.
16.10.2016 12:19 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Vaina vecākos. Bērnam nav bijušas sekas par sliktu uzvedību.
16.10.2016 12:57 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Piemēram, sišana mātei. Normāls tēvs uzreiz sodītu meitu (kā - tas cits jautājums). Es vienīgo reizi mammai iesitu 3-4 gadu vecumā, kā jau bērni mēdz darīt. Man uzreiz izskaidroja, ka tā nedrīkst (šķiet, ka tas nebija agresīvi). Es to atceros vēl tagad un vairs nekad neesmu tā uzvedusies.
16.10.2016 13:00 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Domāju, ka ar agresiju šajā situācijā neko nevarēs panākt. Varbūt jāuztaisa ģimenes sapulce, jāizrunājas, jāizstāsta meitenei, ka viņa ir nepilngadīga, ir vecāku apgādībā, vecāki ir par viņu atbildīgi un vecākiem ir tiesības atļaut/aizliegt meitenei konkrētas lietas. Ka meitenei ir ne tikai tiesības, bet arī pienākumi. Jāizstāsta, kādas sekas var būt šādai viņas rīcībai. Jāatgādina, ka meitene ir atkarīga no vecākiem, jo īpaši materiālajā ziņā un, ja turpināsies šāda rīcība, tiks atņemtas visas ekstras (kabatas nauda, telefons, dators) un atstāts tikai pats nepieciešamākais (apģērbs u.c.).
Ja tomēr šāda rīcība nelīdzētu, tad nākamais solis laikam būtu pamēģināt iebiedēšanas taktiku, ko te ieteica. Sadabūt kādu paziņu, kas ir policists vai arī izspēlēt ko šādu:
https://www.youtube.com/watch?v=6jMhMVEjEQg
Respektīvi, parādīt, kādas sekas ir dzeršanai, kādas sekas ir tam, ka meitene ir iereibusi un neapzinās, ko dara. Jā, varbūt nežēlīgi, bet šo atstātu kā variantu tad, ja pirmais variants nelīdzētu.
16.10.2016 13:01 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
No kā secināms, ka 15 gadi ir nu tāda galējā robeža, ja nepilngadīgajam ir vairāki spriedumi par vairākiem noziedzīgiem nodarījumiem. Par vienu noziedzīgo nodarījumu - skat.pasvītroto.

Bet tieši to es arī sacīju: nepilngadīgajam nevar piemērot, piemēram, mūža ieslodzījumu. Maksimālais iespējamais sods ir brīvības atņemšana uz 15 gadiem. Jā, tas ir gadījumos, ja veikti vairāki noziegumi. Par vienu noziegumu, kaut tas būtu arī sevišķi smags, nevar piemērot brīvības atņemšanu, kas būtu ilgāka par 10 gadiem.
Tipa tas, ka mamma melo - tas ir labi, bet, kad meita melo, tad viss ir slikti?

Tīnim būtu jāsaprot, ka pasaule nav "godīga" - kas atļauts vienam, nav atļauts otram.
16.10.2016 18:09 |
 
10 gadi
Reitings 1495
Reģ: 17.01.2013
Mana mamma mani sodija atnemot pilnigi visu, ko vien vareja. Pilnigi nerekinajas ar manu viedokli, visi radi bija pret mani, visi gimenes draugi- visi, visi. Par ko? Es vēl šodien to nesaprotu- viņa ar mani nerunāja- kā kaut kas nepatika, tā sods. Sākumā centos būt laba, lai mamma nedusmojas, lai gan nekad nesapratu, ko tieši esmu izdarijusi, jo mamma tā vietā, lai runātu par problēmām ar mani, runāja ar visiem, kas bija gatavi klausīties, cik briesmīgi viņi bērni... Vēlāk es sāku dumpoties, abas ar māsu, mamma gāja tālāk- policija, psihologi, draudi, mešana ārā no mājām- vai viņa kaut reizi runāja ar saviem "briesmīgajiem" bērniem? Nē! Es nebiju tendēta uz dumpošanos un neklausīšanu, bet viss ģimenē notiekošais piespieda mani rīkotoes. Masa jau daudzus gadus nav runājusi ar mammu- diez vai runās kādreiz.
Pirms tā mobinga un skābekļa piegriešanas, iesaku meklēt , kas mainījies, varbūt jau sen, pirms viņa sāka tā uzvesties, kaut kas jau nebija kārtībā. Bērni ir vecāku spogulis. Un- runāt, runāt un runāt- nevis pārmetot un mācot, bet izrunājoties.
16.10.2016 20:53 |
 
Reitings 77
Reģ: 25.11.2015
Robert, es neuzskatu, ka pret saviem bērniem jāizturas netaisnīgi. Man nepatīk, kad ģimenē valda vertikālās attiecības, tiešām nepatīk, ja, pieņemsim, ģimenes mamma var atļauties iesist vai nosaukt bērnu rupjos vārdos, bet bērnam jācieš klusu. Šis, starp citu, izklausās pēc šāda gadījuma, jo māte pirms tam šitā iepriekšējo bērnu, no tā var secināt, ka nervu stabilitāte nav viņi tuva, kāds brīnums, ka nākamais bērns izaudzis tāds, kurš sit pļauku mātei.
Es uzskatu, ka ģimenē jābūt horizontālām attiecībām, ja meita nedrīkst kaut ko darīt attiecībā pret māti, tad arī mātei tas ir jāievēro pret meitu. Tā izaug normāli cilvēki, nevis iebaidīti vai tieši otrādi agresīvi indivīdi. Uzskatu, ka vecākiem jārada paraugs un, ja meita sit mātei, tad māte pati atļāvās pret bērnu vardarbīgi izturēties. Ne no kā bērns nesit mātei un, ja māte normāli pret bērnu izturētos, bērnam būtu arī cieņa pret viņu.
Bet es saprotu, ka mums atšķiras viedokļi par audzināšanu, tavas audzināšanas metodes atgādina viduslaikus.
16.10.2016 21:57 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Jo vairāk pusaudzi sodīs un ierobežos,jo vairāk parādīsies uzvedības problēmas.
16.10.2016 22:01 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits