Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Facebook=Labdarības lapa

 
Reitings 674
Reģ: 21.12.2015
Zinu, ka mani tūlīt varēs noēst bez sāls, bet vēlētos zināt vai es vienīgā tā domāju!:-|
Ikdienā apmeklēju facebook vietni, lai paskatītos, kas pasaulē jauns un kā paziņas atpūšas ceļojumos vai vienkārši palasīt ko interesantu, taču atduros vienmēr pie viena un tā paša - kādam nepieciešama palīdzība (materiālā, finansiālā utt.)
Saprotams, ka ne visiem paveicies un iespējams, ka arī man kādreiz būs nepieciešama tāda palīdzība, taču facebook ir pārvērties par labdarības lapu.
Man tiešam žēl, ka cilvēkiem notikusi nelaime un sirds žņaudzas ko tādu redzot, bieži vien arī palīdzu finansiāli vai morāli kā vien varu, taču mēs visi zinām, ka visiem palīdzēt nav reāli. :'-(
Noteikti kāds minēs, ka ir iespējas - izdzēsties no facebook, neskatīties, ignorēt utt. Vēl kāds pateiks, ka esmu cietsirdīga un neko nesaprotu utt. Es visu saprotu un neesmu ļauna. Bet ignorēt nav tik vienkārši, jo ir žēl tos cilvēkus tā dēļ, ka valsts nav spējīga palīdzēt un jāķepurojas ar līdzcilvēku palīdzību. Es visu saprotu un neesmu ļauna, es novēlu, lai tiem cilvēkiem viss izdodas.:-/(t)
Ko Jūs par to visu domājiet? :-/
14.10.2016 10:34 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Es domāju, ka daudziem tas ir savdabīgs bizness - iežēlināt citus. Tā sakot, tādi virtuālie ubagi.
Kā ar to cīnīties? Elementāri - ignorēt. Ja visi ignorēsim šīs žēlabas, tās ātri vien pazustu - zinu, ka tā ir utopija.
14.10.2016 10:45 |
 
Reitings 674
Reģ: 21.12.2015
Roberts.I bieži vien aizdomājos vai to nesāk izmantot ļaunos nolūkos - izkrāpt naudu no cilvēkiem. Tas mani visvairāk attur no tā, lai ziedotu. Taču tagad tādus palīgā saucienus var atrast tik daudz, ka grūti saprast, kuram tiešām tā palīdzība ir nepieciešama.
14.10.2016 10:57 |
 
Reitings 734
Reģ: 13.02.2014
Dodies uz ziedot.lv un droši ziedo.
Turklat, vai tiešām nav nekā labāka ko darīt, kā meklēt problēmas tur, kur to nav?
14.10.2016 11:04 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Jautājums-cik no viņiem patiešām ir nepieciešama palīdzība un cik no viņiem ir vnk slinki ,nevēlas paši neko īsti darīt un grib, lai viņiem visu sagādā.
Esmu skarba, bet man nav žēl mātes ,kuras saražo 6 bērnus un tad bļauj- palīdziet, nav pat gultiņas, nepietiek līdzekļu bērnu ēdināšanai, nevar nopirkt klades skolai, nekā nav! Savādāk ir ,ja pirms tam viss ir bijis labi un pēkšņi kritums dzīvē- vīrs nomira, pazaudēja darbu, tomēr,ja jau kopš pirmā bērna piedzemdēšanas viss ir bijis tā un turpina dzemdēt, pusbadā audzināt bērnus-neatbalstu tādas mātes. Un tik pa labdarības lapu rosās- ziedojiet gultiņu, ziedojiet tv un nezin ko vēl! Jau pirms pirmā bērna piedzemdēšanas var pateikt ,izdomāt -materiāli pavilkšu vai nē .Ja švaki ar matemātiku , saprašanu- varēšu materiāli visu atļauties -tad pēc pirmā bērna saprotams,cik tam visam vajag, bet nē turpina drāzties bez prežiem ,jo tā labāk ,patīkamāk, vai arī draugs ,kundziņš tāds,kuram tur spiež ,berž un nezin kas un pēc tam meklē palīdzību.
Vai arī tā kategorija- jādzemdē tik daudz bērnu -cik liktenis izlēmis!
Tādām patiešām gribas nosponsorēt lielu prežu kasti, olvadu nosiešanu! Lai neciestu iespējamie turpmākie bērni!
14.10.2016 11:08 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Lūdzu, neapvainojies, Dark_Lady, bet vai Tev nešķiet, ka esi nedaudz naiva? Esmu pārliecināts, ka vismaz 80% šādu palīdzības lūdzēju ir parasti krāpnieki. Arī šajā portālā pirms ilgāka laika bija meitene, kas lūdza, lai viņai ziedo apģērbu, bet pēc tam ziedojumus pārdeva - tas ir tikai piemērs.
14.10.2016 11:10 |
 
Reitings 734
Reģ: 13.02.2014
Robert, ceru, ka Tev nekad nebūs jaubago, precīzāk izsakoties, Taviem tuviniekiem. Galīgās glupības Tu runā.
Gan jau, ka ir arī krāpnieki to vidū, bet to visu var uzzināt, kaut vai tai pašā ziedot.lv
14.10.2016 11:10 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Man ir bijusi visai negatīva pieredze... zinu ģimeni, kas, piemēram, pagājušajā vasarā iepirkuši māju, mašīnu (nē, māja nav zaru būda un arī vienstāvīga ne, kā arī sētā skaists Range Rover), kamēr Facebook labdarības lapā lūdz naudu bērniņa rehabilitācijai... Jā, bērns ir smagi slims, par ko man patiešām žēl, bet man situācija nešķiet pareiza.
Pati ģimene arī agrāk piedalījusies tajos pašos Enģeļos pār Latviju un lūguši ziedot, bet arī tur informācija, kura tika sniegta no ģimenes puses par bērniņa stāvokli, bija diezgan melīga.
Tāpēc zūd ticamība FB labdarības grupām. Ne jau grupām kā tādām, bet ģimenēm, kas tur piedalās. Es ziedoju naudu, ja patiešām var redzēt, ka tā ir nepieciešama. Ir arī stāsti FB, kas patiešām aizķer sirdi un izskatās ticami. Tādiem nav žēl.
14.10.2016 11:10 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
sniegpulksteniite, pilnīgi Tev piekrītu.
14.10.2016 11:10 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Izskatot tos nelaimes saucienus, nākas arī bieži konstatēt, ka tā ir krāpšana. Vienam vajag visu laiku drēbes, kā sev tā bērniem, beigās tās drēbes tiek pārdotas tālāk. Citiem vajag naudu, bet arī tad attopies ka neilgi pēc lūgumiem, tas cilvēks iepērk daudz nesvarīgas preces no tā paša fb vai pat izrādās, ka tā nauda bija nepieciešama priekš sava īpašuma pirmās iemaksas.
Nesen bija sludinājums par mammu ar vairākiem bērniem, kuriem vajag visu no nulles, plus vel jāziedo logi un materiāli lai saremontētu dzīvokli. Iespējams ka stāsts tiešām ir īsts, bet no malas palasot komentārus un lūdzēju atbildes uz jautājumiem, tomēr vairāk sliecos domāt ka grib lētu dzīvokli kosmētiski saremontēt un pārdot.
Labāk ziedot oficiālās labdarības lapās, nekā tiem cilvēkiem fb, tāpat atradīsies kas viņiem ziedos.
14.10.2016 11:13 |
 
Reitings 674
Reģ: 21.12.2015
Roberts.I neesmu naiva, jo zinu, ka tā tiešām notiek. Tāpēc jau veidoju šo diskusiju.
Krikstiine varbūt priekš tevis tā nav problēma, taču es tikai pajautāju viedokļus.
14.10.2016 11:14 |
 
Reitings 1830
Reģ: 02.06.2009
Arī zinu vienu gadījumu, ka meitene vāca ziedojumu savai slimajai meitiņai, beigās par saziedoto naudu nopirka sev mašīnu, un tagad pat vairs kopā ar bērnu nedzīvo. :-/
14.10.2016 11:19 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Mana pieredze liecina, ka vislielākie filozofi un noliedzēji ir tie, kuri nekad paši nevienam nepalīdz.
Tā ir brīva izvēle!
Es arī neesmu nekāda liela ziedotāja, bet ja ziedoju, tad noteiktai grupai (pensionāri, dzīvnieki, šad un tad tiem cilvēkiem, kuriem ir nelaime). Loģiski, ka visiem palīdzēt nevaru, bet no manis to neviens arī neprasa. Bet uzskatu, ka ja ir iespēja (materiālā, vēlēšanās kā tāda) un nepalīdzēt, aizbildinoties ar to, ka daudzi ir krāpnieki, arī nav OK.
Un cik var malt to piemēru par drēbēm? Ak, vai, nu nedomāju, ka kāds ir novilcis pēdējo Gucci kreklu un tad ieraudzīja, ka to pārdod. Ok, nav smuki, bet ja es ko ziedoju, tad man tiešām ir vienalga, kur tā lieta notiks, lai pēc tam mēnešiem raudātu par to forumā
14.10.2016 11:20 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Manā FB šāda satura nav. Ir tikai par palīdzību dzīvniekiem, bet es pati esmu izvēlējusies šādus aktīvus cilvēkus savā FB draugu lokā. Manā FB tie ir reti gadījumi, kad kāds prasa palīdzību slimiem bērniem vai mazturīgām ģimenēm. Vienkārši atfrendo tos cilvēkus, kuri bieži posto, un viss. Man ir doma atfrendot klasesbiedreni, kura visu laiku liek sava bērna bildes, kur bērns ēd un ir nošmulējies ar ēdienu. Vai tiešām nevar likt FB tīru bērnu, ja jau tik ļoti gribas palielīties ar savu sasniegumu?
14.10.2016 11:20 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
* nonāks
14.10.2016 11:21 |
 
Reitings 803
Reģ: 21.09.2015
Pirms kāda laika meklēju sevi caur google, un cik interesanti bija redzēt, ka mans vārds ir ierakstīts pie ziedot.lv ziedotāju vārdiem:-)
Caur FB pa tiešo nevienam neko neesmu devusi. Man žēl, ka krāpnieki tādā veidā ietekmē ziedotājus, jo nevienam vairs nevar uzticēties, un tie, kuriem tiešām vajadzīga palīdzība - paliek bešā.
Kas tur ar tiem apģērbiem un pārdošanu Robert.I?
14.10.2016 11:21 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Un ja tādi draugi kaitina, var nevis dzēst draudzību, bet nospiest unfollow.. draugs paliek draugu sarakstā, bet vairs nav NEVIENA posta un aktivitātes, ja jau tik ļoti kaitina
14.10.2016 11:22 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Mana pieredze liecina, ka vislielākie filozofi un noliedzēji ir tie, kuri nekad paši nevienam nepalīdz.

Jā, nevienam nekad neesmu ziedojis un nekad neesmu lūdzis palīdzību sev. Piekrītu, ka ziedošana ir brīva izvēle.
14.10.2016 11:24 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
+++ sniegpulksteniite
Laikam esmu briesmīga, bet es reti izjūtu žēlumu pret cilvēkiem. Sevišķi jau tiem, kas paši ir savu problēmu vaininieki. Vienkārši uzlieku ignoru visiem FB ievietotajiem lūgumiem pēc palīdzības un tas man nekādā veidā dzīvot netraucē, kur nu vēl par to satraukties. Ziedoju tikai tādos gadījumos, ja aptuveni zinu, kas tas par cilvēku, kas palīdzību lūdz. Un ne jau tādas summas, lai pēc tam būtu jāuztraucās, vai tā tiks izlietota pareizajam mērķim. Daudz biežāk ziedoju dzīvnieku patversmēm-tādam mērķim man naudas vispār nav žēl, jo dzīvnieks pats, diemžēl, nav vainīgs pie tā, ka nonācis neapskaužamā situācijā.
14.10.2016 11:24 |
 
Reitings 180
Reģ: 12.09.2016
Zin, kā dažbrīd esmu aizdomājusies, kāpēc cilvēkiem ir šīs finansiālās u.c. problēmas.
Kapēc cilvēki paliek, par ubagiem, kapēc nespēj paeedināt ģimenes u.t.t
Neesmu cietsirdīga, un man arī ir žēl šo ģimeņu, bērnu un cilvēku, bet laiku pa laikam galvā ieskrien doma:
"'varbūt viņi dzīvē ir izdarījuši kaut ko tādu, par ko viņus tagad soda, tā pat varbūt viņi jaunībā un laikā pirms visām šīm problēmām, varbūt tie cilvēki necentās strādāt tikt uz priekšu, un atdevās zaļajam pūķim."
Es to tiešām nezinu, tā pat kā citi, bet ne jau vienkārši ne no kā cilvēkam uzglūn šīs problēmas, u.t.t
Tā pati doma piemēram par daudzbērnu ģimenēm, kur nespēj, pelnīt naudu, lai paeedinātu visus.
Kapēc tad ir jaaiziet galējībās un jāražo tik daudz bērnu. (un šeit jau parādās otra lieta, ka cilvēks pēc savas būtības nespēj sevi ierobežot, nespēj atteikties no iekāres, mežonīgās dabas u.t.t) Protams vieglāk ir mīcīties pa gultu, un ražot bērnus, nekā iet strādāt un veidot savu nākotni, un arī pieņemamu nākotni/piemēru bērniem)
Visam manuprāt ir izskaidrojums, iemesls, kāpēc tieši tā un ne savādāk.
Cilvēks pats iet savu ceļu, un varbūt kkur pagātnē ir sperti soļi, kuri tagad atspoguļojas nākotnē, ko reāli vairs nevar panest.
Ar ko mēs esam labāki par šiem cilvēkiem? ,kapēc no vienas puses mums ir jādod šīm ģimenēm sava nauda, ko paši esam smagi pelnījuši,krājuši un centušies savu nākotni izveidot par kaut ko!
Kapēc mēs ar labajām sirdīm palīdzam, ja pat ir redzēti un dzirdēti daudz piemēri, kur tiešām saražo pulku bērneļu, un tai sievietei ir pilnīgi nospļauties par audzināšanu un kkādu morāli, viņa zin ka dabūs naudu no valsts, un zin ka nevajadzēs iet strādāt jo būs pabalsti un vienmēr kāds palīdzēs.
Tas nozīmē ka ir cilvēki, kuri saprot šo sistēmu un spēlē uz citu vājāka rakstura vai vnk labdabīgu cilvēku sirdīm. lai pašiem nav jāpelna s'magā sūrā nauda, jo zin ka iedos.
Tas ir degradējoši, un šausmīgi.
Dažbrīd nevaru uz to pat skatīties.
Neesmu nekāda bagāta izlaista šmara, kura te baigi atnākusi mētāt pērles, bet esmu parasta meitene no vidusmēra dzīves modeļa, kura pati raujas uz priekšu, un šīs atziņas nāk no dzīvē redzētā un piedzīvotā.:-/
Un ticu ka visam ir savs iemesls. (t)
Saprotu, un pieņemu visus neapmierinātos, nākošos komentārus, ja kādam liekas ka tā nav.
Bet atcerieties, cik cilvēku tik viedokļu.
Atvainojiet par tik drūmu manu, pašas domu patiesību, šajā piektdienas rītā.
Lai visiem jauka atlikusī diena! :-)
14.10.2016 11:25 |
 
Reitings 727
Reģ: 06.09.2016
Ziedoju reti, bet ikpalaikam nošēroju lai palīdzētu un nodotu informāciju tālāk.
14.10.2016 11:26 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits