Jāiet uz kāzām

 
Reitings 156
Reģ: 22.10.2015
Man drīz jādodas uz kāzām. Bet man ir bažas par dažām lietām. Protams, es skaidri nezinu, kā būs, bet nu cik man ir pastāstīsts, tad neliekas forši dažas lietas.
Pirmās bažas ir par guļvietām. Ir aizdomas, ka tur nebūs padomāts par viesu izguldīšanu, kaut ko dzirdēju, ka būs vienkārši matrači lielā telpā :( Bail pat domāt par dušas pieejamību visam tam kvantumam cilvēku... Ko darīt? Man tas tomēr ir svarīgi.
Kā arī ir aizdomas, ka nebūs padomāts par veģetāriešiem. Kāzas notiek laukos un tur uzsvars būs uz gaļu. Tā kā esmu veģetāriete, man bail, ka nebūs, ko ēst.
Vai esat bijušas tādā situācijā un kā to korektāk atrisināt?
31.08.2016 09:57 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Drēbes var novilkt, apvilkt ar drēbju maisu un novietot mašīnā. Uz nakti uzvelkot kādas ērtākās drēbes un no rīta pārģērbties tajās drēbēs, kas paredzētas otrai dienai. Nav jau tā tāda problēma. Vai tad tikko novelk glaunās drēbes, tiek zaudēta samaņa un jāgāžas guļus bez iespējas pārģērbties? :-D
31.08.2016 14:24 |
 
10 gadi
Reitings 2503
Reģ: 29.01.2009
Nevaru iedomāties, kā sapucējušās dāmas un kungi uzvalkos nomet savus svētku tērpus kaut kur uz grīdas un ierāpjas matracī. Nerunājot par pārģērbšanos citu klātbūtnē, kāda krākšanu, staigāšanu iekšā ārā kopējā telpā.

Man arī mulsinošākais šķiet pārģērbšanās citu klātbūtnē. Man nebūtu patīkami, ka mani vai manu draugu pusplikus redz citi vīrieši un sievietes, kā arī redzēt citus puskailus.
31.08.2016 14:35 |
 
Reitings 109
Reģ: 19.07.2016
Es arī negribētu gulēt vienā telpā ar svešiem cilvēkiem, citādāk, ja būtu istabiņā max 6 cilvēki, kurus ļoti labi pazīstu. Un es nemēdzu tā sadzerties, lai man būtu vienalga, kur guļu. :-D Beet tā ir tikai mana problēma, līdz ar to brauktu naktī mājās (ja jaunais pāris man nav sevišķi tuvs), meklētu viesnīcu, bet nekādā gadījumā jaunajam pārim nav jānodrošina katra vēlmēm gulta, istaba un vēl nezin kas. Ja autorei tiešām ir svarīgs savs komforts, tad pati izdomās kā tik galā.
31.08.2016 14:40 |
 
Reitings 220
Reģ: 24.08.2016
Man arī mulsinošākais šķiet pārģērbšanās citu klātbūtnē. Man nebūtu patīkami, ka mani vai manu draugu pusplikus redz citi vīrieši un sievietes, kā arī redzēt citus puskailus.

Nevajag meklēt problēmu tur, kur tās nav. Var taču paņemt savas ērtās drēbes un pārģērbties dušas telpā vai tualetē. Nav jau foršākais veids kā gulēt, savā svinībās tā negribētu, bet kā ir, tā ir. Nav ko bojāt citiem svētkus ar savu skābo ģīmi, tad labāk braukt mājās vai vispār palikt mājās.
Un pirms bažīties, varbūt vienkārši jānoskaidro reālā situācija. :-D
31.08.2016 14:56 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Pārģērbties var vannasistabā/tualetē, mašīnā utt. Un ne visi iet reizē gulēt vai skatās kā ģērbjas. Ja ej pirmais, neviens neredzēs, ja kad citi guļ, arī neredzēs
31.08.2016 14:57 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Mja..es gan autori labi saprotu(t)
Nebūtu ne mazākās vēlēšanās kāzās gulēt uz matračiem, vienā telpā ar svešiem cilvēkiem. Dušas trūkumu paciestu, apēst gan jau arī atrastu ko (ir gadījies viesībās pārtikt no saldumiem un gurķu šķēlītēm, veģetārieši maz kam rūp), bet tāda tipa izguldīšana gan nevilina.
31.08.2016 15:01 |
 
Reitings 976
Reģ: 30.04.2011
Te jau gandrīz filmu var uzņemt,kā Rīgas dāma brauc uz lauku kāzām, kur nav atsevišķa istabiņa,kur gulēt,nomazgāties,nepiedāvā vēl ēdienkarti izvēlēties. Varbūt paņem arī līdzi savu alko,ja nu Tev nebūs pieņemams viņējais. :)
31.08.2016 15:06 |
 
10 gadi
Reitings 1207
Reģ: 29.01.2009
Un šādu prasību dēļ brīnās kāpēc cilvēki nerīko lielas kāzas,jo tas taču maksā naudu,lai visus izguldītu :)
31.08.2016 15:16 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Elaz_Elza un kad rīko mazas kāzas, atrodas tie, kuri čīkst un apvainojas, ka netika aicināti.
31.08.2016 15:21 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Neesmu bijusi nevienās kāzās, kur man kā princesei ar otru pusīti būtu atvēlēts vesels numuriņš. Ir bijis jāguļ lielā zālē, ir bijis jāguļ kopā ar tuvākajiem ģimenes locekļiem (mammu, tēvu, omīti u.c.) kaut draugi un citi jaunieši gulēja lielā telpā ne gluži uz matračiem, bet gan gultās.
Tomēr visiem bija duša un tualete istabiņā. Kuram uz 6 cilvēkiem, kuram uz 15, bet bija. Nevajag pārspīlēt. Var ieiet arī tualetē pārģērbties.. un no rīta puses neviens negulēs vaļā acīm un negaidīs, kad atnāks viena princese kleitu pārvilkt uz pidžammu.
Un, ja tu esi veģetāriete, tad pati arī domā par savām vajadzībām. Ņem griez burkānus un gurķus pusdienu kastītē līdzi.
Es, kad braucu uz kāzām - negaidu, kad priekš mana bērna stāvēs maisījumi uz galda, biezeņi bez sāls un dārzeņiem no eko saimniecībām. Tad tev arī nevajadzētu gaidīt, kad tev kā invalīdam kāds skries speciāli ēdienkarti piekoriģēt.
Labāk paliec mājās! Brīnos, ka vispār kaut kur tādus cilvēkus uzaicina.. vai tad nezin, ka putni galvā?
31.08.2016 15:27 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Es arī nepriecātos par gulēšanu vienā lielā telpā ar visiem. Un savās kāzās arī viesus neguldītu visus vienā telpā.

Gribētu redzēt kurā vietā tu uztaisītu kāzas un izguldītu 100-150 cilvēkus pa pārīšiem vai ģimenēm atsevišķos numuriņos!
Ak, jā.. gudrie teiks, ka tad kāzas nav jātaisa, ja nevar visus kā prinčus un princeses uzņemt!
Es uzskatu, ja tev nav jālien ar vakarkleitu teltī gulēt, tad viss ir vairāk kā pieņemami! Vai arī nav ko draudzēties ar tādiem nabagiem.. :D
31.08.2016 15:33 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Nē, nu stilīgi, kāpēc tad vispār tie viesi vajadzīgi?:-O Paēst un pēc garas dienas pagulēt grib, izdomājuši te!:-O
Kad aploksnītes ar naudu jāskaita un dreskods vai puķu krāsa jānosaka, tad gan viesi labi un nepieciešami.
Ir tikai normāli gribēt justies gaidītam, ja esi triecies 250 km, tērējies un pucējies. Kāzas viesim nav lēts pasākums pat tad, ja nepērk jaunu kleitu un neskrien pie friziera. Saprotams, ka ne visiem rocība vai dzīvesvieta atļauj izguldīt viesus numuriņos, bet kaut vai par nelielu dažādību ēdienkartē parūpēties gan ir tikai cilvēcīgi un pretimnākoši.
Labi zinu, cik riebīgi ir gulēt vienā telpā ar citiem viesiem, tāpēc nekad vairs to nevēlētos atkārtot.
31.08.2016 15:37 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Zini, Undiya, esmu bijusi arī kāzās uz 120 cilvēkiem, laukos, kur tomēr saguldīja telpās pa 4-5 cilvēkiem. Parasti tik lielām kāzām izvēlas skolas ar kopmītnēm, lai cilvēkus normāli izguldītu, vietējie paši pa savām mājām līdz rītam izklīst. Ja grib, tad visu var saorganizēt.
Ja tagad būtu jādodas uz kāzām, kur bars viesu uz matracīšiem atpūšas, es tiešām gulētu mašīnā vai meklētu naktsmājas citur.
Un dažiem par kāzu rīkošanu tiešām būtu vairākkārt jāpadomā, ja īsti nevar atļauties...tas gan ne konkrēti par guļvietām, bet vispār, pēc redzētā vadoties.
31.08.2016 15:42 |
 
Reitings 350
Reģ: 09.08.2011
Esmu gulējusi gan lielā zālē uz matračiem ar visiem kopā, gan ar draugu divatā atsevišķā krutā numuriņā - jasaka gan, ka tur liels pluss bija tas, ka bija sava duša. Un 4 no rīta ejot gulēt abi no sākuma nodušojāmies, lai no rīta ilgāk pagulētu :D Esam arī naktī braukuši prom, lai no rīta brauktu atpakaļ. Bet nu pēc tā gan es nevērtēju kāzas, tas, manuprāt, ir jāatstāj otrajā plānā, jo domāju, ka šajā dienā nav galvenais izgulēšanās un nomazgāšanās.
31.08.2016 15:43 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Ja tagad būtu jādodas uz kāzām, kur bars viesu uz matracīšiem atpūšas, es tiešām gulētu mašīnā vai meklētu naktsmājas citur.

Ja man nebūtu bērnu, tad nebūtu nekādu problēmu pamosties kopā ar 10 citiem vienā telpā. Un neliek jau neviens gulēt starp nepazīstamajiem, parasti jau liek pārdomāti, ja būtu jāpamostas starp tuvākajiem sporta tērpā uz matrača, sajustos kā 18 gados pēc kādas pirts, nu bet forši! :-D
31.08.2016 15:48 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
Kas par cimperlīgu viešņu. Labi, ka manā draugu un radu lokā tādu nebija. ok nu mums negulēja visi vienā zālē, bet nu tāpat. Tad neej uz kāzām, ja par to vien domā kā gulēsi un ēdīsi.
Man viena draudzene ir vegāne, kas kā zināms ir vēl grūtāk nekā veğetārietis. Ne reizi cilvēks nečīkstēja. ēda kartupeļus, kāpostus, salātus...un viss bija ok. Tu tā baidies, ka izklaisās, ka tev tur būs kāds gads jādzīvo un jāguļ ar tiem cilvēkiem.
31.08.2016 16:06 |
 
10 gadi
Reitings 4268
Reģ: 03.08.2009
Labi, ka man draugu lokā tikai viena tāda cacačka (kas nepalika pēc ceremonijas tā kā man nebija jāuztraucas par pieņemamu apstākļu nodrošināšanu). Jā, mums bija lielas kāzas un nebija, kur izmitināt visus ar gultām un dušām. Un visi jaunieši mierīgi gulēja 2 lielās telpās uz matračiem. Un bija pieteikts visiem ņemt līdzi guļammaisus. Vidējā un vecākā paaudze bija izdalīta pa manām/radu mājām. Arī pārim, kur meitene gaidīja mazulīti bija paredzēta gulta un istaba, bet viņi izlēma, ka viņiem nevajag, labāk gribēja ar visiem tusēt līdz rītam un gulēt ar visiem kopā. Un mums pašiem arī nebija smalka viesnīca, bet gan lauku pirtiņa. Un tā nekas, viss bija, ne no viena drauga nedzirdēju, ka nebrauks/nepaliks, jo nav pieņemamu gulēšanas apstākļu. Un ja godīgi, man nemaz neienāca prātā, ka kāds varētu tā cacoties :D
31.08.2016 16:09 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Nu ja, kaut kādu ērtību gribēšana ir cacošanās, kā tad citādāk :)
31.08.2016 16:13 |
 
Reitings 156
Reģ: 22.10.2015
Nemaz negaidīju tādu ažiotāžu par šo tēmu, un tik negatīvu un indīgu. Es nebiju domājusi neko ļaunu, vienkārši izteicu skaļi savas bažas.
Jā, es esmu piedzīvojusi to, ka man ciemos nav ko ēst, un tā ir ļoti neērta sajūta un nepatīkama. Un es nevis saņemu ieteikumus vai uzmundrinājumus vai reālu piedāvājumu kaut ko citu pagatavot priekš manis, bet gan nievas un nopēlumus. Mani pat ir nokauninājuši. Vienkārši negribētu piedzīvot ko līdzīgu kāzās. Tomēr, jā, es tērējos un pucējos un gatavojos šīm kāzām, man nav vienalga. Vai tiešām tāpēc neesmu pelnījusi saņemt cilvēcīgu attieksmi?
31.08.2016 16:16 |
 
Reitings 987
Reģ: 02.06.2016
Nu tak neej :D Ko tu vēl "bažījies"? Ja zini, ka nebūs ko likt mutē un traucēs princeses miegs ,tad nebrauc, ja vien jau neesi sapirkusi savas štātes.
31.08.2016 16:22 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits