Jāiet uz kāzām

 
Reitings 156
Reģ: 22.10.2015
Man drīz jādodas uz kāzām. Bet man ir bažas par dažām lietām. Protams, es skaidri nezinu, kā būs, bet nu cik man ir pastāstīsts, tad neliekas forši dažas lietas.
Pirmās bažas ir par guļvietām. Ir aizdomas, ka tur nebūs padomāts par viesu izguldīšanu, kaut ko dzirdēju, ka būs vienkārši matrači lielā telpā :( Bail pat domāt par dušas pieejamību visam tam kvantumam cilvēku... Ko darīt? Man tas tomēr ir svarīgi.
Kā arī ir aizdomas, ka nebūs padomāts par veģetāriešiem. Kāzas notiek laukos un tur uzsvars būs uz gaļu. Tā kā esmu veģetāriete, man bail, ka nebūs, ko ēst.
Vai esat bijušas tādā situācijā un kā to korektāk atrisināt?
31.08.2016 09:57 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Jā jā, tagad visiem jārīko kāzas kur katram pārim savs numuriņš un duša :-D
31.08.2016 12:02 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Manuprāt, tad nav jāaicina tik daudz viesi, ja nevar tos izguldīt normālos apstākļos (kaut vai pa 4 cilvēkiem vienā istabā uz gultām, nevis matračiem, lai gan ideālais variants - vienam pārim viena istaba).

Es šo varētu saprast, ja šeit tiktu runāts par astoņdesmitgadīgām tantēm, kuras no rīta no tā matrača varētu netikt augšā, citādi-nevajag no sevis nez kādas princeses taisīt, it sevišķi uz vienu nakti.
31.08.2016 12:03 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Es biju kāzās, kur bija jāguļ uz matračiem, bet tas bija jauniešiem un varbūt kopsummā kādiem 12 cilvēkiem (no kuriem reāli gulēja varbūt 5).

Nu 18 gados es arī esmu ballējusies tā, ka varu atplīst arī uz grīdas. Ja kāzas ir tīņu veidots pasākums, tad jau ok, tādā vecumā tiešām var negulēt, var atplīst pie tualetes poda, uz galda un grīdas, yolo tā teikt :D, bet nespēju iedomāties, ka cilvēkiem 30+ gados, kuriem vēl nākamā dienā jābrauc 250km, kāds neļautu izgulēties kāzās un teiktu, ka kāzās nav jāguļ, un liktu vienā telpā uz matračiem. Viesi vecāka gadagājuma, piemēram, līgavas vecmamma arī guļ uz matračiem kopā ar visiem?
31.08.2016 12:03 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Es pat lasīt nespēju ko KitijaK raksta ar taisnu seju. Tik šausmīgi aizspriedumaini un riebīgi, šķebina! Man pat zemiski liekas tas, ka tu skaiti cik daudz iztērē ceļam, kleitai, kurpēm utt. Tas nav tā - samaksāju tik par ceļojumu, tagad gribu, lai tajā ir iekļauts tas un tas. Ja tev liekas, ka tuvinieku kāzas nav tavas naudas vērtas, tad piedod, bet tu neesi savu tuvinieku vērta :-/ Tiem, kam naudiņas mazāk - uz kāzām nav jāpērk jauna kleita un kurpes, var uzvilkt ko svinīgāku, kas skapī jau karājas vai tai pašā andelemandele kaut ko nomedīt. Aploksnēs nav jāliek nekāda konkrēta summa - ja nav naudiņas ko uzdāvināt, ir miljons radošu veidu kā apsveikt jauno pāri ar kaut ko pašdarinātu. Benzīns - teju vienmēr var sarunāt braukt kopā ar kādiem citiem visiem.
Tāda princese redz, ka savu numuriņu vajag, bet tai pašā laikā skaita kapeikas, kuras "samaksā" jaunajam pārim par to, ka viņa viņus pagodina ar savu klātbūtni. Drausmas!
Viesi vecāka gadagājuma, piemēram, līgavas vecmamma arī guļ uz matračiem kopā ar visiem?

Starp citu, parasti, ja ir ierobežotas telpas, tad pāra vecākus, vecvecākus un pārus ar maziem bērniem vai kādām īpašām vajadzībām guldina atsevišķās telpās, bet draugi tad piekāpjas un paliek pie mazāka komforta līmeņa. To normāli cilvēki apzinās un piekāpjas, nevis uzrauc degunu uz augšu un pieprasa "par savu ieguldīto naudu" kaut ko. :-):-):-)
31.08.2016 12:11 |
 
10 gadi
Reitings 4268
Reģ: 03.08.2009
Kāzas, kur es esmu bijusi, kur katram bija savs viesnīcas numuriņš un divas ēdienkartes tagad šķiet luksusa kāzas

tās IR luksus kāzas!
31.08.2016 12:12 |
 
Reitings 255
Reģ: 27.07.2016
Jāpiekrīt KitijaK. Es arī nepriecātos par gulēšanu vienā lielā telpā ar visiem. Un savās kāzās arī viesus neguldītu visus vienā telpā. Kā ciemiņš, ja svarīgi cilvēki precas, tad nesprēgātu un gulētu ar, bet, ja mazāk svarīgi, tad drošvien pateiktu, ka uz nakti nepaliktu.
Ok, var pieņemt, ka jaunieši, tīņi, kas tāpat dzer un ''svin'' līdz 5 rītā pēc tam atlūzt vienā telpā, bet visi citi, manuprāt, pelnījuši normālus apstākļus, lai visi var izgulēties un pamostas atpūtušies un priecīgi, nevis īgni, ka tur 5 krākuši visu nakti uz maiņām, ik pēc stundas kāds uz labierīcībām šļūcis un kāds no ''svinībām'' gulēt gāzies, pa ceļam aizķerot kājas un segas, kas pa zemi, tad 3 dīdījušies un gāzējuši utt. Var jau būt, ka visi jauki un prātīgi guļ, bet jebkurā gadījumā, vismaz šoferīšiem un vecākiem viesiem vajag normālus apstākļus, lai varētu izgulēties.
31.08.2016 12:14 |
 
Reitings 255
Reģ: 27.07.2016
Es arī laikam uz labām kāzām esmu trāpījusies. :D Un uz sliktām svinībām, kur ir tā gulēšana barā. :D
31.08.2016 12:17 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Ja tev liekas, ka tuvinieku kāzas nav tavas naudas vērtas, tad piedod, bet tu neesi savu tuvinieku vērta

Nu savu tuvinieku kāzas esmu jau aprakstījusi. Tagad iedomājoties, piemēram, labākās draudzenes iespējamās kāzas, varu iedomāties, ka arī viss būs līmenī, jo viņa nav no tiem cilvēkiem, kuriem liekas normāli kopējā gulēšana un viņa vienlīdz domā kā par saviem vecākiem, tā arī par draugiem, bet attālākos paziņas neaicinātu uz kāzām.
Acīmredzot katram savs sabiedrības loks. Es gan sevi neuzskatu par izlepušu, jo festivālā, Jāņu brīvdabu pasākumos u.tml. varu mierīgi gulēt mašīnā, bet tur, kur kāds ielūdz viesus, gaidu viesmīlīgumu.
31.08.2016 12:18 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Man atkal liekas dīvaini, ka kāds viesis vispār uzskata, ka viņam kaut kas pienākas. Pienākas tikai priecāties par saviem tuvajiem :-)
31.08.2016 12:19 |
 
Reitings 503
Reģ: 30.10.2014
Varbūt vnk nebrauc? Atvieglo dzīvi jaunajam pārim. Tā būs labākā dāvana no tavas puses.
Es tādu viesi savās kāzās negribētu.
31.08.2016 12:20 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ir vēl finansiālais aspekts. Katram numuriņu sarūpēt ir diezgan dārgs prieks :) Kāzās jau tā ir palieli izdevumi..
31.08.2016 12:21 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
vienkārši tiiiik daudz aizspriedumu te! (t) svētku rīkotājiem jau ta ir pilna galva ar darāmo un lietuvpar ko uztraukties, lai klausītos katras cacas - es negribu šito, man nepatīk tas utt utt. Tu esi ielūgts - pieņem noteikumus! Nepatīk - izdomā, kā risināt savu problēmu. Nepatīk gulēt kopā ar citiem - brauc vakara mājās, īrē viesnīcu, guli mašīnā, tak vienalga ko, nevis uzstādi savus noteikumus, kā vajadzētu būt!
Ne visos skaistajos viesu namos ir tik daudz istabiņu, kur, piemēram, izguldīt 100 viesus pa 2-4 vienā telpā, bet es nekad neesmu saskārusies ar problēmu gulēt arī 10 cilvekiem vienuviet - ja kāds krāc - paņem ausu aizbāžnus, gribi izgulēties - ej laicīgi gulēt un guli kkur maliņā, ja tik nenormāli traucē apkārtejie. laikam sāku novērtēt savus draugus, kuriem tiešam galvenais ir forša ballīte un piedalīšanās, nevis gulēšana un ēdiens - lielākā svētku problēma.
31.08.2016 12:21 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Biju kāzās, kur finanses nav problēmas , katram nebija sava istaba, bet pa 4 pāri kopā. Un neviens pat neiedomājās čīkstēt, jo nav jau arī par ko.
31.08.2016 12:25 |
 
10 gadi
Reitings 2503
Reģ: 29.01.2009
Es arī nevaru iedomāties, ka varētu gulēt vienā telpā ar citiem cilvēkiem, ja vēl svešiem, tad vispār. Un vienalga vai 50 vai 4 vienā telpā, varbūt pat labāk būtu 50 nevis 4. Man ir ļoti svarīga sava privātā telpa, kuru ar citiem negribu dalīt. Bet tas nenozīmē, ka es cacotos tādā situācijā, jo saprotu, ka tā būtu mana problēma nevis jaunā pāra. Es atrastu kādu risinājumu - vai nu brauktu mājās vai paliktu kādā viesnīcā vai kaut vai teltī vai arī vispār nebrauktu.
Un par to veģetārismu - domāju, tas nav reāli iespējams, ka katrā ēdienā būs gaļa. Parasti taču vismaz puse ēdienu sastāv no dārzeņiem, dažādiem salātiem, augļiem un citiem ēdieniem, kas nesatur gaļu.
31.08.2016 13:25 |
 
10 gadi
Reitings 2547
Reģ: 29.01.2009
Tu brauc sveikt savus mīļos cilvēkus viņu svarīgākajā dienā mūžā vai brauc izgulēties un izēsties? Tad tev tiešām nav jēgas tur braukt.
31.08.2016 13:46 |
 
Reitings 623
Reģ: 16.10.2013
Es kā līgava būtu daudz priecīgāka ,ja Tu neierastos uz kāzām. tas būtu labāk ne kā man visa pasākuma laikā būtu jāskatās uz tavu neapmierināto ģīmi.
Un šis te arī ir fantastiska nostāja,lai dotos uz svētkiem!..
kāzas dārgi izmaksā, dāvana aploksnē, kleita, kurpes, ziedi, degviela tik tālam ceļam. Un par to visu iespējams nesaņemšu pat ne kārtīgu nakstmītni, ne ēdienu...
31.08.2016 13:53 |
 
Reitings 36
Reģ: 18.08.2014
Es reāli šokā, cik izlepuši ir daži cilvēki!
Tracina tādas cacas kā autore, kurām šis ne tā un tas ne šitā.
Esmu bijusi kāzās, kur vecāka gadu gājuma cilvēki tikai guldīti numuriņos (nezinu vai pa 2 vai 4) un jaunieši lielajā istabā ar matračiem uz grīdas. Nekādu problēmu, pirmkārt jau cik tur tās gulēšanas, bet otrkārt, tā ir tikai viena nakts, nav jau visa dzīve tā jādzīvo!
Vienmēr var atrast taču kādu risinājumu - ausu aizbāžņi, gulēt mašīnā, noīrēt kaut ko papildus utt. Vai arī nebraukt vispār! Par tām dušām vispār nosmējos, it kā viena diena bez dušas ir kaut kas traki neiespējams, eksistē taču mitrās salvetes katram gadījumam. Un nebūsi jau ari dziļajos laukos, kur ūdens akā un tualete ārā, noteikti būs iespēja apmazgāties!
Bet nu vispār jau vajadzētu atslābt un izbaudīt pasākumu, priecāties, ka esi aicināta dalīt šo dienu ar jauno pāri.
31.08.2016 14:05 |
 
Reitings 276
Reģ: 05.01.2011
Ja man būtu jāpaliek uz matrača vienā telpā ar daudz cilvēkiem, es brauktu naktī mājās. Nevaru iedomāties, kā sapucējušās dāmas un kungi uzvalkos nomet savus svētku tērpus kaut kur uz grīdas un ierāpjas matracī. Nerunājot par pārģērbšanos citu klātbūtnē, kāda krākšanu, staigāšanu iekšā ārā kopējā telpā. Šo vēl varētu saprast, ja kāzu tematika būtu "Kāzas lauku noskaņās un pēc senlatviešu tradīcijām". Bet citādāk... Kas tā par matračošanos!? Nu tad jau tiešām labāk rīkot mazākas, bet kvalitatīvākas kāzas. Ja rīko kāzas, tad svarīgs nav tikai jaunā pāra komforts, bet arī viesu, ja reiz viesi tik traki svarīgi, ka nu ļoti viņus visus gribējās saaicināt.
Par ēdienkarti - ganjau būs arī kādi dārzeņi, maizītes un auglīši, tā kā par to nesatraucies.
31.08.2016 14:10 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Nevaru iedomāties, kā sapucējušās dāmas un kungi uzvalkos nomet savus svētku tērpus kaut kur uz grīdas un ierāpjas matracī.

Gan jau tādās kopīgās gulēšanās nav paredzēts pārģērbties naktsmieram, aiziet gulēt tad, kad jau līdz tādam mēram piedzēries, ka ir pilnīgi vienalga, kas mugurā. :D
31.08.2016 14:17 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Vnk NEBRAUC!!!! Nebojà sev garastávokli un párim svètkus! Tikai pabrídini ieprieksh, ka nebūsi! Man bija viesu nams ar laikam 5 guljamistabàm, tie, kas bija mèrojushi 300 un 3000 km palika istabinjàs, dazhi netàlu dzīvojošie arī. Mès paši ar taxi braucàm uz viesnīcu, citi ar savu transportu vai arī ar taxi uz màjàm un nákamajá dienà atpakalj! Gultu bija daudz, palika dazhas pat tukshas. Visi izvèlèjàs sev tīkamàko variantu.
31.08.2016 14:21 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits