Jāiet uz kāzām

 
Reitings 156
Reģ: 22.10.2015
Man drīz jādodas uz kāzām. Bet man ir bažas par dažām lietām. Protams, es skaidri nezinu, kā būs, bet nu cik man ir pastāstīsts, tad neliekas forši dažas lietas.
Pirmās bažas ir par guļvietām. Ir aizdomas, ka tur nebūs padomāts par viesu izguldīšanu, kaut ko dzirdēju, ka būs vienkārši matrači lielā telpā :( Bail pat domāt par dušas pieejamību visam tam kvantumam cilvēku... Ko darīt? Man tas tomēr ir svarīgi.
Kā arī ir aizdomas, ka nebūs padomāts par veģetāriešiem. Kāzas notiek laukos un tur uzsvars būs uz gaļu. Tā kā esmu veģetāriete, man bail, ka nebūs, ko ēst.
Vai esat bijušas tādā situācijā un kā to korektāk atrisināt?
31.08.2016 09:57 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Esmu dzirdējusi stāstus no otra gala. Piemēram, kad veģetāriešu kāzās gaļēdāji dabū iztikt bez gaļas vai arī kāzās, kurās nav paredzēts alkohols, tie, kas to labprāt lietotu, dabū sēdēt sausā. :D Bet visi dzīvi!... Lai nu kā, ja ir svarīgi būt kopā ar tiem cilvēkiem viņu kāzās, tad var arī vienu dienu pieciest specifiskus apstākļus. Lai nu kā, neviens tev neliedz parūpēties par sevi un pajautāt viņiem pašiem, kas un kā.
31.08.2016 10:48 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Tā jau kāzas dārgi izmaksā, dāvana aploksnē, kleita, kurpes, ziedi, degviela tik tālam ceļam. Un par to visu iespējams nesaņemšu pat ne kārtīgu nakstmītni, ne ēdienu...

Ja Tev tiešām šī diena, kura šiem diviem cilvēkiem ir tik īpaša un viņi nolēmuši tajā dalīties arī ar Tevi, ir tikai viena vienīga naudas izdošana, neērtības, diskomforts, par kuru gaidi kaut kādu atalgojumu, tad varbūt labāk nemaz nevajag uz turieni braukt. Sēdi mājās, ēd savu ēdienu, mazgājies savā dušā, guli savā gultā.
Tā izturies it kā Tev tur nedēļām būtu jāpaliek. Nu nenotiks Tev nekas, ja vienu dienu ēdīsi mazāk (ja nu tiešām pilnīgi viss ar gaļu) vai arī apēdīsi uz tā rēķina lielāku kūkas gabalu (tā jau nu nebūs ar gaļu), pagulēsi dažas stundas uz matrača un no rīta iztiksi ar mazākām dušas procedūrām, kaut vai tualetē izlietne un spogulis jau nu būs. Nevar būt, ka ej uz kāzām un tādi sīkumi nu Tevi novedīs kapā.
31.08.2016 11:13 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Vnk nebrauc! Pēc tam sūdzēsies,ka madracis par cietu, pārāk maza ēdienu izvēle,traucēja kāds gulēt utt.
uz tādiem pasākumiem vajag doties, ja patiešām ir tuvi, mīļi, kas precas neviss aprēķina dēļ un kalkulēt,kas atmaksāsies un ko
dabūši par dāvanu naudu
31.08.2016 11:15 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Hmmm..jasaka, ka visas kazas kuras esmu bijusi, par gulesanu nemaz nedomaju. Un ja nu tomer, biju ta pargurusi no danciem un iereibusi, ka man reali bija vienalga kur gulet. Ka tik nav jasalst.
Par partiku runajot. Piedod, bet nu es ar viena vegetariesa del nepuletos. Laikam esmu launa
31.08.2016 11:16 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Piedod, bet, ja Tev ir tik lielas pretenzijas, varbūt tad Tev būs patīkamāk palikt mājās, kur ir gan duša, gan gulta, gan arī pati varēsi sev pagatavot veģetārus ēdienus..

+++
31.08.2016 11:21 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Ehhh un
31.08.2016 11:28 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Tieši šādu viesu dēļ negribās nekādas kāzas rīkot. Jo būs daži indivīdi kuriem viss ir slikti. Nu tad saudzē savu nervu sistēmu un paliec mājās. Vispār apsveru iespēju salaulāties klusībā un uzrīkot pēc tam ballīti un paziņot viesiem par notikumu. (t)
31.08.2016 11:30 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es domāju, ka gardais alkohols mazinās vēlmi pēc papildu komforta :D :D
31.08.2016 11:32 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Neredzu nekādu baigo problēmu. Vienu nakti var pagulēt uz matrača. Un duša parasti ir un ja tomēr nē tad izlietne būs, kur iztīrīt zobus un nomazgāt seju, var līdzi paņemt speciālās mitrās salvetes, ja vienu dienu nevari iztikt. Manās kāzās bija duša, bet liela daļa viesu tāpat negāja, jo vienkārši atpūšoties par to nedomāja. Un ja tā uztraucies par ēdienu, tak uzzvani un pabrīdini, ka esi veģetāriete! Parasti jau cilvēki brīdina paši par ko tādu. Es arī neēdu gaļu un brīdinu 1) lai ir ko ēst 2) lai velti nepasūta man porciju.
Bet nu tu no mušas uzpūt ziloni, ja viss tik slikti, nu neej!
31.08.2016 11:32 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Nu, no vienas puses to gulēšanas jautājumu es varu saprast, ja nākamajā dienā vēl ir jāmēro tāls ceļš uz mājām, tad vēlme puslīdz normāli izgulēties ir saprotama. Guļot visiem kopā, vienmēr ir kāds, kas krāc (ja vēl pavairāk iedzēruši), vienmēr ir kāds, kas vazājas apkārt līdz rītam. Es iesaku aptiekā nopirkt ausu aizbāžņus. Reāli var noderēt.
Par pārējo- dzīves sīkumi. Apmazgāties var arī tualetes izlietnē. Vai piecelties agrāk par visiem un ieiet dušā. Par ēdieniem - tagad ir vasara, ir salātu plates, augļu plates.
Izvērtē, kas Tev ir svarīgāks- komforts vai būšana kopā ar šiem diviem cilvēkiem VIŅU svarīgajā dienā.
31.08.2016 11:33 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
Un par to visu iespējams nesaņemšu pat ne kārtīgu nakstmītni, ne ēdienu... neceļas roka vēl tērēties par viesnīcu un varbūt līdzi vēl ņemt savu ēdienu?

bez komentāriem :D vai tad kāzas nav svētku svinēšana un priecāšanās kopā ar tuvākajiem draugiem pirmkārt, kuri ir velējusies, lai tu esi kopā ar viņiem šajā dienā? ja tev vienīgais aprēķins ir labi paēst, smuki izgulēties un atsist izdoto naudu, moš nebrauc vispār, ne? :-D
31.08.2016 11:35 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Lielākais murgs kādu te sanācis lasīt. Kāzas ir forši! :-) Priecajies labāk, ka vispār esi uzaicināta! Tici man, jaunajam pārim un vedējiem pietiek ar ko nodarboties, tādēļ varbūt esi prātīga, un tiec ar savām kaprīzēm galā pati.
31.08.2016 11:35 |
 
10 gadi
Reitings 4268
Reģ: 03.08.2009
kur problēma gulēt mašīnā? Tad nebūs jādala telpa ar citiem :)
31.08.2016 11:35 |
 
Reitings 500
Reģ: 03.03.2014
Un par to visu iespējams nesaņemšu pat ne kārtīgu nakstmītni, ne ēdienu... neceļas roka vēl tērēties par viesnīcu un varbūt līdzi vēl ņemt savu ēdienu?

Ar šādām problēmām, es labāk paliktu mājās. Protams, ka komforts ir svarīgs, bet ar tādu attieksmi, ka tev pienākas samaksa, ka tu piedalies viņu īpašajā dienā, nu zini..
31.08.2016 11:47 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Es neesmu bijusi uz daudzām kāzām, bet es nespēju iedomāties, kā var iedomāties guldīt viesus vienā telpā uz matračiem. :-/ It kā neesmu caca, ir gulēts gan cilvēku barā, teltī, gan mašīnā, bet es vienkārši nespēju iedomāties, ka es taisītu kāzas un liktu saviem viesiem gulēt šādos apstākļos. Manuprāt, tad nav jāaicina tik daudz viesi, ja nevar tos izguldīt normālos apstākļos (kaut vai pa 4 cilvēkiem vienā istabā uz gultām, nevis matračiem, lai gan ideālais variants - vienam pārim viena istaba). Ja man būtu tāda situācija, kur vajadzētu gulēt uz matračiem lielā telpā, es labāk izvēlētos gulēt savā mašīnā, tur redzu lielāku komfortu un privātumu.
Par ēdienu, mazās kāzās, kur esmu bijusi, pirms kāzām viesiem tika nosūtītas divas ēdienkartes, katrs varēja pateikt, kuru izvēlēsies no tām. Manuprāt, tas ir perfekts variants (un atkal jau - ja nevari nodrošināt to, ka viesi ir laimīgi, varbūt vienkārši nav jātaisa tik lielas kāzas), bet kopumā tas neliekas tik traks apstāklis, gan jau starp visiem ēdieniem būs kaut kas, ko varēsi ēst, nevar būt gaļa iebāzta visur.
31.08.2016 11:48 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
..un man liekas tiešām absurdi ņemot vērā, cik daudz viesi iegulda, lai būtu kāzās, kaut vai nauda aploksnē, kur, kā pēc šejienes diskusijām redzēts, liek sākot no 100 eur, tad degviela, apģērbs utt., pret viņiem izturēties nevērīgi. Veidojot jebkuras citas viesības mēs arī domājam par viesiem, lai gan kāzas ir laulāto diena, viņiem ir izvēle savu dienu pavadīt divatā, četratā, ar 15 viesiem vai 100 viesiem, kā nu kuram rocība atļauj. Ja izvēle krīt uz 100 viesiem, tad tiem 100 viesiem arī ir jānodrošina normāli apstākļi, nevis ķep ļep.
Protams, ja visi viesi ir pieraduši gulēt vienā telpā un tamlīdzīgi, tad cita runa, es neesmu pieradusi.
31.08.2016 11:52 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Esmu bijusi kāzăs, kur visi gulēja uz matračiem lielā istabā. Viens śiverējas pa maisiem, otrs krāc, trešais runā pa miegam... un? Tās ir kāzas! Kā kurš var atļauties, tā rìko.
Uz kāzām nebrauc gulēt!
31.08.2016 11:54 |
 
Reitings 1816
Reģ: 10.04.2014
ne visi var atļauties noīrēt visu viesnīcu lai redz katram pārim pa istabiņai. Viņi vēlas lielas kāzas ar daudz visiem, lai var ar visiem dalīties šajā laimīgajā dienā. Ja nav bagāts tad ko, kāzas nesvinēt? Vai arī gadiem krāt lai visiem izdabātu. Laukos reti kad bšu ēdienkartes, tak parasti ir zviedru galds, uz vietas arī ēd ko izvēlies.
Esmu gaļēdāja, nu bet nav man katrā ēdienā gaļa.
31.08.2016 11:57 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Uz kāzām nebrauc gulēt!

Ja jaunlaulātie nespēj uzrīkot normālas kāzas tik daudz viesiem, cik viņi ir ielūguši, kāpēc viņi vispār taisa tik lielas kāzas, 2 dienu pasākumu utt.?
Kāzas, kur es esmu bijusi, kur katram bija savs viesnīcas numuriņš un divas ēdienkartes tagad šķiet luksusa kāzas. :D Nebiju tiešām domājusi, ka matrači vienā telpā ir ok.
31.08.2016 11:58 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
KitijaK, nu gan..nu gan..Es biju kāzās, kur bija jāguļ uz matračiem, bet tas bija jauniešiem un varbūt kopsummā kādiem 12 cilvēkiem (no kuriem reāli gulēja varbūt 5). Katram bija sava sega, spilvens, telpa bija silta un tīra. Varbūt drīzāk, ja viesiem ir nu tādi aizspriedumi, tad vai nu vispār jāpaliek mājās, vai nu jābrauc tikai uz oficiālo daļu, vai nu jāņem līdzi telts un jāguļ savā rezidencē.
Manuprāt, tad nav jāaicina tik daudz viesi, ja nevar tos izguldīt normālos apstākļos (kaut vai pa 4 cilvēkiem vienā istabā uz gultām, nevis matračiem, lai gan ideālais variants - vienam pārim viena istaba).

Gulēšana uz matračiem ir normāli apstākļi. Uz grīdas taču neviens neliek gulēt? Šausmas, kādi aizspriedumi, nošķebināja pilnīgi :-/
31.08.2016 11:58 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits