jautājums vīriešiem panesās no tēmas "bērns - kādēļ?"

 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Izskanēja viens vīrieša komentārs, kur tika teikts ka sieviete ir tāda slikta un tāda, jo pirms 20 gadiem dzīve bija daudz grūtāka - nācās visu darīt pašām, un ģimenes veidošana, bērnu dzemdēšana bija dabiska, normāla parādība. Bet kādēļ sievietēm ir jāpilda šie pienākumi, kas nebūt nav viegli, bet vīriešiem pienākumi nez kāpēc tagad nav nekādi. Agrāk bija normāli rūpēties lai arī kas pa savu bērnu, bērnu māti (ģimeni), nest mājās naudu, uzturēt un rūpēties... lai arī kas, bet vīrietis nemeklēja sānsoļus. Tad kādēļ tagad no sievietēm gaida to pašu ko pirms gadiem 20, bet no vīriešiem visi pienākumi ir kā izplēnējuši. Tagad pat modē vēl pie mammas dzīvot un naudu no viņas sūkt, bet ja strādā un pelna, tad domā, ka baigi varenie veči, kam sava nauda ir sava, un neuzskata par normālu parādību veidot ģimenes dzīvi un par to rūpēties. Tagad - uztaisīja, apnika, aizgāja. Kādēļ sievietēm ir jāiziet cauri tam murgam, vēl līdzcilvēku cinismam jāiet cauri, kur visi no tevis pieprasa to labāko mammu, labāko darbinieci, labāko cilvēku utt. Kur palikusi vienlīdzība? Kādēļ veči sagaid nezin ko, bet paši nevar pat mazo pirkstiņu pakustināt? Protams, vienmēr ir izņēmumi, gan no sieviešu, gan vīriešu puses, bet es runāju par vairumu. Par sabiedrībā pieņemtajiem standartiem, kad mātei, lai vai kas jāuzņemas visa atbildība, bet vīrietis tikai gaida, grib sagaidīt to ideālo un labāko sievieti, un ja pēc dzemdībām sievietei ir kāds lieks kilograms, nepilda "ideālās" sievietes pienākumus tā uzreiz - hops, meklēšu ko labāku... Kādēļ vīrieši neziedojas, kādēļ vīriešiem nav šīs ģimeniskās vērtības? Kur tas ir palicis? Kādēļ tik viegli aiziet no tikko izveidotas ģimenes?
16.08.2016 18:38 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Paskaties vidējo vecumu, kādā dzemdē latviešu sievietes, nav tur ne 20, ne 22 :)

Svarīgs jau ir ne tikai vecums, bet (galvenokārt) konkrēto attiecību ilgums. Piemēram, ja 30-gadīga sieviete pēc šķiršanās uzsāk jaunas attiecības un jau pēc pusgada paliek stāvoklī, tad nesauktu viņu par īpaši apdomīgu savam vecumam...
18.08.2016 18:27 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
šajā diskusijā vairāki dalībnieki un dalībnieces pauda viedokli, cik sievietēm esot grūti audzināt bērnu, ja viņas nelietīgais vīrietis pamet. Tad es piedāvāju pavisam vienkāršu problēmas risinājumu - nedzemdēt bērnus, pirms attiecības nav izturējušas laika un grūtību pārbaudi.

Gaida līdz pēdējam, tad nolemj, ka nu ir pagājis pietiekams laiks, bet tas jau negarantē, ka pēkšņi vīrietis ''sapratīs'', nē, nav gatavs, negrib un aiziet pēc tam. Cik tad būtu tas vēlamais pārbaudes laiks? Nedomāju, ka kaut kāds konkrēts laiks glābtu ģimenes izjukšanu, bet gan tas atkarīgs no abiem cilvēkiem, kas sper šo soli un pieņem lēmumus, viņu savstarpējām attiecībām, vēlmēm, mērķiem, vērtībām, rakstura, audzināšanas, priekšstatiem un vēl, un vēl.
18.08.2016 20:45 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
Bieži vien bērna ienākšana ģimenē maina ikdienu tik ļoti, ka, lai kā pāris būtu pieslīpējušies viens otram, ir jāsāk jauna slīpēšanās, jauna pielāgošanās. Un nav svarīgi, vai viņi ir kopā gadu vai desmit gadus. Domāju, ka gandrīz katram paziņu lokā atradīsies pāris, kurš normāli dzīvoja septiņus, astoņus, vienalga cik gadus, tad piedzima bērns, un pēc gada ģimene jau izjukusi. Ja pāris vai viens no pāra nav bijis gatavs grūtībām, kādas sākotnēji dzīvē ienes rūpes par bērnu, bet problēmas netiek izrunātas, sāk krāties aizvainojums, un R116 aprakstītais scenārijs kļūst par realitāti. Bet tur nevar vainot tikai vīrieti vai tikai sievieti, abiem ir jāsadarbojas, lai krīzi pārvarētu.
18.08.2016 21:20 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Bet tur nevar vainot tikai vīrieti vai tikai sievieti, abiem ir jāsadarbojas, lai krīzi pārvarētu.

Vai arī jāsecina, ka viņiem bērns nav nepieciešams, jo abi nevēlas pārāk nopūlēties, pārvarot šo krīzi.
18.08.2016 21:31 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Abolmaize - Storiks, sezu un smejos :D
18.08.2016 21:38 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Bērns ir nepieciešams, bērns nav nepieciešams. Kā tas izklausās vispār? Ja bērns ir, tad ir, pirms ir, nevar zināt, kāda krīze būs - vai vispār būs, un kā tiks ar to galā. To nevar izdomāt, pareģot, tam nevar sagatavoties.
Storix, soriks :D
18.08.2016 21:42 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Vienai daļai komentētāju tiešām labāk nekļūt par vecākiem.
Ko gan viņi bērniem var dot ?
Prot tikai sataisīt problēmas no tukša gaisa.
18.08.2016 21:52 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Jaa, sataisa problemas no tuksha gaisa un negrib risinaat. To kaa bus nezin neviens.
18.08.2016 21:54 |
 
Reitings 960
Reģ: 04.02.2016
Bieži vien bērna ienākšana ģimenē maina ikdienu tik ļoti, ka, lai kā pāris būtu pieslīpējušies viens otram, ir jāsāk jauna slīpēšanās, jauna pielāgošanās.

Tas gan, bet es atkal brīnos, ka sievietes plāno bērnus ar vīriešiem, kuri ir spējīgi vienkārši nozust. Attiecības var pajukt vienmēr, tam nekad nebūs garantija, bet laika gaitā sievietei vajadzētu noskaidrot vīrieša briedumu un atbildības līmeni. Protams, vīrietis var pilnas ausis piedziedāt, bet dažreiz darbi runā skaļāk par vārdiem. Pirms bērniņa radīšanas būtu vērts to noskaidrot. :)
18.08.2016 22:18 |
 
Reitings 1073
Reģ: 12.03.2012
gabijaa, reizēm sievietes ir dikti naivas.. Un kļūdās.. Es pati esmu nokļūdījusies savā dzīvē un tā ir tikai likteņa veiksmīga sakritība, ka neesmu bijusi stāvoklī no tā, ar kuru biju kopā iepriekš.... Daudzi tak sākumā notēlu perfekto vīrieti... Visu dara priekš sievietes. Un sievietes uzķeras kā zivtiņas.. :)
Bet par šo visu runājot - mazāk skaties apkārt, vairāk fokusējies uz savu dzīvi. Jo mums sabiedrība ir tāda, kāda ir. Te ir runa tikai par savu ģimeni un savu dzīvi, nevienu citu nevajag ne vainot, ne pielīdzināt, ne aprunāt...
Meitenes, mīliet savus tuvākos, tos, kuri gatavi uz visu Jūsu dēļ. Bet tos, kuri nav gatavi, vnk no savas dzīves maigi var izsvītrot, vai turēt blakus, bet ne tuvu klāt.. Mani pašu ir nodevuši ''draugi un draudzenes'', tāpēc tagad zinu patieso vērtību ģimenei un cilvēkiem, kas ienāk manā dzīvē, uzreiz to pavēršot skaistāku, ir vērts palikt tur uz mūžu. Pārējie - garāmgājēji.
Un vajag ļoti skatīties ar ko esi kopā. Gribas jau protams uzticēties, iemīlēt un nodzīvot laimīgi. Bet tas tā tagad nenotiek - par daudz citiem ir tarakānu, kas traucē izveidot laimīgu dzīvi. Tās bailes no kkā visu skaisto nogalina - bail mīlēt līdz sirds dziļumiem, tāpēc krāpj, utml..
18.08.2016 22:42 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
enija - tik gaiši un skaisti izteicies. :-)
18.08.2016 22:47 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Tas gan, bet es atkal brīnos, ka sievietes plāno bērnus ar vīriešiem, kuri ir spējīgi vienkārši nozust.

Mans novērojums, ka daudzas domā, būs bērns viss būs labāk. Bet tiešām attiecības pēc bērniņa nevar paredzēt. Esmu, gandrīz, 2 gadus bijusi stāvoklī un varu pateikt, ka reizēm esmu bijusi ne sevī. Grūtniecība un pats bērniņš ir dikti lielas izmaiņas, sabrūk ilūzijas, sarūk cerības, pazūd divvientulības brīži... Ne visi to spēj tā pieņemt un atrisināt. Tādēļ es ļoooti novērtēju spēcīgus vīriešus, kuri izdzīvo grūtniecību kopā ar sievieti.
19.08.2016 00:07 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
PSRS laikā bija bezbērnu nodoklis. Precīzi neatceros, bet no 25-30 gadiem bija atvilkums no algas par to, ka veseliem cilvēkiem nav bērnu.
Nebija slikts nodoklis.
Man bērni ir tāpēc ka gribēju tos, man tie patīk un tā ir lielākā dzīves vērtība.
Visas grūtības un problēmas ir nieks, pret to patieso mīlestību un vajadzību pēc vecākiem ko izrāda bērns.
Protams pirmie gadi ir grūtākie un arī vēlāk nav viegli.
Arī vēlāk daudzu gadu garumā dienas ir jāsaplāno lai aizvestu bērnus bērnudārzu un izņemtu, nevar nokavēt, jo neviens cits to neizdarīs.
Bērns var saslimt, var kaut kas notikt jebkura brīdī.
Un beigās ir tik patīkami redzēt kā bērni paliek arvien patstāvīgāki, apzinīgāki un tiek paši ar visu galā.
Vienmēr var atrast laiku ko pavadīt divatā un visur tikt un neko no dzīves nezaudēt.
Bet ja negrib tad negrib, nav ko mocīties ar tukšām diskusijām.
19.08.2016 09:08 |
 
Reitings 500
Reģ: 03.03.2014

Svarīgs jau ir ne tikai vecums, bet (galvenokārt) konkrēto attiecību ilgums. Piemēram, ja 30-gadīga sieviete pēc šķiršanās uzsāk jaunas attiecības un jau pēc pusgada paliek stāvoklī, tad nesauktu viņu par īpaši apdomīgu savam vecumam...

Tev izskaidrot dažus fiziskos procesus? Sieviete viena nepiedalās bērna ieņemšanā, par kontracepciju pāri abi izrunājas un vienojas un nav sievietei galvenā doma - palikt stāvoklī pēc iespējas ātrāk. Ja nodarbojas ar nedrošu seksu, tad, parasti, abi saprot, ka sieviete var palikt stāvoklī. Pirms tam arī noteikti ir izrunāts vai vēlas bērnu tagad, vai vispār vēlas, ko domā par abortiem, kādi ir nākotnes plāni utt. Ar to rēķinās vai izsargājas!
19.08.2016 11:08 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
Tas gan, bet es atkal brīnos, ka sievietes plāno bērnus ar vīriešiem, kuri ir spējīgi vienkārši nozust. Attiecības var pajukt vienmēr, tam nekad nebūs garantija, bet laika gaitā sievietei vajadzētu noskaidrot vīrieša briedumu un atbildības līmeni. Protams, vīrietis var pilnas ausis piedziedāt, bet dažreiz darbi runā skaļāk par vārdiem. Pirms bērniņa radīšanas būtu vērts to noskaidrot.

Hmm.... Jo ilgāk dzīvoju, jo vairāk redzu, ka visas tās iepazīšanas un izvērtēšanas ir vairāk tādā teorijas līmenī. Ir pieredzēts, ka pie noteiktas apstākļu maiņas arī visu mūžu pazīti cilvēki izmainās līdz nepazīšanai. Cilvēks pats sevi līdz galam nepazīst, kur nu vēl otru. Tas, protams, nenozīmē, ka vīrieša vienkārša nozušana būtu uzskatāma par normu. Nezinu, es sev apkārt tādus nozudējus daudz neredzu, lielais vairums tomēr par bērniem rūpējas. Bet nekādu garantiju nedod arī tā iepazīšana.
19.08.2016 11:16 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Jūs tik daudz runājat par to, ka cilvēki mainās. (t)
Manuprāt ir tieši otrādāk - cilvēki nemainās, vai arī mainās ar ļoooti lielām grūtībām un pamatā tikai paši sevis dēļ. Ja pēc bērna piedzimšanas vīrietis "mainās", tas nozīmē tikai to, ka līdz šim viņam nebija doti tādi apstākļi, lai parādītu šo savu personības pusi. Un tieši tas pats ar sievietēm.
Tā ka, ja gribiet zināt ar ko jums ir darīšana, dodiet otrai pusei iespēju sevi parādīt. Dzīvojot rozā burbulī par otra tarakāniem neko uzzināt nevar.
19.08.2016 19:09 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Par to bezberna nodokli vispar kaut kads murgs liekas. Kam tas vel vajadzigs? Kaut kads stulbuma kaungals. Un ja pienemsim tadu atkal ieviestu un iztikas minimums ari rautu nost? Tik pat lai jau ari par tuksu gaisa elposanu ari var ieviest nodokli. Kaut kads murgs. Un kur ta nauda aiziet? Atkal valstviriem? Pffff... man ar neskiet ka berns un grutnieciba satuvinas virieti u sievieti. Katrs gadijums ir atsevisks. Katra zinaa sievieted klust stipri kaskigakas, rauduligakas neko vairs nevelas . Ir daudzas kas nolaiz rokas nerupejas par sevi tapwc ari sassoli krapsana notiek. Nesaku ka visas tadas,protams nav. Viens no iemesliem kapec bernu nevelos neizguletos, nevaretu spontani kaut kur aizbraukt,majas visticamak butu enormals bardaks.
19.08.2016 19:19 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Normāla lieta - bezbērnu nodoklis! Es būtu par. :D
Kas tās par iedomām, ka vīrieši sāk krāpt tāpēc, ka sieviete pēc dzemdībām par sevi nerūpējas?
Tie, kas ir tendēti uz savu gēnu izplatīšanu pa visu pasauli, krāpj neatkarīgi ne no kā, un it īpaši, ja sieviete mēģina manipulēt ar seksu.
Normālie var sākt krāpt tad, ja sievietei iestājas mūžīgās galvassāpes. Un arī nevis tāpēc, ka nav seksa, bet tāpēc, ka vīriešu valodā runājot - ja sieviete ar tevi neguļ, tātad viņa tevi nemīl. Un ja tevi nemīl, tad cik ilgi skriesi viņai pakaļ...
19.08.2016 19:32 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Normāla lieta - bezbērnu nodoklis! Es būtu par.

Ar vienu piebildi - to pašu atvilt arī no večiem ;) Citādi sanāk, ja sieviete nevar atrast 2. pusīti - no viņas atvilks, jo redz, neizmanto savu dzemdi tam paredzētajam nolūkam, savukārt veči tā mierīgi vazājas pa pasauli. Jā, jā, nevar tie dzemdēt, bet nu tas nenozīmē, ka nule atbildības :D
20.08.2016 17:59 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Bezbērnu nodoklis - tas, manuprāt, būtu lielisks līdzeklis, lai panāktu, ka Latvijā atlikušie jaunieši dotos uz ārzemēm un sarautu jebkādas saites ar šo valsti.
20.08.2016 18:06 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits