jautājums vīriešiem panesās no tēmas "bērns - kādēļ?"

 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Izskanēja viens vīrieša komentārs, kur tika teikts ka sieviete ir tāda slikta un tāda, jo pirms 20 gadiem dzīve bija daudz grūtāka - nācās visu darīt pašām, un ģimenes veidošana, bērnu dzemdēšana bija dabiska, normāla parādība. Bet kādēļ sievietēm ir jāpilda šie pienākumi, kas nebūt nav viegli, bet vīriešiem pienākumi nez kāpēc tagad nav nekādi. Agrāk bija normāli rūpēties lai arī kas pa savu bērnu, bērnu māti (ģimeni), nest mājās naudu, uzturēt un rūpēties... lai arī kas, bet vīrietis nemeklēja sānsoļus. Tad kādēļ tagad no sievietēm gaida to pašu ko pirms gadiem 20, bet no vīriešiem visi pienākumi ir kā izplēnējuši. Tagad pat modē vēl pie mammas dzīvot un naudu no viņas sūkt, bet ja strādā un pelna, tad domā, ka baigi varenie veči, kam sava nauda ir sava, un neuzskata par normālu parādību veidot ģimenes dzīvi un par to rūpēties. Tagad - uztaisīja, apnika, aizgāja. Kādēļ sievietēm ir jāiziet cauri tam murgam, vēl līdzcilvēku cinismam jāiet cauri, kur visi no tevis pieprasa to labāko mammu, labāko darbinieci, labāko cilvēku utt. Kur palikusi vienlīdzība? Kādēļ veči sagaid nezin ko, bet paši nevar pat mazo pirkstiņu pakustināt? Protams, vienmēr ir izņēmumi, gan no sieviešu, gan vīriešu puses, bet es runāju par vairumu. Par sabiedrībā pieņemtajiem standartiem, kad mātei, lai vai kas jāuzņemas visa atbildība, bet vīrietis tikai gaida, grib sagaidīt to ideālo un labāko sievieti, un ja pēc dzemdībām sievietei ir kāds lieks kilograms, nepilda "ideālās" sievietes pienākumus tā uzreiz - hops, meklēšu ko labāku... Kādēļ vīrieši neziedojas, kādēļ vīriešiem nav šīs ģimeniskās vērtības? Kur tas ir palicis? Kādēļ tik viegli aiziet no tikko izveidotas ģimenes?
16.08.2016 18:38 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Tas bija par mani, nevis tevi sharmantaa. :-)
16.08.2016 21:15 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
ā, piedod. Nu vo, par tevi arī iestājos :-)
16.08.2016 21:17 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
57days kā es minēju, tad es te nelasīju komentārus, tikai vispārīgi. Un es nesaku, ka visas, to esmu uzsvēris citās tēmās, ka pat šajā forumā ir sakarīgas. Vnk lasot šo forumu man, diemžēl ir tāds priekšstats radies par vairākumu no jums, ka no vīrieša tiek sagaidīts viss, bet pati iegulda tikai savu skaistumu. Ja būsi pamanījusi, tad es iestājos par vienlīdzību attiecībās, nevis kad viens (sieviete vai vīrietis) ir zem tupeles.
Es tiešām piekrītu, ir daudzi vīrieši cūkas, idioti, bet tikpat daudz ir tādas sievietes. Pilnībā nav atšķirības starp dzimumiem tādā ziņā.
Ģimeniskums ir iekšā vai nav. Netaisāt tak bērnus/ģimeni pirmoreiz satiekoties, iepazīstat otru cilvēku. Ir tik grūti pamanīt, ka otrs nav ģimenisks?
Novēlu visiem atrast savas otrās pusītes un izveidot kuplu ģimeni, lai latviešu tauta neizmirtu. Galu galā kādam ''jāražo'' bērni arī par tādiem kā es :-D
16.08.2016 21:21 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
es iestājos par sieviešu tiesībām

Aizliegt šķiršanos un par krāpšanu nocirst krānu?
16.08.2016 21:22 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
.. es iestājos par sieviešu tiesībām, taisnību un vispārēju pasaules krahu

Ēēē..., ok... Deru uz kilogramu Doktordesas, ka tad tu nezini, ko nozīmē vārds "krahs" (t):-D:-D:-D
16.08.2016 21:23 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Sievietes joprojām vairums pelna mazāk nekā vīrieši, pat darot vienu un to pašu darbu.

Tu to nopietni?
Jā, es bieži dzirdu, kā uzņēmuma valdē, veidojot amata aprakstu, lemj par atalgojumu - gadījuma, ja amatu ieņems sieviete, atalgojums noteikti būs mazāks.
Ja nopietni, tad sievietēm ir daudzas priekšrocības darba tirgū, piemēram, kam, Tavuprāt, ir vieglāk atrast darbu studiju laikā - meitenei vai puisim?
Ja sievietes vidēji saņem mazāku atalgojumu nekā vīrieši, tad tām, pirmkārt, ir sliktāka izglītība, otrkārt, mazāk ambīciju - nabaga feministes! :-)
Tā ka tīri teorētiski sievietēm pat vajadzētu pelnīt vairāk nekā vīriešiem, kaut vai tāpēc vien, ka vairāk iztērējam sava korpusa uzturēšanai labā stāvoklī nekā vīrieši.

Viennozīmīgi! Cilvēkiem ar slimībām un īpašām vajadzībām vispār būtu jāpelna bagātība, jo viņu izdevumi veselības uzturēšanai noteikti ir lielāki par vidusmēra.
Nu, nezinu, vai tādu varonību kādai pašai priekš sevis vajag aiz neko darīt... (t) Citādāk, ja dzīve piespiež.

Jā, dzīve bieži sievietes piespiež dzemdēt.
16.08.2016 21:24 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ir tik grūti pamanīt, ka otrs nav ģimenisks?

Nu, reizēm ir gan grūti. Reizēm tas ir acīmredzami, bet reizēm tā kvēlā vēlme pēc ģimenes beigu beigās izrādas vairak teorētiska, nevis praktiska.
16.08.2016 21:26 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
sharmantaa par ko tieši tu iestājies? Par kādām tiesībām? Lūdzu nodefinē tās tiesības.
Tēmā nav nekādu tiesību, bet gan žēlošanās par to, ka vīrieši ir šitādi un tādi. Bet sievietes tās labās.
P.S. Par matiem...nepiekritīšu. Ja vīrietis griež sarežģītu frizūru viņš samaksā tikpat daudz cik sieviete. Ja vnk militāro tad jā lētāk. Bet kurš liedz sievietei griezt īsus matus? Būs tad vienādā cenā.
16.08.2016 21:26 |
 
Reitings 143
Reģ: 10.07.2016
Ļoti savāds veids kā iestāties par tiesībām :D
16.08.2016 21:28 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
kam, Tavuprāt, ir vieglāk atrast darbu studiju laikā - meitenei vai puisim?

kam, tavuprāt darba devējs dotu priekšroku, precētai sievietei, kam tikko bērns sācis bērnudārza gaitas*, vai precētam vīrietim, kam tikko bērns sācis bērnudārza gaitas?
----
*neinformētajiem: tas bieži vien nozmē nedēļu bērnudārzā, 2 nedēļas mājās slims
16.08.2016 21:29 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
Piekrītu Roberta teiktajam. Varu tikai piebilst, ka darba tirgū pats esmu saskāries ar dzimuma diskrimināciju, kas vērsta pret vīrieti. Nu nemaksā atšķirīgi pa vienādām pozīcijām. Maksā par zināšanām, par godīgu darbu.
57days nu varbūt, grūti man spriest, jo pats esmu mazliet savādāks.
16.08.2016 21:31 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
57days, mums birojā bija darbiniece, kas, atrodoties bērna kopšanas atvaļinājumā, lūdzās, lai dodam viņai iespēju strādāt no mājām - tikai piemērs.
Atbildot uz Tavu argumentu, darba devējs, visticamāk, izvēlēsies darbinieku ar labāku izglītību un lielāku pieredzi - te, protams, nerunāju par mazkvalificētiem darbiniekiem.
16.08.2016 21:33 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
Skumji, ka dažām ir bijusi dzīvē tik slikta pieredze, ka šķiet - visi vīrieši vienādi, visi tik briesmīgi, neko nedara, tikai pieprasa no sievietēm un beigās vēl piekāš un pamet. Kā ar jūsu pašu tētiem, brāļiem, draugiem? Arī visi tādi? :-/
Zinu, ka piemēru minēšanai nav dižas nozīmes, bet tomēr - ģimenes draugu tikko pameta sieva. Vienā dienā sakravāja čemodānus un aizgāja pie cita, kopā ar viņu trīsgadīgo meitiņu. Bet, ja tai sievietei jaunās attiecības izjuks un viņa paliks viena, paziņas, kuri neko sīkāk par situāciju nezina, droši vien rādīs ar pirkstu uz vīrieti un teiks kāds viņš nelietis, pametis sievu un bērnu. Cits piemērs - sieviete apzināti palika stāvoklī no vīrieša, ar kuru bija īslaicīgs sakars. Bērnu plānoja audzināt viena, vīrieti neinformēja par bērna eksistenci. Par šo gadījumu pati savām ausīm esmu dzirdējusi, kā cilvēki, kas tai sievietei nav tik tuvi, spriež, kāds vīrietis cūka, pametis. Tā ka varbūt tie jūsu redzamie piemēri ne vienmēr ir tādi, kā izskatās.
Kas attiecas uz komentāru, kurš iedvesmoja šo tēmu - man šķita, ka tā autors bija domājis sievietes, kuras uzstāda augstas prasības pret vīrieti, piesaucot tradicionālo vīrieša lomu (piemēram, ģimenes apgādnieks), lai gan pašām ar tradicionālo sievietes lomu iet ne visai labi. (Mani novērojumi gan ir tādi, ka šos konfliktējošos uzskatus parasti pauž dažādas sievietes, nevis vienas un tās pašas.)
16.08.2016 21:34 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Roberts.I, man gribētos tev ticēt :) (par otro punktu, vēlmei strādāt var būt daudz un dazādi iemesli, gan materiali, gan psiholoģiski, par to nebrīnos nemaz)
16.08.2016 21:36 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
57days es runāšu par savu sfēru- tirdzniecību. Vai tu zini, ka daudzi veikali skatās šķībi uz kandidātu vīrieti? Pašam ir gadījies pieteikties uz pārdevēja amatu, bet piedāvā krāvēja. Un esmu lasījis, ka citiem jauniešiem ir bijis līdzīgi. Nav diskriminācija pēc dzimuma? Tādas ir tās te slavētās tiesības par ko iestājas?
Bet atbildot uz tavu jautājumu: Ja darba devējs ir normāls, tad skatīsies uz profesionalitāti nevis uz dzimumu. Un ja kas tad ģimenē tak parasti ir divi vecāki. Kāda tad problēma?
16.08.2016 21:36 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
JA darba devējs normāls. Bet JA darba devējs vadās pēc klasiskā stereotipa, ka tad, kad sīcim būs rota vīruss, mājās ar viņu sēdēs darbiniece nevis darbinieces vīrs, tad ticams, ka CV kaudzīte tiks vēlreiz pārskatīta, meklējot, vai nav kāds cits līdzvērtīgs kandidāts.
16.08.2016 21:40 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
Kas attiecas uz komentāru, kurš iedvesmoja šo tēmu - man šķita, ka tā autors bija domājis sievietes, kuras uzstāda augstas prasības pret vīrieti, piesaucot tradicionālo vīrieša lomu (piemēram, ģimenes apgādnieks), lai gan pašām ar tradicionālo sievietes lomu iet ne visai labi. (Mani novērojumi gan ir tādi, ka šos konfliktējošos uzskatus parasti pauž dažādas sievietes, nevis vienas un tās pašas.)

Nezinu, kas tā par tēmu, bet tu pateici to, ko par mani te visas (lielākā daļa) norej. Parakstos zem taviem vārdiem.
16.08.2016 21:43 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Rowan:
Mani novērojumi gan ir tādi, ka šos konfliktējošos uzskatus parasti pauž dažādas sievietes, nevis vienas un tās pašas.

LV:
cosmo sieviešu divkosība!

Anna un Ieva abas komentē Cosmo. Anna saka, ka vīrietim jāieņem tradicionālā loma. Ieva saka, ka brīvajā laikā lako nagus un nedara "sieviešu darbus". Secinam: Abas šīs Cosmo komentētājas ir divkosīgas!
16.08.2016 21:47 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
klasiskā stereotipa

Bet daudzas priekšnieces/vadītājas ir sievietes...tad jau sieviete sievieti diskriminē :-D
Bet nu jā stereotipi ir spēcīga lieta, ko nevar tik viegli izskaust. Pašam daži arī piemīt:-/
Tiesa ne tik daudz kā vidējam cosmo foruma lietotājam:-) Esmu ar atvērtu prātu tāpēc labi spēju saprast visas iesaistītās puses.
Ja nepaņems viena vieta, paņems cita. Tad tā vieta, kura nepaņēma varēs kost pirkstos, ka pazaudēja labu darbinieci. Kas neriskē, tas nevinē:-)
16.08.2016 21:48 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Roberts.I, mani fascinē kā tu interpretē
Ja nopietni, tad sievietēm ir daudzas priekšrocības darba tirgū, piemēram, kam, Tavuprāt, ir vieglāk atrast darbu studiju laikā - meitenei vai puisim?
Ja sievietes vidēji saņem mazāku atalgojumu nekā vīrieši, tad tām, pirmkārt, ir sliktāka izglītība, otrkārt, mazāk ambīciju - nabaga feministes!

Piekrītu, ka sievietēm ir priekšrocības, kaut vai tāpēc, ka piemīt labāks multitasking, ir lojālākas, sieviete darba vietā mēdz realizēt mātišķās jūtas, attiecīgi, ir grūtāk paprasīt augstāku atalgojumu, ziedojās, ilgi strādā veinā darba vietā vai amatā utt., darba devēji to izmanto, jā! Tas taču nenozīmē, ka sieviete ir neizglītota. Paskaties, kas dominē augstskolu rindās - vīrieši vai sievietes. Es, protams, vispārinu.
Tā ka tīri teorētiski sievietēm pat vajadzētu pelnīt vairāk nekā vīriešiem, kaut vai tāpēc vien, ka vairāk iztērējam sava korpusa uzturēšanai labā stāvoklī nekā vīrieši.

Ja būtu ielikusi smaidiņu, tad būtu saprotamāks, ka tā ir ironija.
Nesaprotu, kāpēc jāizceļ frāze "dzīve piespiež". Kā ar situāciju, kad bērna tēvs, piemēram, nomirst? Arī teiksi, ka pati vainīga, ka dzemdēja? :-D
16.08.2016 21:49 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits