Kur lai aizbēg?

 
Reitings 401
Reģ: 01.11.2011
Es gribu aizbēgt no šejienes prom. Bet es nesaprotu, vai vairs ir jēga. Braukt kaut kur uz citu valsti. Mēģināt iedzīvoties, iejusties. Man liekas, ka esmu jau pārāk veca tam. Man tūlīt būs 30. Jaunības maksimālismu sen jau vajadzētu atmest. Es nejūtos labi šeit, savā darbā, savā dzīvē. Gribētos aizmukt, bet, vai vairs ir jēga? Es nepretendēju uz augstiem amatiem un lielām lietām, es nekad neesmu bijusi ambicioza un arī negribu tāda būt. Tā vienkārši neesmu es. Varbūt tā ir mana problēma, tāpēc man ir grūti šeit.
Es nesaprotu, ko darīt. Man ir sajūta, ka jābēg prom. Bet, vai citur būs labāk? Es pat neiebilstu kaut tīrīt hoteļa istabas, ka tikai man maksātu tā, ka varu atļauties īrēt istabiņu, nopirkt pārtiku un apģērbu un varbūt nedaudz atlikt. Viss, man neko vairāk nevajadzētu. Vismaz šobrīd. Gribu aizmukt, bet, vai tam ir jēga? Vai labāk tomēr palikt šeit, kur man ir stabils darbs, maza alga, 2 augstākās izglītības (IT un filoloģija), kuru jomā nestrādāju un arī neinteresē strādāt.
14.08.2016 01:52 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Londonu "bāzu", jo es dalījos ar SAVU konkrēto pieredzi, devu padomu par vietu, kur pati esmu dzīvojusi, pietam daudzus gadus. Par citām valstīm nekādu padomu nevaru sniegt, jo neesmu citur dzīvojusi (ok, ir pieredze arī Kanārijās, bet tas bija tik sen, ka neko vairs nevaru pateikt, kā tur ir), kā tikai UK - Londonā. Kas dzīvojis citur, lūdzu, padalieties ar pieredzi citviet. Varbūt tas meitenei palīdzēs kaut kā nofokusēties uz kuru pasaules galu viņai gribas mukt. Citādi tā vāvuļošana par to, cik ārzemēs viss ir slikti (jo īpaši to patīk skandināt tiem, kas no Latvijas ārā bijuši tikai ceļojumos, labi ja), ir bez jebkādas vērtības.
Un atgriežoties pie Londonas, tīri padiskutēšanas dēļ - nu nav nemaz tur tik grūti izdzīvot. Un tūkstošus (varbūt arī ne uzreiz, bet...) tur pelnīt sanāk tā vai tā, jo algas vienkārši tādas. Par istabiņu tīrīšanu, manuprāt, nav ko domāt vispār. Iesākumam iesaku skatīties office admin darbus, pieklājīgi, normāls darba laiks un apstākļi, arī algas normālas. Intereses pēc paskatījos vakances - Londonas City rajonā tiem pašiem corporate receptionsts algas ir sākot ar vidēji 22k gadā. Nesen redzēju Lalonda grupā foršu istabiņu ar visu iekļautu 550gbp/mēnesī, mājā ar latviešiem kopā. Tātad, ja pieņemam, ka uzsāc darba gaitas ar 22k algu, īrē istabu par 550gbp, mēnesī uz rokas saņem £1,510.60, tad var gan izdzīvot, gan dzīvot, un lēnā garā paņemt kādus papildus bezmaksas kursus utt, tad pēc laiciņa vai nu pretendēt uz algas paaugstinājumu/virzīšanos pa karjeras kāpnēm, vai vienkārši meklēt darbu citā uzņēmumā.
15.08.2016 09:57 |
 
Reitings 796
Reģ: 09.08.2015
Excite, manā gadījumā tā sanāca tieši Anglija. Biju tur bijusi jau iepriekš, pēc tam vienas vasaras ietvaros sanāca paceļot pa Eiropu un paviesoties vēl dažās Eiropas valstīs, taču beigu beigās tik un tā atgriezos Anglijā. Pat grūti tā izteikt, kāpēc tieši Anglija. Kaut kādā sajūtu līmenī jutu, ka jā, tā ir mana valsts, kurā jūtos vislabāk. Tā nu nolēmu, ka ja reiz beidzot esmu atradusi vietu, kur jūtos labi un harmonijā ar sevi, ir jāpaliek. :)
15.08.2016 14:03 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
DieKleineHexe, kādas valstis tu ieteiktu, ja ne Anglija?
15.08.2016 14:17 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Pilsētas - Hamburga, Berlīne, Amsterdama, Rotedrdama, Vīne, Kopenhāgena - ārzemnieki vēl labi dabūn ofisa darbus.
15.08.2016 15:07 |
 
Patīk
Reitings 151
Reģ: 07.02.2013
Ja plānotu doties uz UK, tad nezinu vai ieteiktu doties tieši uz Londonu. Ja būtu specifiska kompānija/organizācija, kurā būtu pakārtots darbs, vai ja ir joma pēc, kuras ir lielāks pieprasījums nekā citās UK daļās, tad, jā, uz priekšu. Ja gatavojas pāris mēnešus uz priekšu, tad var arī atrast samērā izdevīgu dzīvesvietu, kā te jau iepriekš ir minēts. Savādāk, pagaidām, vismaz man izskatās, ka tas algas prēmiums, ko dod Londona, neatspēko izdevumu pieaugumu. Statistiski ir krienti izdevīgāk pārcelties uz kādu citu pilsētu - Mančesteru, Bristoli, Leeds vai pat Birmingemu. Protams, tas ir tikai lielos vilcienos un ir daudzi citi faktori, kas noteiks, kas ilgtermiņā jums individuāli būtu izdevīgāk.
15.08.2016 22:06 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits