Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kur lai aizbēg?

 
Reitings 401
Reģ: 01.11.2011
Es gribu aizbēgt no šejienes prom. Bet es nesaprotu, vai vairs ir jēga. Braukt kaut kur uz citu valsti. Mēģināt iedzīvoties, iejusties. Man liekas, ka esmu jau pārāk veca tam. Man tūlīt būs 30. Jaunības maksimālismu sen jau vajadzētu atmest. Es nejūtos labi šeit, savā darbā, savā dzīvē. Gribētos aizmukt, bet, vai vairs ir jēga? Es nepretendēju uz augstiem amatiem un lielām lietām, es nekad neesmu bijusi ambicioza un arī negribu tāda būt. Tā vienkārši neesmu es. Varbūt tā ir mana problēma, tāpēc man ir grūti šeit.
Es nesaprotu, ko darīt. Man ir sajūta, ka jābēg prom. Bet, vai citur būs labāk? Es pat neiebilstu kaut tīrīt hoteļa istabas, ka tikai man maksātu tā, ka varu atļauties īrēt istabiņu, nopirkt pārtiku un apģērbu un varbūt nedaudz atlikt. Viss, man neko vairāk nevajadzētu. Vismaz šobrīd. Gribu aizmukt, bet, vai tam ir jēga? Vai labāk tomēr palikt šeit, kur man ir stabils darbs, maza alga, 2 augstākās izglītības (IT un filoloģija), kuru jomā nestrādāju un arī neinteresē strādāt.
14.08.2016 01:52 |
 
Reitings 5637
Reģ: 06.11.2013
Parunā ar paziņām, kas dzīvo ārzemēs, varbūt varēs palīdzēt ar iekārtošanas darbā un dzīvesvietu.
14.08.2016 01:58 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
He, man ir nojauta, ka mums visiem būs jābēg uz Ziemeļpolu vai Sibīriju.. :D Vai vismaz Austrāliju.
Bet par tēmu.. Laikam jau nekad nav par vēlu.
14.08.2016 02:12 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Teikšu tā - ja tevi nekas te netur (draugs, bērni, ģimene), tad brauc, riskē!
14.08.2016 02:14 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Es bēgtu. :) Nekad nav par vēlu izmainīt pilnīgi VISU dzīvi.
14.08.2016 02:50 |
 
Reitings 1821
Reģ: 13.02.2010
Sveika! Atceros Tevi no diezgan senām diskusijām, atmiņā palicis Tavs profila foto un patīkamā prasme izteikties. Toreiz rakstīji par emocionālu diskomfortu, sevis nemīlestību, depresiju. Vai to visu ir izdevies, ja ne at-,tad vismaz risināt? Ja nav, lai cik banāli - no sevis neaizbēgsi.
Kas attiecas uz Tava jautājuma otru aspektu - vecums, sevišķi tik mazskaitlīgs kā Tavējais, noteikti nav šķērslis pārmaiņām.Vien piekrītu Štankam - veic priekšdarbus. Darba terapija ir laba lieta, bet diez vai salšana ne pārāk aromātiskā zivju fabrikā būs labs pirmais solis jaunas dzīves sākumam.
14.08.2016 03:08 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
No sevis neaizbègsi? Varbùt aizbègsi, jo mainīsies vide, apkàrtèjie cilvèki, darbs, bùs varbùt vairàk naudas, uzradīsies draugi, iedzīvosies... Mèginàts nav zaudèts, izvèrtè, vai aizbraucot var klùt sliktàk nekà ir . Ja nè, tad uz priekshu! Mègini atrast savu laimi!
14.08.2016 03:55 |
 
Reitings 675
Reģ: 07.09.2012
Vai, es Tevi lieliski saprotu :-) Periodiski gribu aizmukt pēdējos divus gadus. Pēdējā gada laikā pat sāku veikt priekšdarbus kā hanna! izteicās, bet arī tur dzīve nedaudz aplauza, un ar aizbraukšanu nekas nesanāca. Tā nu turpinu gribēt aizbēgt no visa un visiem. Bet par spīti kritienam bedrē, plānoju nākotnē doties prom, jo Latvija nav vieta, kurā jūtos dzīva. Bet es gribu to vietu atrast.
14.08.2016 03:58 |
 
Reitings 120
Reģ: 14.12.2012
Mans minējums, ka šeit problēma slēpjas dziļāk nekā vienkārši neatbilstošas dzīvesvietas un/vai vides esamībā. Kā jau iepriekšējā komentārā tika minēts, no sevis aizbēgt nevar, esi tu Latvijā, Amerikā vai Ziemeļpolā. Drīzāk ir jāsāk ar dziļāku cēloņu izpēti, kas tieši vedina uz domām visu pamest un mesties nezinājamā cerībā, ka tur būs labāk? Vai tā ir neizskaidrojamā nolemtības sajūta, ka ar katru jaunu dienu kaut kādā mērā tiek zaudēts potenciāls un ka citur to varēs atgūt (vismaz mentālā līmenī) vai vecums atstāj savu zīmogu un gribas pamēģināt ko jaunu, vai patiešām nav sirdij tīkama dzīve šeit, Latvijā, taču tā kā te nav saistība ar darbu, tad maz ticams. Varbūt vienkārši šķiet, ka citur būs labāk, bez acīmredzama iemesla? Pēdējais variants jau ir nedaudz smagāks. Taču viss ir risināms, ja izdodas atrast cēloņus šādām vēlmēm, kas nereti ir pats grūtākais. Ir bijuši periodi, kad šķiet, ka lai kur tu arī būtu un ko ne darītu, viss ir galīgi garām. Svarīgi ir neaizlaist šo visu procesu pārāk lielā pašplūsmā.
14.08.2016 04:02 |
 
Reitings 252
Reģ: 12.12.2014
aizbēdz uz laukiem - tādējādi būsi izrāvusies no vides, kurā vairs negribi dzīvot.
un ņem IT projektus sev ērtā laikā (es varētu būt Tavs potenciāls klients) :)
14.08.2016 09:13 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Es arī periodiski gribu aizbēgt no visa, tāpēc tevi ļoti labi saprotu. Tāda neizmērojama iestigšanas sajūta. Vai tev tā ir jau ilgu laiku?
Mums jau liekas - mēs sapakosimies, aizbrauksim un turpināsim citur, bet īstenībā jau tur viss būs jābūvē no jauna. Padomā, vai varēsi sevī tam sakopot pietiekami daudz spēka.
Man tuvs cilvēks šobrīd arī pārcieš nopietnu krīzi - pirms daudziem gadiem devās uz citu valsti un sākumā viss gāja kā pa sviestu, bet tagad ir nonācis ļoti zemā punktā. Žēl, ka šādas neveiksmes līdzi parauj arī pašpārliecinātību un krietnu daļu iekšējā spēka. Protams, piedod par neiedvesmojošo piemēru, bet, manuprāt, ir nopietns iemesls šo soli - aizbēgt - pārdomāt no visiem leņķiem.
Ja kas, vari man uzrakstīt. ;)
14.08.2016 09:41 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Ja tu nepretendē uz augstiem amatiem, neesi ambicioza, varbūt savu laimi nemaz nav jāmeklē citā valstī un citos zemas kvalifikācijas darbos? Varbūt tev vnk trūkst ģimenes, savas ligzdiņas, mājas miera?... Varbūt būtu jāpadomā par savas ģimenes dibināšanu, bērniem, saimniecību utt.? To visu jau var arī ārzemēs sasniegt. Iespējams pat ar ārzemnieku...
14.08.2016 09:50 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Kaut kas no Neona teiktā, starp citu, iezibējās prātā arī man. Ka tu, Deina, iespējams, vari tepat veidot savu dzīvi krāsaināku - pievēršoties kādai patīkamai nodarbei, niansēs izmainot kādus paradumus, lai piešķiltu ikdienas nodeldētām sajūtām jaunu dzirksteli, tiekoties ar interesantiem cilvēkiem... Dažkārt nemaz nevajag daudz, lai varētu pacelties pāris centimetrus virs zemes. :-) Un tomēr, es apzinos, cik ļoti daudz spēka vajag, lai saņemtos visam jaunajam, ja iepriekš ir mocījušas drūmas domas. Pati joprojām bieži tādās ieveļos un atkal un atkal kārpos ārā.
14.08.2016 09:54 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Nekad nav par velu doties prom, bet darbs arzemes nebut nenozime to, ka tev bus jastrada zivju fabrika utt. Tas, ka visi, kas brauc uz arzemem strada fabrikas vai lasa tomatus ir absolutais mits. Nemacesu konkretak pateikt ka ir visur, bet cilvekiiem, kuri man jautajusi padomu par dzivi Londona, es iesaku FB pievienoties grupai LaLonda, ta ir Londonas latviesu "komuna", var palasit kadi pasakumi notiek, biezi vien savejie publice darba piedavajumus, dzivesvietas piedavajumus utt. Jebkura gadijuma, tagad aizbraukt uz arzemem ir daudz vieglak, neka bija tad, kad es braucu. Toreiz visi bija jamekle pasam, bet tagad daudzviet arzemes ir specigas vietejo latviesu komunas, kuras atbalsta gan jauninos, gan tos, kam kadas grutibas. Divaina karta, dzivojot Londona, es vairak jutu to latviesu saliedetibu un mazastautas nozimi, neka jebkad dzivojot Latvija, nu un pec atgriesanas majas domas pagaidam nav sanacis mainit - arzemes latviesi ir daudz pozitivaki, atsaucigaki un saliedetaki neka seit :-)
Nu tas ta, lai tevi iedrosinatu, ka nav tik traki arzemes, tikai rupigi jaizvelas uz kurieni braukt! :-)
14.08.2016 09:58 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
"Tūlīt būs 30" nav nekāds vecums.
Jā, no sevis neaizbēgsi, par to meitenēm taisnība, bet nu, no manas personīgās bēgšanas pieredzes (es gan muku studēt, nevis strādāt, jo to bija tehniski vieglāk noorganizēt), jāsaka, ka man personīgi palīdzēja gan. Attiecīgi, iesaku tev pamēģināt! Ar IT un valodu (ceru, ka ne baltu filoloģija) zināšanām var atrast oficiantes, pārdevējas, varbūt pat kādu biroja darbiņu.
14.08.2016 11:10 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Ja ar IT papiru un pieredzi nevar atrast labu darbu, tad zinasanas ir kadas ir....
14.08.2016 11:50 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Man arī šķiet, ka 30 gadi vēl ir ziediņi. Protams, labāk sākumā, kā jau minēja, veikt izpēti - varbūt kādā foršā valstī dzīvo kāds labs draugs, paziņa vai radinieks? Ja Latvijā nekas netur, tad atgriezties var vienmēr! Kāpēc nemēģināt? Tikai jāpiekrīt, ka laikam jau pavisam no sevis neaizbēgsi, bet varbūt cita vieta raisīs Tevī kaut ko līdz šim nezināmu.
uap, viņa minēja, ka viņu neinteresē šī joma.
14.08.2016 11:52 |
 
Reitings 118
Reģ: 23.04.2016
Es domāju, ka riskē! Bēdz!:-)
IT un filoloģija tev noderēs, un hoteļa istabiņas diezvai būs jātīra:-)
14.08.2016 12:17 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Vēl jau ir variants - cita pilsēta Latvijā, sevišķi, ja nedzīvo mūšu krāšņajā metropolē :)
14.08.2016 12:19 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
vai citur būs labāk?

Citur būs citādāk.
14.08.2016 12:22 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Pievienojos bēdzēju pulciņam, ja vien uzskati, ka citā zemē nepaliks sliktāk. Jauna vieta un potenciāls risks ieslīgt vientulībā.
agnese.c., padoms vietā un ar reāliem pieturpunktiem, bet ne ieteiktā lokācija. Sakarā ar Brexit iebraucējus gaida vēl mazāk, iespēju loks ir sašaurinājies. Viens man personīgi zināms piemērs, ka pret iebraucējiem izturas tagad "citādāk". Vienam paziņam, kas tur dzīvo vairāk kā 10 gadus, piešķīra kredītu, atsūtot apstiprinājumu rakstiski. Pēc tam, kad noslēdzās referendums, atsūtīja rakstisku informāciju, ka, ohohooo, tomēr nepiešķirs kredītu. Īsti tam pat nekāda pamatojuma nebija.
14.08.2016 12:28 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!