Suns- nezinu, ko darīt.

 
Reitings 61
Reģ: 29.01.2009
Tad nu izklāstīšu savu problēmu, un ceru, ka palīdzēsiet ar padomu, nevis nosodījumu. Pirms diviem gadiem, draugs izteica vēlmi, ka grib suni. Es neesmu nekāda dzīvnieku mīle, bet tobrīd piekritu ar nosacījumu, ka visas rūpes par suni jāuzņemas viņam pašam. Viss bija labi, līdz draugs nomainīja darbu. Šobrīd viss ir pagriezies kājām gaisā. Draugam ir specifisks darbs, kura dēļ viņš mājās ir tikai pāris dienas mēnesī. Tagad visas rūpes ir uzgrūstas man. Es saku godīgi, ka man tas suns galīgi nepatīk, viņš mani tracina, līdz ar to, es nevaru par viņu parūpēties tā, kā būtu vajadzīgs. Viņš ir liels suns. Esmu mājās viena ar suni un zīdainīti, katra pastaiga man izvēršas par murgu, netieku galā ar viņu. Tagad katru vakaru man birst asaras, jo nevaru izturēt to suni. Es sāku domāt, par jaunu saimnieku meklēšanu, kuri to suni mīlēs. Tagad mani moka sirdsapziņa, ko darīt- mocīt sevi un suni arī turpmāk, vai tomēr atrast viņam jaunas mājas. Ko jūs ieteiktu?
13.08.2016 22:19 |
 
Reitings 61
Reģ: 29.01.2009
Mēģināšu realizēt to ideju, par kāda cilvēka atrašanu, kurš par atlīdzību varētu iziet ar suņuku ārā un nodarbināt viņu. Tad tajos brīžos man būtu tāds kā atelpas brīdis, lai saņemtos un turpinātu rūpēties par suni tālāk. Paldies par ideju.
13.08.2016 23:37 |
 
Reitings 553
Reģ: 29.01.2009
es gan gribeju raxtiit 15 eur nedeeljaa.. menesi tas laikam butu par maz :) varbut menesi kadi 60eur butu ok:)
13.08.2016 23:42 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
suninieki medz but atsaucigi, ja ir viens suns, ko vest ara, tad panemt otru izvest, ja turpat dzivo, nav nakad liela problema!! :)
veiksmi!!
13.08.2016 23:43 |
 
Reitings 61
Reģ: 29.01.2009
Nē, suns arī nav vainīgs, ka viņš man nepatīk, bet lai kā es censtos, nespēju atrast to saikni ar suni. Es mājās ar viņu darbojos, kamēr bērns guļ, daru visu, ko kinologs ieteica. Kad ejam pastaigās, es arī ar viņu darbojos. Nav tā, ka viņš tikai eksistē, bet tas viss man nesagādā nekādu prieku, es to daru tikai tāpēc, ka tas ir jādara.
13.08.2016 23:43 |
 
Reitings 126
Reģ: 28.07.2016
havaja - piedod, bet dzīvoklis - 4 sienas un pagalms - teritorija ir milzīga atšķirība. Tas, ka suns ir ārā, tas ir pietiekami, lai viņš pats izkustētos, izskrietos un atrastu sev nodarbi. Ko tavuprāt suns var darīt 4 sienās, blenzt griestos kā jau tu minēji? Kādas vēl pastaigas, ja viņš jau atrodas ĀRĀ, iežogotā teritorijā? Tu ņemsi suni pie siksniņas un staigāsi pa teritoriju, tā būs tā pastaiga? Vot tas ir idiotisms! Un tas, ka tavi suņi no rīta brokastīm līdz velns zin cikiem tur nav kustināmi liecina, ka viņi vai nu ir pensionēti suņi gados vai arī viņiem vnk. nekas cits neatliek kā gulēt, jo 4 sienās jau nekā cita ko darīt nav. Un par to, ka dzīvniekam IR nepieciešama uzmanība, ir taisnība. Es nekultivēju nekādus stereotipus, man kā 4 suņu saimniecei tas nav stereotips, bet gan fakts un realitāte. Tai pat laikā arī tu kultivē kaut kādus bezjēdzīgus steriotipus, jo redz tev krīt uz nerviem mans viedoklis un blablabla.. tas vispārīgais palags par laimīgajiem suņiem dzīvokļos manī arī neizrāda nekādu sajūsmu!
13.08.2016 23:43 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Vai nu lai draugs meklè citu darbu, vai meklèjat sunim citu saimnieku. Es arī neesmu sunju cilvèks un tàpèc neljauju vīram iegàdàties suni. Nu ljauju- ar noteikumu, ka es neieshu vinjam klàt. Nu un tad logiski, ka suni mès nepèrkam. Protams, ja suns bùtu, gan jau es rùpètos, bet netaisos sev to uzkraut.
Ja tavs draugs vienpersoniski pienjema lemumu pirkt suni, tad tas ir vinja peoblèmas. Neuzskatu, ka tev sava un berna dzive japakarto drauga iegribàm.
Un sunim bùs labàk màjàs, kur vinju mīlès visi
13.08.2016 23:46 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Kur tu dzīvo, varbūt varu palīdzēt un izvest ārā žiperīgi aktīvo suni?
13.08.2016 23:52 |
 
Reitings 553
Reģ: 29.01.2009
braitmane - ir dazhadi sunji un tiem ir dazhadas prasiibas. ir aktivi sunji un ir NEKATIVI, kam nevajag visu aiku skriet pa agalmu. ja pagalsm ir vinji tur iziet nokaartoties un viss , pastaigasies kad tiesam gribees.
un tas ka suns dzivo pagalmaa nenozime,ka to nevajag vest pastaigaties. pastaigaties AARPUS MAJAS TERITORIJAS, kas vinjam ir svehsa un interesanta, nevis maajas teritorija ko vinjs pazist no a liidz z un iisti nav interesanta, ta vinjam viekarsi vairak ir kaa tualete un vieta pa kuru dzivoties. ja vien protasm suns neparej katru garaamgaajeju un automashinu!
drizaak ir STULBI UZSKATIT KA PAGALMS KUR SUNIM DZIVOT IR VISS KAS VAJADZIIGS. Taa galiigi nav, ka jau ieprieks rakstiiju - suns ir dzivina, kam vajag ruupes, milestibu, laiku, uzmanibu un protams ari pastaigas !
13.08.2016 23:55 |
 
Reitings 13
Reģ: 28.07.2016
Privātmāju suņi arī ir jāved pastaigās ārpus viņa teritorijas! Un arī lauku suņi kuri pat nav pie ķēdes bieži vien dienas pavada noguļot. Tā pat arī privātmāju suņi sēž pieslēgti pie ķēdes un nemaz nekustas. Tas ka suns dzīvo dzīvoklī nav rādītājs ka sunim ir slikta dzīve. Lieliem suņiem tas nav piemēroti, bet mazam sunim tas nav traucēklis. Visiem suņiem vajag uzmanību un ja tā būs gana tad nebūs nozīme vai dzīvo privātmājā, laukos vai dzīvoklī. Kad bija mazformāta suns tad mājās vienmēr atrada nodarbi ar mājiniekiem spēlējoties, pats savā nodabā spēlējās ar mantām un gana daudz skraidelēja un ārdijās netraucēti. Brīvdienās uz mežu tika vests kur varēja norakties līdz nelabumam smiltīs un ķert mestās mantiņas. Regulāras pastaigas katru dienu pa 30+ minūtēm arī ar spēlēšanos un nodarbināšanu un suns bija pavisam laimīgs.
Vispār jau būtu vērts painteresēties cik realitātē suns diennaktī guļ vidēji stundas. Nav viņam 24/7 jābūt nodarbinātam ja tas nav piemēram haskija šķirnes suns.
13.08.2016 23:56 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Meitene jau nav vainīga, ka vinjai tas dzīvnieks nepatīk. Dzīvnieks tàpat kà kàds cilvèks var vnk nepatikt. Nu nepatīk un viss. Vinja jau nemaz negribja suni, nepirka to suni sev! Kà var piespiedu kàrtà iemílèt suni? Nu wtf?? Nevar piespiedu kàrtà iemīlèt ne suni, ne cilvèku, ne papagaili!
Jùs, visas , kam riebjas zhurkas vai zirnekli- nopèrkat sev zhurku vai zirnekli! Un mīlat!
Dzīvniekam vajag saimnieku, kursh vinju mīlès, atrodiet sunim màjas, kur vinju mīlès un viss ok ! Dzīvnieks tachu jùt, ka saimniekam vinjsh nepatík
13.08.2016 23:57 |
 
Reitings 61
Reģ: 29.01.2009
Dzīvoju Ropažu novadā.
13.08.2016 23:58 |
 
Reitings 13
Reģ: 28.07.2016
Tas ka ir māja ar pagalmu, nenozīmē ka sunim tiks sagādāts viss nepieciešamais. Tas tik nozīmēs to ka saimnieki varēs slinkot un nevest pastaigās suni. Cerēt arī uz to ka suns pats atradīs nodarbes, nevis gribēs ar saimnieku spēlēties.
14.08.2016 00:00 |
 
Reitings 553
Reģ: 29.01.2009
driizak zhel it ros sunjus kuri ir pie kjeedes visu dzivi savaa teritorijaa, neka tie kas dzivo dziivoklos. tie kas dzivo dzivokljos regulaari tiek vestii pastaigaties un kkaa nodarbinati, a tie kas ir pie kjedes - pienes edienu,nomaina uudeni un viss...tas taa peec pieredzes.
14.08.2016 00:07 |
 
Reitings 61
Reģ: 29.01.2009
Paldies visiem, kas iesaistījās diskusijā. Tā man bija sava veida terapija. Meklēšu variantus, kā mēs ar suni varētu mierīgi sadzīvot un netraumēt viens otra nervu sistēmu. :)
14.08.2016 00:11 |
 
Reitings 503
Reģ: 30.10.2014
Es vsp nesaprotu ko tas suns TAAAADU dara?

Es gan saprotu, ko tādu suns dara! Vnk ir, un par viņu ir jārūpējas. Jaunajai māmiņai, kas dzīvo viena ar zīdaini un lielu suni, 4.stāvā.
Izvests pastaigā lielu suni un bērnu ratos vienlaicīgi no 4.stāva? Vai skriet vest suni , no 4.stāva un cerēt, ka ar zīdaini nekas nenotiks, kamēr staigā? Vai iet ar suni un bērnu bez ratiem un vienā rokā turēt suni pavadā un otrā zīdaini?
(e)
Es arī būtu uz vīru dusmīga! Divi gadi!
14.08.2016 00:20 |
 
Reitings 503
Reģ: 30.10.2014
Bet atdot es nevarētu... :(
Varbūt pacieties nedaudz, mazais paaugsies, būs vieglāk. Mans 3,5 gados saprot, ka mamma ar suni iziet, un arī līdzi labprāt iet.
14.08.2016 00:34 |
 
Reitings 277
Reģ: 03.06.2009
100% pie vainas nav suns, bet gan aizvainojums, ka nu ir bērns un draugs nav mājās un nevelta uzmanību.
Vai nepatika pret suni bija arī pirms draugs nomainīja darbu?
Man žēl to suni katrā gadījumā, nu nav viņš ne pie kā vainīgs...
14.08.2016 00:59 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
varbut variants, lai atvieglotu pastaigas, ir nest bernu slinga, nevis ratos?
p.s. paldies tam, kuras piekrit viedioklim, ka sunim but sava teritorija pagalma, nenozime, ka vinu nevajag izvest padtaigaties arpus tas!!
mani suni no rita skrien no 40 min- 1h, pec brokastim parstrada baribu un pa dienu gulsna, uz pecpusdienu spelejas viens ar otru un mani, pec tam liela vakara pastaiga, pec tas gulesana un milosanas!
kad esam pie dabas, meza uz nedelas nogali, tad vini dara aptuveni tiesi to pasu, iznemot skriet ar mani, viniem ir interesantak skriet pec stirnas!! bet pec brokastim tapat nogulsna to dienu, nevis mekle ko darit pasi!!
14.08.2016 01:24 |
 
Reitings 692
Reģ: 25.07.2016
Es tavā vietā runātu ar draugu, kaut gan, domaaju, viņš nepiekristu neko mainiit ne savos plaanos, ne dzives ritmaa, taadel laikam jau atrastu kaadu, kurš vestu pastaigaas suni.
Lai gan pašai nav bērnu, labi zinu kā ir, kad jāauklē mazs bērns, jābaro, jāmazgā, jāiet pastaigās un sev jau ari jaagatavo un maaja jaatiira, suns tas ir sarežģiti, turklaat 4.staavs, rati, mazulis un pati pastaiga izveeršas taa, ka ar vienu aci ruupiigi jaauzmana mazais, ar otru jaaskataas, lai suns neaizmuuk, jaatur pavada - ja veel mazulis saak raudaat .... Ai ai ai nekaads mieriigais vakars nesanaak, atgriežoties vel dzivoklii sunim netiiras ķepas, mazulis izsalcis, nav vairs speeka un neko negribaas, bet nekas neatliek, kaa visiem veltiit uzmaniibu, tikai ne sev
14.08.2016 01:26 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Būšu minoritāte šajā jautājumā, bet man cilvēka nervu sistēma svarīgāka par suņa. Es sunim meklētu citas mājas. Ja izklausās nežēlīgi, tad mans otrs arguments ir tāds, ka sunim labāk ir dzīvot ģimenē, kur viņu vēlās.
14.08.2016 12:42 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!