mamma, mājsaimniece - varoņdarbs?

 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Kad apskatu savu paziņu loku iekrīt acīs dažas mātes, kuras ir sataisījušas apmēram 2-3 bērnus, nekad nav strādājušas, jo vīrs nes mājās visu naudu un vienmēr sūdzās, ka viņu darbs - mamma, mājsaimniece - ir vissmagākais kas var būt. Viņas esot varones. Dažas jau nto reizi norāda uz šo citātu
"pats briesmīgākais darbs - būt par mājsaimnieci. Algas nav! brīvdienu nav! atvaļinājuma nav! agrāk neaiziesi... un visi tikai saka: viņa sēž mājās, nestrādā."
Ko jūs domājat par tādām?
Manuprāt nav slikti, ja ir iespēja nestrādāt, kaut gan es, lai cik mans vīrs pelnītu, savas attistības dēļ strādātu vismaz pāris stundas dienā, nevis tikai sēdētu ar šīčiem ilgi (pāri 3 gadiem).
Bet dažas tādā situācijā sevi pataisa par baigajām princesēm un vēl sūdzās par smago dzīvi.
Man studijās ir mammas kuras gan ir mammas, gan audzina vienas pašas bērnu, gan studē, gan piestrādā - lūk tā ir dzīve kad skrien un centies visu paspēt.
12.08.2016 15:01 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Man mamma daudz stradaj, man laiku neatrad jo fiziski bija bezi darbaa.Majas neatputas bet cepa , smoreja, mazgaja tirija. Un lieki teikt ka stulbi darija, agri novecoja, nekas neintereseja speku izsikuma del, kin nebija gadiem gajusi, un veselibu sabeidza. Ordeni un mauzoleju neviens tape vinai neuzcela. Skarbi, bet fakts. Viriesi ta sevi nekad nenodzen.Un es ari tio netaisos darit. Grib tiru maju perfektu ka bija, gardas vakarinas lai algo kalponi un maksa naudu.
13.08.2016 22:43 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Manai mammai taapt kaa manai vecmammai bija maaja un loti liels daarzs un pie maajas teritorija, visas taas seeshanas, raveeshanas, uzkopshanas, cepshanas un vaariishanas panjeema lielaako dalju vinju laika liidz ar to man vinju nedaliitais laiks kad kaut ko kopaa darijaam vai gaajaam bija loti maz. Taapeec es mieriigi varu visus suudus (lai arii kas tie nebuutu konkreetajaa briidii) pastumt malaa un pavadiit laiku ar beerniem. Tiiriishanas, kaartoshanas, raveeshanas un visi paareejie darbi var pagaidiit, beerni negaidiis, vinji izaugs. Jaa, un varu arii paseedeet diivaanaa un atpuusties, lai buutu normaalaa noskanjojumaa nevis nogurusi kaa eezelis un dusmiiga kaa puukjis ragana.
13.08.2016 22:48 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Freya
to pašu es pateiktu dažām komentētajām, kuras izteica par mani rupjības un vēl peimeta klāt lietas, kuras es neesmu teikusi. Uzskatu ka viņām būtu japaanalizē savi izteicieni, bet kurš gan par to aizdomāsies (spriežot pēc dažiem komentāriem).
No šīs diskusijas, kurā tika diskutēta cita tēma nevar būt nekāda ieguvuma, drīzāk tikai negatīvisms un rupji izteikumi.
Un par citu dzīvēm tik personīgi, kā te dažas par manu es nerunāju, es minēju "paziņas", un tas citāts ir vispār pilnīgi cita cilvēka izdomāts nevis viņu. Bet šeit jau dažas publicēja manus citātus. Tā ir atšķirība.
Paldies Tev par novelējumu. Tev tāpat es novēlu veiksmi un patīkamu šo vakaru.
13.08.2016 22:51 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Tiesi ta. Nez kapec es savoka valstis uzskata ka sievietei jamaas, jastrada, idealai golta jabut, skaistai, jadzemde , ideali jagatavo,maja perfekti tira, bernu audina,vada uz pulciniem, spelejas, iet uz veaku sapulcen.Un kamer viri ko? Tikai strada? Un brivdiena patuse ar gimeni? Sioeviete nav supervarinis, bet dzivs cilveks kam ari vajag laiku sev un atputai. Grib vakarians un perfektu maju ja strada sieviete? dara visu uz pusem vai lai maksa kalponei, un pavaram atseviski. Kapitalisma viss maksa naudu.
13.08.2016 22:52 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Aj, nu beidz te svētuļoties. Dažas lapas iepriekš visas bija aitas, debīliķes, seklas, aprobežotas, skolā nav gājušas :D
13.08.2016 22:52 |
 
Reitings 2792
Reģ: 09.12.2010
1) Ja ir vēlme un nepiecišamība, tad izglītību var iegūt gan 40, gan 50 gados, bet pie bērna var sanākt netikt jau 30 gados.
2) Ja bērnu var nosaukt par TO, tad labāk vēl nevajag bērnus.
3) Nav māksla piedzemdēt bērnu, bet māksla ir pienācīgi viņu izaudzināt. Ir jāsaprot, ka līdz noteiktam vecumam, bērnam vajag tikai mammu un ir diezgan egoistiski iet strādāt jau pēc 6 nedēļām, jo šajā gadījumā ir jādomā par bērnu nevis tikai sevi. Un pēc tam visi brīnās par problemātiskiem bērniem.
13.08.2016 22:56 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
misshine
++++
un jaa, piekriitu rii piraaga viedoklim, beidz telot :D
13.08.2016 22:57 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Tarakānus vajag iemācīt iet ierindā, tad nebūs problēmu, ka no domas vien, ka nav jāiet uz darbu, jau attopies ar lupu un putekļu slotiņu rokā, gaidot, kad puteklis nosēdīsies. No tā, ka nav jāiet uz darbu, darba mājās vairāk nepaliek. Tas ir tik pat, cik bija. Ja mājsaimniecei nekam nav laika, lai pajautā sev, kā izbrīvētu 10h dienā braukšanai uz/no darba un strādāšanai. Kad uzzinās atbildi, uzzinās arī kā 10h dienā neko nedarīt :-P Mājsaimniece nav varonis. Psst... Es šobrīd esmu mājsaimniece.
13.08.2016 22:58 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Apple pie
es jau vairakas reizes minēju ka ne visas. Viena vietā pierakstīju ka visas un tagad atkal piesienas.
Es domāju katra zina ko rakstija un ja cilveks rakstija normālu, neaizvainojosu komentaru tad protams manis izteiktie sliktie vardi neattiecas uz vinu.
13.08.2016 22:59 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Izlasīju diskusijas pirmo lapu un nezinu, par ko tālāk ir runa, bet mans viedoklis ir tāds, ka ikviena māte ir pelnījusi manās acīs pieminekli, jo viņu iznēsāt un piedzemdēt jau vien ir liels varoņdarbs. Visi stresi saistībā ar bērniem/nakts negulēšanas un pilnīgi viss, vēlāk audzināšana un viss pārējais. Jā, visas mammas ir varones! Manuprāt.
Ok, varbūt vēl varētu diskutēt par bērnu pametējām, dzērājsievietēm, bet nu doma skaidra.
P.S. Bet šoreiz tikai par mammām, kaut gan nosaukt varētu daaaaudz cilvēklus, ka spelnījuši tikpat labas atsauksmes.
13.08.2016 23:03 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
No tā, ka nav jāiet uz darbu, darba mājās vairāk nepaliek.

Es dažreiz speciāli izplānoju braucienu uz visu dienu, lai nebūtu māja jākārto, hmm... visu laiku. :-D :-D
13.08.2016 23:14 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Ar vairakiem berniem no majas vispar iziet ir varondarbs- vinus visus nomazgat, paedinat, sagerbt, sakemmet, salikt bagazhniekaa autosedekliishus, ratus, ritenjus, skuuterus, slidas, sapakot eedamo un dzeramo, salikt otras drebju kartas uu tee tee.... :-D:-D:-D
13.08.2016 23:47 |
 
Reitings 252
Reģ: 12.12.2014
misshine

+++
lieliski pateikts
13.08.2016 23:48 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
inus visus nomazgat, paedinat, sagerbt, sakemmet, salikt bagazhniekaa autosedekliishus, ratus, ritenjus, skuuterus, slidas, sapakot eedamo un dzeramo, salikt otras drebju kartas uu tee tee

nu tas ir labaakais plaans, sliktaakais plaans, ka kaadam janomaina parsteiguma pampers, vai kads izdomaa padzerties un to visu sastavu izsplaut sev uz drebem un liekas baigi smiekligi :-D
13.08.2016 23:58 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Atļaušos piebilst, ka autosēdeklīšus jau nu gan bagāžniekā likt nevajadzētu. :-D
14.08.2016 00:09 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
autosēdeklīšus jau nu gan bagāžniekā likt nevajadzētu.

Tas no pārslodzes gadījās. :D labi vel ka bernu bagāžniekā neieliku. :D
14.08.2016 00:33 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Ar vairakiem berniem no majas vispar iziet ir varondarbs- vinus visus nomazgat, paedinat, sagerbt, sakemmet, salikt bagazhniekaa autosedekliishus, ratus, ritenjus, skuuterus, slidas, sapakot eedamo un dzeramo, salikt otras drebju kartas uu tee tee....

Tas nav varoņdarbs, tā ir izvēle. Varones ir tās mātes, kas mēnešiem guļ uz saglabāšanu, tās, kas, zinot, ka ir liels risks, ka neizdzīvos viņa vai mazais, vai abi tomēr mēģina dot dzīvību vēl kādam cilvēkam. Robīte, piemēram - viņai galīgi ar otrā laišanu pasaulē viegli negāja. Māka saorganizēties nav varoņdarbs. Loģiskā domāšana nav tikai varoņiem. Tad jau jebkurš priekšnieks ir varonis - kaut kā tak padotos savāc. Un tagad nevajag sākt par to, ka viņam par to maksā, ja nemaksātu, nedarītu. Mammas neviens nespiež dzemdēt, tā ir izvēle. Varonis ir cilvēks, kas izdarījis ko īpašu, nevis dabīgi savairojies un, netipiski mūsdienām, nav pametis bērnus novārtā un nogrūdis vecākiem, turklāt, spēj tos saorganizēt. Tam dabigi tā jābūt, nevis tas jāuzskata par ko īpašu. Īpaši ir tad, kad Tu meties mašīnai zem riteņiem, lai izglābtu to bērnu, nevis dzemdēt, barot un ģērbt. Varonība ir tad, kad riskē ar sevi, lai citiem būtu labi.
Šķiet, mūsdienu sabiedrība ir kļuvusi tik egoistiska, ka pat varonība attiecas vien uz sevi - savākt pašas sadzemdētus bērnus, kaut tā pēc būtības ir tik pat dabīga lietu kārtība, kā WC apmeklējums no rīta. Jūs ko? Ja nebūtu varones, savāktu 3 un lai pārējie 2 paši tiek galā? Really? Vai pabarotu 2 un pārējie 3 lai paši pameklē ko ēst?
"Es taču nepametu bērnus, kaut ir sievietes, kas to dara!" Ziniet ko? Tas ir kā ar bomžiem autobusā. Var darīt lietas pareizi, jo tā ir normāli un var uzskatīt, ka būt normālam ir kas īpašs. Lai gan, lasot jūsu komentārus, būt normālai tiešām ir īpaši.
14.08.2016 02:15 |
 
Reitings 549
Reģ: 22.12.2013
Nav māksla piedzemdēt bērnu, bet māksla ir pienācīgi viņu izaudzināt. Ir jāsaprot, ka līdz noteiktam vecumam, bērnam vajag tikai mammu un ir diezgan egoistiski iet strādāt jau pēc 6 nedēļām, jo šajā gadījumā ir jādomā par bērnu nevis tikai sevi. Un pēc tam visi brīnās par problemātiskiem bērniem.
Tad jau lielaka dala bernu Francija skaitas problematiski.:-D Seit ta ir pilnigi normala prakse - 6 nedelas but ar bernu un tad nodot aprupe mazulu grupinas, vecvecakiem vai auklem. Un neesmu noverojusi, ka seit berni butu nelaimigi, depresivi, noslegusies vai ka citadi problematiski. Tiesi otradi - loti komunikabli un pasparliecinati. Ta ka ta ilga sedesana ar bernu ir stipri parverteta - nekadi problematiskie berni tur nerodas.
14.08.2016 03:59 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Vispār, esot mājās, ir arī vairāk mājās darāmo darbu. Piemēram, ja esmu darbā, mājās negatavoju, ēdu ārpus mājas. Ja esmu mājās, tad pagatavoju ēst, no kā izriet trauku kaudze.. :)
Tāpat arī, esot mājās, tā tiek vairāk piegružota, nekā esot visu dienu prom.
14.08.2016 08:28 |
 
Reitings 2792
Reģ: 09.12.2010
Lai nebūtu pārpratumu - nebiju domājusi, ka problemātiski bērni rodas tikai tāpēc, ka mamma sēž mājās 6 nedēļas. Problemātiski bērni veidojas tāpēc, ka bērniem pietrūkst uzmanības. Un es nesaku, ka visi bērni ir problemātiski, bet liela daļa tomēr ir (ne lielākā daļa).
Protams, ka varam salīdzināt Latviju ar citām valstīm, bet tas nenozīmē, ka katrā valstī zīdaiņa vajadzības atšķiras. Tāpēc mums Latvijā ir paveicies, ka bērnu kopšanas atvaļinājums ir līdz 1,5 gadiem. Protams, ja nav iespējas palikt mājās un ir nepieciešams doties strādāt, tad ir cita lieta, bet es šobrīd runāju par gadījumiem, kad mamma vienkārši nevar nosēdēt mājās.
14.08.2016 08:49 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits