No ārzemēm uz Latviju

 
Reitings 1376
Reģ: 22.09.2009
Dažādu iemeslu dēļ pārcelšos atpakaļ uz Latviju. Man ir tik ļoti bailes, kā es spēšu iedzīvoties un pierast pie savas dzimtenes:-D. Sākot jau ar zemajām Latvijas algām un beidzot ar socially awkward cilvēkiem(t). Vēlos piebilst, ka nedzīvoju Latvijā jau 6 gadus.
Vai šeit ir kāda meitene ir pārcēlusies atpakaļ uz Latviju?
Kādas ir normālas algas Rīgā? (tiešām nestāstiet, ka visas šeit pelna 1000 eur mēnesī :-D)
Kā jūs pieradāt pie Latvijas ?
Protams ir lietas pēc kā es ļoti ilgojos un nevaru sagaidīt, kad atkal varēšu tās izbaudīt Rīgā. (l)
11.08.2016 16:27 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
...vai arii talantiigaa skolotaaja var visu savu darbiibu paarcelt uz privaato sektoru (privaatstundas ir ljoti izplatiita padariishana) un atstaat darbu skolaa mazaak talantiigai skolotaajai. Baigi labi buus, vai ne?
11.08.2016 19:25 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Nu nav tā, ka jebkurš UK viesstrādnieks, kurš slauka ielas vai mazgā mašīnas 40h nedēļā var brīvi atļauties īrēt komfortablu dzīvokli un pārtikas veikalā pirkt visu, ko sirds kāro.

ooo jā! pretēji tam, ko viņi atbraucot atvaļinājumā stāsta palicējiem, lielākā daļa mitinās kaut kādos graustos, īrējot istabu mājā, kur dzīvo vēl citi citi latvieši, lietuvieši, poļi. tas ir tas, kādā veidā daudzi no viņiem dabū pilnu vēderu un dažreiz pietiek, lai pirms došanās atvaļinājumā nopirktu TXMaxx pāris šmotkas, ar ko izrādīties Latvijā. es biju pilsētā, kur latviešu netrūka un lielākā daļa no viņiem ar tādiem pašiem panākumiem būtu dzīvojuši LV, ja izvēlētos arī LV īrēt istabu drausmīgā mājā, kurā dzīvo vēl 6 cilvēki, paiku pirkt tikai optima linija tipa utt.
reāli tādu, kas ar 40h darbu var atļauties samērā komfortabli dzīvot, ir varbūt tikai nedaudz vairāk kā LV. piekrītu gan par medicīnas darbiniekiem, diemžēl tiem ir nepelnīti zemas algas.
11.08.2016 19:25 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
es nesaku, ka visi ir slinki, njaudoshi. Man Latvijaa, apkart ir tads cilveku un radu loks, kuri parsvara strada sev pashi. Komenteet detaljaas es nevaru, bet dzivo visi salidzinoshi labi. Arii mans teevs, vins dzivo loti labi, varbut nevar nopirkt jaunaako Mersi, bet uz cenaam veikalaa neskataas, bet vinjsh tieshaam reizeem stradaa no 6 riitaa lidz 12 naktii un taa vairakaas dienas peec kaartas. Pashiem cilvekiem ir jaadomaa plashaak, janotic sev un jaameklee nemitiigas izaugsmes iespejas.
11.08.2016 19:26 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Manuprāt, arī tas nav īsti pareizi.. strādāt no 6 rītā līdz 12 naktī.. tas agri vai vēlu var atstāt negatīvas sekas uz veselību..
11.08.2016 19:29 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Piekrītu Story domu gājienam.
11.08.2016 19:30 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
cormeum, protams, ka nav, to tak mes visi saprotam, taa nav vienmer, tie ir taadi gadijuma projekti, bet re, cilveks iet un dara un nedzivo pa 400 euro. Nopelnit var, tik jautajums, vai gribas? Protams, ko tad es, pati esmu Anglijaa, bet nu sheit viram ir darbs nozaree, kur LV vinjs nu nekaadi nevaretu stradat :(
11.08.2016 19:32 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Mans radu loks Latvijaa ir ljoti dazhaads, gan taadi, kas uz cenaam veikalaa neskataas, gan taadi, kas pa simtlatnieku programmaam grozaas (tagad gan eiro, bet doma skaidra), gan taadi, kas straadaa divos mazkvalificeetos darbos, lai vareetu normaali iztikt, gan jaunie profesionaalji, gan veel visaadas kategorijas. Katram tie apstaaklji ir bijushi atshkjiriigi, kas vinjus shodien ir novedushi tur, kur vinji ir. Nav taadu viennoziimiigu pareizo un nepareizo dziives izveelju, manupraat.
11.08.2016 19:33 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Story, man arī ir viegli filozofēt no ārzemēm :D :D
Kaut gan šeit esošais komforts manī tieši atmodina tos iekšējos pārdzīvojumus.. kāpēc dzimtenē tā nav.. :)
11.08.2016 19:36 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Mani atkal ceriiba un naivums ved uz maajaam, bet vira veselais sapraats - visur citur tikai ne Latvija. :-)
11.08.2016 19:43 |
 
10 gadi
Reitings 3187
Reģ: 29.01.2009
Kaut gan šeit esošais komforts manī tieši atmodina tos iekšējos pārdzīvojumus.. kāpēc dzimtenē tā nav..

Ai, nu common.. Nu nav tā, ka nav. Protams, ir dažas nozares, kurās cilvēki pelna neatbilstoši maz, bet arī tur ir varianti. Piemēram tie paši ārsti. Nu liela daļa nedzīvo slikti.
Un jā, varbūt ir jāpastrādā šad tad ilgāk un vairāk, bet nu piemēram manā nozarē arī ārzemēs būtu jāstrādā šad tad ilgāk.
Ja grib, tad var. Nu nav vairs 90tie gadi, kad tiešām ārzemēs bija stipri labāk.
11.08.2016 19:53 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Bet ko var gaidīt no valsts, kur no minimālās algas atskaita nodokļus un, kas nav pat tuvu iztikas minimumam. Kur pārtikai ir viens no augstākajiem nodokļiem Eiropā. :-/
11.08.2016 19:59 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Latvijai tieshaam taadaa karjera jaunietim zinjaa ir plusi - jau mineetais profesionaalju (un biezhi arii profesionaalisma) truukums dazhaadaas nozarees, mazaaka konkurence, etc.
Ja ir iesaakumam iekraajumi, arii sheit var mekleet saakumam prakses iespeejas, un tad jau cereet peec paaris meeneshiem dabuut pastaaviigu darbu.
Ja joma shaura, muusu piilju diikjii aatri vien var ieguut zinaamu atpaziistamiibu.
Arii starptautisko uznjeemumu ir daudz, tur personaaldalju biezhi vada ne vieteejie, kas uz importa diplomu un pieredzi skatiisies citaadi, nekaa muusu vieteejie darbonji.
Ja sveshvaloda, kuraa ieguuta izgliitiiba, nav anglju, tad vispaar lieliski - bliezt CV uz visiem uznjeemumiem, kas sadarbojas ar attieciigo valsti, tur kaut vai briivu valodas zinaashanu deelj vien skatiisies pozitiivi.
11.08.2016 20:00 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Piemēram tie paši ārsti. Nu liela daļa nedzīvo slikti.

Tomēr liela daļa, piemēram, tie paši rezidenti nedzīvo kā nieres taukos.. Diezgan švaki, pēc tik ilgstošām un salīdzinoši smagām studijām saņemt mazāku atalgojumu nekā, piemēram, sekretāre.. Protams, tas pats Ērglis labi pelna.. bet tādu kā viņš nav nemaz tik daudz :)
11.08.2016 20:12 |
 
Reitings 796
Reģ: 09.08.2015
Tūlīt atkal izcelšos ar nepopulāru viedokli, bet man šķiet smieklīgi tas, ka Latvijā, ja esot galva uz pleciem, var pelnīt vismaz 1000, bet ja neko nemāki darīt, tad saņem vien minimālo. Kā tas ir jāsaprot - ja neko nemāki darīt? Vai tādā gadījumā visi tie cilvēki, kuri saņem labi ja minimālo algu, Latvijai vispār nav vajadzīgi? Vai visi šī viedokļi pārstāvji, liekot roku uz sirds, var apgalvot, ka varētu iztikt bez pārtikas veikalu pārdevējiem, kuri viņiem pārdod preces; tualešu tīrītājiem, kuri rūpējas par sakoptām labierīcībām; sētnieku, kurš 5:00 no rīta tīra ietvi kā ziemā, tā vasarā; trauku mazgātāju, kurš spodrina restorāna šķīvjus utt.utjp. Vai šie un vēl daudzu citu amatu pārstāvji skaitās nekam nederīgi cilvēki, kuri neko jēdzīgu nemāk darīt, tāpēc ir pelnījuši tik zemu, pat smieklīgu atalgojumu? Tā teikt - priecājies vien par saviem 200 eiro, neveiksminiek! Tas ir nožēlojami, ka valsts nevar nodrošināt normālu atalgojumu arī tiem cilvēkiem, kuri nav ieguvuši n-tās augstākās izglītības un nestrādā ūber krutajos darbos, bet dara to, ko dara. Tas nav normāli, ka vidējās istabu (un te es nerunāju par dzīvokļiem!) cenas galvaspilsētā bieži vien pielīdzināmas minimālās algas apmēram.
Ja Latvijā būtu tik laba dzīvošana un katrs varētu svilpodams pāris štukas mēnesī nopelnīt, Anglijas un Īrijas zemeņu lauki un fabrikas nebūtu pilnas Latvijas pilsoņu. Bet nu protams - pēc vairuma domu gājiena, tie ir tie neveiksminieki, kuri neko citu darīt nejēdz.
11.08.2016 20:17 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Tiesi tas man saja valsti dedz, tev bez maz jalien uz vedera, jaludzas, januco pakalas lai tu kautko varetu darit. Un tas viss par smiekligu naudu. Kas ir 600 euro menesi? Tie ir santimi valsti kura skiet driz par dirsanu bus jamaksa nodoklis. Izsmiekls konkrets.
Man tie ir lieli pardzivojumi, ka gimenes apstaklu del bija jaatgriezas. Ja wai pieradis pie labas dzives, darba kurs patika, speji vel iekrat, tad atbraucot atpakal nav talu no depresijas. Nu kaa, ka cilveki izdzivo ar 600, 700 euro menesi? Tas ir izsmiekls ka kamaksa rekini, partika, jauztur auto, degviela.
11.08.2016 21:54 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Bija man bridis kas divata ar iru meichu vakaros tirijam koledzas telpas. Mana alga bija 400 euro uz rokas nedelaa. Blin, pag viens tuda apkopeks pelna jedzigi. Te tadu algu dabu stradajot ka suns. Man nevajag vieglu dzivi, man patik stradat, apgut jaunas lietas, grutibu parvaresana man nav problema. Problema ir neatbilstoss atalgojums.
11.08.2016 22:00 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
, Anglijas un Īrijas zemeņu lauki un fabrikas nebūtu pilnas Latvijas pilsoņu. Bet nu protams - pēc vairuma domu gājiena, tie ir tie neveiksminieki, kuri neko citu darīt nejēdz.
Un pelna tur 1500 euro uz rokas pec nodoklu nomaksas. Dzivo laba maja un brauka ar 12 gada auto. Un strada abi, ja paaris, dzivo neslikti. Tas ir nozelojami un nelogiski. Es runaju par to kaa ir tur un kaa ir Lv. Nesen lasiju, ka Iru valdiba aicina latviesus stradat pie viniem. Aicinana vel dazas citas valsts iedzivotajus ar. Tur noverte visus stradajos. Gan lielos, prestizos darbos, gan ne tik prestizos, gan parasto darbu daritajus. Tur attieksme pret cilveku ir pilnigi cita. Paskataties uz tiem pasiem pabalstiem.
Bus man iespeja, busu prom uz neatgriesanos.
11.08.2016 22:07 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Kaut kā neraisījās saruna pēc mana jautājuma "kāpēc tad Latvijā ir tik zemas algas?" A kāpēc ir? Algas, tāpat kā jebko citu, nosaka pieprasījums un piedāvājums. Ja rīt no rīta 100% visas medmāsiņas aizietu pie slimnīcas vadības un pateiktu: vai nu man no šodienas ir 500 euro uz rokas, vai es rakstu atlūgumu un braucu uz UK, tad slimnīcu vadībai nekas cits neatliktu, kā maksāt tos 500 eur, jo māsiņas ir vajadzīgas. Tas, ka pie mums māsiņas, sētnieki, un vēl kaut kas pelna maz, ir tikai tāpēc, ka viņi maz paprasa, un ir samērā daudz cilvēku, kuri piekrīt strādāt par 300 eur. Tātad lielai sabiedrības daļai ar to pietiek. Un tikai nevajag teikt, ka "labāk 300 nekā nekas" un "būs cits vietā, kas strādās pa 300, ja es nestrādāšu", jo, ja mēs sekojam šai loģikai, tad arī "50 ir labāk nekā nekas" un "būs cits, kas strādā pa 50, ja ne es". Bet redz, nav jau to, kas strādā pa 50 vai pa 100. Pieprasījums un piedāvājums. Tikai un vienīgi.
11.08.2016 22:39 |
 
10 gadi
Reitings 626
Reģ: 29.01.2009
Zināmā mērā pie mums tiešām ir tik sūdīgi, jo mēs paši atļaujam. Skat, grieķi iet ielās un atsakās strādāt, ja pensija zem 700. Mēs tikai klanamies un pieņemam nākamos nodokļu slogus un politiķu atrunas, ka jāsavelk jostas /protams, ne pašiem, bet tai sabiedrības daļai, kas reāli rukā/.
Grūti saprast tos, kuri saka - arī te var izdzīvot. Paskatieties uz mūsu minimālo algu un uz to, cik tā ir NE-balansā ar Eiropas cenām un nodokļu politiku. Cilvēks, kurš tīra ofisus, nav pelnījis dzīvot kā pēdējais nabags, taču tieši tas ir tas ,kas pie mums notiek. Bez romantisma un patriotisma, ir jāskatās uz faktiem. ārzemes piedāvā daudz vairāk un vienīgais, par ko priecājos sakarā ar ES, ka tā ir devusi atvērtas robežas, tādējādi ļaujot cilvēkiem meklēt sava darba novērtējumu un cienīgus dzīves apstākļus. Ne visiem ir jābūt juristiem vai ārstiem, taču VISIEM, kas strādā, ir jāspēj dzīvot sakarīgi.
11.08.2016 22:46 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Tu tachu tikai 6 gadus esi prom, bet jautà par situàciju, it kà 20 gadus nebùtu bijusi LV. Pa lielam viss ir taapat kaa 6 gadus atpakalj - minimàlà alga mazàka nekà iztikas minimums, algai milzīgi nodoklji, neskatoties vai sanjem minimàlo vai tükstoshus. Gribi labi pelnīt - meklè labu darbu, pieràdi sevi un dzīvo ar labu algu! Cik viegli atrast labu darbu? Tikpat grùti/viegli kà àrzemès. Nekur neko nepasniegs uz sudraba paplàtes.
Jà, bèrnu nauda maza, algas darbos, kur nav vajadzīga izglītíba (iznjemot seimu) mazas. Bet nu ir jau arī savi plusi- salīdzinoshi zemàkas cenas nekustamajam īpashumam, ilgàks bèrna kopšanas atvalinàjums, foršaki laika apstàkli...
Man reizèm uznàk vèlme atgriezties, esmu àrzemès apmèram tikpat ilgi kà tu. Bet tà kà vīram tàdas vèlmes neuznàk , tad nu neko :D
12.08.2016 06:15 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits