Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

veģitīvā distonija

 
Reitings 171
Reģ: 22.10.2013
Sveikas. Tām kurām veģetatīva distonija, padalieties kā ar to tiekat galā, ko darat, lai nomierinātos?
Man tas sākās tikai pirms pāris dienām, un īsti nesaprotu kas tas ir, cik nopietni tas ir un ko darīt lai sevi nomierinātu. Padalieties lūdzu ar saviem stāstiem
19.07.2016 11:07 |
 
Reitings 8968
Reģ: 29.01.2009
tu diagnozi pati sev noteici, vai to ārsts izdarīja??
19.07.2016 11:09 |
 
Reitings 171
Reģ: 22.10.2013
Ārsts to izdarija. ;)
19.07.2016 11:11 |
 
Reitings 8968
Reģ: 29.01.2009
tad ārsts tev nepaskaidroja kā rīkoties, par zālēm un tā?
laikam te nav nevienai!
19.07.2016 11:20 |
 
Reitings 1605
Reģ: 26.01.2016
hellish, kā ta nav, tā ir modernākā slimība mūsdienās!
Man tāda nav, vienu brīdi varbūt bija(pie ārsta ar to negriezos), bet es vienkārši sevi tādos brīžos saņēmu rokās, kontrolēju situāciju un elpoju vienmērīgi. Man tādos brīžos bija svarīgi saprast, ka es esmu situācijas noteicēja, es visu kontrolēju un tā brīža situācija ir atkarīga no manis pašas - ja nomierināšos, elpošu utt., tad pāries. Tā bija mana metode.
19.07.2016 11:23 |
 
Reitings 8968
Reģ: 29.01.2009
Rosèy
var jau jaukt slimību ar nemiera, stresa lēkmēm, tādas gan visiem ik pa laikam uznāk, ja vien trankvilizatorus regulāri nelieto :-D
19.07.2016 11:27 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
Rosèy, šī modernā slimība cilvēkiem var izpausties dažādās smaguma pakāpēs. Un ne vienmēr tas ir tik vienkārši. Arī iemesli tās esabībai ir dažādi. Reizēm ar veselo saprātu tu zini, kas jādara, bet nespēj.
Man tāda gadiem bija, pieradu pie tāda stāvokļa un nemaz arī nepievērsu uzmanību, lai gan vajadzēja. Neteiktu, ka tagad pavisam ir pazudusi šī problēma, bet noteikti ir mazinājusies līdz minimumam, tiekot prom no apstākļiem, kas to radīja.
19.07.2016 11:28 |
 
Reitings 1605
Reģ: 26.01.2016
hellish, tas man bija stresains periods, pieļauju, ka Tevis minētais vairāk atbilst manam tā brīža stāvoklim. Jo veģetatīvā distonija man drošvien būtu vēl joprojām..
Kukuruza, manai draudzenei vienu brīdi bija diezgan smagā stāvoklī šī ārsta atklātā diagnoze, dzēra antidepresantus (t). Man patika Tavs komentārs - zelta vārdi ir par vides maiņu, ir jāmaina vide, lai nebūtu vairs šie apstākļi, kas rada VD lēkmes, kas ir noteicošais..
19.07.2016 11:33 |
 
Reitings 2094
Reģ: 12.09.2012
Man bija vd vai smaga depresīja , pēc SA...
ārste izrakstīja antidepresantus un palika labāk, tagad domā pat noņemt nost....
Strādāju ,domas galvā sliktas vairāk nav,,,
Dzīvoju labi un ar prieku...
Un uz nākotni lūkojos pozitīvi ar domu ka mazo varētu vēlāk , lai dekrēta nauda normāla ir..
19.07.2016 12:26 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Ar tiem AD vispār ir traki. Dzēru kādu laiku, bija labi, BET kļuvu bišku kā zombijs. Dariju visu ko darīšanas pēc, īsti mani vairs nekas neaizrāva un galvenais - es gulēju visu laiku. Jau ap 9 vakarā biju migā un cēlos pēc plkst 8 vai 9 no rīta. Šis bija arī iemesls kādēļ pārtraucu dzert. Tagad jūtu, ka mazliet nāk atpakaļ viss, bet cenšos kaut kā savākties.
19.07.2016 12:41 |
 
Reitings 688
Reģ: 19.04.2015
NU nav tādas diagnozes - veģetatīvā distonija. Tā ir "diagnoze" zem kuras slēpjas depresijas, neirozes, obsesīvi kompulsīvie traucējumi, panick attack (paniskās lēkmes) un tamlīdzīgas nervu sistēmas slimības, kuras var izpausties arī tīri fiziski - problēmās ar asinsspiedienu, galvssāpēm, muskuļu problēmām, un klasika - šķietamas sirds problēmas (šķietamas tāpēc, ka pati sirds paliek vesela, tai nav organisko bojājumu).
Un vislabāk palīdzēs neirologa, laba internista (bijušie terapeiti), vai, smagākos gadījumos psihiatra nozīmētā ārstēšana. Ļoti efektīvi būs selektīvie serotonīna atpakaļsaistīšanas inhibitori, atkal jau klasika - escitils un escitaloprams. Tūlītējam efektam ļoti labi var palietot nelielās devās un ne ilgāk par divām nedēļām trankus, ierasta prakse, jo tie serotonīna inhibitori sāk savu labo iedarbību tik pēc pāris nedēļām.
Pavisam vieglos gadījumos - adaptols, noofens.
Visi manis ieteiktie līdzekļi ir recešu medikamenti un to litošana pieļaujama tikai pēc konsultācijas ar ārstu.
19.07.2016 12:44 |
 
Reitings 688
Reģ: 19.04.2015
Nekāds zombijs pēc AD lietošanas cilvēks nepaliek. Gluži otrādi, uzlabojas pašsajūta un garastāvoklis. Ja AD dod kaut kādu nevēlamu efektu, tas nozīmē, ka visticamāk nav piemeklēti pareizi. Ir jāmeklē citas grupas AD. Un parasti labs ārsts to savam pacientam arī izskaidro.
19.07.2016 12:50 |
 
Reitings 2094
Reģ: 12.09.2012
Amnile
Kamēr atradu īstās zāles , kādas 3 gabalas nomainīju,kamēr īstās atradu....
Un tik tiešām ir labāk ar zālēm nekkā bez...
Bet nu jau sāk gribēties tās zāles nedzert ,jo plānot vēlos grūtniecību un nevēlos lai mazuli ad ietekmē....
Man pat šķiet trakākajam esmu izgājusi cauri un navajadzētu atgriezties tam stāvoklim kas bija...
Nevēlēšanās dzīvot, taisīt pašnāvību gribējās, neēdu....
19.07.2016 13:17 |
 
Reitings 2094
Reģ: 12.09.2012
mazinja
Ja vēlies vari uzrakstīt vari man , varam parrunāties .
19.07.2016 13:21 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Man ir VD un pirmo reizi kad tas sākās bija gadu atpakaļ, negribu tā plašai auditorijai iedziļināties kas un kā.. bet nu man sākās drausmīgas sāpes krūtīs spiedoša/smacējoša sajūta un ar katru minūti aizvien mazāk un mazāk elpas spēju ievilkt! Godīgi, domāju, ka nosmakšu un tās sāpes vienkārši briesmīgas izsaucu ātros aizveda uz Gaiļezeru, pagulēju pāris stundas kopā ar to sabiedrības krējumu kas nu tur bija.. mani izmeklēja, analīzes taisīja baudija vai nav sirdslēkme, taisija rentgenu.. iebaza mani datortomogrāfā un ielaida vēnās tādu ķīmiju ka man ārprātā dega viss ķermenis (cietos) trombus, kurus meklēja neatrada.. un beigās pateica, ka man nekā fiziski nav un tas ir uz nervu pamata (mēnesi kā biju kļuvusi par jauno māmiņu) un ka tas var atkārtoties.. un veģetatīvā nerbu sistēma varot tā iedarboties uz jebkuru orgānu.. un lai nepaliktu sliktāk, lai es kad jūtu lēkmi nomierinos un viss..
Bet viegli jau teikt, jo kad jūtu ka sākas tad sākas nolemtais aplis es domāju par to , ka man jānomierinās un satraucos vairāk un paliek sliktak.. un tad vēl vairāk cenšos nomierināties... un jā ai.. tā arī dzīvoju.. Ģimenes ārsts arī nedz nosūtija kur neko tikai izrakstija novapassit un relaxan sīrupu, kas protams ir smieklīgi..
19.07.2016 13:26 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Sākumā pat vīrs pēc tā gadijuma bija paņēmis atvaļinājumu, jo baidījās mani atstāt vienu ar bērnu mājās, jo tad kad sākās tā lēkme tad es neko nevarēju izdarīt, mocījos ar sāpēm un cīnījos par katru elpas vilcienu.. nevarēju ne bērnu paņemt neko.. (t)
19.07.2016 13:30 |
 
Reitings 2094
Reģ: 12.09.2012
Saule22
Pie normāla psihiatra esi aizgājusi ar saviem simptomiem ?
ne jau pie valsts apmaksāta ,bet pie normāla?
varbūt varēs palīdzēt?
19.07.2016 13:32 |
 
Reitings 688
Reģ: 19.04.2015
Nopietni, tu uzskati, ka labs psihiatrs var būt tikai kadā privātā klīnikā vai ar privātpraksi??? Ir pilns ar labiem ārstiem arī parastajās klīnikās, tādas muļķības.
19.07.2016 13:36 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Tony. Nē neesmu bijusi pie normāla psihiatra, biju pie neirologa, bet tā kā uz to laiku baroju vēl pati bērnu tad visi par barošanu ar savu pienu un visi ārsti gaiļezerā, ģimenes, neirologs tikai spēja ieteikt tējiņas relaxan sīrupu utt, jo obligāti jābaro cik var un tad jādomā ko darīt un varot izrakstīt normālus stresa noņēmējus.. es tiešām zinu, ka sākumā man bija depresija un tagad es pati ar sevi strādājot un vīra palīdzību esmu nostabilizējusies kaut cik un lēkmes arī retas ir palikušas..
19.07.2016 13:37 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Parasti cilvēkiem (pat ārstiem, lai cik tas nebūtu dīvaini) , kad pasaki, ka tev ir VD populārākā reakcija ir smiads un :
tā ir modernākā slimība mūsdienās!

Bet kad tev tā ir ja godīgi galīgi neliekas kā joka lieta par kuru var pasmaidīt!
19.07.2016 13:41 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Šobrīd par manu veselību vieni saka - reālas sirds problēmas, otri - distonija. Meklēšu vēl viedokļus. No vienas puses sirds skan "labāk" kā organisma simulācija uz nervu pamatu. No otras puses - labāk fiziski vismaz vesels.
19.07.2016 13:42 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits