Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Sieviešu seksualitāte mūsdienu sabiedrībā

 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Pirmkārt, uzsveru, ka šis nav troļļu un jēlību temats.
Noskatījos norvēģu dokumentālo filmu, kas veltīta šai tēmai:
https://www.youtube.com/watch?v=7LJ6lybu634
Kāds būtu Jūsu viedoklis šajā jautājumā?
Jūsuprāt, vai starp vīriešiem un sievietēm ir vērojams kāds psiholoģisks dismorfisms?
Nav noslēpums, ka mūsu kultūra pret sieviešu seksualitāti tomēr ir daudz kritiskāka, ja salīdzinām ar vīriešu. Jūsuprāt, kāds tam iemesls? Galu galā aptuveni pusi sabiedrības taču veido sievietes.
Kādas ir jūsu nospraustās robežas "brīvām" attiecībām?
Vai esat izjutušas "morālās paģiras" vai nosodījumu savas seksualitātes dēļ? Ja esat, tad, jūsuprāt, kāda iemesla dēļ?
12.07.2016 19:55 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Linku slinkums vērt. Atbildot uz jautājumiem tāpat vien -
1) Riskējot nesaprast, ko tu domā ar dismorfismu, - pastāv.
2) Iemesls sieviešu kritikai (ne tikai seksualitātes) - sievietes tiesības saukties par "tādiem pašiem" cilvēkiem ieguva gadsimtu vai divus atpakaļ (Šveicē - 1971.g.).
3) Robežas nenospraužu, ja nav runa par citu cilvēku sāpināšanu (tad esmu nospraudusi, bet ir sanācis pārkāpt).
4) Nē un nē.
12.07.2016 20:01 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Paldies par viedokli, so.so!
Ja ir laiks, tomēr iesaku noskatīties video.
12.07.2016 20:38 |
 
Reitings 285
Reģ: 29.01.2009
Iemetu aci video, bet man tas neticami krita uz nerviem sava stulbuma dēļ. Tikai norvēģi sava nenormālā politkorektuma dēļ var brīnīties par tik elementārām lietām. Protams, ka ir atšķirības starp vīriešu un sieviešu seksualitāti, kas radušas evolūcijas rezultātā. Vīrieši vēlas izplatīt savus gēnus cik daudz vien iespējams, sievietes ir piesardzīgākas, jo sekss nozīmē grūtniecību, pēcnācējus un rūpes par tiem. Bērniem ir lielākas izredzes izdzīvot, ja par viņiem rūpējas arī tēvs, tāpēc sievietes vēlas mazāku skaitu seksa partneru un vēlas nodibināt emocionālu saikni, kas piesaistītu vīrieti ģimenei.
Un protams, ka sabiedrībā pastāv dažādas ekspektācijas pret vīriešu un sieviešu seksualitāti un tās izpausmes veidiem, kas ietekmē mūs jau kopš mazotnes. Piemēram latvietes ir daudz stīvākas un "pareizākas" nekā tās pašas norvēģietes.
Nav arī noslēpums, ka tieši sievietes ir visnaskākās uz akmeņu mētāšanu un citu sieviešu iedalīšanu pavieglo kategorijās. Tas regulāri notiek šai pašā forumā, piemēram, diskusijās par sievām vs. piegulētājām.
Reiz izmēģināju brīvākas attiecības. Tās man lika justies nožēlojami, tā kā tās ļoti ātri pārtraucu, kaut gan mēs pat skaitījāmies pāris. Nav man tieksmes uz sevis mocīšanu un pazemošanu, tā kā mani tādas attiecības neinteresē. Ja citiem tā labi, prieks par viņiem. :-)
12.07.2016 21:24 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Nebija tā, ka uzzināju kaut ko jaunu, tomēr ..beigās bija jautri vērot to apmulsušo seju :D :D
12.07.2016 21:30 |
 
Reitings 285
Reģ: 29.01.2009
Starp citu šie sabiedrības aizspriedumu darbojas arī pretējā virzienā.
Prostitūcija Norvēģijā ir aizliegta ar likumu. Šādu pakalpojumu pircējiem iestājas kriminālatbildība. Tāpēc daudzi norvēģi dodas uz ārzemēm, lai iegādātos seksa pakalpojumus. šie vīrieši protams tiek nosodīti kā perversi, nežēlīgi, nabaga sieviešu izmantotāji. Ja šīs darbības nāk gaismā Norvēģijā, tas vīrietim var maksāt dārgi. Piemēram, kādam norvēģu politiķim, kas tika pieķerts darbībā ar prostitūtu Rīgā, nācās atteikties no karjeras politikā.
Pirms pāris dienām Norvēģiju sašūpoja raksts par pusmūža sievietēm, kas atpūsties dodas uz Āfrikas pludmalēm, kur sev "iegādājas" jaunus, muskuļotus vietējos puišus. Šīs savstarpēji izdevīgās attiecības tiek sauktas par nevainīgu brīvdienu flirtu, meklējumiem pēc mīlestības. Tā teikt: ļaujiet taču meitenēm papriecāties! :-D
12.07.2016 21:36 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Tikai norvēģi sava nenormālā politkorektuma dēļ var brīnīties par tik elementārām lietām.

Piekrītu, ka norvēģu uzskati varbūt nedaudz atšķiras no mūsējiem, bet šīs diskusijas mērķis nebija pretnostatīt norvēģus Latvijas iedzīvotājiem, bet gan drīzā runāt par sabiedrībā valdošajiem stereotipiem par dzimumu seksualitāti.
Vīrieši vēlas izplatīt savus gēnus cik daudz vien iespējams, sievietes ir piesardzīgākas, jo sekss nozīmē grūtniecību, pēcnācējus un rūpes par tiem. Bērniem ir lielākas izredzes izdzīvot, ja par viņiem rūpējas arī tēvs, tāpēc sievietes vēlas mazāku skaitu seksa partneru un vēlas nodibināt emocionālu saikni, kas piesaistītu vīrieti ģimenei.

Sliecos piekrist šai hipotēzei, kaut arī, manuprāt, milzu lomu te ir arī kultūrai.
Piemēram latvietes ir daudz stīvākas un "pareizākas" nekā tās pašas norvēģietes.

Ilustrēsi, lūdzu, ar piemēru?
Nav arī noslēpums, ka tieši sievietes ir visnaskākās uz akmeņu mētāšanu un citu sieviešu iedalīšanu pavieglo kategorijās.

Tavuprāt, kādēļ?
Reiz izmēģināju brīvākas attiecības. Tās man lika justies nožēlojami...

Kādēļ šīs attiecības Tev lika justies slikti? Cik man zināms, vīriešus parasti iepriecina izklaide bez saistībām.
12.07.2016 22:09 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Sabiedrībās ar augstu dzīves līmeni un ar labu dzīves nodrošinājumu, kā Norvēģija, mēģina izdomāt problēmas kur tās nav un tad tās risināt.
Visumā Rietumu pasaulē jau kādus gadus 70 ar dzimumu vienlīdzību nav problēmu. Tagad ir tikai lieka kašķa meklēšana un mūžīgā cīnīšanās par kaut ko.
Piemēram latvietes ir daudz stīvākas un "pareizākas" nekā tās pašas norvēģietes.

Seksualitātei nav nekāda sakara kurā pasaules malā ir piedzimis cilvēks. Raksturs, temperments, protams atšķiras.
Brīvās attiecības pastāv, arī laulātu cilvēku starpā, kuri apmeklē visādus svinga pasākumus un tiekas ar citiem pāriem. Tad jābūt ļoti stiprām attiecībām un sapratnei vienam ar otru.
Tādas attiecības kur katrs skraida kur grib, neatzīstu, tādas parasti ilgi nepastāv.
14.07.2016 14:04 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Seksualitātei nav nekāda sakara kurā pasaules malā ir piedzimis cilvēks.

Vispār jau seksualitāti ārkārtīgi lielā mērā ietekmē kultūra un audzināšana. Precīzāk, nevis seksualitāti, bet veidu, kā mēs domājam un runājam par seksualitāti, kas mūsu izpratnē ir normāla vai nenormāla seksualitāte.
14.07.2016 14:11 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Ilustrēsi, lūdzu, ar piemēru?
Nav arī noslēpums, ka tieši sievietes ir visnaskākās uz akmeņu mētāšanu un citu sieviešu iedalīšanu pavieglo kategorijās.

Piemēru ir tik daudz - vīrs aizgāja pie citas - mauka, skaistāka par pašu - mauka utmldz.,
Protams, ne jau visas sievietes tā dara, bet ir tik bieži dzirdēti šādi epiteti ,ko tieši vienas sievietes saka par citām.
14.07.2016 14:39 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Citējot "Sekss un lielpilsēta":
"Note, men who have had a lot of sexual partners are not called sluts. They are called very good kissers. A few are even called romantics."
Kāds/-a man var izskaidrot šo? Jo es, goda vārds, nesaprotu sabiedrībā esošos dubultstandartus.
14.07.2016 21:40 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Es arī nesaprotu, bet tādi pastāv. Ja vīrietim ir bijušas daudzas sievietes, tad viss super. Ja sievietei daudzi parteneri - vieglas uzvedības utt. Tik daudz dzirdēti dažādi apzīmējumi..
14.07.2016 21:45 |
 
Reitings 5637
Reģ: 06.11.2013
Kāds/-a man var izskaidrot šo? Jo es, goda vārds, nesaprotu sabiedrībā esošos dubultstandartus.

Vecīt, tu nepareizos vārtos bumbu ripini...
14.07.2016 21:46 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Serēna, prezumējot, ka esi sieviešu dzimuma, vai pati Tu nosodi sievietes seksuālo suverenitāti?
14.07.2016 21:48 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Protams, ka nē. Katrs un katra var darīt ko un kā grib. Neko sliktu nesaskatu ne brīvās attiecībās, ne friends with benefits, ne vienas nakts sakaros, ja vien abas iesaistītās puses tas apmierina.
14.07.2016 21:59 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Vairums cilvēku privātā sarunā atzīst, ka viņi ir visai toleranti un citu guļamistabas nianses viņus neinteresē, tomēr kopīgais sabiedrības viedoklis ir tāds, kā minēja Serēna.
Ja puisim izdevies "ievilkt gultā" pievilcīgu meiteni, viņš jūtas kā īsts varonis - vismaz vairums. Savukārt meitenes bieži sūdzas, ka pēc gadījuma sakariem jūtoties netīras, izmantotas u.tml. Kur loģika? Patiešām interesanti būtu izprast, vai šīs "netīrības" sajūta ir kultūras un audzināšanas sekas vai tīri bioloģiski pamatota.
14.07.2016 22:05 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Es domāju, ka sabiedrības, kultūras un audzināšanas vaina. Bet pati esmu apzināti izgājusi uz vienas nakts sakariem un nekādu "netīrības" sajūtu neesmu izjutusi.
14.07.2016 22:16 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Un jā - esmu izjutusi nosodījumu savas seksualitātes dēļ.
14.07.2016 22:20 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Bet pati esmu apzināti izgājusi uz vienas nakts sakariem un nekādu "netīrības" sajūtu neesmu izjutusi.

Svarīgākais ir tas, ko cilvēks jūt pats, manuprāt.
Un jā - esmu izjutusi nosodījumu savas seksualitātes dēļ.

Pieņemu, ka Tev tas nebija pārāk sāpīgi.
14.07.2016 22:27 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Ir bijis nedaudz sāpīgi, ja attiecībās, runājot par pagātni no otras puses izjūti nosodījumu.
14.07.2016 22:28 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Ir bijis nedaudz sāpīgi, ja attiecībās, runājot par pagātni no otras puses izjūti nosodījumu.

Man aizdomas, ka daudzi cilvēki (abu dzimumu) ir visnotaļ savu kompleksu mākti, tādēļ ļoti bīstas konkurences, bet sava partnera bijušās attiecības uztver tieši šādi.
14.07.2016 22:34 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits