Sist sev pa pirkstiem naudas lietās

 
Reitings 453
Reģ: 17.05.2013
Pirms kāda laika ar draugu (nu jau vīru) vienojāmies par finansēm, ka katrs atliek pusi no savas algas un dzīvo tikai par pusi. Otras puses liekam kopā un krājam.

Sākumā sakrājām kāzām. Tagad krājam dzīvokļa remontam. Pēc tam krāsim biznesam. Būtībā to vajadzību ir tik daudz, ka saprotu, ka krāt nāksies vēl ilgu laiku. Proti, nāksies dzīvot par to pusi algas.

Bet, lai kā es censtos, ir pagrūti izdzīvot ar to pusi algas. Esmu jau tā mainījusi savus ieradumus, piemēram, uz darbu viars nebraucu ar auto, bet ar autobusu. Arī pa dienu darbā vairs neeju uz ēstuvēm, bet ņemu ēdienu līdzi. Bet tik un tā mēneša beigās nākas kaut ko paņemt no kases...

Kaut kā gribu izslēgt šo niķi, bet kā? :)
05.07.2016 09:55 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Uzskatu, ka ja kràj, tad jàatliek tik, lai atliekot var normàli dzīvot, ne knapinàties. Rītdiena var arī nepienákt, visu mùzhu dzīvot knapinoties un neljaujot sev patīkamus dzīves sīkumus - tas nav prieksh manis.
06.07.2016 03:03 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Katru mēnesi sev nosolos sākt taupīt naudu, bet kā nesanāk, tā nesanāk.

Precizi par mani , es gribetu teret mazak un varetu teret mazak , bet es nemaku atteikt sev , kur nu vel savai meitai .... kafejnicas, baloni , atrakcijas it ka summas nav lielas , bet pa nedelu jau savacas , kur nu vel pa menesi .... :-/
Tapec man labak patik variants , ja naudas pietrukst , jadoma kaa to nopelnit , neviss kur un ka ekonomet ...
06.07.2016 10:14 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Nu ar bernu jau logiski izdevumi bus vel vairak kaa pasai. Gribetos ietaupit uz tadiem sikumiem kaa kartejas nagu lakas, kaut kadas takeaway kafijas, bet no otras puses pati labak jutos ja kaut ko noperku . Ja nenoperku garastavoklis drankigs un man nav manas vajadzibas apmierinatas.:-D Atkal ja saperkas viskaut ko un pec tam makaa vejs svilpo tad ar nav labi un saustu sevi ka nauda nav. Apburtais loks.
06.07.2016 10:20 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
busu godiga 75% no izdevumiem , bernam , nav vajadzigi , tas ir mirklja iegribas , ka svievietei nagu laka , ta meitai balloni ..... :-D:-D:-D:-D
06.07.2016 10:24 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Ja saņemos un ir mērķis kaut kam konkrētam iekrāt, tad to arī izdaru. Principā man katru mēnesi ir atlikta nauda neparedzētiem gadījumiem un vēl nolikta nauda, kas tiek krāta kādam mērķim, reizēm sanāk arī tajā iegrābties. Laikam man strādā tas, kā iegūt papildus līdzekļus, jo ierobežot sevi nesanāk.
06.07.2016 10:29 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Vienigais veids ka es varu iekrat, ja man konta butu ikmenesi vismaz kads 1000+ Ar minimalajam finacem tur gribedams neko neiekrat. Labi ja kakis jaaizved pie vetarsta tam nauda bus vienmer, °bet celojumam, autoskolai, remontam...nebus gan.
06.07.2016 10:35 |
 
Reitings 285
Reģ: 29.01.2009
Skandinavi - lielie krajeji ir tikai mits. OEDC tiko izteica brdinajumu Norvegijai par nenormali augsto majsaimniecibu parada limeni. kamer daudziem norvegiem ir pilnigi normali panemt paterina kreditu, lai aizbrauktu brivdienas uz Spaniju. :-D
Autorei un vinas viram varbut vajadzetu mainit domu gajienu: nevis ka ietaupit visvairak, bet ka nopelnit tik daudz vien iespejams. Varbut ir kadas ienesigas blakusnodarbosanas, kas jums var radit nepieciesamas finanses isaka laika? Likt lieta savus talantus, sakarus, zelta rokas, utml?
06.07.2016 11:48 |
 
Reitings 208
Reģ: 23.03.2016
Šī diskusija pamudināja mani ar vīru parunāt par mūsu ietaupījumiem. Precīzāk, par to, ka nekam īsti nekrājam šobrīd un visu naudu nodzīvojam! :) Noteikti ar nākamo mēnesi piedomāsim un šobrīd sarunājām sākt atlikt 20% no mūsu algām nākotnei. Pusi noteikti nē, jo, kā jau te daža laba teica - nekad nevar zināt, kas rīt ar mums notiks. Kāpēc man dzīvot mokoties un cenšoties iztikt ar pašu mazumiņu, ja tikpat labi rīt nobankrotē mana banka, nomainās valūta vai sākas karš? Vai vēl "labāk" - man uz galvas uzkrīt puķu pods... Es uzskatu, ka laimīgas dzīves priekšnoteikums ir mērenība it visā - arī krāšanā un dzīvošanā nākotnei.
06.07.2016 14:02 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Martha- dzīvoju Nīderlandē. Šeit iemācījos krāt, jo visiem jauniešiem man apkārt bija vismaz 10+ k ietaupījumi. Tas krietni atvieglo dzīvi, jo vari spontāni un brīvi piekrist kādai avantūrai un celojumam, kā arī nevari nonākt sliktā finansiālajā stāvoklī, ja zaudē darbu vai ir steidzamas izmaksas.
Vini bija šokā, kad pateicu, Ka LV ir itin normāli dzīvot no algas līdz algai. :-D
06.07.2016 14:30 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Tur jau tikai apmēram gads jākrāj, pa 12tk ļoti labu remontu dzīvoklī var uztaisīt! Nu, gadu es varētu paciesties, ilgāk gan negribētu :D
06.07.2016 14:31 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Kā arī, cik esmu runājusi, gandrīz visi veic automātiskas iemaksas pensijas fondā, kamēr LV 3. pensiju līmenis tikai sāk iegūt popularitāti.
06.07.2016 14:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits