Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mašīna dāvanā

 
Reitings 149
Reģ: 29.01.2009
Meitenes, kāds ir jūsu viedoklis par sekojošu situāciju:

Pāris ir kopā 1,5 gadu. Sieviete strādā tādā veidā, ka ir mazs savs biznesiņš, kas nes vidējus, regulārus ienākumus. Mašīna viņai nav un īpaši vajadzīga arī nav. Vīrietis uzskata, ka sievietei noteikti jābūt automašīnai, lai varētu ērtāk un ātrāk pārvietoties. Viss nonāk līdz tam, ka vīrietis nopērk sievietei mašīnu, sakot ka tā ir "dāvana un lai paliek viņai". Viss forši, bet mašīna ir reģistrēta uz vīrieša vārda. Īsti sajūtas nav, ka tā ir sievietes :D nav tā, ka principāli vajag, lai tā 100% būtu formāli uz sievietes, bet dīvaini to vienkārši lietot, jo tā īsti mašīna nemaz nebija vajadzīga. Izdomāta problēma? :-/ ko jūs domātu šādā situācijā?
12.06.2016 13:49 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Neko briesmīgu tur neredzu. :-), kāda starpība uz kuru vārdu rakstīta, galvenais, ka vari ar viņu braukt un neviens neaizliedz. :-D
12.06.2016 13:54 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Es problēmu neredzu :) Acīmredzot, vīrietis ir pietiekami turīgs, lai dāvātu lietošanā mašīnu, tomēr ne tik dāsns, lai uzreiz to pārrakstītu uz draudzenes vārda, saprotama piesardzība :) Ja meitenei vajag - lai brauc, ja nevajag - lai nebrauc, nezinu, kādēļ viss jāsarežģī |-)
12.06.2016 13:55 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Kāda starpība, uz kāda vārda ir mašīna.. ja nu vienīgi meitene netaisās drīzumā pasūtīt puisi 3 mājas tālāk.. :D :D :D
12.06.2016 13:56 |
 
Reitings 1534
Reģ: 28.04.2015
Uzdāvina mašīnu, bet redz, nav labi, ka uz paša vīrieša vārda. :D Tad jau šķiet, ka labi vien ir, ka vinš tā darīja.
12.06.2016 14:08 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Liekas dīvaini dāvināt (ja tā to var nosaukt) lietas, kas nemaz īsti nav vajadzīgas. Par to, kādu mašīnu pirkt, vismaz sievietei pajautāja vai nopirka pēc savas gaumes un saprašanas?
12.06.2016 14:10 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Dzīvojot kopā, domāju,ka ļoti daudz lietu ir vai nu uz draudzenes vai drauga vārda paņemtas,bet tas nenozīmē , ka ja piemēram viņiem mājās ir veļas mašīna ,kas ir uz drauga vārdu ņemta tad meitene nedrīkst viņu lietot:-D
12.06.2016 14:11 |
 
Reitings 149
Reģ: 29.01.2009
Neviens nedomā nevienu pasūtīt 3 mājas tālāk :)

Mašīnas izvēle pēc vīrieša gaumes un saprašanas, kas, manuprāt, ir tīri loģiski.
12.06.2016 14:29 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Nezinu kā citas sievietes, bet man mašīnai svarīgi ir izskats, tikai pēc tam tehniskais stāvoklis :-D,vīriešiem savādak gan jau:-D
12.06.2016 14:41 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Bet mašīna taču tika pirkta ar domu, ka dos lietošanā sievietei, tad kas tur loģisks, ka pirka pēc savas gaumes un saprašanas? Nemaz neliekas tā forši. Labi, ja vēlmes saskan, bet, ja nē? Iedomājos, ja man uzdāvinātu tādu tipisku sieviešu mazmašīnīti, kuras man dziļi riebj, kur šo liktu? :-D
12.06.2016 14:52 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10514
Reģ: 29.01.2009
A varbūt pašam vīrietim kāds par labu darījumu uzdāvināja un viņš attiecīgi palutina savu meiteni, nododot to viņai lietošanā.
12.06.2016 14:56 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Bet mašīna taču tika pirkta ar domu, ka dos lietošanā sievietei, tad kas tur loģisks, ka pirka pēc savas gaumes un saprašanas? Nemaz neliekas tā forši.
Tiesi ta!

Turklat nav davana, bet tikai iedota lietosana. ;-)
12.06.2016 14:58 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
A varbūt pašam vīrietim kāds par labu darījumu uzdāvināja un viņš attiecīgi palutina savu meiteni, nododot to viņai lietošanā.
ari var but. Lai patelotu lielo. Un lietas jasauc to istajios vardos, nav smuki so saukt par davanu ja ta faktiski tada nav!
12.06.2016 14:59 |
 
Reitings 523
Reģ: 22.02.2016
Ja es kādam ko dāvinu, tad tikai taa, lai tas pilnibaa pieder viņam, jo savādāk tā nav dāvana, bet cilvēks tev vienkārši ļauj izmantot savas personīgās mantas.

Uzskatu, ka viņam nebija tas auto jaanosauc par tavējo, ja tas patiesiibaa pieder viņam - viņš vienkārši varēja pateikt, ka luuk, es nopirku, ceru mums abiem (un iipaši tev noderees), vari kameer esmu darbaa vai kur citur prom braukāt cik uziet, ļoti priecaašos, ja taa tev atvieglos ikdienu :) :)
Viss ar to ari pietiktu - vai taa ir daavana? Savaa zinjaa jaa, tu vari bezmaksas lietot to, kas nepieder tev, taa ir driizaak nesavtiiga paliidziiba - bet ne daavana.
12.06.2016 15:02 |
 
Reitings 285
Reģ: 29.01.2009
Sieviete jebkurā gadījumā ieguvēja - var lietot mašīnu, par to neko nemaksājot (varbūt vienīgi par benzīnu), tā kā situācija jau baigi forša. Taču jaapzinās, ka mašīna NAV sievietes īpašums, tā tikai nodota viņas lietošanā, kas nāk ar zināmu atbildību - ja viņa to saskrāpē, sasit utml. var nākties klausīties pārmetumos, ka sieviete ir nepateicīga, neuzmanīga, utml. Sūdzēties par šo situāciju būtu visai dumji. Viņa nauda, viņš var to iegudīt kā pats vēlas.

Patiesībā esmu šādā situācijā, jo kad ieguvu tiesības, draugam jau bija divas mašīnas, tā kā loģiskākais bija nevis man pirkt vēl vienu, bet likt abas pie darba. Mēs maināmies ar mašīnām, atkarībā no tā, kādas katram vajadzības un plāni konkrētajā dienā.
Ļoti skaidri apzinos, ka tas nav mans īpašums, tāpēc esmu ļoti uzmanīga, un pat ierobežoju sevi kādā ziņā, kur baucu un ko daru, lai tikai neskādētu viņa auto. Ar autobraukšanu saistītie izdevumi man ir ļoti minimāli, jo tā kā automašīnas ir reģistrētas uz viņa vārda, viņš pats maksā visus nodokļus, remonta un apkopes izdevumus, kā arī apdrošināšanu.

Autores situācijā gan izklausās tā, ka vīrietm varbūt dikti gribējās sev nopirkt vēl vienu mašīnu, un lai to attaisnotu, viņš to pasniedz kā dāvanu sievietei. Tā liekas, jo sieviete pati mašīnu nemaz negribēja, to vīrietis pat nedaudz tā kā uzspieda viņai, izvēlējās to, ko gribēja pats, kā arī piereģistrēja uz sava vārda. Vai viņam patīk ķimerēties ap šo mašīnu un to aizņemties, lai pabraukātos brīvajā laikā? :-)
12.06.2016 15:07 |
 
Reitings 1069
Reģ: 13.11.2012
Sievietēm nekad nav labi:-D Kā tad viņš savadāk varēja nopirkt mašīnu bez viņas klātesamības? Lai braukā, varbūt ar laiku parrakstīs uz viņu.:-) Nav mātaisa problēmas, kur to nav.
12.06.2016 15:11 |
 
Reitings 1609
Reģ: 03.03.2013
Tomēr ir atšķirība starp dot lietošanā un uzdāvināt t.i piederēt.Dāvana,manā uztverē,PIEDER kādam.Šeit puisis varēja arī teikt,ka " ir mašīna,varu iedot lietošanai".Man būtu neērti braukāt ar auto,kura ir it kā dāvana,bet justies slikti,ja kaut kas notiek,jo galu galā...tā taču nav mana?Ja es savu saskrāpēju,tad,protams,labi nejūtos,bet ja saskrāpēju svešu,tad jūtos vēl sliktāk.Man būtu diez gan neērti,ne tik ļoti "kam pieder" ziņā,bet lietošanas dēļ.Nedod' Dievs uzradīsies kāds riebīgs tips..Likums jau ir viens.
12.06.2016 15:23 |
 
Reitings 2836
Reģ: 18.10.2014
Ak sievietes, nekad nav labi :D

Bet nu par teemu runajot - taa nav isti davana. Davana ir tad, ja lieta neatkarigi no nakotnes paliek Tev. Nu Tu tak nedomatu, ka dzivoklis pieder Tev, ja draugs nopirktu uz sava varda un uzdavinatu Tev. Tak ieksheji zinatu, ka shkirshanas gadijumaa naktos no taa izvakties visticamak.

Tapat arii ar mashinu, zinu gadijumu, kad virietis sievietei "uzdavinaja" datoru un mashinu, kad shkiiras, tad atnema gan mashinu, gan datoru.

Bet nu nav viss tiks melnaas kraasaas, zests tik un taa ir jauks, jo atvieglo Tev dzivi, Tu to vari lietot kaa savu mantu pec saviem ieskatiem. Taa ir savaa zinjaa davana.
12.06.2016 16:41 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Tā nav dāvana, bet ar visu to - problēma ir pa druskai radīta no zila gaisa. Tajos gadījumos, kad ievajadzēsies - varēs braukt. Kāda vaina?

Tikai dēļ tā vien, ka
sakot ka tā ir "dāvana un lai paliek viņai"

vīrieti nepamestu.

Savukārt, ja vārdi no darbiem hroniski atšķiras un visi plašie, demonstratīvie žesti ir ar zemūdens akmeņiem - aizdomātos.
12.06.2016 16:56 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Nu dāvana ir arī nodot lietošanā mašīnu, kaut arī tā pieder vīrietim. Ir taču pat loterijas, kurās var laimēt mašīnu lietošanai uz pusgadu.
Tā kā nav vēl sieva, tad saprotama piesardzība, jo mašīna ir diezgan vērtīgs īpašums. Bet tad vajadzētu, ka pats tad arī maksātu daudzus ar mašīnu saistītos izdevumus - TA, nodokli, utt.

Bet vispār.. Vai tad cilvēks A var nopirkt un uzrakstīt mašīnu uz cilvēka B vārda bez viņa klātbūtnes?
12.06.2016 17:28 |
 
Reitings 149
Reģ: 29.01.2009
vīrietm varbūt dikti gribējās sev nopirkt vēl vienu mašīnu, un lai to attaisnotu, viņš to pasniedz kā dāvanu sievietei. Tā liekas, jo sieviete pati mašīnu nemaz negribēja, to vīrietis pat nedaudz tā kā uzspieda viņai, izvēlējās to, ko gribēja pats, kā arī piereģistrēja uz sava vārda. Vai viņam patīk ķimerēties ap šo mašīnu un to aizņemties, lai pabraukātos brīvajā laikā?


Tā gan nevarētu teikt, ja gribētu otru mašīnu, gan jau nopirktu sev otru, bet 2 sev noteikti nav vajadzīgas. Uzspiest man arī neko neuzspieda, drīzāk nostādīja fakta priekšā. Ap mašīnām arī īsti "neķimerējas" :)

Iepriekš minētā datora atņemšana gan ir sīkumainība :-O Es nekad nedomāju par šķiršanos un par lietu vērtību, kad kādam ko dāvinu. Ja varu atļauties un gribu sagādāt prieku - lūdzu, bet pēc tam nedomāju par dāvanas saņemšanu atpakaļ...
12.06.2016 20:38 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits