Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

studijas ko iesakāt?

 
Reitings 220
Reģ: 14.01.2016
sveiki, šogad plānoju uzsākt studijas, neesmu no Rīgas tāpēc mani resursi ir ierobežoti, un septembra beigās būs bēbis, tāpēc man der tālmācība vai arī neklātiene.. patreiz esmu atradusi RPIVĀ Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmu: pirmsskolas izglītības iestādes skolotājs (bērnudārzs) bet tas nav bakalaurs, studijas 55 km attālumā, katru nedēļu ceturtdienās... nezinu vai vērts.. vēl uzrunā tiesību zinātnes turībā, kas ir tālmācība, bet nezinu vai varētu pavilkt visus tos likumus iekalt utt.. tākā šis mani nedaudz baida..bet gribētos, un trešais variants ko esmu atradusi ir LLU , tiek piedāvāta arī tālmācība programma "Organizāciju un sabiedrības pārvaldes socioloģija", izklausās vilinoši 3 gadu laikā apgūt bakalauru , bet atkal baida ka vispār pēc studijām būs darbs šādā jomā?
palīdziet , lūdzu, varbūt varat vēl ko ieteikt?
03.06.2016 11:10 |
 
Reitings 220
Reģ: 14.01.2016
neviens, tiešām?
03.06.2016 13:41 |
 
Reitings 263
Reģ: 26.02.2016
Neko ieteikt nevaru, taču es tavā vietā laikam nepieteiktos mācībām, jo apvienot to ir ļoti grūti. Man visu laiku gribētos būt ar bērniņu, turklāt mācības aizņem daudz vairāk laika, nekā tev sākumā šķiet.
03.06.2016 13:44 |
 
Reitings 228
Reģ: 29.12.2015
Varu pateikt tikai par tiesību zinātni. Tiesību zinātni tālmācībā nav vērts mācīties, tāpat kā Turībā tiesību zinātni nav vērts mācīties. Un tas ir mīts, ka likumi "jāiekaļ", nekādi likumi tur no galvas nav jāmācās. Bet Tavā vietā es vispār šobrīd neuzsāktu mācības.
03.06.2016 14:08 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Sandra.ece, varbūt nogaidi vienu gadu un tad kaut kur stājies?
Var jau būt, ka esi ļoti mērķtiecīga un liela cīnītāja, bet varbūtība, ka spēsi pavilkt studijas Rīgā, nedzīvojot Rīgā un esot ar zīdainīti uz rokām - ir niecīga.
Ja vēl Tev mazais jau tagad būtu piedzimis... Bet, ja Tev piedzims septembra beigās - tad tas ir studiju sākums un, ja jau sākumā daudz kavēsi/iekavēsi, tad būt ārkārtīgi grūti. Studijas ne tuvu nav tas pats, kas mācīties skolā, kur - ja kādu kontroldarbu izlaiž, atliek tikai izlasīt dažas lapas grāmatā un iet rakstīt.
Ja gribi neklātieni/tālmācību, tad par to būs jāmaksā un, ja maksāsi un netiksi galā, tad būs divtikliela vilšanās. Tāpēc tiešām iesaku gadu nogaidīt un veltīt laiku bērniņam.
03.06.2016 14:15 |
 
10 gadi
Reitings 1696
Reģ: 29.01.2009
Pilnībā piekrītu SSelene, tiesību zinātni tālmācībā mācīties neizvēlētos. Nesaku, ka tas nav iespējams - ja grib, visu var, bet tas būs ļoti grūti, it īpaši ar zīdaini uz rokām.
Un es arī šādā situācijā pagaidītu ar studijām vēl gadiņu - kamēr bērns kaut nedaudz paaugsies, bet tas, protams, ir Tavs lēmums :)
03.06.2016 14:18 |
 
Reitings 198
Reģ: 29.01.2009
Es gan domāju, ka tas ir iespējams, ja ir atbalsts ģimenē, un uz studijām ir jāiet tikai 1x nedēļā :-)
03.06.2016 14:35 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Es izvēlētos kursus, ja tik ļoti vēlies mācīties. Mana pieredze rāda, ka es itin neko nevaru apvienot, kamēr bērns ir tik mazs. Tagad, kad mazākajai ir 6 mēneši, kļūst vieglāk un ir vairāk laika. Bet, protams, zinu arī piemērus, kad mammas visu paspēj un viss sanāk lieliski. ;-)
03.06.2016 14:38 |
 
Reitings 909
Reģ: 20.01.2016
Jāatceras arī tas, ka neklātiene ir darbs ar sevi. Viss ir jādara patstāvīgi. Lekcijas 1x nedēļā ir viens, bet ir ļoooti daudz darbu, kas ir jāveic pašiem, mājās. Vai to var apvienot ar zīdaini - nezinu gan. Man nav tādas pieredzes, bet ieteiktu ļoti par to padomāt, jo sākums var būt grūts - studijas un tūlīt arī zīdainis uz rokām. Apdomā kārtīgi, arī par pēcdzemdību periodu - atkopšanās, negulētās naktis ar bēbi. Viss ir forši, ja bebis ir mierīgs, bet to jau nekad nevar paredzēt. Es gan tādā situācijā studijas uz gadu atliktu.
03.06.2016 14:44 |
 
Reitings 231
Reģ: 26.05.2015
Es arī nogaidītu, jo šķiet, ka pati nezini, ko gribi - te skolotāja, te tiesību zinātnes, te socioloģija.

Par BAT TZ tālmācības - nezinu, ko teikt. Varētu būt sarežģīti. Paziņa mācījās BAT, aizmirsu, kuru programmu, bet kas saistīts ar komunikācijas fakultāti, teica, ka esot ļoti sevi jādisciplinē tālmācības studijās - slinkums iestājas.
03.06.2016 14:48 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
LLU par to programmu neko nezinu, bet neklātieni piedāvā ļoti daudzās programmās. Tur tā sistēma tāda - semestrī(pusgads) ir viens mēnesis, kurā katru dienu ir skola un pa to laiku riktīgi zubrās, pēdējā nedēļā kāda ieskaite, iekavētos darbus vēl pēc tam var kārtot. Tas vairāk domāts - ja strādā, tad uz to laiku paņem atvaļinājumu. Ar bērniņu - nezinu, vai varēs apvienot, jo lekcijas to mēnesi tiešām katru dienu līdz vēlai pēcpusdienai un pirmajā kursā, ja nemaldos, tas jau ir kkāds oktobris, kad tas notiek.
03.06.2016 14:48 |
 
Reitings 220
Reģ: 14.01.2016
Paldies meitenes! patreiz esmu izšķīrusies par labu

Organizāciju un sabiedrības pārvaldes socioloģijas programmai LLU, liekas ka programma kaulus nelauž, cerams mazais būs mierīgs un studijas ir pilnīgas e-studijas, cerams tikšu galā.:)
06.06.2016 14:31 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Nu, cerams, ka būs mierīgs :) Citādi būs finansiali zaudējumi un baigi daudz nevajadzīga un neproduktīva stresa.
06.06.2016 17:00 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits