Sieviete - automehāniķe.

 
10 gadi
Reitings 299
Reģ: 31.08.2012
Vidusskola man tuvojās izskaņai. Patiesību sakot, esmu jau finiša taisnē.
Nevarēju izlemt ko darīt, vai iet studēt medicīnu vai nestudēt. Es paliku pie nestudēt.
Bijušais puisis pats būvēja motociklus, sanāca arī man mazliet pakrāmēties pa garāžu jeb izjaukt un salikt motorus, ko darīju ar lielu kaisli un aizraušanos. Jā, pirmo reizi bija grūti, bet es pēc tam vēlreiz jaucu ārā un liku kopā, kamēr iemācījos salikt pati bez palīdzības.
Kopš tā laika man sāka interesēt tehnika, ļoti, ļoti. Pati apgūstu tagad auto uzbūvi, darbības principus, utt. Mājās stāv kalns ar kladēm, ņemtām no drauga, kurš mācās par automehāniķi un grāmatām, kuras lasu ar lielu interesi.
Kādas izredzes pēc vsk iestāties RVT ? Pēc tam būs iespēja strādāt servisā. Es to ļoti gribētu, bet cik man zināms sabiedrība skatās skeptiski un ar lielu neuzticību uz tādām sievietēm. ģimenei neesmu teikusi,ka mainu medicīnu pret mehāniku, jo visticamāk saņemšu nosodošu attieksmi. :'-(
11.05.2016 00:28 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
tad kā mehāniķim viņai būs grūti jo kamēr rokas neuzkačās, tikmēr būs vīriešiem palīdzība jāprasa.
Tā pat ar visām cilāšanām utt.

Nu bet kas tur grūts, vienā dienā par kultūristu čempionu jau nekļūst. Ar laiku jau visam uztrennējas, pat tām ierūsējušajām skrūvēm ar pieredzi izstrādā labāko tekniku.
12.05.2016 11:31 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Meitene jau nepamodās no rīta un neizdomāja "ai, būšu mehāniķe". Domā, ka viņa nav jau skrūves skrūvējusi?


Atkarīgs kam viņa ir skrūvējusi skrūves. Cik es sapratu tad močiem ir, ne mašīnām pie tam te ir jautājums par to kāda tā mašīna/mocis ir. Ir tomēr drusku atšķirība stapr svaigu skrūvi kura ir ar svaigu vītni un ierūsējušu skrūve kura ir gandrīz vai saēsta kopā ar paša cauruma vītni. Veči pat čakarējās lai tās maitas laukā abūtu, protams gadās jau reizes ka nolūzt un vienkārši jāurbj laukā, tas tad salīdzinoši būtu vienkāršākais.

Es jau neko sliktu nedomāju par to ka meitenei tas interesē, bet vai viņa ir gatava tiešām visiem tiem plusiem un mīnusiem kas līdz ar to nāk? Un skaistas bildes ar sievieti kura rokā tur seškantes atslēgu neko īpaši nemainīs.
12.05.2016 11:33 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Zīle Tā doma ir tāda -Kurš gribēs mehāniķi(neatkarīgi no dzimuma) kurš pat skrūvi nevarēs atskrūvēt? Ja viņa to var izdarīt, nav problēmas, zin tehniku un ir gana spēcīga tad uz priekšu.
Viena lieta ir pārzināt tehniku, uzbūvi utt. otra lieta ir to reāli mainīt pašam detaļas. Lai nopērk vecu lūzni aprūsējušu un pamēģina viņu jaukt laukā un likt kopā, redzēs cik viņa spēc daudz, jo galu galā labāk iet tādās profesijās ka pats jau ar savu roku esi to iepriekš darījis. Autore pati minēja ka ir mocim tik daļas jaukusi laukā un likusi kopā, bet lai tad izjauc to mašīnu arī un saliek kopā, kā ne kā labs trenniņš un pieredze būs.
Tā pat jau laicīgi vajadzētu sākt pētīt auto lielākās defektu zonas markām, ko bieži maina, kā noteikt kas ir jāmaina utt.
12.05.2016 11:41 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Atradu mazu komiksiņu
http://4.bp.blogspot.com/_5HVmALQJK3U/TFJQ6ZneJJI/AAAAAAAABb8/eJD_K7zHXwY/s1600/Blog152_AutoMechanic_2.jpg
12.05.2016 11:46 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
galu galā labāk iet tādās profesijās ka pats jau ar savu roku esi to iepriekš darījis.


Nu labi, ka visi tā nedomā, citādi mums droši vien nebūtu nedz ķirurgu, nedz policistu, nedz ugunsdzēsēju, nedz cietumsargu, nedz pataloganatomu (ja vien kādam nav bijusi ļoooti dīvaina pagātne), nedz arī kaudze citu profesiju pārstāvju.
12.05.2016 11:51 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Viena lieta ir pārzināt tehniku, uzbūvi utt. otra lieta ir to reāli mainīt pašam detaļas. Lai nopērk vecu lūzni aprūsējušu un pamēģina viņu jaukt laukā un likt kopā, redzēs cik viņa spēc daudz, jo galu galā labāk iet tādās profesijās ka pats jau ar savu roku esi to iepriekš darījis


Jā, nevar teikt ka automehāniķa darbs ir viegls un visam ir palīgierīces. It īpaši ar +10g mašīnām kuru Latvijā ir ļoti daudz.
Es kādreiz savus pirmos auto paremontēju nedaudz. Ir ko ņemties, reizēm vienu skrūvi nevar dabūt vaļā ar visu spēku, vairākas stundas sanāk krāmēties.
12.05.2016 11:55 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
galu galā labāk iet tādās profesijās ka pats jau ar savu roku esi to iepriekš darījis

Kā gan tas iespējams? Nevienā profesijā, kur nepieciešama specifiska izglītība, nevar iepriekš neko darīt.
12.05.2016 12:00 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Nu kāpēc gan ne. Nav jau obligāti jāpērk, var jau iet praktizēties uz šrotu. Arteorētiskām zināšanam, bez prakses jebkuram ir grūti uzsākt vai atrast kādu darbu. Tas tak skaidrs.
Tas ko es saku, ja meitenei tas intresē un aizrauj kāpēc ne un praksē jau uztrennēsies.

Piemēram. Pirms dažām ned. Izdomāju dārzā izvedot jaunu dobi. Pēc rakšanas knapi pakustēt varēju un domāju ka rokas nokritīs. Atpūtos dažas dienas un nu jau dārzā plānoju ceturto dobi :D
Pa starpai vēl šķūnim nojumi demontēju ( arī ar sarūsējušām skrūvēm, naglām un metāla plāksnēm ) + lielajiem kokiem vecos zarus apzāģēju.
Kermenis pielāgojas.
12.05.2016 12:00 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Es par to, ka jāseko savam sapnim. Un tādi Ģirta spriedelējumi ir vienkārši prasts seksisms, kas norāda uz paša brieduma trūkumu.
12.05.2016 12:01 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
NordicBelle, skumji vai nee, bet ir dziives reaalijas ar kuraam naaksies sastapties.
Var, piemeram, viirietis iet maaciities par b/d audzinaataaju, bet ja neteelo aunu, kaada buus pret vinju attieksme no vecaaku un no kolektiiva puses, ja vinju vispar darbaa pienjems? Dzimumi nav vienaadi savaas iipashiibaas un ir arodi un profesijas, kur labaak pietureeties pie tradicionaala iedaliijuma. Atsevishkaas profesijaas viirieshi pazaudee viiriskiibu un sievietes sieviskiibu. Negribu es viirieti beernaukli, negribu viirieti vecmaati un negribu es viirieti sievieshu apgeerbu nodaljaa. Pie kaajas man sho viirieshu sapnji, man kaa pacientam vai klientam ir tiesiibas justies komfortabli.

Kas attiecas uz autori, man nebuutu probleemu ar sievieti automehaniki, es pat teiktu ka tas ir pluss, jo zemapzinjaa cereetu, ka sieviete man nemeeginaas noslaukt vairaak naudas sakot, ka vajadziiga laboshana vai detaljas, kas pietisiibaa nav vajadziigas. Saprotu, ka taa var buut tikai iluuzija, ir gadiijies ka sieviete izmantojot uzticiibu no citas sievietes vel vairaak nokaash naudu nekaa no viiriesha, bet cereet jau var. :D
Tiiri perosniigi darbaa autoservisaa man nepatiik aukstums, caurveeji, netiiriiba; rokas vienmeer buus kaa melnstraadniekam.
12.05.2016 12:09 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Es kādreiz savus pirmos auto paremontēju nedaudz. Ir ko ņemties, reizēm vienu skrūvi nevar dabūt vaļā ar visu spēku, vairākas stundas sanāk krāmēties.


Jā! Un tā pat beigās to nolābīto skrūvi nolauž un ir jāmeklē jauna vietā un vecā jāurbj laukā :D
Uz vecām mašīnām mācīties un prakstizēties ir pareizā tehnika, tur tad arī redzēsi ko spēj un nespēj. Cik ļoti liela sajēga ir un cik lielu atdevi esi gatavs ielikt darbā. Principā uztaisot savu mazo garāžas projektu ar domu atjaunot vai vismaz sataisīt darba kārtībā mašīnu ir ļoti laba prakse un visā skolas māību procesā maz ticams ka ko tādu dabūsi pieredzēts jo daudzās vietās kur ir 4. gadi jāmācas lielākoties 3 gadi ir plika teorija un 4. kursā ir prakse, kuru pirmkārt ej un atrodi un galu galā arī esi spējīgs to darīt.


Zīle
Tas ko es saku ir ka labāk pirms vispār apsver ko tādu mācīties, aizej un reāli fiziski pastrādā to netīro darbu, kaut via šrotā vai kā minēju - veidojot savu personīgo garāžas lūžņa projektu. Ar vienu pliku praksi būs daudz par maz lai apgūtu visu un neviens nelaidīs pie nopietnā darba klāt, vairāk tik cilāsi smagumus un stāvēsi blakus labākajā gadījumā nekā ko pats savām rokām darīsi.

Dobe un mašīnas remonts ir tomēr divas dažādas lietas.
12.05.2016 12:10 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
ka sieviete man nemeeginaas noslaukt vairaak naudas sakot, ka vajadziiga laboshana vai detaljas, kas pietisiibaa nav vajadziigas.


Neuztraucies, tas tā pat notiks, dzimumam nav nozīmes :D
12.05.2016 12:13 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Nu labi, ka visi tā nedomā, citādi mums droši vien nebūtu nedz ķirurgu, nedz policistu, nedz ugunsdzēsēju, nedz cietumsargu, nedz pataloganatomu (ja vien kādam nav bijusi ļoooti dīvaina pagātne), nedz arī kaudze citu profesiju pārstāvju.
+++ Sasmējos par to dīvaino pagātni :D :D :D
12.05.2016 12:13 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ja jau dalītas tiek vīriešu un sieviešu darbi.. Gribu piebilst, ka man foršākos ieteikumus kosmētikas nodaļā devuši tieši darbinieki - vīrieši! :)
12.05.2016 12:15 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Galu galā, būtu vienkārši muļķīgi iet mācīties par automehāniķi kur 3 gadus būtu plika teorija un beigās tik praksē reāli tiktu pie mašīnas remonta un pēkšņi būtu atklāsme - tas nav priekš manis. Tāpēc vajag iepriekš mašam to izmēģināt, kas arī dotu priekšrocību māību procesā.

Es neesmu pret sievietēm automehāniķēm, vienkārši vajag tomēr cilvēkam arī pateikt kā tas reāli būs lai pēc tam neaplaužas kā to dara vecas skrūves.
12.05.2016 12:16 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Vatson, diezgan ironiski, jo tieši šobrīd sēžu lekcijā kopā ar saviem 4 vīrieškārtas kursabiedriem (kopā esam 20), kuri visi ir jau gadiem strādājuši bērnudārzā. Un es vispār nesaprotu par ko tu runā :-D
12.05.2016 12:19 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Gribu piebilst, ka man foršākos ieteikumus kosmētikas nodaļā devuši tieši darbinieki - vīrieši!


Tas arii ir seksisms. :D

vienkārši vajag tomēr cilvēkam arī pateikt kā tas reāli būs lai pēc tam neaplaužas kā to dara vecas skrūves.


Piekriitu. Sho teemu vajadzeeja likt kaadaa auto/moto forumaa, kur tusee cilveeki kam tas ir darbs labot mashiinas.
12.05.2016 12:19 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
NordicBelle, zinot kur tu dziivo mani tas nezibriina nemaz, manaa pusee arii viirieshkaartas aukles ir sastopamas. Lai tak maacaas, lai iet straadaat par pampermainiitaajiem, podinjmaaciibas ekspertiem un pirkstinjkraasu pikaso, man nav zheel. Lai veel pieraksta savaa CV, ka shie ir geji vai biseksuaalji, ljoti progresiivi buus; staavees uz izkershanu. :D
12.05.2016 12:25 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Piekriitu. Sho teemu vajadzeeja likt kaadaa auto/moto forumaa, kur tusee cilveeki kam tas ir darbs labot mashiinas.


Tieši tā, jo nu ja vien šeit meitenes pašas nav darījušas vai redzējušas cik tas mehāniķu darbs mēdz būt smags, tad nu viņas vienkārši arī nesapratīs līdz galam par ko iet runa. Ar vienu praksi arī būs daudz par maz un bez iepriekšējas pieredzes arī būs grūti.
12.05.2016 12:26 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Vatson, laimīgā kārtā "manā pusē" vecāki respektē savu bērnu pedagogus un nesauc viņus par dibenu slaucītājiem, neatkarīgi no viņu dzimuma.
12.05.2016 12:29 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits