Sieviete - automehāniķe.

 
10 gadi
Reitings 299
Reģ: 31.08.2012
Vidusskola man tuvojās izskaņai. Patiesību sakot, esmu jau finiša taisnē.
Nevarēju izlemt ko darīt, vai iet studēt medicīnu vai nestudēt. Es paliku pie nestudēt.
Bijušais puisis pats būvēja motociklus, sanāca arī man mazliet pakrāmēties pa garāžu jeb izjaukt un salikt motorus, ko darīju ar lielu kaisli un aizraušanos. Jā, pirmo reizi bija grūti, bet es pēc tam vēlreiz jaucu ārā un liku kopā, kamēr iemācījos salikt pati bez palīdzības.
Kopš tā laika man sāka interesēt tehnika, ļoti, ļoti. Pati apgūstu tagad auto uzbūvi, darbības principus, utt. Mājās stāv kalns ar kladēm, ņemtām no drauga, kurš mācās par automehāniķi un grāmatām, kuras lasu ar lielu interesi.
Kādas izredzes pēc vsk iestāties RVT ? Pēc tam būs iespēja strādāt servisā. Es to ļoti gribētu, bet cik man zināms sabiedrība skatās skeptiski un ar lielu neuzticību uz tādām sievietēm. ģimenei neesmu teikusi,ka mainu medicīnu pret mehāniku, jo visticamāk saņemšu nosodošu attieksmi. :'-(
11.05.2016 00:28 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Tevi vērtēs pēc tā, kā dari savu darbu. Tev kā sievietei būs priekšrocība-būsi pamanāmāka, līdz ar to tev būs vieglāk iegūt labu reputāciju.
11.05.2016 16:08 |
 
Reitings 796
Reģ: 09.08.2015
tie ir tādi untumi, un nenobriedušas sievietes domugājieni.

Nenobriedušas sievietes untumi būtu klausīties stulbos stereotipos un ietekmēties no citu viedokļa. Tieši nobriedušas sievietes dara to, ko vēlas darīt un neklausās nenobriedušos puišeļos, kuri paši, visticamāk, pat skapīti pie sienas piesist nejēdz.
11.05.2016 16:34 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Medicīna ir forša izvēle, ja plāno pārcelties uz citu valsti (kurā maksā pieklājīgu algu) :)
11.05.2016 18:40 |
 
10 gadi
Reitings 591
Reģ: 29.01.2009
veel ir opcija maaciities mehaanikji un kaadaa prestizhaa servisaa pie konsultaacoiju galdinja seedeet un pasuutiit detaljas prieksh klientiem, jo tev ir saprashana.

Griezt skruuves arii fizisko speeku daudz vajag..
11.05.2016 18:54 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Zinu meiteni mehāniķi, kas pabeidza RVT. Servisā darbu viņai nedeva nevienā, jo auto motors ir smagāks kā moča, sievietei fiziski ir par grūtu. Meitene dabūja darbu auto salonā. ;-)
11.05.2016 19:33 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Ir jau opcija atvērt pašai savu servisu un pieņemt darbā palīgus, kas dara smagākus darbus. Servisos parasti meistari uz kaut ko specializējas, piemēram, krāso, taisno, slīpē virsbūves vai zina visu par ritošo daļu vai tieši ar riepām ņemas, vai stiklus maina.
11.05.2016 19:37 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Servisos parasti meistari uz kaut ko specializējas, piemēram, krāso, taisno, slīpē virsbūves vai zina visu par ritošo daļu vai tieši ar riepām ņemas, vai stiklus maina.

+++ un auto elektriķi vispār ir deficīts. Turklāt lielākajos servisos ir daudz aparatūras, ka pašam nemaz tik traki neks nav jāceļ. Noteikti ne jau motorus:-D
11.05.2016 19:39 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Sintija104, pirmais, kas ienāca prātā - diez gan droši, ka kursā būsi vienīgā meitene un saņemsi nedalītu puišu uzmanību :-)

Ja jau Tu tagad ar tādu interesi darbojies ap auto, močiem, lasi literatūru utt., tad diez gan skaidrs, ka savu jomu dzīvē esi atradusi un noteikti ej uz to, neskatoties uz to, ko teiks sabiedrība.
11.05.2016 19:46 |
 
Reitings 177
Reģ: 10.05.2016
es arī zinu meiteni- mehāniķi. Braukā ar bumeri, un gudrojās visu laiku par mašīnām. Sekss ar viņu labs, pārējais gan garām.. Guļ dažreiz savā bembī, kad aizbrauc uz Dpili pie radiem, puiciska meitene. Totāli neķītra gan, nežēlīgi izbauda, kad laiza.. kas arī viņā labākais ir. Pārējais, kā čomu būšana.
11.05.2016 19:58 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Vai vidējais mašīnu remontēt gribošais klients ir gatavs tam, ka autoservisā viņu sagaidīs automehāniķis ar olnīcām? Man bail, ka mūsu sabiedrība vēl nav līdz tam izaugusi, atiiecīgi, sākumā būs grūti. Dabūsi redzēt un dzirdēt visus dzimumu steretoipu atreferējumus, ko vien vari un nevari iedomāties.

Es pažēlotu nervus un studētu inženierzinātnes/mašīnbūvi. Mašīnas, galu galā, var ne tikai remontēt, bet arī projektēt, rasēt, testēt....
11.05.2016 20:03 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
kursā būsi vienīgā meitene un saņemsi nedalītu puišu uzmanību

Ir gadījis būt vienai no divām vienīgajām meitenēm. Ar to nedalīto uzmanību bija tā, ka vairums puišu no meitenēm baidījās, un īsti nezināja, kā ar tādām apieties. Tipiska aina: pie auditorijas durvīm no rīta palēnām vācas studenti. Bariņš jau stāv (tajā skaitā viena vai abas meitenes), pienāk nākamais puisis. Visiem kursa čaļiem pēc kārtas draudzīgi paspiež roku, pie meitenēm samulst un paiet garām. Baigā nedalītā uzmanība :D
11.05.2016 20:10 |
 
Reitings 2196
Reģ: 19.10.2012
Fiziski smags darbs tomēr
11.05.2016 20:55 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Es saku ka ir vērts darīt, bet tad tomēr arī jābūt spēcīgām rokām un ķermenim jo tas tomēr prasa arī fizisku piepūlei dienu dienā.
11.05.2016 21:00 |
 
Reitings 1586
Reģ: 28.06.2015
Dari to, kas patīk. Ja esi pārliecināta, tad kļūsti par mehāniķi.
11.05.2016 23:46 |
 
Reitings 285
Reģ: 29.01.2009
Ja tu izvēlies sekot sapnim, tad apzinies riskus un pēc tam nesūdzies, ka tevi diskriminēs gan darba devēji, gan klienti. Kā jau 57days teica, sabiedrība tam vienkārši nav gatava.
Dzīvoju valstī, kur visi ļoti cenšas iedvesmot meitenes izvēlēties netradicionālas, vīrišķīgas profesijas .. Realitāte ir tā, ka viņas pat mācības nevar pabeigt, jo neviens viņas negrib ņemt praksē.. Iemesli, ko uzdod darba devēji ir vismuļķīgākie, piemēram, ka darbnīcā neesot sieviešu ģērbtuves vai tualetes. Ja nu izdodas pabeigt mācības un iegūt diplomu, tad neviens negrib pieņemt darbā. :-(
Daudzas meitenes un sievietes pēc tam jūtas tā kā piečakarētas, jo viņas uzdrošinājās sekot sapnim, lauzt stereotipus, bet tad darba dzīves realitāte vienkārši iespļauj dvēselē. :'-(

Kāda tur uzmanība no vīriešu puses, tikai izsmiekls un tizli joki. Esi gatava arī tam, ka jau skolā pasniedzēji var tevi ignorēt un izsmiet, tikai dzimuma deļ. Kā sievietei tev nāksies strādāt 10x smagāk, lai pierādītu, ka izpildi darbu tikpat labi un kvalitatīvi kā vīrietis, kurš ļoti iespējams zina un prot labi ja pusi no tā, ko zini tu.
Es zinu, ka zīmēju ļoti negatīvu bildi, bet pirms tu pieņem tik svarīgu lēmumu, apzinies kādas tam var būt sekas. Ja pat tad vēlies sekot sapnim -lūdzu uz priekšu, un vēlu veiksmi! :-) Varbūt tu varētu atvērt pirmo dāmu autoservisu, tā teikt iekarot jaunu tirgus segmentu.
Idiotiskie dzimumu stereotipi ir jālauž - sabiedrībai vajag tādas varones/mocekles kā tu. Tikai padomā labi, vai vēlies šādu lomu uzņemties un maksāt cenu par to.
12.05.2016 00:10 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
No profesionālās puses izmācīties tādu lietu arī nav slikti. Kā ne kā, dzīvē noderēs! Ja ne darba iegūšanai, tad vienkārši sadzīvē pati vari darīt un priecāties! Tie paši vīrieši izmācas piemēram pavārus un pat ne puse iet pēc tam tajos darbos strādāt, bet dzīvē prasme gatavot noder, tad kāpeč prasme remontēt mašīnas varētu nenoderēt?
:-)
Protams nav jau arī obligāti jaizmācas, ja jau tu saki ka pēc izmācīšanās būtu kur strādāt, tad varbūt vienkārši ir iespēja tikt tur strādāt jau tagad par palīgu un visu iemācīties uz vietas skatoties un klausoties. Dzīves skola kā ne kā ir labākā skola.

Vienīgā profesija kur es tomēr esmu drusku pret sievieti ir mācīšanās par lielo lidmašīnu pilotu. Tur tā atbildība ir tik liela un tik daudz nervus prasa ka tas tomēr varētu sadragāt arī sievietei nervus pamatīgi. Nesaku ka nav iespējams, bet neieteiktu. Protams ja visas iestāšanās pārbaudes jau iziet, tad var arī varbūt tiešām domāt ka ir jēga mēģināt.
12.05.2016 00:29 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Varbūt tu varētu atvērt pirmo dāmu autoservisu, tā teikt iekarot jaunu tirgus segmentu.

Tas būs dārgs prieks iegādei un viss drīzāk nebūs sabiedrības atsaucība.
12.05.2016 00:30 |
 
Reitings 285
Reģ: 29.01.2009
Jā iespējams.. :) Iedomājos par to, jo varbūt sievietei, kas neko nejēdz no mašīnām liktos vieglāk aiziet pie citas sievietes salabot savu mašīnu, neklausoties komentāros par sievietem un tehniku, kas no vīriešiem mēdz birt kā no pārpilnības raga. :) Kā nekā Rīgā ir dāmu autoskola, citviet pasaulē takšu kompānija, kapēc lai nebūtu damu autoserviss? :-D

Man ir bijušas dažas sirdi plosošas sarunas ar sievietēm, kas uzdrošinājušās izvēlēties vīrišķīgas profesijas, un smagi vīlušās. Šīs diskusijas sākumā daudzas min, ka pazīst sievietes automehāniķes, un viņam viss ir ļoti ideāli.. Nu ja tā tiešām ir tad, Latvija dzimumu līdztiesības ziņā ir priekšā daudzām attīstītām pasaules valstīm (un vispār statistika to arī pierāda). Sintij, iesaku izmantot piedāvatās iespējas saorganizet tikšanās ar tam veiksmīgajām sievietēm -mehāniķēm un kārtīgi izjautāt viņas par to, kā gājis.
12.05.2016 00:45 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Vienīgā profesija kur es tomēr esmu drusku pret sievieti ir mācīšanās par lielo lidmašīnu pilotu. Tur tā atbildība ir tik liela un tik daudz nervus prasa ka tas tomēr varētu sadragāt arī sievietei nervus pamatīgi.


Nervu izturība jau ir individuāla lieta. Ir cilvēki, kurus arī darbs lielveikalā novedīs līdz nervu sabrukumam. Par lidmašīnām... Lielās lidmašīnas salīdzinoši esot vieglāk vadīt.. to pa lielam vada kompjūters.. varbūt mazāk ieteicami būtu veikt ekstrēmos manevrus militārajās lidmašīnās, kas ir visai noslogojoši ķermenim spiediena dēļ.. abiem dzimumiem.
12.05.2016 00:54 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Martha Pastāvēt jau tāds var, bet tomēr atsaucība varētu nebūt pati lielākā jo ir jau lielākoties tā uztvere ka tas ir vīriešu darbs. Tīri no tehniskā viedokļa remontēt jau var, sajēgt visu arī var, bet tik līdz noņem nost elektronikas un jāsāk akut ko darīt pašam ar savām rokām tad sievietei var būt grūtāk to pašu ierūsējušo skrūvi atlauzt vaļā, nesabeigt vītnes utt. Protams, tur tad arī jaizkopj tehnika un ko kā darīt, bet spēka ziņā lai kā negribētos to teikt, vīrietim tomēr būs vieglāk, nekā sievietei.
Man arī tehnikas vienmēr ir piesaistījušas, pašlaik arī mašīnu ziņā, tomēr es vairāk tad piedomāju kā smadzenes, meklēju problēmas un veidus kā tās atrisināt kamēr vīrietis tieši dara to fizisko procesu - maina un labo.
12.05.2016 00:56 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits