Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Studijas LU JF

 
Reitings 646
Reģ: 23.02.2015
Sveiki!


Vai kāda ir studējusi LU Juridiskajā fakultātē?
Plānoju tur iestāties.
Vai kāda var pateikt kaut ko vairāk par studiju procesu cik grūti ir mācīties un kārtot eksāmenus???
Plusus un mīnusus!!!
Un vai budžeta grupā ir grūti tikt???



Paldies jau iepriekš!!!:-)
22.04.2016 13:32 |
 
Reitings 646
Reģ: 23.02.2015
Tiešām neviena nav studējusi???:'-(
23.04.2016 14:26 |
 
Reitings 646
Reģ: 23.02.2015
Tiešām neviena nav studējusi???:-)
24.04.2016 14:27 |
 
Reitings 1082
Reģ: 13.06.2015
Ja juridiskā fakultāte, tad ej juristos labāk RSU. nopietnāks diploms darba tirgū :)
24.04.2016 14:29 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Ja juridiskā fakultāte, tad ej juristos labāk RSU. nopietnāks diploms darba tirgū


mazinssusurs, pēc kā Tu spried, ka RSU ir nopietnāks diploms kā LU?
24.04.2016 14:40 |
 
Reitings 646
Reģ: 23.02.2015
mazinssusurs

Kas tur tāds labs ir RSU???
Es it kā reiz lasīju par moduļa principa eksāmeniem.
24.04.2016 14:41 |
 
Reitings 616
Reģ: 01.12.2012
Bakalaura grādu ieguvu LU JF un mağistra grādu - RSU JF. Bakalaurs bija ok, neskaitot ES tiesības un starptautiskās tiesības, kuru dēļ 30% nevar pabeigt LU uzreiz, bet tikai nākamajā gadā. Mağistra studijas LU arī nav nekādas vienkāršās, ļoti daudzi mani kursabiedri, kas reāli strādāja jurisprudencē un bija baigie gudrīši, nespēja pabeigt otrajā gadā.

Es aizgāju mağistru studēt uz RSU, jo to režīmu varēju apvienot ar darbu, precīzāk, diviem darbiem. Nezinu, kāpēc mazssusurs saka, ka RSU augstāk kotējas, jo ja es nebūtu pabeigusi bakalauru LU JF, es nestrādātu tur, kur strādāju. Publiski darba vietu nereklamēšu, bet zinu, ka pie mums no RGSL un RSU vispār neņem. LU JF tomēr var iegūt viskvalitatīvāko juridisko izglītību.
24.04.2016 15:26 |
 
Reitings 646
Reģ: 23.02.2015
Yesterday

ES un Starptautiskās publiskas tiesības tiešām tik grūtas???

Un kā ar prakses atrašanu???
24.04.2016 16:53 |
 
Reitings 616
Reģ: 01.12.2012
Paši priekšmeti nav tik sarežğīti, cik sarežğīti ir tos nokārtot.

Praksi atrast nav pārāk grūti. Ņemot vērā, ka nozare ļoti plaša, grūtākaia ir atrast savu favorītnišu un tad vēl atrast tajā darbu. Ja šķiet, ka šī ir nozare, kas garantē labu atalgojumu, tā nav.
24.04.2016 17:53 |
 
Reitings 646
Reģ: 23.02.2015
Yesterday

Man atalgojums nav noteicošais.
Interesē šī nozare.
24.04.2016 18:30 |
 
Reitings 122
Reģ: 04.03.2015
Bakalaurus un maģistrus pabeidzu LU. No manas līdzšinējās darba pieredzes un darba meklēšanas pieredzes spriežot, runājot ar dažādiem darba devējiem, kolēģiem, diemžēl, vai arī par laimi, nācies secināt, ka priekšroka dodama no LU nākušām personām. Tā diemžēl ir, un domāju, ka kādu laiku tā arī vēl paliks, jo, piemēram, ļoti daudzi jurisprudences "smagsvari" ir tieši no LU sola nākuši.
Bet, protams, arī studējot RSU tu vari sevi pierādīt un izsisties ar savām zināšanām, bet tas var būt grūtāk, tieši sākotnēji,jo tālāk jau tava pieredzes un ieņemtie amati runās paši par sevi, tad jau tai sākuma izglītībai, kas ielikusi pamatus nebūs tik izšķiroša nozīme.
Teikšu atklāti, studijas nebija vieglas, sevišķi maģistros pēdējie gala pieci valsts eksāmeni. Nenoliec vienu, viss ok, vari pārkārtot, bet ja divi nenolikti, tad atā, līdz nākošajam gadam. Lieki piebilst, ka manā gadā, šķiet, vismaz puse nenolika vienu eksāmenu un kāda viena trešdaļa divus vai vairāk.
Ļoti patīk LU tas, ka lielākā daļa pasniedzēju ir riktīgi savas jomas pārzinātāji, ar vārdu, tā teikt, piemēram, tādi pasniedzēji, kas, manuprāt, ir savā jomā tik daudz ieguldījusi, piemēram, K. Torgāns, J. Rozenfelds, G. Kūtris, tad arī, piemēram, J. Maizītis, E. Kalniņš. A. Bitāns, A. Rodiņa. Tādi pasniedzēji ar VĀRDU. Iespējams, ka kādam tas ir mazsvarīgi, bet man tas ļoti patika, ka ir zināmi cilvēki, kas savā ziņā ļoti sapurināja un motivēja.
Zināšanas LU neielies ar karoti mutē, ir vajadzīga pašdisciplīna un vēlme pašam lasīt, studēt. Zinu, ka citās skolās ir mazliet tomēr līdzīgāk vidusskolai, kad, pa lielam, visu pasaka priekšā un ar lekcijās un slaidu materiālos izlasīto var arī desmitnieku kontroldarbā ieķert. LU tā, manuprāt, nebija.
Lielākais mīnuss - lekciju grafiks. Tas bija kaut kāds ārprāts. Manuprāt, bakalauros vispār nav iespējams savienot ar darbu. Protams, bija, kas strādāja, bet tad lekciju apmeklējums bija vājšs, krājās parādi un studēt nepietika laika, tikai tik cik knapi galus pašiem uzcītīgākajiem savilkt kopā. (Par dienas nodaļu runāju). Lielākoties lekcijas bija 5 dienas nedēļā un mēdza būt arī tā, ka ir pirmā lekcija no 8:30 līdz 10:00 un otra lekcija ir kkad uz dienas beigām. Tad varēja veiksmīgi sēdēt bibliotēkā un studēt, ja bija motivācija un vēlme, kas it kā ir pluss. Bet citreiz parēķinot, ka visas nedēļas lekcijas varēja salikt divās dienās no rīta līdz vakaram, kļuva skumji.
Maģistros vakara nodaļā bija ok. Darbs līdz pieciem, tālāk līdz pus 10 skola. Grafiks dzelžains, bet tas ir tikai gads, tālāk sākās prakses un maģistra darba rakstīšana, līdz ar to lekcijas vairs nebija jāapmeklē.

Teikšu tā, ka tā ir TIKAI MANA pieredze un manas domas. Nekādā gadījumā citas augstskolas nenoniecinu.
Ja kaut kādi vēl jautājumi, droši jautā.
24.04.2016 18:38 |
 
Reitings 616
Reģ: 01.12.2012
Glaze +++
24.04.2016 19:31 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Sudeju gan vakarniekos, tas ir nepilna laika klatiene. Varu teikt tikai to labako un piekritisu ieprieks minetajam komentaram - loti patik, ka pasniedzeji ir lieli profesionali sava joma un tiesam dzive sasniegusi loti daudz. Lekcijas ir loti interesantas , protams, ar iznemumiem. Es neteiksu, ka ir loti gruti, ja macisies, klausisi pasniedzeju ieteikumiem viss bus labi.
Par budzetu nemacesu teikt, par klatienniekiem ar.
24.04.2016 23:04 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
A.Rodina un G.Kusins mani milakie pasniedzeji. No Bitana man nedaudz bail.:-D
24.04.2016 23:06 |
 
Reitings 1138
Reģ: 23.12.2013
Publiski darba vietu nereklamēšu, bet zinu, ka pie mums no RGSL un RSU vispār neņem. LU JF tomēr var iegūt viskvalitatīvāko juridisko izglītību.

Kaapeec taa? Tas gan liekas mazliet mulkjiiigi, ka dazhu augstskolu diplomi ir vienkaarshi izmetami miskastee
24.04.2016 23:36 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Sudeju gan vakarniekos, tas ir nepilna laika klatiene. Es neteiksu, ka ir loti gruti, ja macisies, klausisi pasniedzeju ieteikumiem viss bus labi.

Bakalaura studijas vakarniekos un neklātienē ir vieglākas nekā dienas nodaļā. Arī attieksme no mācībspēkiem cita, tāda vieglprātīgāka, ja tā to var nosaukt.
24.04.2016 23:47 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Pec kaa tu izsecinaji, ka ir vieglakas ? Tie pasi parbaudijumi, eksameni visiem vienadi. Vienigi tie majasdarbi kka savadak - neklatienei to vairak, jo viniem nav seminari.
Neklatienei noteikti nav vieglak, viniem lielakoties ir jaapgust pasiem.
25.04.2016 00:03 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Esmu studējusi visās trijās plūsmās un tie ir mani novērojumi. Ja dienas nodaļā, jo īpaši pirmajā kursā, piemēram, konstitucionālās tiesībās neizlasi kādu vajadzīgo avotu, tevi ņem priekšā pēc pilnas programmas, bet vakarniekos biju dzirdējusi arī stingros pasniedzējus sakām - nu jā, jums jau darbs, jums mazāk laika lasīt, tas nekas..
25.04.2016 00:07 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Ai, vienmēr būs tā, ka ikkatrs teiks, ka tur, kur viņš ir mācījies ir visnopietnākās studijas, citu augstskolu absolventus darbā izbrāķē, bet viņu, kas no pareizā sola nācis, atplestām rokām ņem. Realitāte ir tāda, kāda ir - paskatieties prokuroru atlases, tur pat tie pareizie diplomi nepalīdz, bet kāds ar nepareizo iegūst amatu. Viss ir atkarīgs tikai un vienīgi no mūsu ieguldītā darba, ambīcijām un attieksmes! Viss pārējais ir štrunts, kas neko negarantē...
25.04.2016 10:03 |
 
Reitings 122
Reģ: 04.03.2015
schoco protams, ka prokuroru atlasē tas neko nenozīmēs, jo tur jau skatās tieši zināšanas, ir tests utt., toties, piemēram, ejot pie privātā sektora darba devēja, reti kur sākotnēji ir kaut kādi testi un uz zināšanās balstīti pārbaudījumi, tad nu sākotnēji arī darba devējs var paskatīties kāds tad diploms ir personai un izlemt, aicināt vispār uz pārrunām vai nē.

Un nav tā, kā apgalvo, ka

Ai, vienmēr būs tā, ka ikkatrs teiks, ka tur, kur viņš ir mācījies ir visnopietnākās studijas, citu augstskolu absolventus darbā izbrāķē, bet viņu, kas no pareizā sola nācis, atplestām rokām ņem.


Man ir daudz reāli gadījumi, kad paziņas saka, ka nedaudz pat nožēlo, ka nemācījās LU JF. Tieši no RSU studentiem tādas atsauksmes dzirdēju. Bet nu cik cilvēku, tik viedokļu. Arī es nevaru apgalvot un man tas nav vajadzīgs kādam iestāstīt, ka manā skolā bija visnopietnākās studijas, varu tikai vienkārši padalīties ar savu pieredzi, ar tiem plusiem un mīnusiem, ar kuriem pati reāli saskāros studējot LU JF.
25.04.2016 11:05 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Glaze, Tu tikai apstiprināji manis teikto. ;-)
25.04.2016 11:08 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits