Bakalaurus un maģistrus pabeidzu LU. No manas līdzšinējās darba pieredzes un darba meklēšanas pieredzes spriežot, runājot ar dažādiem darba devējiem, kolēģiem, diemžēl, vai arī par laimi, nācies secināt, ka priekšroka dodama no LU nākušām personām. Tā diemžēl ir, un domāju, ka kādu laiku tā arī vēl paliks, jo, piemēram, ļoti daudzi jurisprudences "smagsvari" ir tieši no LU sola nākuši.
Bet, protams, arī studējot RSU tu vari sevi pierādīt un izsisties ar savām zināšanām, bet tas var būt grūtāk, tieši sākotnēji,jo tālāk jau tava pieredzes un ieņemtie amati runās paši par sevi, tad jau tai sākuma izglītībai, kas ielikusi pamatus nebūs tik izšķiroša nozīme.
Teikšu atklāti, studijas nebija vieglas, sevišķi maģistros pēdējie gala pieci valsts eksāmeni. Nenoliec vienu, viss ok, vari pārkārtot, bet ja divi nenolikti, tad atā, līdz nākošajam gadam. Lieki piebilst, ka manā gadā, šķiet, vismaz puse nenolika vienu eksāmenu un kāda viena trešdaļa divus vai vairāk.
Ļoti patīk LU tas, ka lielākā daļa pasniedzēju ir riktīgi savas jomas pārzinātāji, ar vārdu, tā teikt, piemēram, tādi pasniedzēji, kas, manuprāt, ir savā jomā tik daudz ieguldījusi, piemēram, K. Torgāns, J. Rozenfelds, G. Kūtris, tad arī, piemēram, J. Maizītis, E. Kalniņš. A. Bitāns, A. Rodiņa. Tādi pasniedzēji ar VĀRDU. Iespējams, ka kādam tas ir mazsvarīgi, bet man tas ļoti patika, ka ir zināmi cilvēki, kas savā ziņā ļoti sapurināja un motivēja.
Zināšanas LU neielies ar karoti mutē, ir vajadzīga pašdisciplīna un vēlme pašam lasīt, studēt. Zinu, ka citās skolās ir mazliet tomēr līdzīgāk vidusskolai, kad, pa lielam, visu pasaka priekšā un ar lekcijās un slaidu materiālos izlasīto var arī desmitnieku kontroldarbā ieķert. LU tā, manuprāt, nebija.
Lielākais mīnuss - lekciju grafiks. Tas bija kaut kāds ārprāts. Manuprāt, bakalauros vispār nav iespējams savienot ar darbu. Protams, bija, kas strādāja, bet tad lekciju apmeklējums bija vājšs, krājās parādi un studēt nepietika laika, tikai tik cik knapi galus pašiem uzcītīgākajiem savilkt kopā. (Par dienas nodaļu runāju). Lielākoties lekcijas bija 5 dienas nedēļā un mēdza būt arī tā, ka ir pirmā lekcija no 8:30 līdz 10:00 un otra lekcija ir kkad uz dienas beigām. Tad varēja veiksmīgi sēdēt bibliotēkā un studēt, ja bija motivācija un vēlme, kas it kā ir pluss. Bet citreiz parēķinot, ka visas nedēļas lekcijas varēja salikt divās dienās no rīta līdz vakaram, kļuva skumji.
Maģistros vakara nodaļā bija ok. Darbs līdz pieciem, tālāk līdz pus 10 skola. Grafiks dzelžains, bet tas ir tikai gads, tālāk sākās prakses un maģistra darba rakstīšana, līdz ar to lekcijas vairs nebija jāapmeklē.
Teikšu tā, ka tā ir TIKAI MANA pieredze un manas domas. Nekādā gadījumā citas augstskolas nenoniecinu.
Ja kaut kādi vēl jautājumi, droši jautā.