Vai 14 it gados ir jamak valsts valoda un pie arsta jaiet ar vecakiem?

 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
http://rus.tvnet.lv/novosti/obschjestvo/323497-doktor_djetskoy_bolnici_russkoy_djevochkje_djetka_polzuysja_translate_google/comments Runa par so gadijumu kur visas latvijas krievi tagad cepas. Vai man tikai liekas ka nepilngadiga persona pie arsta labak tad iet ar vecakiem. Un kapec lamaties mak, bet runat valsts valoda ne? Un ja, arsts tak miera labad vareja ari krieviski runat. Ko domat par so visu jus?
20.04.2016 16:59 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Es pat rakstu neesmu lasījusi :)

Mans komentārs ir par normatīvajiem aktiem, nevis konkrēto situāciju. Normatīvo aktu izstrādātajiem klāt nestāvēju, nē.
20.04.2016 22:09 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es domāju, ka šis notikums jebkurā gadījumā devis dakterim skarbu mācību, ja nu tiešām tika izteiktas provokatīvas piezīmes no viņa puses..
20.04.2016 22:09 |
 
Reitings 42
Reģ: 11.03.2015
Man tikai viena lieta nav skaidra, nenostājoties neviena pusē.
Meitene nesaprot latviešu valodu, prasa lai runā krieviski. Ārsts spītīgi runā latviski un sarunā riebeklības.
Kā meitene saprot ko viņš runā, ja nesaprot latviešu valodu?
Ja saprot, tad kāpēc prasa runāt krieviski?

Man jau šķiet, ka emociju iespaidā, ja meitene garīgais stāvoklis nav tas stiprākais un valoda švaka, vienu vārdu ko ārsts saka var saprast, divus piedomāt...
20.04.2016 22:10 |
 
Reitings 43
Reģ: 07.01.2016
Nu ārzemnieki, protams, runā visādās valodās. Bet neticu, ka vietējie vācu ārsti pārvalda entās valodas un saņem šādu attieksmi un skandālus, ja izvēlas runāt vāciski ar pacientu. Tur ārzemnieki tieši uztver to kā pakalpojumu un labas gribas žestu, ja kāds pūlas runāt viņu valodā, ne kā pašsaprotamu lietu.
20.04.2016 22:10 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Un kāpēc Dpilī ārste krieviete rupji izturējās pret septiņgadīgu bērnu, jo tā nemācēja KRIEVU valodu? Lūk to bija jāatlaiž, jo tur iemeslu tam bija vairāk. Kā viņa vispār darbu dabūja, ja nesaprot latviešu valodu? Tātad, gan jau, ka saprot, bet ir viena no tām, kas latviešu valodu uzskata par otršķirīgu suņu valodu. Tādas būtu jāpatriec no darba bez domāšanas.
20.04.2016 22:11 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Kad nesen pārcēlos (un nezināju valodu) un devos pieteikties pie ārsta, man māsiņa atvainojās, ka ārsts diemžēl nerunā angļu valodā un apjautājās, kādu tulku es vēlos - latviešu vai angļu :)

Manupāt, būtu jauki, ja slimnīcās defilētu cilvēks, kura darba pienākums būtu tulkot no un uz krievu valodu.. ņemot vērā to, cik liels ir krieviski runājošo ļaužu īpatsvars.
20.04.2016 22:14 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Man tikai viena lieta nav skaidra, nenostājoties neviena pusē.
Meitene nesaprot latviešu valodu, prasa lai runā krieviski. Ārsts spītīgi runā latviski un sarunā riebeklības.


90% informaacijas cilveeks uztver neverbaali t.i. no kermenja valodas, miimikas un balss izteiksmes. Rakstaa gan nebija teikts ka meitene valodu vispaar nezina, bija teikts ka vinjai vieglaak ir sazinaaties krievu valodaa.
20.04.2016 22:15 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Manupāt, būtu jauki, ja slimnīcās defilētu cilvēks, kura darba pienākums būtu tulkot no un uz krievu valodu.. ņemot vērā to, cik liels ir krieviski runājošo ļaužu īpatsvars.


Aha, tuuliit. Par to naudu tachu vareetu visus slimos latvieshu beernus izaarstee, pacelt algas skolotaajiem un pensijas pensionaariem un vel paari paliktu.
20.04.2016 22:17 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Šāda attieksme no med.personāla rodas arī tāpēc, ka plašākā mērogā šī valodas barjeras problēma netiek risināta.. tas ir bezmaz kārtējais pienākums, kas uzkrauts uz ārsta pleciem.. tad nu risina kā uzskata par pareizāku :(
20.04.2016 22:18 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Te ir raksts latvieshu valodaa, tulkojums gan ir slikts.

http://tomstv.lv/meiteniiti-invalidi-bernu-slimnicas-arsts-aizsuta-majas-latviesu-valodas-nezinasanas-del/

Šāda attieksme no med.personāla rodas arī tāpēc, ka plašākā mērogā šī valodas barjeras problēma netiek risināta..


Tas ir no nepaartrauktaas latvieshu un krievu naidoshanas savaa starpaa. Ne visas multilingvaalas valstis var atljauties valsts finanseetus tulka pakalpojumus, bet tas nenoziimee shaadas starpnacionaalo attieciibu probleemas kaadas taas ir latvijaa. Un taas nav tikai starp latvieshiem un krieviem, taadas jau saak paraadiities arii starp latvieshiem.
20.04.2016 22:23 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Vatsons
Un taas nav tikai starp latvieshiem un krieviem, taadas jau saak paraadiities arii starp latvieshiem.

kas tieši starp latviešiem sāk parādīties? īsti nesapratu
20.04.2016 22:24 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
kas tieši starp latviešiem sāk parādīties? īsti nesapratu


Nacionaalaa nepatika, kas veersta pret emigraacijas latvieshiem un vinju beerniem. Ja arzemees dziivojosha latviesha beerns nerunaa vai slikti runaa latvieshu valodaa uz Latviju labaak nebraukt.
20.04.2016 22:28 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Izabella1

Tur, istenībā, likumos ir rakstīts, ka ārstam jānodrošina laba pacienta ārstēšana. Un ka ārstam jāmekle kādu, kurš runa pacienta valodā vai arī slimnīcai jānodrošina tulks (par slimnīcas naudu). Un tur gandrīz pirms katras manipulācijas jāizkaidro pacientam, kas un ka tiks darīts - un šos aprakstus var izdrukāt parasti vairākās valodās. Nav ta, ka Latvijā - pat ja ārsts ideāli pārzin krievu valodu, bet grib izcelties kādu iemeslu dēļ, tad runa latviski un punkts. Šis gadījums, ko apraksta meitenes mamma, nav nemaz vienīgais. :-)
20.04.2016 22:28 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Ja arzemees dziivojosha latviesha beerns nerunaa vai slikti runaa latvieshu valodaa uz Latviju labaak nebraukt.

Ko Tu murgo?! Sajūta, ka visiem un visur esi klāt stāvējusi.
20.04.2016 22:29 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Alexxa, man it teju vai atteikta palīdzība, jo vēlējos tieši runāt valsts valodā. Ārste runāja tikai krieviski un manai mammai bija jānāk līdzi kā tulkam. Man bija 17.

Bet vēl nesen Dpilī mammas draudzenes septiņgadīgo meitu teju vai nolamāja, ka dzīvo Latgalē un nezina krievu valodu! Diemžēl tā sieviete kautrīga, neko pretī nepateica un traci nesacēla, kaut arī tas gadījums bija briesmīgāks par šo, jo šim ārstam bija visas tiesības runāt latviski (apsaukāties gan tiesību nebija), bet tai ārstei gan nebija nekādu tiesību tā rīkoties.

Situācijas ir nepatīkamas, bet dažādas. Ārstei nav tiesību atteikt medicīnisko palīdzību pacientam, kas runā valsts valodā. Viņai pašai ir jāzina valsts valoda un par ārstiem, kas atsaka medicīnisko palīdzību, kad to lūdz cilvēks, kas runā valsts valodā, jo pats ārsts tajā nerunā, ir jāziņo.
Mammas draudzenei arī bija jāceļ tracis. Latgale ir Latvijas, nevis Krievijas teritorija un krievu valodas zināšana šajā teritorijā ir brīvprātīga, nevis obligāta.
Bet arī par rakstā minēto ārstu ir jāceļ tracis, jo kaut kāda kaunināšana par runāšanu citā valodā ir nepieņemama. Varēja vienkārši nepieņemt meiteni un pieprasīt tulku, kā izdarīja Tava ārste, tikai šeit tas būtu pamatoti, jo paciente nerunāja valsts valodā, bet Tavā gadījumā ārste tā nedrīkstēja darīt.
20.04.2016 22:34 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Rebelsoul, neko nemurgoju, latvieshu attieksme pret latviski nerunajoshiem beern ir izteikti negatiiva Latvijaa. Ja sejaa neuzdroshinaasies vecaakiem neko pateikt tad aiz muguras taaaa nodirsiis ka maz neliksies.

Teemas varonis Guntis Rozentaals


Sen jau vairs nav nekaads 30gadnieks, krievu valodu noteikti zina bet redziet sava nacionaalaa nepatika ir jaaizgaazh. Pretiigi.
20.04.2016 22:35 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
latvieshu attieksme pret latviski nerunajoshiem beern ir izteikti negatiiva Latvijaa.


Korekcija. Pret latviski nerunajoshiem latvieshu beerniem.
20.04.2016 22:37 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Teemas varonis Guntis Rozentaals
Sen jau vairs nav nekaads 30gadnieks, krievu valodu noteikti zina bet redziet sava nacionaalaa nepatika ir jaaizgaazh. Pretiigi.

Viņam šis nav pirmais gadījums, kad tiek aizskarti tieši krievvalodīgie bērni. Latvieši par viņu ir sajūsmā.
20.04.2016 22:41 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Sen jau vairs nav nekaads 30gadnieks, krievu valodu noteikti zina bet redziet sava nacionaalaa nepatika ir jaaizgaazh. Pretiigi.


Pretīga ir tikai Tava un te vēl dažas tieksme uzskatīt, ka visur esat klāt bijušas un visu zināt. :)
20.04.2016 22:45 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
Bet vēl nesen Dpilī mammas draudzenes septiņgadīgo meitu teju vai nolamāja, ka dzīvo Latgalē un nezina krievu valodu!


es atkal nesaprotu kaa var izmaaciities par aarstu nezinot latvieshu valodu?! studijas tak notiek latvieshu valodaa
20.04.2016 22:46 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits