Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kolēģe

 
Reitings 63
Reģ: 16.02.2014
Sveikas,

Situācija sekojoša. Esmu sākusi strādāt jaunā darba vietā, uzņēmumā ar vairāk kā 500 darbiniekiem, bet pats darbs man noris konkrētā departmentā ar nelielu kolektīvu (bez manīm vēl ir 3 kolēģes un 1 kolēģis). Man ir cieša sadarbība ar trim no tām.

Ar visiem kolēģiem (ar kuriem kontaktējos ikdienā) man ir draudzīgas/koleģiālas attiecības, bet nevaru nekādi "izpatikt" vienai no mana departmenta kolēģei. Šī kolēģe uzņēmumā strādā 4 gadus, un, kad uzsāku darbu, no viņas pārņēmu vairākus viņas pienākumus.

Pašlaik priekšnieks ir uz slimības lapas, tā kā kabinetā esam palikušas vien 4. Tagad tik sākās īstais murgs. Ja no sākuma jau jutu, ka viņai nesimpatizēju, tad pašlaik liekas, ka riebjos. Mēģina mani visu laiku izstumt no sarunas, ignorē mani, ja kaut ko jautāju sakarā ar darbu (man vēl ir pārbaudes laiks), visu laiku cenšas kaut ko asu, pārmetošu pateikt. Tā kā esmu jauniņā, izdomā kaut kādas lietas, ko it kā nav pieņemts darīt konkrētajā darba vietā un ko it kā nedrīkst darīt, piemēram, ņemt savu krūzi no mājām uz darbu, lai dzertu kafiju utt. (vārdu sakot, visādas muļķības).

Darbs ir labi apmaksāts, bet visu laiku dzīvoju stresā, jo negribas atrasties konfliktā (t)

No darba negribas iet prom viņas dēļ (tas būtu muļķīgi), bet arī negribas visu laiku tā dzīvot. Galu galā visu dienu mēs pavadām darbā.

Varbūt kādai tā ir bijis? (t)
18.04.2016 12:41 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es droši vien mēģinātu vest sarunu divatā.. aci pret aci. Sarunu uzturētu ar siltumu un laipnību, ne pārmetumu un aizvainojumu.. pateiktu, ka pamanīju, ka nav izveidojies savstarpēji silts kontakts.. varbūt esmu kaut kādā veidā neapzināti aizvainojusi? Ko es varētu darīt lietas labā? .. jo būtu jauki, ka mazajā kolektīvā valda draudzīgs gars :)

Nu kaut kā tā :)
18.04.2016 12:46 |
 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
spriežot pēc tā kafijas krūzes varianta, tiešām viena uzēdusies dāma. ko saka pārējās kolēģes, nemana, ka šī tev uz galvas vien kāpj?
18.04.2016 12:46 |
 
Reitings 63
Reģ: 16.02.2014
keegan,

Izskatās, ka vai nu viņi nemana, vai vienkārši viņiem vienalga, jo ar pārējiem šī kolēģe ļoti draudzīgi izturās.
18.04.2016 12:58 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Kā es rīkotos?

Pirmkārt, esot divatā pajautātu vai viņai ir kādas pretenzijas pret mani (stingrā tonī, bet noteikti ne-uzbrūkošā), un izrunātu situāciju.
Otrkārt, attiecīgi kā saruna izvērtusies - ja pozitīvi, tad uzturētu labas, kolēģiālas attiecības; ja slikti - konkrēti ignorētu, vērstos pret viņu tikai darba jautājumos.
18.04.2016 13:02 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
Cik bērnišķiga un neprofesionāla attieksme no viņas puses. :-|
18.04.2016 13:05 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Acīmredzot dāma izjūt konkurenci un/vai nicinājumu. Iespējams uzskata, ka tu netiksi galā ar viņas pienākumiem vai arī mēģināsi izēst no viņas amata.

Es tev ieteiktu vienārši labi strādāt. Kontakts izveidosies ar laiku. Ja tagad iesi runāt, viņa, visticamāk, atradīsi vēl vienu iemeslu par ko pasmieties un piesieties. Droši vien, ka notiek arī aprunāšana aiz muguras. Tā ka nedod vēl vienu iemeslu par ko patrīt mēles. Vispirms sevi pierādi profesionāli, liec saprast, ka tu vari labi izdarīt pārņemtos pienākumus, kā arī tev svarīgākais ir savs amats un cieni viņas darbu.

Vienvārdsakot - strādā labi, esi lietišķa un netaisi drāmu. Kontakts izveidosies ar laiku, kad būsi papaijājusi dāmu pa spalvai un sapratīs, ka esi profesionāla kolēģe savā amatā un sakarīgs cilvēks.

Vēl padomā, vai taisi daudz kļūdu vai esi pavirša? Tas arī parasti ļoti kaitina jaunajos kolēģos, ka visu laiku jālabo kļūdas, ka tiek uzdoti entie jautājumi utt. Ja tā ir, tad pacenties vairāk, kaut uz mājām paņem darbu, lai ātrāk iestrādātos, mēģini pati izdomāt.
18.04.2016 13:20 |
 
Reitings 1000
Reģ: 06.08.2015
Pēc darba iedod pa galvu!
18.04.2016 13:32 |
 
Reitings 15
Reģ: 27.01.2016
Man arī ir līdzīga situācija. Strādāju mazā kolektīvā- esam 3, priekšniece un mēs ar kolēģi. Sākumā man ar priekšnieci it kā izveidojās ļoti labs kontakts, bet, kad mēnesi biju jau nostrādājusi, no atvaļinājuma atnāca mana kolēģe, no tā mirkļa es te jūtos kā trešā lietā. Labi, man būtu vienalga, ka viņas runā par kaut kādām privātām lietām vai vienkārśi klačojas divatā, bet, kad priekšniece tikai manai kolēģei stāsta jaunumus un svarīgas lietas par darbu- mani tas pat aizvaino. Turklāt tā kolēģe pa galvu pa kaklu skrien izdarīt kaut kādos sīkos darbiņus, ko priekšniece pasaka, lai kāda no mums izdara. Un tad es vienmēr stulbi jūtos, ka laikā, kamēr es pildu savus tiešos pienākumus, šī jau ir paķērusi tos sīkumus un apzinīgi visu dara, pēc tam skrien pie priekšnieces un atskaitās, ka viena pati visu izdarījusi. Nu vienvārdsakot, es te jūtos lieka un negribas uz darbu nākt.
18.04.2016 13:33 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Evisa!, man bija identiska situācija darbā. Mainījās tikai tad, kad otra aizgāja projām. Tā ar tiem mazajiem kolektīviem ir.
18.04.2016 13:42 |
 
Reitings 1852
Reģ: 21.02.2010
es nakamnedel saku stradat jauna darbaa, redzes ka man ar kolegiem ies :D
18.04.2016 13:48 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
mēģinātu vest sarunu divatā aci pret aci. kaut kāda māžošanās savādāk. bet jāsaka kā ir sieviešu kolektīvā vienmēr vairāk intrigu utt.
18.04.2016 15:18 |
 
Reitings 1620
Reģ: 22.05.2014
Sieviešu kolektīvs ir viens liels čūsku midzenis vienmēr :-D
18.04.2016 16:38 |
 
Reitings 63
Reģ: 16.02.2014
Paldies par ieteikumiem! :)
18.04.2016 18:18 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Sieviešu kolektīvus vajag pašķaidīt ar kādu vīrieti. Ir strādāts, kur tikai sievietes - nekad dzīvē vairs! :-D Ir strādāts, kur vairākas sievietes un vīrietis - uzreiz kaut kā tie sieviešu bzdingi mazinās.

Vispār, galvenais atcerēties, ka uz darbu, pirmkārt, iet strādāt. Kad man darbā nāca jaunas kolēģes, tad šķita, ka, pirmkārt, nākušas draudzēties. Tas ļoti traucēja. Varbūt autore arī par visu vari jau pirmajās dienās grib ar visiem baigi sadraudzēties?
18.04.2016 18:19 |
 
Reitings 63
Reģ: 16.02.2014
Dienvida, pati pēc dabas esmu diezgan draudzīga un atvērta, bet, nē, arī es uzskatu uz darbu cilvēks nāk strādāt :)
18.04.2016 18:22 |
 
Reitings 63
Reģ: 16.02.2014
Sveikas vēlreiz,

Vēlos pacelt tēmu.
Mēģināju runāt ar šo kolēģi, bet bez rezultātiem (t)
Viņa visu noliedza, un tagad ir kļuvis vēl trakāk.
Citiem kolēģiem (ar kuriem vēl nesen iepazinos) apgalvo, ka es jau neko īpašu nedaru, tieši viņas paveiktais darbs ir tas, kas rada uzņēmumam papildus vērtību. Tas viss man dzirdot. It kā es tur vispār neeksistētu.
Speciāli kavē darbus (iet pusdienās uz 3 stundām (priekšnieks atgriezīsies vien šo pirmdien), lai pēc tam man vajadzētu sēdēt virsstundas, kaut gan visu var paspēt šajās 8h.

Nezinu, kā rīkoties. Tas vairs nav paciešams.

Runāt ar priekšnieku? Ko tas dos?! :-/
30.04.2016 10:36 |
 
Reitings 488
Reģ: 18.10.2009
Pagaidi, kad atgriežas priekšnieks un paskaties kā ir ar atmosfēru tad. Cik noprotu, tad šajai personai no tā brīža nevajadzētu kavēt darbu un iet tik ilgi pusdienās.

Ja tas turpinās arī priekšniekam esot, tad noteikti runātu ar viņu un atklātu, ka kolēģes dēļ nav iespējams produktīvi strādāt.

Iespējams var pielietot stratēģiju, kur pret viņu centies izturēties pozitīvi un jauki, piemēram, no rīta vienmēr sveicinot pirmo, kādā reizē izteikt komplimentus par apģērbu vai izskatu, jubilejā uzdavināt puķes utt.
30.04.2016 10:49 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Nu, tā kā viņa tur strādā ilgāk, nekāda zobs pret zobu taktika tev nelīdzēs. Vienkārši dari savu darbu. Lai nebūtu tik daudz stresa - vienkārši mazāk streso. :) Neņem to pie sirds, tas ir tikai viens cilvēks, ko tu savā mūžā esi satikusi. Ja viņa grib justies vērtīgāka - lai jau izrunājas, lai tā jūtas. Uztver to tā, it kā tevi tas neskartu. Ja tev ir grūti sarunāties ar citiem viņas dēļ, - nu nesarunājies kādu laiku speciāli, tikai tad, kad tevi uzrunā.
Man tāda situācija nav bijusi, bet pret mani, atnākot strādāt pašreizējā darbā, vienas nodaļas menedžeris izturējās ja nu ne parupji, tad nu vienkārši ļoooti nedraudzīgi. Nu neko, uz viņa aizrādījumiem teicu: "Jā, labi.." - visu mierīgā, pieklājīgā tonī -, centos palīdzēt kā varu savu pienākumu ietvaros utt. Šobrīd man ar lielāko daļu kolēģu ir draudzīgas attiecības, bet ar attiecīgo menedžeri tikpat pieklājīgas un vēsas kā sākumā. Kaut gan šobrīd viņš ir tas, kurš mēģina "draudzēties", man nav vajadzīgas tuvākas attiecības ar tāda tipa cilvēkiem, tāpēc es nekādās sarunās neiesaistos.
30.04.2016 11:17 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Šajā gadījumā nekādas izrunāšanas, runāšanas ar priekšnieku un puķu nešanas nepalīdzēs, tas tikai visu vēl sliktāku padarīs. Kā saka, ja kustināsi sūdu, tas smirdēs tikai vēl vairāk! Neaiztiec to dāmu un dari savu darbu labi.

Man bija līdzīga situācija vienā no darba vietām, kad pati piekopu šādu stratēģiju. Pēc kāda pusgada ar attiecīgo kolēgu attiecības uzlabojās un tiku pieņemta.

Tev gan būs vajadzīgi dzelzs nervi. Ja nevari sagremot un darbs nav tā vērts, tad ej labāk projām.
30.04.2016 11:40 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Puķes, komplimenti un citi pakaļā līšanas pasākumi laikam ir sliktākais, ko šādā situācijā darīt. dari labāk savu darbu, esi neitrāla, runā ar viņu tikai, ja pati ko saka. Par runāšanu ar priekšnieku, skaties kāds viņš pats, vai atsaucīgs pret jaunajiem darbiniekiem, vai atbalsta tikai vecos. Stučīt viņu par vazāšanos apkārt darba laikā gan nevajag, bet par to, ka viņa Tev neļauj strādāt piekasoties par kaut kādām kafijas krūzēm, gan varbūt var pateikt.
30.04.2016 12:02 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits