Artuss Kamins , UK musejie dzivo no rokas mute!

 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
https://www.facebook.com/kaimins/posts/10209785262691939?pnref=story



Bijām Anglijā. Dzīve Anglijā nav medusmaize. Arī tur dzīvojošie pārtiek no rokas mutē un strādā garas stundas, lai veidotu savu dzīvi tā, kā sirds vēlas. Mūsu tautieši ir tur, lai nodrošinātu "normālu" dzīvi sev un saviem mīļajiem. Viņi ir tur, jo Latvijā šādu iespēju neredz. Vēlme atgriezties mājās, savās mājās ir dzīva. Bet šis nav stāsts par jauno laiku trimdu, par viņu cerību un sāpi. Stāsts ir par to, ko piedāvā kopiena "Kam pieder valsts?". Kas un kā ir jādara. Un tas ir jādara tagad. Tiekamies 3. maijā!
paliku mazliet nikna jo ta nav taisniba. Ok., Vins tur mekle savai jaunajai partijai veletajus, bet kapec ta jamelo. Man zinamie visi strada 8 stundas un dzivo labi.
15.04.2016 19:34 |
 
Reitings 651
Reģ: 29.01.2009
Ja neapmierina skolas pusdienas var protams njemt savu lunch box. Bet manuprat silts ediens ir daudz labak, manejais ari nav sudzejies ka butu negarshigi.
16.04.2016 00:38 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Pabalstus sanjem arii straadajoshi cilveeki. Vismaz es to nesaucu par dziivoshanu uz pabalstiem, vinji vnk sanjem atpakalj dalju no saviem nodokljiem, jo atbilstoshi valsts standartiem vinjiem ar savu algu ir par iisu.
tas nav pabalsts, tie ir pármaksátie nodokli.

Uk lidz 3ajai klasei skola pusdienas ir par brivu. Dzivoju sheit 7 gadus un man ir 2 berni..


tas ir ari gadijumaa, ja nesanjem NEKADUS benefitus?? Pat ne berna naudu?
já, bet te jau rodas jautájums, kápéc nesanjem bérnu naudu?

bet nu já, par to, ka par dzívi UK visu labák zina tás, kuras dzívé nav UK bijushas tas gan taisníba.


un tápat smiekli nák, kad te LV dzívojushás pléshas par to, cik árzemés esoshajám makos, un vai var izvilkt lídz algai, un ka visas noteikti lasa zemenes vai pako salátus :D

ir cilvéki, kas jebkurá valstí aiznjemsies lídz nákamajai algai, un ir cilvéki, kas iekrás cik gribés ;)
16.04.2016 00:53 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
já, bet te jau rodas jautájums, kápéc nesanjem bérnu naudu?


Berna naudu nesanjemu delj sava vira algas. Es runaju par oficialo bernu pabalstu, kursh pienakas gandriz visiem, ne par to, ko man maksaatu, ja es butu stradajusi.
16.04.2016 01:02 |
 
Reitings 806
Reģ: 29.01.2009
Visu diskusiju nelasīju, lielā mērā tāpēc, ka nav intereses iedziļināties kubietes monologos, bet Kaimiņš ir tipisks politiķis = demagogs: pagrābj kādu sev izdevīgu viedokli/ situāciju un tiecas to vispārināt. Bez tabulām, statistikas un drošticamiem datiem. Un, rau, atrodas līdzi dziedātāji!

Par aktuālo kampaņu neesmu lietas kursā, bet pirms iepriekšējām Saeimas vēlēšanām palūkoju video, kur šamējais viesojās mūslaiku trimdinieku mītnes zemēs - gatavās šausmas. Pats kaut ko bauro, pārējie blēj līdzi. Manuprāt, abām pusēm pazemojoši, bet to, cik daudziem šāds komunikācijas veids ir ne vien pieņemams, bet pat simpātisks, parādīja vēlēšanu rezultāti.

Lasiet vairāk grāmatu, draugi! 8-)
16.04.2016 01:07 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Vizbulīt, iemācies karti un lasīt. Valsts apmaksātas pusdienas lidz 2. klasei ir tikai Anglijā un tikai no 2014 jaunā mācību gada. Var jau dzīvot valstī 7 gadus un zinat par valsti visai maz. Zinu latvieti kas 6 gadus nevar angļu valodu apgūt, zinu latviešus kuri neko nav dzirdejusi par vietējiem akcentiem. :D Nu un? Tas nenozīmē ka to nav
16.04.2016 01:11 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
tas nav pabalsts, tie ir pármaksátie nodokli.


Benefiti un pārmaksāti nodokli ir divas dažādas lietas. Pārmaksātos nodokļus valsts tik tiesām atgriež, bet tas notiek tad kad nodokli ir pārmaksāti nevis ik menesi personas kontā ieskaita noteikt summu kā tas ir ar pabalstiem.
16.04.2016 01:19 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
bet te jau rodas jautájums, kápéc nesanjem bérnu naudu?


Tāpēc ka labi pelna viens vai abi no vecākiem un sakot ar noteiktu ģimenes finansiālo stāvokli tai nav nepieciesams valsts finansiāls atbalsts. Pabalsti ir sociālas nevienlīdzības izlīdzināšanas instruments kas paredzēts cilvēkiem kuriem finanses vai ģimenes apstākli neļauj dzīvot noteikta pārticības līmenī. Kādai ģimenei tie var but vien nieka 80£ menesi, citai Benefiti var sastādīt pusi vai pat visa mēneša budžetu.
16.04.2016 01:32 |
 
Reitings 102
Reģ: 10.03.2016
Es Lonodnā strādāju bārā. Alga mēnesī bija ap 1000 mārciņas - īre ap 500, paika ap 200. Rupji rēķinot man vienmēr bija 200 mārciņas ko atlikt malā. Tie ir vismaz 250EUR mēnesī kas vienmēr palika pāri, un tā ir vien ano dārgākajām pilsētām pasaulē.
Pastāstiet man kā tie Glosteras fabrika sstrādnieki, maksajot niecīgas īres un strādājot pilnu slodzi dzīvo no rokas mutē? Nu kā? Tip, tūkstošu kredītus Latvijā maksā?
16.04.2016 04:22 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Kompete,

Viss ir vienkarsi. Tu noteikti pa 500 iree istabinju kada 4.zona ar vel kadiem, labakajaa gadijumaa, poliem vai latviesiem, vienaa maajaa, tev nav bernu, nav mashinas.

Lai gimene noiretu dzivokli Londonaa, tas maksaa daudz! Normaals rajons ir looooti dargs.

tevis pieminetajam stradniecinjam ir janomaksaa pasi elementaaraakie rekini, lai beigas paliktu pari tik cik paliek. Protams, var jau dzivot visu muzi istabinjaa, bet ka tu to iedomajies, ja stradniekam ir sieva un berns?
16.04.2016 05:37 |
 
Reitings 102
Reģ: 10.03.2016
Story, es tieši to saku - par to cenu, kuru es īrēju istabu Camden Town (2. zona Londonā) var Glosterā noīrēt māju. Glosteru pieminu, jo man radiniece tur apkalpošanā hotelī strādā, kopā ar veselu kaudzi citiem latviešiem, un par citām pilsētam daudz nezinu. Un aizbruakušie neprofesionāļi parasti stradā fabrikās, hoteļus tīra, lasa ražu - tas nav lielās pilsētās ar augstu īres maksu. Tāpēc brīnos kā viņiem sanāk no rokas mutē?

Es dzīvoju kopā ar austrāli un divām igauņu meitenēm. Nekad ārzemēs dzīvojot neesmu meklējusi kopīgu dzīvesvietu ar latviešiem. Ir taču iemesli kāpēc esmu ārzemēs, nevis Latvijā. Un man ir svarīgi iepazīt citu kultūru, iemācīties valodu un iedvesmoties no jaunas vides. Tāpēc arī pusi no algas atdevu īrei, lai dzīvotu pilsētas daļā, kas ir "dzīva". Mašīna patiešām nebija, jo uz darbu braucu ar riteni uz Paddington :D
16.04.2016 06:30 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
freya, skolnieki jau skolaa iet vai veel b/d un kas vinjus peec skolas (ja skolnieki) pieskata (ja jaunaaki par 12 gadiem)?


Vatson, aizmirsu piebilst, ka ar viņiem dzīvo radiniece, kura pieskata bērnus, aizved uz skolu/bd. Kopumā sanāk, ka draudzene uztur 4 cilvēku ģimeni. Un dzīvo normāli. Katrā ziņā - labāk, nekā Latvijā. Bet nu jā - tas līdz brīdim, kamēr būs pabalsts. Pabalsts tik liels tāpēc, ka bērnu tēvs daudzus gadus jau strādā UK (bet kopā ar ģimeni nedzīvo jau vairākus gadus).
16.04.2016 07:55 |
 
Reitings 117
Reģ: 06.04.2016
Es stradaju 12 h naktsmainjas. Man ir 4 dienas jastrada, un tad 4 ir brivas- tas ir liels pluss. Varu iet stradat ekstras, ja veelos. Par dzivi sudzeties nevaretu, bet nu, tas katram savadak. Iespejams, ka tiem, kas uz arzemem aizbrauc vieni, proti, vinjus tur neviens nesagaida un neiekarto- nevaretu klaties viegli. Man te, UK, draugs ar visu gjimeni jau 8 gadus dzivo- cilveki zina, ka te viss notiek daudz labak neka par LV, lidz ar to, mani te skaisti sanaca iekartoties, un man noteikti sheit iet labak nekaa, kad dzivoju Latvijaa. Nav jau nav nemaz te tik slikti, ir vienkarsi japrot iefiltreties visur kur vajag. Neviens jau neko uz paplates gatavu nepasniegs, pasham ari kkas jadara, lai dzivotu taa, ka nauda netruukst. Citiem sanaak, citiem- nee. :-D
Lai gan visadus neveiksmigus stastus ari esmu dzirdejusi, ka nevar nekur te iekartoties cilveki. Ja ir valoda, tad visu var,.. Bet tagad pati redzu to, ka mana darbaa vairs nenjem nevienu bez anglu val. zinashanaam, lai gan man darbaa lielaka dalja neko nesaprot. Tagad tiesham darbu vairs nav tik viegli dabuut pat UK. :-|
16.04.2016 08:41 |
 
Reitings 117
Reģ: 06.04.2016
Ja ir runa par algam un dzivoshanu. Jaa, te algas ir okay, ja gribi dzivot normalu dzivi, bet uz savu privaatiipashumu, bez kreditu njemshanas- vari nemaz necereeet. Te dzivoshana nav no tam letakajam, ka citiem liekas.

Un veel- lielaka dalja cilveku , kurus es te zinu, dziivo BAROS. Visi vienaa maajaa , katrs iiree savu istabinju, un taa vairakus gadus miicaas , liidz iespeejams uzcep gjimeni un panjem sev maaju atseviskji vai dzivokli , vai ko tur veel. Nu, nav jau te nekada paradiize arii.. :D
16.04.2016 08:46 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
tur dzīvojošie pārtiek no rokas mutē un strādā garas stundas, lai veidotu savu dzīvi tā, kā sirds vēlas. Mūsu tautieši ir tur, lai nodrošinātu "normālu" dzīvi sev un saviem mīļajiem. Viņi ir tur, jo Latvijā šādu iespēju neredz.


Tātad, Kaimiņš saka, ka dzīvot UK no rokas mutē ir LABĀK, nekā dzīvot Latvijā?

Manuprāt, tā ir neslavas celšana mūsu valstij. Bet nu, ja mūsu jaukais politiķis ir izplānojis, kā mūsu bez-iespēju-zemi padarīt par konkurētspējīgu un plaukstošu ekonomiku - lieliski!
16.04.2016 09:15 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Tas Kaimiņš ir tāds āksts, ka es vienkārši nevaru. Ko tad viņš, nez, tādu svarīgu izdarījis,ka viņu slavē? Lai gan vienu lietu gan noteikti, kas viņam ir liels pluss - ieinteresēja arī jauniešus vairāk sekot līdzi politikai un domāt par to!
16.04.2016 09:51 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
par to cenu, kuru es īrēju istabu Camden Town (2. zona Londonā) var Glosterā noīrēt māju.


Maajai naak liidzi citi izdevumi- council tax (ap 80-120£ menesi), gaaze (90-120£menesi), elktriba, TV licence (gada liekas kaut kas virs 150£), kabeltelevizija/skiivis, telefons, internets; tapat mebeles jaapeerk un sadziives teknika, remonts jaataisa, ja maaja ir krediitaa.

Tāpēc brīnos kā viņiem sanāk no rokas mutē?

Man vienai paziistamai gimenei ir lidziga situacija kaa freya aprakstiija- pusi meenesha ienaakumus nopelna viirs, otru pusi sanjem no valsts, maaja ir krediitaa (kas leetaak kaa iireet) un ir 3 berni, ar mazaako mamma ir maajaas. Uz "no rokas mutee" pirmkaart jau noraada tas, ka pusi no ienaakumiem sastaada valsts benefiti. Otrkaart, maaja prasa ieguldiit darbu- remonts, meebeles, sadziives teknika, kaadreiz apkures sisteema jaamaina kas ir ljoti daargi. Treshkaart ir mashiina- jaamaksaa road tax, apdroshinaashana, degviela un mashiinai ir vajadziiga tehniskaa apkope laiku pa laikam, varbuut izklausiisies smiekliigi, bet parkings arii maksaa- ir vietas kur tas ir ljoti daargs. Ceturtkaart, gribas apciemot Eiropaa dziivojoshos radus. Nu un tad sanaak, ka muuzhdien ir jaadreb vai benefitus laikaa ieskaitiis kontaa. Benefitu izmaksas aizkaveeshanaas, aizture vai paartraukshana ir galvenais iemesls kaapeec cilveeki sanjem Food Bank emergency partikas pakas. Tie kas taas sanjem ir reaali ar tukshiem virtuves plauktiem un bez penija kabataa, paareejie vnk kaut kaa izgrozaas no shiis situaacijas ar nelieliem iekraajumiem, aiznemoties un atliekot kaadu reekinu apmaksu.

16.04.2016 10:00 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
freya, labs piemeers UK welfare sisteemai. Tieshi par shaadiem cilveekiem arii es runaaju, kurus te zaakaa saakot ar idiotiem un beidzot par bomzhiem. Gimenei UK var buut tieshi taada pasha liimenja ienaakumi, ko nodroshina viens vai divi pelniitaaji, bet pabalstus nesanjem. Sanaak taa- ja liidz normaalai algai ir par iisu, valss piemaksaa un rezultaataa gimene, kas sanem benefitus dziivo vienliidz labaa liimeni kaa taa gimene, kuras apgaadnieks/i pelna vairaak. Valsts vnk piemaksaa starpiibu. :D

Ja Latvijaa buutu liidziiga sociaalaa nodroshinaajuma sisteema pie esoshajaam algaam, vientuljaa maate ar algu 500 eiro ar pilna laika darbu sanjemtu tik pat pabalstos no valsts. Nezinu kaa taadus cilveekus var saukt par slinkiem, stulbiem ubagiem un bomzhiem.
16.04.2016 10:16 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Camden Town (2. zona Londonā) var Glosterā noīrēt māju.


Nu labi, salidzinaaji istabinju ar maaju vai dzivokli, kur kaa Vatsons jau mineja ir lieli ikmenesa izdevumi, salidzinot ar to, ka tu maksaa £500 par istabinju. ka arii tu esi viena, pa lielam, tev vienalga kur dziivot, bet ja esi kopaa ar kaadu un veel ir berni, tad istabinjas variants atkriit. Glostera normala rajona isti nevar atrast dzivokli vai maaju pa 500 menesii, es to pilsetu labi zinu, nee es tur nedzivoju :-D
16.04.2016 10:40 |
 
Reitings 102
Reģ: 10.03.2016
Karoč tā, pagūglēju un parēķinaju.
Lielākā daļa Anglijas latviešu dzīvo dzīvo Mančesterā.
Vidējā īres cena mājai ir ap 600mārciņas. Ir arī lētakas. Sludinājumi šeit:
https://www.gumtree.com/search?distance=0&search_category=flats-and-houses-for-rent-offered&q=&search_location=Manchester&tl=

VAdoties no Vatsons dotajiem cipariem.
Īre 600 + Municipālais nodoklis 100 + Gāze 100 + 200 "citi mājas izdevumi" = 1000 mārciņas.

1000 mārciņas mēnesī.

Tā ir viena cilvēka mēneša minimālā alga. Viens cilveks taču māju neīrēs. Gan māmiņas gan bērni saņem nodokļu atvieglojumus, par pabalstiem nerunājot.

Es labprāt redzētu vēl iemeslus dzīvei Anglijā "no rokas mutē".
Manuprāt tie ir vienkārši slikti budžeta plānojumi un tādi ir iespējami visur pasaulē.



Es pati Anglijā jau kādu laiku nedzīvoju, bet visiem, kas plāno tur kādu laiku uzturēties iesaku gan plānot kā tērēt algu, gan studēt, jo studijas ir teju par velti un stipendija ap 6000mārciņas gadā.
16.04.2016 11:09 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Vakar no telefona nevareju ielikt bildi tapec nacas komentaru atlikt uz shodienu. Luudzu beidzot apguustiet UK politisko karti un ne tikai tie kas tur uz vietas dziivo, lai kad juus lasaat zinjas saprotat par ko ir runa, citaadi cilveeks karti nezina, valodu vaaji zina un veel izlasa pa diognaali un ieguust pilniigi greizu informaaciju. UK nav Anglija (England) taapat kaa Latvija nav Vidzeme. UK ir vairaaku Anglijas anekseetu valstu apvienojums, katrai valstij bija un veel pastaav sava valoda, katrai zemei ir sava galvaspilseeta un savas regionaalo likumu un finanshu atskiriibas, kas ietekmee valsts finanseetaas sfeeras- izgliitiibu, mediciinu. Taapat UK paarraudziibaa ir arii citas teritorijas ar dazhaadu likumisko statusu.
https://lv.wikipedia.org/wiki/Apvienot%C4%81_Karaliste
https://en.wikipedia.org/wiki/United_Kingdom
16.04.2016 11:18 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits