Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Depresija

 
Reitings 121
Reģ: 27.03.2016
Sveikas!
Jau vairāk kā 5 mēnešus lietoju antidepresantus. Domāju depresija man jau bija iepriekš, tāpēc nespēju veidot stabilas uzticamas attiecības. Es neapzinājos savas rīcības sekas. Tagad esmu sakārtojusi savu dzīvi. Vēlos turpināt virzīties uz priekšu.
Esmu apzinājusi depresijas cēloņus + "ģenētisko mantojumu". Zinu, ka depresijas sastopamība ir samērā bieža. Vēl joprojām ir dažādas grūtības, taču apzinoties šos šķēršļus, es veidoju labāku šodienu.
Kā jūs sadzīvojat ar depresiju? Un vai atklāti runājat ar kādu par to?:-)
12.04.2016 15:12 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Nekad nav bijusi īsti depresija. Visu parasti noveļu uz pms. :-D
Antidepresantus jau 5 mēnešus lieto??:-O Tavs ārsts to zin?
12.04.2016 15:45 |
 
Reitings 1534
Reģ: 28.04.2015
Walle nu vispār jau vismaz pusgadu jālieto. :D
Par tēmu nav ko pateikt, sorry, ka iespraudos. :)
12.04.2016 15:47 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Aa ok, es domāju, ka tik kādu mēnesi var lietot :-D
12.04.2016 16:15 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Antidepresanti ir recepšu medikaments, domāju gan, ka ārsts zin :)

Runāt ir jēga ar tiem, kas saprot, par ko tu runā - citādi tās jēgas ir stipri pamaz. Dabūsi vai nu klasisko un labi domāto "saņemies!", vai "jā, man arī vakar bija depresija - ļoti noskumusi jutos".

Depresija, kura tiek veiksmīgi kontrolēta, netraucē veidot attiecības, manuprāt. Ja tu esi no tiem laimīgajiem, kam zāles reāli palīdz, apsveicu! Tagad vari "saņemties" un mesties iekšā attiecībās.
12.04.2016 16:17 |
 
Reitings 217
Reģ: 31.08.2011
Kamēr Tu dzersi zāles, ar domu lai izpatiktu citiem nekas nesanāks. Sakārto attiecības ar sevi, neieciklējies uz citiem. Pieņem un iemīli sevi, un tad viss pārējais sakārtosies dabiski.
12.04.2016 16:26 |
 
Reitings 114
Reģ: 18.03.2015
Cik tev gadu?

Zinu, ka gadījumi ir dažādi. Bet man personīgi ar gadiem ir arvien vieglāk sadzīvot ar depresiju, un šķiet, ka pēdējā pus gada laikā ir jau pavisa viegli.

Sarunājos ar cilvēkiem par depresiju, jā. Taisnība 57days, ar kuru katru nav jēgas runāt, jo daudzi cilvēki tev ieteiks ''domāt pozitīvi'' un ''beigt slinkot,'' bet daudzi citi vai nu paši ir tam gājuši un iet cauri, vai arī pazīst kādu. Agrāk es no tā kaunējos, nešķita publiski apspriežams temats, bet tagad brīvi par to runāju. Tas arī mazina izolācijas sajūtu.
12.04.2016 17:04 |
 
Reitings 121
Reģ: 27.03.2016
Man ir 27 un tieši pirms dzimšanas dienas sākās depresija. Pirmais mēnesis bija īsts murgs, tad atsāku strādāt jaunā darbvietā. Jutu, ka atgriežos dzīvē, taču joprojām lielākoties izjutu tieši negatīvās emocijas. Jutos kā zaudētāja. Strādāju pie jauniem mērķiem, pie veselības. Jutu, ka viss notiek tieši tā, kā lielākoties biju gaidījusi un tā man bija mācību stunda, ka tu esi tas, par ko visu dienu domā :-)
Reizēm tas "saņemies" man palīdzēja. Paldies 57days Es ceru, ka līdzīgi kā sinode varēšu par šo tēmu runāt brīvi, jo tieši šķiet, ka visu turēt pie sevis vairāk nedrīkst, jo tā jau mēdzu darīt pirms depresijas :-D

https://www.youtube.com/watch?v=xo1VInw-SKc
12.04.2016 21:48 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Šaubos, ka par depresiju ar kādu vajadzētu baigi runāt. Cilvēki, kas tam nav gājuši cauri paši vai kādi ļoti tuvi cilvēki, to diez vai sapratīs, ko nozīmē šī slimība.
12.04.2016 21:59 |
 
Reitings 489
Reģ: 17.04.2015
Ir man tāda bijusi, tikai sākuma pakāpē.. Tālāk es šim draņķim neļāvu iet jo tad būtu vēl trakāk.
IR jārunā ar cilvēkiem, jo šīs visas depresijas pazīmes taču ir redzamas.
12.04.2016 22:07 |
 
Reitings 1126
Reģ: 09.04.2016
Man rit jau 7 mēnesis, kopš man tika uzstādīta diagnoze - depresija. No antidepresantiem atteicos, sākumā gāju uz terapiju, bet arī tā nedeva kaut kripatiņu labuma. Tā nu pirms mēneša terapiju pārtraucu un tagad kaut kā pati mēģinu kulties pa dzīvi. Cilvēki teica:"Iestāsies siltāks laiks, ārā sāks spīdēt saule, paliks labāk!" Bet man tā nav. Es negribu iet ārā izbaudīt saules starus, kā citi. Es labāk sēžu mājās viena, nekā eju ar kādu ārā. Skola ir gatavā elle - man tur viss riebjas, bet mācības pamest novārtā nevaru atļauties. Ja agrāk lasīju daudz grāmatu, tad tagad mani tas vairs neinteresē.
Nezinu, man ar to ir ļoti grūti sadzīvot, zūd sajūta, ka vispār kādreiz no tā tikšu ārā.. bet laiks iet uz priekšu, rudenī plānoju atsākt terapiju.. kā dzīvošu līdz tam - nav ne jausmas.
12.04.2016 22:13 |
 
Reitings 121
Reģ: 27.03.2016
Protams par to nav jārunā ar visiem. Taču tikai runājot var uzzināt otra pieredzi..
12.04.2016 22:14 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits