Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mazs bērns = aizmirsti par dzīvi?

 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Tā ka esmu gaidību laikā, tad pēdējā laikā pa starpām laba vēlējumiem dzirdu tādus komentārus kā - izgulies kārtīgi, kamēr vēl vari, vēlu tev izturību un stiprus nervus, aizmirsti par ceļojumiem turpmākos gadus, aizej uz koncertu, kamēr vēl vari utt.

Loģiski, ka būs vēl viens cilvēciņš ar ko rēķināties. Tomēr kaitina uzskats un attieksme, ka jaunie vecāki būtu mocekļi, žēlojamas personas, kurām turpmākos gados draud degradācija un nabadzība (t)

Ko jūs par to domājiet un vai ar šādu attieksmi saskarieties?
Vai tiešām pirmie gadi ir tik grūti?
08.04.2016 10:27 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
Tas, kāda būs dzīve, ir atkarīgs no bērna. Protams, sākumā dzīve pārsvarā būs pakārtota mazuļa vajadzībām (izņemot wee, kurai nekas dzīvē nemainījās ;-) ), uz koncertiem ar zīdaini droši vien neiesi. Bet diez vai būs tik traki, kā aprakstīji. :-D
08.04.2016 10:34 |
 
Reitings 522
Reģ: 28.11.2013
Nav nav tik grūti. Ja ir vīra atbalts, tad nav tik traki. Viss ir atkarīgs no tevis pašas. Zinu pat cilvēkus, kas ar gadu vecu mazo, pat brauc ar teltīm atpūsties un ir OK.
08.04.2016 10:37 |
 
Reitings 716
Reģ: 11.01.2014
Man gan bērnu vēl nav, bet nepareizi tie uzskati. Ar bērnu taču dzīve nebeidzas(t)Kāpēc kādam tevi ir jākaitina ar šādiem tekstiem?
Vienai manai paziņai dzīve pēc bērniņa piedzimšanas kļuvusi daudz laimīgāka. Viņa staigā apkārt ar smaidu un mirdzumu acīs. Izskatâs, ka sākusi jaunu, laimīgu dzīvi, un ar lepnumu var aiztaisīt muti ciet visiem, kas lien viņai virsū ar tādiem uzskatiem:-P
Novēlu arī tev būt tikpat,vai arī vēl vairāk laimīgai;-) Turies un neklausies tās muļķības;-)
08.04.2016 10:39 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
Šķiet, tādas lietas saka cilvēki, kuriem sagādā baudu likt citiem justies slikti. Varbūt viņiem pašiem ar bērnu sākumā gāja grūti, un viņi gribētu, lai tā ir arī citiem. Var jau ar bērnu būt grūtāki brīži, bet tie ātri paiet. ;-)
08.04.2016 10:44 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Es neatkārtošos, esmu jau šeit izteikusies, ko domāju par tiem biedētājiem. Neklausies viņos.
izgulies kārtīgi, kamēr vēl vari, vēlu tev izturību un stiprus nervus, aizmirsti par ceļojumiem turpmākos gadus, aizej uz koncertu, kamēr vēl vari utt.

Nekur nav teikts, ka Tavs bērns naktī negulēs, ceļojumā mierīgi var aizbraukt ar bērnu un uz koncertu var sarunāt vecmāmiņas, lai paauklē.
Un tas vēl nav viss, gatavojies uz to, ka tad, kad apkārtējie redzēs, ka viss ir ok, tad atradīs vēl citas lietas ar ko biedēt :)
08.04.2016 10:46 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Ir čikstīgāki, 'grūtāki' bērni un ir mazāk čīkstīgāki bērni. Bet lielākoties viss atkarīgs no tavas pašas attieksmes. Zinu mātes, kam dzīve tiešām beidzās ar bērnu piedzimšanu, jo viņas nespēja pat iedomāties, ka varētu atstāt mazuli pieskatīt kaut uz pāris stundām kādam citam, spītīga vilka visu vezumu uz saviem pleciem kaut mirdamas un, protams, pastāvīgi žēlojās, cik viss ir grūti un slikti. Tās arī parasti ir tās, kas laikus biedē jaunās mammas. Bet ir arī pretēji piemēri, kad jaunajai ģimenei dzīve tikai sākās un mazulis netraucēja ne izklaidēties, ne kultūru baudīt, ne iepirkties, ne ar draugiem satikties - gan līdzi ņemot, gan pieskatīt atstājot. Pa lielam neviens nekad nevar 100% garantēt kā tas būs, pat vienas mātes divi bērni var būt kardināli atšķirīgi savos paradumos un uzvedībā, kaut audzināšana un ģenētika viena. Tik pat grūti arī prognozēt, kas notiks tavā galvā, kad mazais beidzot būs klāt.
08.04.2016 10:50 |
 
Reitings 31
Reģ: 22.03.2016
Viss atkarīgs no bērna.
Man arī biedēja ar negulētajām naktīm,bet mans bērns jau no 1,5 mēneša guļ naktīs labi.. Pieceļas pāra x tik,cik paēst un uzreiz atplīst un noguļ no 9iem- 8iem.
Tā,ka tas viss no tā- kāds tev mazaiis būs iedalīts.;)
Būs grūti,bet nav neiespējami.;)
08.04.2016 10:53 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Visu ar veesu praatu. Kad meitai bija 5 menesi sakam celot, paspejam izlidoties pa 4 valstim. Nekadu problemu. Pa naktiim guleja labi, ja ari neguleja kadu reizi labi, vispr nestresoju par to. Mums tiesi dzives kvalitate baigi uzlabojaas, vairaak celojam, braucam izbraucienos utt. Man ari apkart bija super "pozitivi" noskanotas mammas- neklausijos nevienu, tikai wee :D
08.04.2016 10:59 |
 
Reitings 909
Reģ: 20.01.2016
Nu protams, zināmas pārmaiņas būs, un pirmais laiks tomēr būs vairāk vai mazāk pakārtots bērna vajadzībām, bet es savu dzīvi tā dēļ nenorakstu. Paši nojaušam, kas būs sagaidāms un galu galā, ar to rēķinājāmies tad, kad bērns pieteicās. Mēs daudz dzirdam baigo atbalstu no vecākiem un citiem tuviniekiem, daudz stāsta, ka ar bērnu dzīve nebeidzas. Mammas to vien tik atkārto, ka palaidīs mūs gan uz tusiņiem, gan brīvdienās izgulēties vai kaut kur izrauties no mājām. Es zinu, ka sākums būs grūts, bet tas būs grūts mums visiem trim, pēc tam tā lieta aizies un viss būs baigi forši :)
08.04.2016 11:06 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Bērns izmaina dzīvi nevis to sabojā, tā taču ir jauna dzīvība.

Mūsdienās daudzi cilvēki ir pārāk lieli egoisti un sevi izlutinājuši, tāpēc arī ir tādas domas.
Dzīvo tikai sev, ņaud un vaid pie nieka problēmām.

Nav jau viegli ja jāceļas vienu vai divas reizes naktī, daudz laika un darba arī dienā sanāk.
Bet jaunajiem vecākiem tādas grūtības nāks par labu, rezultāts ir vairāk kā vērts.

Kas gan vērtīgāks par ģimeni var būt uz pasaules.
08.04.2016 11:12 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
Es jau arī pamazām sāku dzirdēt šādus komentātus - atpūties, atpūties kamēr vēl vari... diezgan kaitinoši. Neuztveru gaidāmo bērnu kā sodību, kas sabojās manu dzīvo uz visiem laikiem.:-/
08.04.2016 11:20 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Nu ko nozīmē izgulies.. :-D ja tu tagad jūties labi un izgulējusies tad kapēc vēl jāguļ.. man vismaz ir tā ka ja pārak daudz guļ tad jūtos pat sliktāk nekā kad ir mazāk pagulēts! Un cik zinu neviens cilvēks sev uz priekšu rezervē izgulēties nevar :-D Tā ka tas padoms ir muļķīgs manuprāt!
Par pārējo viss ir atkarīgs no tavas attieksmes un bērna!
Ciemos braukšana un ceļošana ar bērnu ir grūtāka protams vet ne neiespējama un manuprāt kā tu bērnu sāc audzināt un pie kā sāc radināt pie tā arī pierod! Un maz kas ir atkarīgs no tik maziņa! Ja māte sēdēs ar bērnu 4 sienās un nevienam nedos un bērns nesocializēsies ar citiem cilvēkiem būs kautrīgs un kutrs nevar teikt ka tāds bērns redz jums piedzima! Nē, tādu jūs izaudzinājāt! Tā ka radini pie cilvēkiem izbraucieniem (saprāta robežās ) un uztver visu ar vieglu prātu! Un galvenais neklausies tādos padomdevējos labāk tiešām klausies tādos kā wee! :-D
Es jau bērna 10 dienās devāmies ciemos pie draugiem un uz visādiem āra pasākumiem ralliji utt dodamies ar bērnu tikai tas ka jāplano protams uz priekšu viss ir nav tik vienkārši kā dodoties divatā bet rijatā vēl jautrāk! :-D
08.04.2016 11:27 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Uiii teikšu tā man bērns dāvā tik daudz pozitīvu emociju un mans bērns mani uztur formā labāk kā jebkura sporta zāle! Nav laika ne sēdēt visu dienu našķus rīt un visu laiku kustibā, tagad pat visi izska komentāru ka izskatoties es labāk kā pirms bērna! Tā kā viss būs arī tev labi! :-D
08.04.2016 11:32 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Mūsdienās daudzi cilvēki ir pārāk lieli egoisti un sevi izlutinājuši, tāpēc arī ir tādas domas.
Dzīvo tikai sev, ņaud un vaid pie nieka problēmām.

Vispār jā, tinot filmu atpakaļ, šie komentētāji ir tendēti uz karjeru un pašiem bērnu nav. Tomēr, kad jākomentē, ir pirmie rindā, jo redziet ko, zina kā citiem paziņām ir gājis un cik tas viss esot briesmīgi. (t)

Nošatslēga, paldies! Jāiemācās būs kā pieklājīgi aiztaisīt muti, jo grūti tā vienkārši ignorēt :-D

Jā, wee attieksme kopumā man patīk šajā jautājumā. Nejūtu sevī cāļu mammu, vairāk esmu pašpuika, bet kas zina, kā domas vēl mainīsies. Iztēlojos, ka būsim foršā ģimenīte, kuriem dzīve ar mazuli vēl vairāk sāksies (l)
08.04.2016 11:57 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Neko nevar paredzēt, pirms nav piedzimis konkrētais bērns.
Es domāju, ka jāgatavojas sliktākajam, lai pēc tam nav vilšanās.Es biju sagatavojusies, ka negulēšu, bet bērns naktī guļ 11-12 stundas bez mošanās(l)
Bet ir ļoti daudz bērnu, kas vēl ap gada vecumu ceļas 3-10 reizes naktī vai nu ēst, vai patusēties.

Nu, bet tas ir loģiski, ka nevarēsi pēc bērna piedzimšanas vairākas reizes nedēļā iet un teātriem, kino utt. Varēt jau, protams, var, bet vai tas būs labākais bērnam.
08.04.2016 12:04 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Ja māte sēdēs ar bērnu 4 sienās un nevienam nedos un bērns nesocializēsies ar citiem cilvēkiem būs kautrīgs un kutrs nevar teikt ka tāds bērns redz jums piedzima! Nē, tādu jūs izaudzinājāt!

Ne vienmēr. katram bērnam ir savs temperaments.
08.04.2016 12:05 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Vispār jā, tinot filmu atpakaļ, šie komentētāji ir tendēti uz karjeru un pašiem bērnu nav.

Šie cilvēki mani smīdina - viņiem pašiem bieži vien ir tikai darbs un māja, reti kad sanāk izrauties kādam ceļojumam, bet viņi sev ir iegalvojuši, ka ir brīvi. Kā tāds zombiju bars :D
Paprasi šiem draugiem, kad bija viņu pēdējais ceļojums, pēdējais koncerts? Būs tādi, kas reāli arī uztur aktīvu dzīves veidu, bet būs arī tie, kas iedomājušies, ka viņiem bez bērniem ir viss :-D
Pirmie mēneši varbūt arī būs mierīgāki, bet pēc dzemdībām šaubos, vai uzreiz gribēsies ballēties :D
08.04.2016 12:07 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Nu, bet tas ir loģiski, ka nevarēsi pēc bērna piedzimšanas vairākas reizes nedēļā iet un teātriem, kino utt. Varēt jau, protams, var, bet vai tas būs labākais bērnam.
Protams ka dzive mainisies. Gan laoiku , gan naudu bus jadala ar mazo. Un spiontanas ballites jaaizmirst, nevar pusnakti sagribet doties uz klubi un abi ar viru skrien. Tikai tas jau nav tas trakakais. Var palugt pieskatit, un berniem ir laba ipasiba tie aug lielaki, paliek vieglak.
08.04.2016 12:10 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Es domāju, ka jāgatavojas sliktākajam, lai pēc tam nav vilšanās.

Es gan nesaprotu šo negatīvo domāšanu. Situācija parasti ir tik negatīva, cik tu to uztver. Pesimistam arī labākais variants būs slikts, jo tas visu laiku domās par iespējamām negācijām nākotnē.
Nu, bet tas ir loģiski, ka nevarēsi pēc bērna piedzimšanas vairākas reizes nedēļā iet un teātriem, kino utt. Varēt jau, protams, var, bet vai tas būs labākais bērnam.

Cik procenti Latvijas iedzīvotāju, kam nav bērnu, vairākas reizes nedēļā iet uz teātri? ;-)
08.04.2016 12:13 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Man pietrūkst spontanitāte... nevaru izdomāt un iet/braukt/darīt, ir jāplāno.

Ari ballītēs citreiz skumji, jo jākontrolē alkohols, (piem, iedzerot par daudz karatvīnu, nak miegs ),lai nav grūti bērnus vākt un nevaru ilgi tuset, jo arī bērni nākamā dienā būs un negribu slikti justies.

Bet atkal citreiz - nevajag kompāniju, lai kaut kur ietu - vienmēr tāda ir (l)
08.04.2016 12:19 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits