Provokatīva diskusija "Sliktie vecāki"

 
Reitings 1164
Reģ: 29.01.2009
Vēlējos izveidot šo diskusiju, lai uzzinātu jūsu viedokli par to, kas ,jūsuprāt, ir slikts vecāks/-i.
Sākšu ar to, ka noskatījos šo īso video http://dieviete.lv/23-pasaules-sliktakie-bernu-vecaki-viena-video/
Taču nevēlos šo diskusiju padarīt par galējību diskusiju - pats par sevi saprotams, ka alkohola u.c. apreibinošu vielu došana bērniem ir nepieņemama. Taču vēlos dzirdēt domas ar to, kas mūsdienās tiek darīts nepareizi - neveicina bērnu attīstību un pareizus uzskatus par dzīvi kopumā.
Viens no maniem sliktajiem novērojumiem ir tāds, ka vecāki (viena daļa, lai nebūtu visi jāmet vienā maisā) mūsdienās, straujā dzīves ritma dēļ, ļoti maz sarunājas ar bērniem, nepavada laiku kopā, tā vietā mazo iestumjot dīvānā pie TV vai iedodot planšeti, telefonu. Līdz ar ko netiek sekmēta ne bērna valodas attīstība, nedz komunikācijas prasmes. Nemaz nepieminot ciešās saiknes un drošās uzticēšanās veidošanos pret vecākiem kā tādiem.
Labprāt uzklausīšu jūsu domas! :-)
06.04.2016 19:31 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
regulāra citu bērnu sabiedrība, rotaļas, būšana par vienu no grupas, utt., bērniem ir ļoti pozitīvs stimuls


shim varu piekrist. kaut ar meitu ejam uz grupinjaam, kur naak vecaaki ar berniem, bet atceros kaa meita uzvedas pirmajaa reizee un kaa sodien (peec pus gada) ir liels progress - komunikacijaa ar citiem berniem.
06.04.2016 23:06 |
 
Reitings 195
Reģ: 03.02.2016
Jāskatās pēc bērna, citi ir tādi sabiedrības dvēseles, kuriem patīk, ka apkārt daudzi, čupoties utt, taču man jau kopš agras bērnības bērnudārzs liecies gluži kā šausmene. Tika mainīti entie bērnudārzi, taču nekur nejutos labi un visu laiku bija problēmas ar čurāšanu gultā, kuru neviens nevarēja izskaidrot. Taču, kad mamma gaidīja manu māsu un sāka sēdēt mājās, izdomāja, ka varētu mani vairs tad nevest arī uz dārziņu - visa slapināšanās problēma esot momentā atrisinājusies!
06.04.2016 23:08 |
 
10 gadi
Reitings 4268
Reģ: 03.08.2009
Manuprāt, tam vai vecākiem ir/nav iespēja sūtīt bērnu vēlāk dārziņā nekādi neatspoguļo to vai viņi ir labi, vai slikti vecāki. Būsim reāli, ļoti maz pāru var atļauties šādu ekstru, ka mamma sēž mājās līdz bērna 4 gadu vecumam. Man personīgi šāda ekstra nebūs (ja nu vienīgi negaidīšu otro bēbi), bet es arī negribētu sēdēt tik ilgi mājās ar bērnu.

Anyway, par tēmu - neciešu visatļautību bērnu audzināšanā. Kad sanāk jau minētās situācijas, ka bērns sit, met mantas, sūta uz poda vecomammu utt.un viņam neviens nopietni nepastāsta, ka tā nedrīkst rīkoties. Neliekas pieņemami maziem bērniem dot rokās telefonus, lai tikai sēdētu klusi. Smēķēšana un aizraušanās ar grādīgajiem ar nav pieļaujama bērna klātbūtnē. Un, manuprāt, slikts vecāks būs arī tāds, kurš nepadomās par bērna uzturu. Man liekas, ka nav pareizi, ka mamma, piemēram, ēd pati sautētus dārzeņus ar krējumu un ko tur, bet bērna uzvāra makaronus, kurus bērns apēd tikai ar kečupu. Nu tā kaut kā.
06.04.2016 23:15 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
visas te tik pareizas novākušās, jā mans bērns dažkārt vakariņās ēd maizītes vai pelmeņus, vakara pasaciņas vietā bieži vien dabū planšeti ar multeni, jau no gada regulāri tiek vests uz dārziņu. Un tāpēc es esmu slikta māte, jo daudz strādāju, lai bērns būtu pabarots, apģērbts, izglītots un izklaidēts?
06.04.2016 23:30 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
bet es arī negribētu sēdēt tik ilgi mājās ar bērnu.


varu teikt par sevi - man ilga sedeshana maajaas - nav veseliiga. es zinu, zinu, ka esmu maate, berni mans pienakums, bet pie pirmas iespejas ieshu stradaat, jaa tas nebus pilnas slodzes darbs, bet vismaz 1x nedeljaa. es neesmu tikai maate, bet arii sieviete un man ir savas vajadizbas un velme iziet cilvekos, ja to neizdaru, tad man galiigi iet ciet :D


visas te tik pareizas novākušās, jā mans bērns dažkārt vakariņās ēd maizītes vai pelmeņus,


es par sho jutos vainiiga, es gatavoju veseligi, man patk veseliga partika, bet, ja man nav laika kartigi kaut ko pagatavot un netrauceeti, tad bernam shad tad tiek pelmenji :-/
06.04.2016 23:36 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Manuprāt, slikti vecāki ir tādi, kas neciena bērnu, šeit ir ļoti plašs spektra- morālā un fiziskā vardarbība, laika pavadīšanas kvalitāte utt.

Un vispār bērniem ir jāpavada laiks ar vienaudžiem tikai tādā gadījumā, ja viņiem tas patīk un viņi jūtas ērti.
06.04.2016 23:50 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Cik mēs esam dažādas :)

Nu, nešķiet man , ka vecāka labums vai sliktums ir mērāms tajā ko bērns ēd. :D

Bērna intereses ir jāciena , jāvelta laiks , es esmu no tiem bērniem , kuriem vecāki 90-mitajos dēlas bīdīja un laika nebija, kā jau meitenes teica, lai būtu ko ēst. Un ar šodienas prātu saprotu , ka laiks būtu 100x vērtīgāks par kruto lego, barbijām un visu citu spēļu arsenālu kurš man bija , nē es nemīlu savus vecākus mazāk , man tikai šķiet nepareizi emocionālos robus aizpildīt ar meteriālām lietām , bet nu labāk tā nekā nekā.

Par sodīšanu , nesodu meitu , varu sabārt un jau pēc 5 min abas esam aizmirsušas, man svarīgāk par parādīšanu , ka būs seks ir vajadzīga izpratne par to , kapēc tieši tā darīt bija labi vai slikti. Man šķiet , ka sodot bērnus, man vairs nav tiesību prasīt izpratni , jo sods ir neizbēgams, par kādu pārkāpumu nu līdzīgi , kā policists nevar man lasīt morāli , pēc soda kvīts izrakstīšanas uz 50 eiro :D

Kā arī , labs vecāks manās acīs ir ne tikai vecāks , cik draugs ... un pilnībā piekrītu tam , ka bērniem ir jāsocializējas , meita aktīvi apmeklē nodarbības no 7 mēnešu vecuma , nav kautrīga , māk komunicēt ar vienaudžiem , nebaidās no svešiem pieaugušajem.
07.04.2016 07:52 |
 
Reitings 2042
Reģ: 21.02.2015
Protams, varu tikai pievienoties pie daudziem iepriekšējiem komentāriem. Lielos vilcienos viss jau tika pateikts.
Pašai ļoti nepatīk nepieklājīgi bērni, kas nemāk pateikt ne paldies, ne lūdzu, ne sveiki jau diezgan apzinātā vecumā.
Nepatīk, ja bērni nav patstāvīgi - nemāk ne kurpes aiztaisīt bez mammas, ne paši sevi nodarbināt ilgāk par 2 minūtēm. Bērniem jāmāk pašiem sevi izklaidēt un spēlēties. Protams, ka vecākiem arī jāpiedalās, bet tiešām besī, kad draudzenes puika bez mammas nespēlējas vispār! Vēlāk bez mammas nevarēs pats arī skolā mājasdarbus izpildīt. Neliekas pareizi, ja vecāki pret saviem bērniem izturas kā pret dzīvām lellēm - ģērbj kā lelles un visu izdara viņu vietā.
Nepatīk, ja vecāki bērnam "atņem" bērnību, cenšoties izpildīt paši savus nepiepildītos sapņus un sūta uz 10 dažādiem pulciņiem, cerot, ka izaudzinās nākamo Ozo vai Raimondu Paulu. Riebjas, ja bērnam nav iemācīts, ka jāciena ēdiens (tā nav rotaļļieta, ar to nedrīkst spēlēties) un vecāki cilvēki.
Nepatīk, ja bērns nemāk normāli ēst - viss galds notašķīts, grīda un mamma arī (es nedomāju pavisam mazus bērnus).
Liekas stulbi tie vecāki, kas cenšas atgūt paši savu zaudēto bērnību, pērkot dārgas/nevajadzīgas lietas bērniem, kas viņus patiesībā tikai maitā - jaunākās tehnoloģijas un rotaļļietas.
07.04.2016 08:19 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
bērnus maitā attieksme , ne lietas;-)
07.04.2016 08:24 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Pēc šīs diskusijas sanāk,ka Skayas ģimene ir dzīvs piemērs tam,ka ģimene pelna tos 3000 eiro,kuri tika pieminēti pēdējā diskusijā par ģimenes uzturēšanu,ja viens vecāks nestrādā. :D

Mans darbs ir saistīts ar bērniem un es viņu uzvedību uztveru neitrāli.
07.04.2016 08:53 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Nu, nešķiet man , ka vecāka labums vai sliktums ir mērāms tajā ko bērns ēd.


nomierinaaji :D shad tad sanaak iziet cauri maaminju blogiem, kur apraksta ko berni eed un man sak palikt kauns, ka neesmu tik radosha uz gatavoshanu vairs. vispaar man ar to gatavoshanu ir taa, ja nevaru netrauceeti to dariit, ko nevaru 90%, tad nedaru vispar, labaak tiiru maaju :D



Nepatīk, ja vecāki bērnam "atņem" bērnību, cenšoties izpildīt paši savus nepiepildītos sapņus un sūta uz 10 dažādiem pulciņiem, cerot, ka izaudzinās nākamo Ozo vai Raimondu Paulu


Man atkal liekas, ka ir svariigi bernam atrast hobiju, lai piepildiitu laiku. Mani mamma sutija sava nepiepildiitaa sapnja pulcinjaa, nogaaju es tur ilgi, lidz pacmit gadiem, zini un paldies vinjai par to, mazaak laika man bija sedet uz solinjiem ar klases biedreneem un dzert kagoru :D nee, es pielauju, ka tajaa arii ir savs sharms :D par tiem 10 dazhadiem pulcinjiem - manaa izpratnee, kaa lai tas berns zin, vai vinjam patik spelet klavieres vai gitaaru vai varbut dejot baletu? Tas viss ir japamegina, lidz berns saprastu ko grib. nee, protams, ir vecums, kad tas viss apniik un shkiet nevajadziigi, bet arii tas bernam ir jaiemaca parvaret.

Nepatīk, ja bērns nemāk normāli ēst - viss galds notašķīts, grīda un mamma arī (es nedomāju pavisam mazus bērnus).


shis ir pilnigi par mani, nevaru noskatities, ja berns ed ar netiru muti vai skraida ar punkainu degunu un vispaar ar netiram dreebeem kaut vai tas ir tikai pa maajaam! nee, tas viss ir pielaujams, kad berns maacaas eshanas procesu, bet kaut kaa mana meita ljoti tiiri vienmeer eed.
07.04.2016 08:55 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
shad tad sanaak iziet cauri maaminju blogiem,

neturi sveci zem pūra - padalies :)


Ir diezgan grūti novērtēt ( vismaz man ) , kas bērnam varētu patikt ilgāk un padziļinātāk , tapēc uzskatu , ka līdz skolas vecumam bērnam ir jāpiedāvā dažādi pulciņi un jo vairāk , jo labāk , tas paver bērnam skatu uz iespējām , jo viņš pats nezin , ko grib un vai grib. Nēnav jāved 3x dienā , bet 3-4x nedēļā manuprāt ir optimāli .Vēlāk nākot klāt skolai , kur slodze palielinās , var droši ļaut bērnam atmest to ko vēlas , atstājot nodarbes , kuras tiešām saista . Galvenais ir atrast to zelta vidusceļu lai nebūtu bezdarbība vai pārslodze .... nevar bērnu nodzīt pulciņos , kā zirgu , bet nu visu dienu bezjēgā pa pagalmu bizot ir otra galejība. Teikšu uzreiz , pulciņi līdz skolas vecumam , liela daļa ir bezmaksas vai par nu tik simbolisku samaksa, ka tas ir pa kabatai katram , vismaz Rīgā .
07.04.2016 09:03 |
 
Reitings 2042
Reģ: 21.02.2015
Story, protams, ka bērnam vajag hobiju/ nodarbošanos, lai sevi attīstībt. Esmu strādājusi ar bērniem, kurus vecāki, pēc manām domām, pārlieku noslogo. Piemēram, 3. klases meitene trenējas daiļslidošanā, basketbolā, iet mākslas skolā un vēl spēlē klavieres + jāpilda mājasdarbi skolai. Reāls un smags darbs. Rezultātā bērns ir pārguris, vecākus neredz, ar ziliem riņķiem, un nav laika dauzīties ar draudzenēm un spēlēties. Bišku par traku. :-)
07.04.2016 09:07 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
bet kaut kaa mana meita ljoti tiiri vienmeer eed.


manai ne vienmēr sanāk , it īpašu zupas , bet nu nav tā , ka viss notašķīts .

Man reiz barčikā bija prikols , atnāca ģimene , tāda turīga , vecāki it kā pieklājīgi , bet bērns ņēma ar rokām ēdienu un svieda pa visu zāli nu tā pa diognāli , ka pretējā pusē sienas notašķītas ar paellu ( jopcik , tie ir rīsi , kurus nav tik viegli un ātri savākt ) uz mani aizrādījumu , ka varbūt varētu ne tik šerpi un ka šeit atrodas citui cilvēki , saņēmu atbildi - bet tas taču ir bērns , neiespringstiet tik ļoti. Es pretī atcirtu , ka bērnus taisīt jau nav nekāda māksla - audzināt , vajag !

Bet nu jā , vecāki pat neuzskatīja par normālu satīrīt , kaut mazliet , kur nu vēl vismaz čaju atstāt par savām cūcībām .
07.04.2016 09:08 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Man paziņa strādā bērnudārzā un kā māmiņa izjautāju kas un kā. Vai tik maziņam bērnam nav grūti dārziņā, viņa teica nē, grūtāk ir tiem bērniem kuri darzina atnāk 3-4 gados, grūti ir adaptēties viņiem (ne visiem bet lielai daļai), lielāki pārdzīvojumi.
07.04.2016 09:11 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
wee, pirmais, kas ieaaca prata ir viens plus viens blogs.

Tadus arzemju atrodu kad iegoogleeju sev veelamo un tad "izlec" blogi, kurus apskatu, bet nu nesanaak man vinjiem sekot, knapi sanak cosmo ienaakt :-D
07.04.2016 09:16 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Šķiet, ka Lauras viensplusviens blogs ir viņas darbs, tur nav ko šokēties, tas ir viņas projekts, es ar nemāku gatavot kūkas kā AnnaPanna vai nešuju drēbes kā citas mammas, vainas apziņā par to sevi nav jāiedzen. :D
07.04.2016 09:18 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Villionota

nee, vinja jau neko taadu uuber tur negatavo, es jau arii baigi nelasu, cik taa izeju cauri, kad sanaak, aij, pedejos meneshus esmu sapratusi, ka man nepatik gatavot est. viss. :-D
07.04.2016 09:28 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
iemetu aci , bet neko īpašu neredzēju , domāju , ka būs , kāds ūber noformējums, ēdiens kā tauriņš , bizbizmārīte vai eži , bet nu tā parasts ēdiens .....







07.04.2016 09:31 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
wee, es vairaak par to, ka vinja veseligi gatavo - 90%, laikam, ja pareizi atceros, bija biologiskaa partika, baltmaize majas ir retu reizi, un, ja ir, tad tikai no lauksaimnieku tirdzinjiem. Manai meitai baltmaize miljaakais ediens :-D
07.04.2016 09:36 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits