Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzīve Jelgavā

 
Reitings 55
Reģ: 09.03.2016
Sveiki.
Šobrīd esam jauna dzīvokła(2ist.) meklējumos un pēdējā laikā apsveram domu pārcelties uz dzīvi Jelgavā...Protams, mūsu ideālais variants būtu īpašums Pārdaugavā vai Mārupes raj., bet kredītus mēs domās pat nepiełaujam, tad atliek vien izskatīt variantus ārpus Rīgas. Varbūt šīs pilsētas zinātāji/iedzīvotāji varētu komentēt sīkāk par bērnudārziem,skolām,pulcińiem,kultūras dzīvi,brīvā laika pavadīšanas iespējām,negatīvajiem aspektiem,vidi? Vienvārdsakot-jūsu domas un viedokłi....?
22.03.2016 01:17 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Skolu, manuprāt, ir pietiekoši - gan sākumskolu, gan pamatskolu un vidusskolu; ir arī augstskola.
Par bērnudārziem nemācēšu teikt, bet šķiet, ka arī no tiem var izvēlēties.
Kad es pārvācos uz Jelgavu, man šķita, ka šī ir visīstākā garlaicības ieleja, bet tieši tobrīd sākās daudzi uzlabojumi, jauninājumi, bija svaigi pabeigts Mītavas tilts, plānā bija Pasta salas iekārtošana... Tagad man te ir ļoti iepaticies.
Jelgavai labums ir tas, ka it kā pilsēta liela, bet nav tās burzmas un netīrības, kas ir Rīgā. Centrā viss ir tuvu. Es dzīvoju ārpus Jelgavas, bet līdz Rimi 10 minūšu brauciens. Kursē arī autobusi, uz manu kraju retāk, bet pa pilsētu, cik tik vajag.
Ja cilvēkam kaut kas interesē un grib darboties, ko darīt atradīs vienmēr. Jelgavā notiek daudz vērienīgu un interesantu pasākumu, ir gan NVO, gan radošās organizācijas, gan pulciņi bērniem (interešu centrs Junda).
No mīnusiem - liels krievvalodīgo īpatsvars, bet tam obligāti nav jātraucē. :-D
22.03.2016 07:11 |
 
Reitings 55
Reģ: 09.03.2016
Paldies,Neiekarota Pilsēta
Jāatzīst, ka pilsēta nudien aug un attīstās,taču nedaudz baida tas,ka būs iespējams jāpārvācas uz mazāku pilsētu,līdz šim esam dzīvojuši tikai Rīgā un šī pilsēta mums ir mīła, bet tomēr sava ligzdińa paliek sava,tas visu atsver! Pluss arī tas,ka nav tik tālu no Rīgas un var izbraukāt gan ar auto,vilcienu un mikrińu.....
22.03.2016 10:57 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Kopumā Jelgava laba dzīvošanai.
Par bērnudārziem- zinu, ka dažus gadus atpakaļ bija problemātiski dabūt vietu, bet tagad nesen atklāja laikam 2 jaunus, tā kā laikam situācija uzlabojusies. Pulciņi, ārpusstundu nodarbības bērniem tradicionālie-mūzika, dejošana, sports utt. ir pieejami. Izklaides iespējas- vairāk tādi pasākumi kā pilsētas svētki, ledus, smilšu skulptūru festivāli, maizes, piena svētki. Klubi, bāri, tādas izklaides kā Vecrīgā praktiski nav. Atjaunotajā Pasta salā ir forša pludmale.
Ar darba iespējām ir kā ir, daudzi braukā uz Rīgu, ar mašīnu no centra līdz centram kādas 45 minūtes, ar sabiedrisko stundu. Jāskatās cik daudz atkarīgi esat no sabiedriskā transporta, ja to izmantojat ikdienā, tad dzīvot labāk centrā, uz mikrorajoniem pilsētas transports nav pārāk biežs, vēlāk vakaros pavisam nekāds.
Salīdzinot ar Rīgu, klusāk, mierīgāk.
Pēdējos gados neesmu nevienu jelgavnieku dzirdējusi sūdzamies par to, ka šai pilsētā nepatiktu dzīvot.
22.03.2016 19:08 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Dzīvoju Ozolniekos. Patīk Jelgava, gan Ozolnieki. Jelgavā nav tādas drūzmas kā Rīgā(2 gadus nodzīvoju Rīgā). Man ar izklaidēm un klubu pietiek šeit, jo neesmu tad cilvēks, kas dodas katru piektdienu tusēt. Varu uz restorānu aiziet ja vēlos. Ja gribu ko vairāk tad līdz Rīgai nav tik tālu, lai aizbrauktu. Neizņem daudz laika, lai nokļūtu līdz Rīgai.
22.03.2016 19:19 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Neizņem daudz laika, lai nokļūtu līdz Rīgai

ja nav jābraukā katra diena un sanāk gabaliņš pa korķiem Jelgavā un gabals pa korķiem Rīgā. Reāli 3 stundas dienā izmestas ceļam. Jelgavai ir savs šarms, bet, jā, aiziet īsti nav kur (normālas vietas 2-3-4). Īpašumi ir ievērojami lētāki, tas gan.
Kā pozitīvu varu atzīmēt, ka Jelgavā bieži rīko dažādus pasākumus. Skolas un bērnudārzi daudz un arī bērnu palaist ārā ir drošāk. Un arī noziedzības līmenis zemāks, draugam ar jaunu x5 tikai vienu reizi pa 3 gadiem nozaga spoguļus :D Turpretī Rīgā kolēģei vecajam X5 teju katru nedēļu vienu laiku ņēma nost.
22.03.2016 19:32 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Jelgavā nedzīvoju, bet man Jelgava ļoti patīk (l) Ja šī brīža dzīves vieta nebūtu mana ideālā, noteikti neatteiktos no piedāvājuma dzīvot Jelgavā :)
22.03.2016 19:38 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
ja nav jābraukā katra diena un sanāk gabaliņš pa korķiem Jelgavā un gabals pa korķiem Rīgā. Reāli 3 stundas dienā izmestas ceļam.



Piekrītu tev, bet tas arī atkarīgs kurā Rīgas pusē ir darbs.
22.03.2016 19:45 |
 
Reitings 279
Reģ: 20.12.2015
No mīnusiem - liels krievvalodīgo īpatsvars, bet tam obligāti nav jātraucē.

Nu, ja salīdzina ar Rīgu, krievvalodīgo ir mazāk.
sanāk gabaliņš pa korķiem Jelgavā un gabals pa korķiem Rīgā.

ja brauc pa apvadnieku, nekādu korķu nav:-D
22.03.2016 20:06 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!