Sveikas, ļoti ceru, ka kāda varēs palīdzēt!
Nekādi nevaru izpildīt uzdoto kāzusu!
Darba likums smuki nosaka, ka, beidzot darba attiecības, niztērēto atvaļinājumu var saņemt naudā. Bet, vai, ja līdz šim darba devējs par virsstundām ir maksājis naudā, viņš var mainīt darba līgumu un noteikt, ka turpāk par virsstundām maksās ar pildatvaļinājumu? Ja jā, kas to nosaka?
Paldies jau iepriekš, meitenes!!
Kāzuss, lai labāk varētu izprast- Uzņēmums “Baltais halāts”, kas darbojas medicīnas nozarē, 2014.gada 2.janvārī noslēdza darba līgumu uz nenoteiktu termiņu ar darbinieku Jāni G. Darbinieks tika pieņemts darbā par autovadītāju transporta līdzekļiem līdz 3.5 tonnām, nosakot normālo maiņu darba laiku, ar atalgojumu 450 EUR pirms nodokļu nomaksas.
2014.gada 3.aprīlī puses vienojās par grozījumiem darba līgumā, paredzot, ka darbinieks piekrīt strādāt virsstundas, par to saņemot piemaksu 50 EUR mēnesī. Virsstundu darbs ietver asins komponentu pārvadāšanu, ja uzņēmumā rodas tāda nepieciešamība.
2015.gada 1.septembrī darba devējs piedāvā grozīt darba līgumu, nosakot, ka piemaksa par virsstundām tiek aizstāta ar vienu nedēļu (7 dienu) apmaksātu papildu atvaļinājumu. Maiņu grafika sastādīšanas kārtība netiek mainīta, bet darbiniekam tiek noteikts t.s. dežūras režīms pēc maiņas, kad uzņēmumā var rasties nepieciešamība pārvadāt asins komponentus.
Izvērtēt darba devēja piedāvātos grozījumus ar konkrētām Darba likuma normām (obligāti jāvērtē – darba un atpūtas laiks, virsstundu piemaksa, papildu atvaļinājuma noteikšana). No izvērtētajiem elementiem sniegt situācijas juridisku izvērtējumu par grozījumu tiesiskumu.